Nisz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do Niszu w Serbii

1. Z Sofii: jednodniowa wycieczka do Niszu w Serbii

Podczas tej jednodniowej wycieczki będziesz podróżować przez historię z profesjonalnym przewodnikiem swojego przewodnika. Twoja podróż w czasie rozpocznie się od czasów rzymskich, kiedy Nis dała światu rzymskiego cesarza Konstantyna Wielkiego. Następnie przejdziesz przez średniowiecze i okres rządów osmańskich, które pozostawiły budowle takie jak Twierdza Nis i Wieża Czaszek, symbol walki o wolność i niezależność od Osmanów, a także przedstawienie przemocy czas. Ta ostatnia trasa zwróci uwagę na historię współczesną, w szczególności na okres okupacji nazistowskiej w byłej Jugosławii, odwiedzając nazistowski obóz koncentracyjny. Po tej wizycie w obozie koncentracyjnym nadejdzie czas na odpoczynek. Podczas tego postoju będziesz miał okazję skosztować typowej kuchni serbskiej, która jest jedną z najsmaczniejszych na Bałkanach. Będziesz mieć również czas wolny na spacer po historycznej starej części starego miasta. Po zakończeniu wycieczki wrócisz do miejsca zakwaterowania w Sofii.

Nis City Tour: całodniowa wycieczka z Sofii

2. Nis City Tour: całodniowa wycieczka z Sofii

Serbskie miasto Nis zyskuje na popularności jako cel turystyczny. Podczas tej całodniowej wycieczki z Sofii będziesz cieszyć się malowniczą przejażdżką do tego malowniczego, spokojnego miasta, którego historia sięga czasów rzymskich. Nisz był miejscem narodzin Konstantyna Wielkiego, pierwszego chrześcijańskiego cesarza. Jest domem dla jednego z najstarszych kościołów w Serbii, datowanego na IV wiek, znajdującego się na przedmieściach Medijana. Znajdziesz tu pozostałości fortecy, ulicę handlową i piękne ogrody. Podejście do Nis jest bardzo malownicze, a droga prowadzi przez wąwóz rzeki. Twoim pierwszym przystankiem jest wizyta w słynnej Cele Kula (Wieża Czaszek). Dowiedz się o okrucieństwach popełnionych przez Turków i zobacz wyjątkowy pomnik poświęcenia serbskich rewolucjonistów. Następne ważne miejsce znajduje się na przedmieściach Medijana, gdzie odkryjesz stanowisko archeologiczne rzymskiej posiadłości. Zobacz pozostałości starożytnej willi, spichlerza, wille i łaźnie. W muzeum znajdują się rzeźby i portrety rzymskich bogów i bogiń, naczynia codziennego użytku i inne przedmioty odkryte na miejscu. Odwiedź miejsca w mieście, w tym fortecę Nis z kilkoma wykopaliskami z czasów rzymskich, zapoznaj się z znaleziskami z obszaru Nis datowanymi na 6000 pne w sali archeologicznej w mieście, w tym nowszymi znaleziskami, odkrytymi w Królewskiej Willi Konstantyna Wielkiego, Mediana ( obecnie zamknięty z powodu renowacji). Będziesz miał trochę wolnego czasu na spacer po centralnym placu i możliwość spróbowania słynnego serbskiego grilla, albo w tradycyjnej restauracji, w której możesz zapłacić kartą (dostępnych jest wiele opcji wegetariańskich i wegańskich), albo spróbować serbskiego jedzenia ulicznego .. Po obiedzie kierowca zabierze Cię do małego obozu koncentracyjnego, który został założony przez Niemców podczas II wojny światowej w celu więzienia i eksterminacji Żydów, Romów i innych mniejszości. O 16:00 rozpoczniesz podróż powrotną do Sofii, spodziewając się przybyć około 18:30.

Całodniowa wycieczka do Niszu w Serbii z Sofii

3. Całodniowa wycieczka do Niszu w Serbii z Sofii

Wycieczka rozpoczyna się w Twoim hotelu w Sofii. Po około trzech godzinach transferu dotrzesz do Nis, trzeciego co do wielkości serbskiego miasta, po Belgradzie i Nowym Sadzie. Przed dotarciem do starego miasta zatrzymaj się, aby odwiedzić wyjątkowy pomnik „Wieża Czaszek”. Jest to wieża wykonana z ludzkich czaszek, zbudowana w 1809 roku. Kontynuuj do starego miasta w Niszu, gdzie będziesz miał pieszą wycieczkę i zobaczysz Plac Króla Mediolanu z Fontanną Cair i pomnikiem Wyzwolicieli. Mijamy Twierdzę Nys i dalej głównym deptakiem docieramy do ostatniej zachowanej ulicy dawnego bazaru Nys z początku XIX wieku, zwanej Aleją Majsterkowiczów (Kazandzijsko sokace). Po wycieczce czas na lunch i relaks. Po południu transfer z powrotem do Sofii i odwiezienie do hotelu.

Ze Skopje: jednodniowa wycieczka do Niszu w Serbii

4. Ze Skopje: jednodniowa wycieczka do Niszu w Serbii

Zanurz się w historii Serbii podczas tej wycieczki po Niszu. Odwiedź znaczące miejsca historyczne, takie jak wzgórze Čegar, Wieża Czaszek, Twierdza Nisz i Mediana. Zakończ wycieczkę lokalnym winem i lunchem. Na początek cofnij się w czasie, odwiedzając wzgórze Čegar i dowiedz się o słynnej bitwie pod Čegarem, pierwszym serbskim powstaniu. Będąc tam, odwiedź szczątki poległych rebeliantów, którzy zostali wbudowani w Wieżę Czaszek. Jedź dalej drogą Tsarigrad do Niška Banja i odwiedź miejsca, w których Agatha Christie została zainspirowana do napisania „Morderstwa w Orient Expressie”. Następnie odwiedź stanowisko archeologiczne Mediana i dowiedz się o Konstantynie Wielkim i edykcie mediolańskim. Podziwiaj twierdzę Nisz i jej godną uwagi bramę Stambol, łaźnię turecką, meczet Bali Bey i wyjątkowe Lapidarium. Aby zakończyć wycieczkę, zakończ na najstarszej ulicy Niszu na filiżankę orzeźwiającej kawy przed udaniem się na lunch. Ciesz się lunchem ze smakiem wina z lokalnej winnicy Malca.

Z Belgradu: całodniowa wycieczka po Niszu

5. Z Belgradu: całodniowa wycieczka po Niszu

Południowo-wschodnia część Serbii zawsze była znana jako region pełen tajemnic i ciekawych historii. Poznacie niektóre z nich i kto wie, może sami stworzymy nową historię. Naszym pierwszym celem jest miasto Nisz, wiele osób nazywa je miastem na rozdrożu i nie bez powodu. Położony na brzegach rzeki Niszawy, w przestronnej i żyznej dolinie, Nisz od pierwszych wieków swego istnienia miał stać się znaczącym miejscem na Bałkanach. Dzięki tak strategicznym przewagom Nisz rozwijał się przez wieki jako znaczące centrum militarne, gospodarcze, kulturalne i religijne zamieszkujących go ludzi i państw, które go posiadały (Celtowie, Rzymianie, Bizantyjczycy, średniowieczna Serbia, Imperium Osmańskie i współczesne państwo serbskie). Nisz to miejsce narodzin Konstantyna Wielkiego, jednego z najważniejszych cesarzy rzymskich, który zalegalizował chrześcijaństwo w całym imperium. Twierdza otoczona rzeką Nišava jest dobrym przykładem osmańskiej architektury fortyfikacyjnej. Inną stroną medalu jest Wieża Czaszek i pomnik bitwy pod Cegar, który pokazuje, jak Serbowie walczyli o wolność i wolność przeciwko Turkom oraz historię odwagi i poświęcenia. Wyzwolenie od okupantów Varios trwa w parku pamięci Bubanj i obozie koncentracyjnym Czerwonego Krzyża – miejscach, które niosą ze sobą historie z II wojny światowej. W centrum miasta znajduje się jedna stara ulica Caldron, przy której znajdowało się wiele warsztatów rzemieślniczych, przy której można zobaczyć jak naprawdę można pić kawę bałkańską, a dowiesz się o „instytucji” meraku. Zjedz burka w mieście, w którym burek produkowano pierwotnie w XVI wieku, nasza propozycja to ćwiartka z mięsem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Nisz

Nisz
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Nisz: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Nisz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nisz? Kliknij tutaj.