Niemcy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

1. Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

2. Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, którą odwiedza 1,2 miliona osób rocznie, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Berlinie. Właśnie ze względu na tak dużą liczbę gości warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu biletowi skorzystasz z opcji wstępu priorytetowego. Omiń długie kolejki i udaj się od razu na taras widokowy. Na górze tej najwyższej niemieckiej wieży czekają na Ciebie niesamowite atrakcje. Zobacz Berlin w całej okazałości. Zwróć uwagę na słynne ikony miasta, takie jak Reichstag, Brama Brandenburska czy Dworzec Centralny. Podziwiaj stadion olimpijski, słynną Wyspę Muzeów obok berlińskiej katedry i nowoczesny kompleks na placu Poczdamskim.

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

3. Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Niech największe muzeum żydowskie w Europie zachwyci Cię swoją symboliczną architekturą i wyjątkowymi wystawami. Odkryj, jak budynek w kształcie zygzaka zaprojektowany przez Daniela Libeskinda tworzy własny język dla historii Żydów w Niemczech, ze skośnymi ścianami, ostrymi kątami i ziejącymi pustkami. Nowa wystawa stała „Życie Żydów w Niemczech: przeszłość i teraźniejszość” obejmuje okres od początku wczesnego średniowiecza do współczesności. Podczas chronologicznej wycieczki duża przestrzeń poświęcona jest narodowemu socjalizmowi i czasowi od zakończenia II wojny światowej. Wystawa przeplata się z okresami historycznymi i spostrzeżeniami kulturowymi. Co jest święte w judaizmie? Czy istnieje specyficzna sztuka żydowska? Jak ludzie praktykują judaizm w dzisiejszym społeczeństwie? Obok skarbów kolekcji muzeum, w tym przedmiotów codziennego użytku i dzieł sztuki, znajdują się instalacje wideo i audio. Istnieją również interaktywne stacje, które dostarczają zaskakujących informacji. Muzeum znajduje się w centrum tętniącej życiem dzielnicy Berlin-Kreuzberg, w odległości krótkiego spaceru od Checkpoint Charlie. Z biletem JMB uprawniasz do zniżki na wstęp do sąsiedniej Galerii Berlinische Galerie w dniu wizyty w muzeum i przez dwa kolejne dni. Berlinische Galerie znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od JMB. Wystawa specjalna (wymagany bilet): od 8 września 2023 r. do 14 stycznia 2024 r. Muzeum Żydowskie w Berlinie będzie prezentować pierwszą w historii dużą wystawę poświęconą żydowskim doświadczeniom w Niemieckiej Republice Demokratycznej (NRD) ). Koncentrując się na historii kultury i wykorzystując badania dokumentalne, spektakl podróżuje do mało zbadanej części niemiecko-żydowskiej historii, łącząc sztukę wizualną, film i literaturę, a także wieloaspektowe biografiei wyjątkowe eksponaty . Wykorzystuje perspektywę skoncentrowaną na aktorach, aby zbadać doświadczenia Żydów w Niemczech Wschodnich od epoki po zjednoczeniu do chwili obecnej. Sercem programu są współcześni świadkowie i ich osobiste historie.

Hamburg: 1,5-godzinny rejs po porcie i Speicherstadt

4. Hamburg: 1,5-godzinny rejs po porcie i Speicherstadt

Zobacz atrakcje portu w Hamburgu z wyjątkowej perspektywy, przepłyń obok imponujących kontenerowców i odkryj zabytkową dzielnicę Speicherstadt na pokładzie 1,5-godzinnego rejsu z komentarzem na żywo niemieckojęzycznego przewodnika i ekskluzywnym przystankiem w kultowej Elbphilharmonie. Rozpocznij swoją przygodę w porcie na lądzie, przechodząc przez słynny most „Überseebrücke”, aby dotrzeć do molo, gdzie wsiądziesz na pokład tradycyjnej hamburskiej łodzi zwanej Barkasse. Posłuchaj, jak twój kapitan decyduje, którą trasą popłynie łódź w oparciu o warunki pogodowe, pływy lub, jeśli na przykład w porcie zawija naprawdę ekscytujący i interesujący kontenerowiec lub specjalna łódź. Wyrusz i szybuj wąskimi drogami wodnymi największej dzielnicy magazynowej na świecie, znanej jako Speicherstadt. Podziwiaj zachwycającą architekturę budynków stojących na fundamentach z bali i dębowych bali. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, mijając Hafen City. Eksploruj otwarte pokłady i poczuj chłodną morską bryzę, czekając na doskonałe okazje do robienia zdjęć z wielu punktów widokowych łodzi. Przepłyń obok rzędów ogromnych kontenerowców, gdy łódź wpływa do przystani św. Pawła i portu w Hamburgu. Poznaj historię wielu ważnych zabytków ze swojego niemieckojęzycznego przewodnika eksperta. Gdy Twoja podróż dobiegnie końca, wysiądź tuż przed Elbphilharmonie lub możesz wysiąść z powrotem w miejscu, w którym rejs się rozpoczął.

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

5. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (brak w zestawie) i wybierz się na małą wycieczkę po malowniczym miasteczku Oberammergau. Wybierz bilety do zamku w autobusie w ciągu dnia lub kup je z wyprzedzeniem w ramach jednodniowej wycieczki. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, który Ludwik II doczekał ukończenia. Zwiedź zamek i jego tereny ze swoim przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, rodzinnym domu Ludwiga, na lunch (nie wliczony w cenę), po czym udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na popołudnie.

Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

6. Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parlamencie i dzielnicy rządowej Berlina zapoznasz się z częścią historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż w parlamencie i dzielnicy rządowej. Przekrocz granicę sektora historycznego i uzyskaj ciekawe informacje na temat budynku Reichstagu i jego skomplikowanej lokalizacji przy Murze Berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, aby dowiedzieć się więcej o zadaniach i obowiązkach Bundestagu. Posłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, jego przekształcenia w nowoczesny obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera oraz ciekawej koncepcji ekologicznej, na której zbudowano dzieło Fostera. Zobacz Berlin z góry, podziwiaj panoramę miasta i dowiedz się więcej o historii miasta.

Hamburg: seks i zbrodnia w St. Pauli – wycieczka dla osób 18+

7. Hamburg: seks i zbrodnia w St. Pauli – wycieczka dla osób 18+

Odkryj dzikie oblicze Hamburga podczas wycieczki pieszej, której tematyka będzie obracać się wokół seksu i przemocy w dzielnicy St. Pauli. Wysłuchaj ciekawych anegdot i faktów na temat życia i miłosnych uniesień w dzielnicy czerwonych latarni, odwiedzając legendarne miejsca. Wejdź do słynnego baru „Zur Ritze” i dowiedz się, jak zyskał on swoją nazwę. Udaj się do klubu bokserskiego w piwnicy, gdzie trenowali Mike Tyson i bracia Kliczko. Poznaj zagadkę zniknięcia słynnego miejscowego boksera i dowiedz się, dlaczego tak wiele gwiazd odwiedza tę mordownię. Zobacz, w jaki sposób kobiety mogą przechadzać się po Herbertstrasse, oraz poznaj historię gangu Nutelli i ich rywali, gangu GMBH. Dowiedz się, kto rządzi w St. Pauli, kto był ojcem chrzestnym i w jaki sposób działa tam aparat sprawiedliwości. Przekonaj się, czy Kuba Rozpruwacz lub ktoś jemu podobny odwiedził kiedyś Hamburg. Na koniec tej wycieczki z przewodnikiem wstąp do klubu nocnego!

Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

8. Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

Odwiedź prawdziwy bunkier z czasów II wojny światowej i zanurz się w burzliwej historii Berlina, słuchając wyjaśnień z audioprzewodnika na temat przeszłości, od czasów cesarskich po upadek muru berlińskiego. Cofnij się w czasie do okresu narodowego socjalizmu i odkryj fragment historii najnowszej. Dowiedz się wszystkiego o dojściu Hitlera do władzy oraz jego rządach terroru. Odwiedź wielokrotnie nagradzane muzeum Berlin Story w ogromnym bunkrze Berlin Story, w pobliżu Anhalter Bahnhof i placu Poczdamskiego. Dowiedz się więcej o bogatej historii Berlina dzięki 50 stacjom z dużymi instalacjami, zdjęciami informacyjnymi i krótkimi filmami.

Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

9. Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

50- lub 100-minutowe rejsy statkiem odpływają z Eiserner Steg. Łódź odpływa co godzinę. Masz do wyboru 50 minut w dół lub 50 minut w górę lub 100 minut (połączenie obu stron). Płynąc w kierunku Griesheim, zobacz obszary miejskie Frankfurtu w kierunku zachodniego portu. Tutaj masz wspaniały widok na drapacze chmur Centrum Finansowego we Frankfurcie lub możesz podziwiać muzea wzdłuż nabrzeża, na przykład Städel. Statek zawróci przed śluzą Griesheim. Wyjazdy o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Żegluga w kierunku Offenbach jest w górę rzeki. Przepłyń obok pięknych nabrzeży głównej rzeki w kierunku wschodniego portu miasta. Możesz zobaczyć dzielnicę Sachsenhausen i jej nabrzeże muzealne. Będziesz miał okazję wysiąść na „Gerbermühle”, historycznym zabytku frankfurckiego poety Goethego. Wyjazdy o 12:00, 14:00, 16:00. 100-minutowe rejsy są zwykle dostępne między 11:00 a 16:00, co godzinę. (temat do zmiany) Wszystkim oprowadzaniom towarzyszą komentarze w języku angielskim i niemieckim.

Berlin: Hop-on Hop-off Bus Tour z komentarzem na żywo

10. Berlin: Hop-on Hop-off Bus Tour z komentarzem na żywo

Odkryj najważniejsze zabytki Berlina dzięki wygodnemu biletowi autobusowemu hop-on hop-off. Posłuchaj fascynujących historii o mieście z komentarzem na żywo. Możesz swobodnie wsiadać i wysiadać przez cały okres ważności biletu. Odwiedź najważniejsze obszary, takie jak Tiergarten, Gendarmenmarkt i Potsdamer. Jeśli na przykład rozpoczniesz wycieczkę na Kurfürstendamm, miniesz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i dotrzesz do KaDeWe, jednego z największych centrów handlowych w Europie, przez Tauentzienstraße. Następnie przejdziesz do Lützowplatz i dzielnicy ambasad w Tiergarten, a następnie do Filharmonii i Kulturforum w Berlinie Zachodnim. Następnym przystankiem jest historycznie ważny Potsdamer Platz. W latach trzydziestych XX wieku był to jeden z najbardziej publicznych placów w Berlinie. Po II wojnie światowej była to ziemia niczyja, gdzie mur berliński podzielił miasto. Dziś, widząc tętniące życie i nowo wzniesione wieże przypominające nowojorskie kaniony miejskie, trudno uwierzyć, że przez lata nie było tu nic poza murem berlińskim, działami sprężynowymi i żołnierzami NRD. Na Potsdamer Platz znajduje się również Legoland Discovery Center. Stamtąd udaj się do innych ważnych historycznych miejsc w Berlinie. Na Niederkirchner Straße znajdziesz parlament miejski, Martin-Gropius-Bau, muzeum ze zmieniającymi się wystawami, Topografię Terroru, która przedstawia historię nazistów i cierpienia Żydów pod rządami nazistów, a także Ministerstwo Finansów, które kiedyś było nazistowskim Ministerstwem Lotnictwa. Stamtąd przejedziesz do Checkpoint Charlie, jednego z dawnych przejść granicznych między Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Stała wystawa przedstawia okres zimnej wojny. Na Friedrichstraße natkniesz się na jedno z najładniejszych miejsc w Berlinie, Gendarmenmarkt, z dwoma podobnymi budynkami, katedrą niemiecką i francuską. Na środku placu znajduje się Konzerthaus Berlin. Po Gendarmenmarkt udaj się na Alexanderplatz i wieżę telewizyjną. Przystankiem dla tych zabytków jest Fontanna Neptuna. Kiedyś był to Pałac Miejski w Berlinie. Tutaj będziesz mieć również okazję na zakupy. Następnym przystankiem jest Karl-Liebknecht-Straße, przed hotelem Radisson. Stąd możesz przesiąść się na łódź, jeśli chcesz zwiedzić Berlin zarówno łodzią, jak i autobusem. Na tym przystanku znajduje się również Aquadom, Sealife Berlin i Lochy Berlińskie, a także Katedra Berlińska, w której znajdują się sarkofagi rodziny Hohenzollernów. Stąd możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße. "Hackeschen Höfe" znajduje się zaledwie kilka minut od hotelu. Następnie przejdziesz przez efektowną ulicę Unter den Linden do Wyspy Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytetu Humboldta i do przystanków Unter den Linden 36 (Friedrichstrasse) przy ZDF Capital City Studios i Unter den Linden 74, gdzie znajduje się jedna z najważniejszych atrakcji Berlina: Madame Tussauds Berlin. Stąd przejazd kontynuowany jest do Bramy Brandenburskiej. Po drodze zobaczysz ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Holokaustu. Zatrzymaj się na Platz des 18. März. Dalej droga prowadzi obok Reichstagu i dzielnicy rządowej. Wkrótce dotrzesz do nowego dworca Hauptbahnhof. Stąd roztacza się słynny na całym świecie widok na Niemiecką Kancelarię, Reichstag i - jako specjalna niespodzianka - berlińską "Fujiyamę". Na koniec przejdziesz przez "zielone płuca" Berlina, Tiergarten. Ten park jest większy niż nowojorski Central Park. Następnie trasa poprowadzi Cię obok Sali Kongresowej do przystanku w Pałacu Bellevue, oficjalnej rezydencji prezydenta Niemiec. Stąd możesz również zobaczyć Siegessäule ze złotym posągiem Wiktorii na szczycie. W drodze powrotnej do Kurfürstendamm zobaczysz na przykład stary Hauptbahnhof dawnego Berlina Zachodniego, Uniwersytet Techniczny i wiele więcej. Przystanki: 01 - Kurfürstendamm 231 (przed Karstadt) 02 - KaDeWe (główne wejście) 03 - Lützowplatz (naprzeciwko Hotelu Berlin) 04 - Filharmonia / Kulturforum 05 - Potsdamer Platz (przy Kolhoff-Tower) 06 - Plac Poczdamski / Linkstraße 07 - Topografia terroru 08 - Checkpoint Charlie (w Muzeum Checkpoint Charlie) 09 - Gendarmenmarkt, Markgrafen- / Taubenstraße 10 - Alexanderplatz, Czerwony Ratusz, Neptunbrunnen (nieczynne podczas jarmarku bożonarodzeniowego od listopada do stycznia) 11 - Karl-Liebknecht Str. 5, (do łodzi) 12 - Museumsinsel 13 - Uniwersytet Humboldta 14 - Unter den Linden 36 / Friedrichstraße 15 - Unter den Linden 74, Madame Tussauds Berlin 16 - Brama Brandenburska, Ebertstraße 17 - Reichstag, Scheidemannstr. 18 - Hauptbahnhof, wyjście Rahel-Hirsch-Straße 19 - Haus der Kulturen der Welt 20 - Pałac Bellevue 21 - Bikini Haus, Budapester Straße 22 - stacja U-/S-Bahn Zoologischer Garten

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Niemcy

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 891
Sortuj wg::

Niemcy: Ciekawe miejsca

Niemcy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Niemcy? Kliknij tutaj.

Niemcy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 315 242 opinii

Warto kupić bilety przez Wasza aplikacje,albo można zakupić bilety na miejscu w kasie.Na górze mocno wieje,więc ubierzcie się ciepło. Z góry przepiękny widok na Stuttgart.

Super Muzeum Polecam Wszsytkim , Trzeba To Zobaczyć Great Museum I recommend it to everyone, you have to see it

Wunderschöne Führung durch die Geschichte der Semper Oper! Empfehle allen

The view was amazing. 1.5h was enough to have a coffee and drinks ;)

Good view on Berlin from the ballon. Organisation was perfect.