Dodaj daty

New College w Oksfordzie

New College w Oksfordzie

New College w Oksfordzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

1. Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

Dołącz do przewodnika z wykształceniem uniwersyteckim, który ma wieloletnie doświadczenie i lokalną wiedzę na temat Oxford City i uczelni. Zobacz marzycielskie iglice jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do niektórych z najbardziej historycznych uczelni w mieście, takich jak New College, założony w 1379 roku i ostatnio widziany w filmach o Harrym Potterze i produkcjach telewizyjnych inspektora Morse'a i Lewisa. Odwiedź Exeter College, założony w 1314 roku i kolejny ulubiony podczas większości wycieczek. Zatrzymaj się przy Hertford College z romantyczną fasadą i Mostem Westchnień, natychmiast rozpoznawalnymi z Brideshead Revisited. Zobacz Bibliotekę Uniwersytecką i poznaj system kolegialny unikalny dla Oksfordu i Cambridge. Odkryj słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie, w tym niesławnego doktora Spoonera, którego portrety wiszą w New College Dining Hall i którego nazwa pochodzi od zabawnego fenomenu lingwistycznego, jakim są łyżeczki.

Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

2. Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem studenckim z Uniwersytetu Oksfordzkiego w centrum Oksfordu i udaj się do ambulatorium Hogwartu, mieszczącego się w jednej z sal słynnej Biblioteki Bodleian. Wyobraź sobie łóżka w szpitalu na miejscu i podziwiaj bogato rzeźbione bestie i biblijne rzeźby, które pojawiły się w wielu filmach o Harrym Potterze. Następnie zwiedź jedną lub dwie najstarsze uczelnie Oksfordu, zagłębiając się w pokoje i krużganki, które stanowiły ponure wnętrze Hogwartu. Zobacz inne miejsca filmowania i posłuchaj ciekawostek o postaciach i produkcjach filmowych. Sprawdź swoją wiedzę o Harrym Potterze w naszym niestandardowym quizie. Po drodze posłuchaj o wpływie Oksfordu na słynną literaturę dla dzieci, od Alicji w Krainie Czarów po Hobbita. Zakończ wycieczkę po zewnętrznej części Christ Church, której sala była inspiracją, a nie rzeczywista Jadalnia w Hogwarcie.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

3. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

4. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

5. Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

Weź udział w wycieczce pieszej po miejscach w Oksfordzie, gdzie kręcono sceny do filmów o Harrym Potterze. Skorzystaj z biletu do kolegium Christ Church i zwiedź to miejsce z audioprzewodnikiem. Dowiedz się więcej o serii o Harrym Potterze i legendarnych postaciach stworzonych przez Lewisa Carrolla, takich jak Alicja i Szalony Kapelusznik.  Na początek podziwiaj widoki na ogród Christ Church Meadow. Zobacz piękną scenerię na granicy rzek Cherwell i Isis. Obserwuj pasące się bydło oraz senne wieże Merton College i Corpus Christi. Później zobacz Bibliotekę Bodlejańską – jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Podziwiaj krużganki i schody w Christ Church, które były inspiracją dla Wielkiej Sali Hogwartu. Skorzystaj też ze wstępu do Divinity School lub New College.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

6. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

7. Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oksford: wycieczka śladami Harry'ego Pottera z New College & Divinity School

8. Oksford: wycieczka śladami Harry'ego Pottera z New College & Divinity School

Wejdź do magicznego świata Harry'ego Pottera, odwiedź miejsca kręcenia filmów w New College i Divinity School oraz poznaj interesujące fakty i ciekawostki od przewodnika podczas tej wycieczki po Oksfordzie. Przenieś się do ukochanego świata fikcji, który otacza Oxford. Ucieknij do świata Harry'ego Pottera, odwiedzając miejsca kręcenia filmów w Oksfordzie wraz z doświadczonym przewodnikiem. Przejdź się krużgankami New College i zobacz, gdzie Malfoy został zamieniony w fretkę przez Szalonookiego Moody'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia". Odwiedź Divinity School w bibliotece Bodleian. To miejsce było używane jako skrzydło szpitalne Hogwartu w kilku filmach o Harrym Potterze. Pamiętasz scenę, w której Harry musi zostać na noc, aby odrosły mu kości po tym, jak profesor Lockhart usunął je wszystkie? Nakręcono ją właśnie tutaj. W dniach, w których krużganek New College (faktyczne miejsce kręcenia filmu) jest zamknięty, wycieczka odbędzie się, ale nie będzie obejmować dostępu do krużganka. Ponadto w dniach, w których Divinity School jest zamknięta, odwiedzisz dodatkowe kolegium (nie miejsce kręcenia filmu). Zapoznaj się z informacją o wszelkich zamknięciach w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub w dniach ukończenia studiów, w powiadomieniu o zamknięciach wymienionym poniżej w sekcji.

Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

9. Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

10. Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

Odkryj magię Harry'ego Pottera podczas wycieczki z przewodnikiem po Oksfordzie. Odwiedź miejsca, w których kręcono filmy, w tym Bodleian Library, New College i Christ Church. Rozpocznij wycieczkę w Bibliotece Bodlejańskiej, która była używana jako skrzydło szpitalne Hogwartu. Zobacz, gdzie kręcono kluczowe sceny, takie jak powrót Harry'ego do zdrowia w "Kamieniu filozoficznym" i lekcja tańca w "Czarze ognia". Poznaj historię biblioteki jako najstarszego budynku uniwersyteckiego w Oksfordzie, używanego do dyskusji teologicznych od XV wieku. Następnie udaj się do New College, który był scenerią dla korytarzy Hogwartu, gdzie Harry jest wyśmiewany odznakami z napisem "Potter jest do bani" w "Czarze Ognia". Wewnątrz New College zobacz 200-letni dąb, pod którym Malfoy zostaje przemieniony w fretkę przez Moody'ego. Na koniec odwiedź Christ Church, gdzie schody zostały użyte w powitaniu Harry'ego, Rona i Hermiony przez McGonagall. Chociaż Wielka Sala Hogwartu została zainspirowana jadalnią Christ Church, nie została tam sfilmowana. Zobacz jadalnię, która jest nadal używana przez uczniów, którzy jedzą tam codziennie.

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

New College w Oksfordzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

New College w Oksfordzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu New College w Oksfordzie? Kliknij tutaj.

New College w Oksfordzie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1932 recenzji)

Byliśmy dwójką dorosłych, którzy uwielbiają czytać, podczas wycieczki, która miała szczęście mieć mnóstwo uroczych małych dzieci, które uwielbiają czytać Harry'ego Pottera! Dzieci były zabawne, a Peter, nasz przewodnik, był zabawny. Wiele quizów zawierających jedno słowo, aby utrwalić to, czego się nauczyliśmy. Peter miał dużą wiedzę na temat wszystkiego, co dotyczy Oksfordu, i najwyraźniej był czytelnikiem, który zawsze miał pod ręką cytat. Wybraliśmy tę wycieczkę, ponieważ łączyła w sobie biografie kilku autorów, a także Christ Church. Wspaniałą rzeczą w trasie Petera jest to, że był to prezent, który wciąż dawał! Następnie podał szereg linków do wartościowych zasobów pozwalających poszerzyć wiedzę: cecha dobrego nauczyciela. Jesteśmy wdzięczni za czas spędzony w Visit Oxford Tours.

Ponieważ chcieliśmy odwiedzić miejsce, w którym kręcono film o Harrym Potterze, zarezerwowaliśmy tę wycieczkę. Niestety tego dnia zarówno Christ Church, jak i New College były zamknięte. Zmieniło się to z dnia na dzień, ale szybko i uprzejmie zareagowali. Nasz Przewodnik był obecny i opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy, nie tylko o Harrym Potterze, ale także o Oksfordzie. Całe wyjaśnienie bardzo nam się podobało!

Bardzo interesująca wycieczka po kampusie Oksfordu, wykraczająca poza zwykłe strony Harry'ego Pottera i łącząca świat Harry'ego Pottera z prawdziwym światem Oksfordu. Mogło to być trochę „dużo” dla naszych 8-latków, więc weź pod uwagę rozpiętość uwagi dziecka podczas rezerwacji. Jednak ogólnie podobało im się to. Ogólnie wycieczka, którą polecam.

To była niezwykle przyjemna, pouczająca i zabawna wycieczka – doskonały sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego o mieście oraz jego powiązaniach literackich i filmowych. Peter, nasz przewodnik, był pełen pasji i entuzjazmu, jeśli chodzi o ten temat, i dołożył wszelkich starań, aby zapewnić nam wspaniałe wrażenia. Naprawdę warto!

Wycieczka była bardzo udana. Spacerując w kameralnym gronie udało mi się spojrzeć na Oxford inaczej, niż gdybym odbył tę trasę sam.