Nerja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Nerja: Wycieczka kajakiem po Nerja i Cascada de Maro

1. Nerja: Wycieczka kajakiem po Nerja i Cascada de Maro

Zachwyć się wspaniałą scenerią miasta Nerja, spoglądając na nie z wyjątkowego miejsca na wodzie. Wiosłuj w towarzystwie przewodnika, przepływając przez miejscowe jaskinie i mijając klify. Wsiądź do kajaka dla 1 lub 2 osób i wyrusz z plaży Burriana. Udaj się w kierunku wodospadu Cascada de Maro i przepłyń obok lokalnych atrakcji turystycznych. Podziwiaj mnóstwo niewielkich klifów i zatok, do których nie można dotrzeć z lądu. Wysłuchaj przewodnika, który przybliży Ci elementy miejscowego krajobrazu. Odpocznij od wiosłowania i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie. Opanuj podstawowe techniki wiosłowania i zapoznaj się z ważnymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Całą wyprawę na zdjęciach i nagraniach uwieczni kamera GoPro. Pobierz zdjęcia, by móc wrócić wspomnieniami do dnia wyprawy.

Nerja: Klify Maro-Cerro Gordo Wycieczka kajakowa z przewodnikiem

2. Nerja: Klify Maro-Cerro Gordo Wycieczka kajakowa z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę kajakiem z przewodnikiem na klify Nerja-Maro-Cerro Gordo, aby zobaczyć imponujące góry, zaciszne zatoczki i piękne plaże. Wskocz do morza i popływaj podczas swojej przygody, rób niezapomniane zdjęcia. Przyjdź na plażę, aby spotkać się ze swoim przewodnikiem. Następnie wskocz na kajak i wiosłuj w morzu. Podziwiaj spektakularny widok na klify, słynące z wieży strażniczej zbudowanej w XVI wieku. Wybierz między krótką trasą kajakową a długą trasą z lepszym widokiem na klify. Aktywność odbywa się na plaży Maro, tuż obok wodospadu (w rzeczywistości nie ma wody, ponieważ w tym roku mamy mało opadów), więc w ciągu zaledwie kilku minut zaczniesz cieszyć się tym niezrównanym i wyjątkowym pięknem. Weź ze sobą własny sprzęt do nurkowania (jeśli nie, pozwolimy ci nosić gogle) i zatrzymaj się po drodze, aby popływać. Uzyskaj także niesamowite zdjęcia zrobione przez przewodnika podczas wycieczki. Na koniec wróć do punktu początkowego na plaży, aby zakończyć swoją przygodę.

Nerja: Bilet wstępu do jaskiń Nerja z audioprzewodnikiem

3. Nerja: Bilet wstępu do jaskiń Nerja z audioprzewodnikiem

Przygotuj się na naprawdę wyjątkowe wrażenia podczas odkrywania niesamowitych jaskiń Nerja. Twój bilet do Jaskini Nerja pozwoli Ci skorzystać z wycieczki z audioprzewodnikiem po różnych obszarach. Niesamowite stalagmity i stalaktyty będą pojawiać się podczas wycieczki, aż dotrzesz do pokoju Cataclysm. Jest to największe i najwyżej położone pomieszczenie dostępne dla zwiedzających i to właśnie tutaj znajduje się największa kolumna na świecie, będąca wynikiem spotkania stalaktytu ze stalagmitem. Będziesz wędrować po naturalnym laboratorium bogatym w znaleziska archeologiczne, geologiczne i biologiczne. Od czasu odkrycia w 1959 roku jaskinie były przedmiotem licznych eksploracji i wykopalisk, obecnie częściowo zamknięte dla zwiedzających w celu ich zachowania. Według niektórych źródeł obecne tu malowidła byłyby najstarszymi odkrytymi do tej pory i pochodziłyby z czasów człowieka neandertalskiego. Oprócz tej eksploracji podziemnego świata, będziesz także mógł cieszyć się wizytą w Muzeum Nerja, aby zagłębić się w historię i przeszłość jaskiń.

Z Malagi: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do wiosek Nerja i Frigiliana

4. Z Malagi: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do wiosek Nerja i Frigiliana

Odwiedzimy dwie najważniejsze i najpiękniejsze wioski na wschodzie Malagi, Frigiliana z bielonymi domami, brukowanymi uliczkami pełnymi roślin i kwiatów oraz możliwością degustacji słynnego słodkiego wina. Nerja, stara wioska rybacka, przejdziemy jej wąskimi uliczkami do Balkonu Europy, skąd widać Sierra de Almijara, widoki na morze, aw pogodne dni do Afryki. Położona w Axarquia Málagueña, Frigiliana jest uważana za najpiękniejszą wioskę Malagi, jej wąskie brukowane uliczki i domy udekorowane bugenwillą, pelargoniami i jaśminem zakochują się od pierwszego wejrzenia. Historyczny przypadek Frigiliany jest w stylu mudejar i jest najbardziej nagradzanym z regionu Axarquia. To bez wątpienia jedno z miejsc, których nie można ominąć na trasie po Andaluzji. Nerja jest jednym z najbardziej turystycznych miast w prowincji Malaga. Jeśli to z jakiegoś powodu, nie sądzisz? To nadmorskie miasteczko może poszczycić się tym, że jest jedną z najpiękniejszych wiosek w Andaluzji. Dodatkowo wraz z upływem czasu nie straciła ani trochę na uroku. Jest pełna białych domów, ma bardzo zadbane centrum i wspaniałe widoki na Morze Śródziemne. Balkon Europy, co za piękne miejsce, co za widok! Balcón de Europa to duży plac z widokiem na morze, klify i plaże Nerja. Widoki z tego punktu widokowego są jednymi z najlepszych na Costa del Sol. Stamtąd widać też, że woda w tym rejonie jest niesamowicie krystalicznie czysta i niebieska. Uwielbiam widok.

Od Nerja: Maro-Cerro Gordo Cliffs Paddle Surf and Snorkel

5. Od Nerja: Maro-Cerro Gordo Cliffs Paddle Surf and Snorkel

Weź udział w kursie inicjacyjnym, podczas którego nauczysz się, jak poruszać się po desce wiosłowej i jak używać wiosła. Dostępnych jest wiele różnych desek, dzięki czemu Twój doświadczony przewodnik będzie w stanie zapewnić Ci odpowiednią deskę. Następnie popłyń z plaży Burriana wzdłuż klifów Maro-Cerro Gordo aż do wodospadu Maro i jaskiń Acantilado. Eksploruj jaskinie na pokładzie, ale także pod wodą z własnym sprzętem do nurkowania (brak w zestawie). Podziwiaj formacje skalne, koralowce i kolorowe ryby. Pod koniec wycieczki otrzymasz filmy i zdjęcia zrobione przez GoPro.

Nerja, Torrox lub Torre del Mar: wycieczka całodniowa szlakiem Caminito del Rey

6. Nerja, Torrox lub Torre del Mar: wycieczka całodniowa szlakiem Caminito del Rey

Zachwyć się pięknem wąwozu Desfiladero de los Gaitanes w ramach tej całodniowej wycieczki z miejscowości Nerja, Torrox lub Torre del Mar na szlak pieszy Caminito del Rey. Skorzystaj z odbioru ze znajdującego się najbliżej Ciebie miejsca. Odpręż się na pokładzie przestronnego i komfortowego autobusu, zmierzając w stronę szlaku Caminito del Rey. W czasie podróży przewodnik przybliży Ci okolicę i historię Caminito del Rey. Odbierz butelkę wody i późnym rankiem rozpocznij wędrówkę. Przejdź przez tunel prowadzący do miejsca, gdzie rozpoczyna się szlak Caminito del Rey. Załóż kask i wyrusz w drogę. Poczuj dreszcz emocji, spacerując w swoim tempie ponad lustrem rzeki Guadalhorce. Skorzystaj z północnego wejścia na szlak i maszeruj nieśpiesznie przez około 2,5 godziny.  Podczas postojów uwiecznij na zdjęciach niepowtarzalną scenerię wąwozu. Pod koniec wędrówki zrób sobie przerwę, by się orzeźwić lub zjeść coś w punktach znajdujących się przy południowym wejściu na szlak.  Następnie przewodnik zaprowadzi Cię do miejsca, skąd zostaniesz odebrany(-a) przez autobus. Odpocznij nieco i powróć do miejsca odbioru.

Nerja-Maro: Snorkeling i skuter morski

7. Nerja-Maro: Snorkeling i skuter morski

Wypłyń łodzią na dramatyczne klify Nerja-Maro Cerro Gordo. Naucz się od przewodnika podstawowych technik nurkowania z rurką i ciesz się wolnością wody dzięki dostarczonemu sprzętowi. Wybierz między południem a godziną 15 odlot na popołudniową lub wieczorną przygodę podwodnej eksploracji. Wokół klifów, które przecinają wodę, spróbuj zbadać niektóre z jaskiń, które pokrywają krawędzie skały deskami surfingowymi z wiosłem. Zanurz się w głębiny wody ze swoim przewodnikiem, który pokaże Ci, jak korzystać ze sprzętu. Zachowaj wspomnienia z wycieczki dzięki dodatkowym zdjęciom i filmom wideo przesłanym później, aby mieć do nich dostęp. Zobacz florę i faunę oceanu, zanim ponownie wyruszysz z powrotem do Nerji na łodzi motorowej. Osusz ręcznikami dostarczonymi z tym biletem na wycieczkę.

Nerja: Rejs łodzią na klify Maro-Cerro Gordo

8. Nerja: Rejs łodzią na klify Maro-Cerro Gordo

Wyrusz w rejs, aby odkryć Klify Maro-Cerro, jeden z najdzikszych obszarów na Costa del Sol, gdzie plaże i zatoczki mają krystalicznie czystą wodę. Po drodze zatrzymaj się na snorkeling, zobacz Balcón de Europa, a na koniec podziwiaj wodospad Maro. Na tym ostatnim przystanku wskocz na kajak lub deskę do wiosłowania na stojąco, aby dotrzeć do wodospadu i wykąpać się w płytkim obszarze. Oprócz naturalnej scenerii, ciesz się zdjęciami i filmami GoPro wliczonymi w cenę.

Z Malagi: Wycieczka do Nerja i Frigiliana

9. Z Malagi: Wycieczka do Nerja i Frigiliana

Odkryj urocze, typowe andaluzyjskie miasteczka Frigiliana i Nerja podczas wycieczki z przewodnikiem z Malagi lub innych miast położonych na wybrzeżu Costa del Sol. Podziwiaj tradycyjną andaluzyjską architekturę i podziwiaj widoki na wybrzeże i okolicę. Zacznij od odbioru z różnych miejsc na Costa del Sol. Następnie udaj się do małego miasteczka Frigiliana. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po centrum, aż do głównego placu. Podziwiaj mauretańską architekturę i wąskie kręte uliczki, rozkoszując się spokojną atmosferą. Skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie w czasie wolnym lub kupuj lokalne produkty, takie jak ceramika, owoce, warzywa i słynne słodkie wino. Następnie udaj się do uroczego nadmorskiego miasteczka Nerja. Odkryj to popularne nadmorskie miejsce z tradycyjną architekturą z dala od typowych kurortów południowego wybrzeża Hiszpanii. Spaceruj po wąskich uliczkach centrum miasta i podziwiaj krajobraz z Sierra de Almijara w tle. Ciesz się widokami i patrz na Morze Śródziemne z Balkonu Europy. Po wycieczce z przewodnikiem ciesz się wolnym czasem na lunch przed powrotem do pierwotnego punktu odbioru.

La Herradura: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po parku przyrody Cerro Gordo

10. La Herradura: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po parku przyrody Cerro Gordo

La Herradura jest uważana za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych i aktywności w Andaluzji ze względu na szeroką gamę różnych sportów wodnych wysokiej jakości. Wioska leży w zatoce otoczonej górami, z dwoma wzgórzami wystającymi do morza, „La Punta de la Mona” i „Cerro Gordo”, które nadają miejscu kształt podkowy i nadają mu nazwę. Sama plaża ma około 2 km długości i po jednej stronie znajduje się jedna z najpiękniejszych przystani w Andaluzji „Marina del Este”, a po drugiej spektakularny park przyrody (morski i lądowy) „Los Acantilados de Maro-Cerro Gorde ”, którą zwiedzimy podczas wycieczki. Kajakarstwo morskie to bardzo bezpieczna i satysfakcjonująca dyscyplina, którą można uprawiać z rodziną lub przyjaciółmi, w niemal każdym wieku, przy minimalnym przeszkoleniu. Na tej wycieczce łączymy spływy kajakowe ze snorkelingiem (nurkowanie z lekkim sprzętem). Praktycznie każdy może to zrobić. Dla początkujących przeprowadzimy kurs wprowadzający w podstawy, wystarczający, aby zacząć cieszyć się tym sportem. Park przyrody Acantilados de Maro-Cerro Gordo tworzy wąski pas równoległy do wybrzeża, szeroki na dwanaście kilometrów i sięgający jednej mili w głąb morza. W głębi lądu graniczy z drogą N-340. Obszar ten charakteryzuje się głównie stromymi i spektakularnymi klifami o wysokości do 75 m, przeplatanymi pięknymi plażami i małymi zatoczkami, będącymi wynikiem erozji morskiej i regresji na ostatnich podnóżach Sierra de Almijara, między nadmorskimi dzielnicami Almuñécar (Granada ) i Nerja (Malaga). Obszar ten nie osiąga wysokości większej niż 325 metrów, a z całkowitej powierzchni 395 hektarów znajduje się na lądzie, a 1415 na morzu. Maro-Cerro Gordo ma wysoką wartość środowiskową, zarówno ze względu na specyfikę formacji geologicznych, jak i wielką różnorodność biologiczną, jaką zawiera, zarówno na obszarze lądowym, jak i we wnętrzu mili morskiej. Jako przykład wyróżnia się obecność dwóch andaluzyjskich endemizmów botanicznych zagrożonych wyginięciem. Znacznie bardziej zróżnicowana niż pas lądowy jest mila morska, gdzie jaskinie i strome dno morskie dają początek licznym gatunkom, zarówno flory, jak i fauny, zamieszkującym dno morskie. Tym samym jego fauna morska jest próbką bogactwa i różnorodności obszaru: bezkręgowce - gąbki, koralowce, ukwiały, szkarłupnie i mięczaki - oraz skorupiaki - krewetki, kraby pająki i homary. Szczególne znaczenie ma istnienie ważnych populacji korala pomarańczowego, który jest gatunkiem sklasyfikowanym jako narażony na wyginięcie. Jeśli chodzi o ryby, jest tu mnóstwo głowaczy i blennies, muren z formami wężowatymi i granik, z których wszystkie są wynikiem wielkiej różnorodności siedlisk.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Nerja

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Nerja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Nerja

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nerja?

Nerja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nerja? Kliknij tutaj.

Nerja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 679 opinii

Mieliśmy wspaniały dzień prowadzony przez naszego fantastycznego przewodnika, Lewisa, który był bardzo kompetentny i wygłosił bardzo pouczającą i interesującą rozmowę. Sama wycieczka była niesamowita, bardzo malownicza, a widoki niesamowite. Jedynym minusem było to, że czas odbioru nie był zbyt jasny, ponieważ pokazano dwa czasy odbioru, ale po wysłaniu wiadomości za pośrednictwem opcji czatu poprawny czas został potwierdzony wkrótce potem.

To była wycieczka, o której wcześniej nie myśleliśmy, a kiedy zaczęliśmy spacer, było to bardzo przyjemne doświadczenie, haj nie był problemem Na pewno skorzystam z tej strony ponownie, ponieważ przewodnik był bardzo poinformowany i miał dobrą wiedzę

Znakomity poranek dobrze zorganizowany, piękna okolica i wesoły doświadczony przewodnik Marcelo. Na pewno pojadę ponownie.

Niesamowity dzień od początku do końca! Spacer Caminito Del Rey był spektakularny, czego nie można przegapić.

Doświadczenie nie z tego świata. . Na dodatek nasz przewodnik Louis był najlepszy w historii?