Atrakcje i wycieczki
Nelson, Nowa Zelandia

Nelson, Nowa Zelandia: najczęściej polecane atrakcje

Rejs widokowy do Parku Narodowego Abel Tasman

Rejs widokowy do Parku Narodowego Abel Tasman

Wyrusz z pięknej plaży Kaiteriteri na 4-godzinny rejs widokowy przez Park Narodowy Abel Tasman. Zobacz po drodze słynną na całym świecie Split Apple Rock, nowozelandzkie foki, Bark Bay, Tonga Quarry oraz złote piaszczyste plaże i lśniące turkusowe wody. Przeglądaj wybrzeże i odkrywaj zaciszne plaże i zatoki z wygodnej łodzi. Poznaj historię parku i dowiedz się, co sprawia, że jest to tak wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. Posłuchaj komentarzy na temat regionu i jego mieszkańców. Rejs to najlepszy sposób na poznanie Parku Narodowego Abel Tasman, podczas spotkania z lokalną przyrodą.

Park Narodowy Abel Tasman: Rejs i wycieczka piesza

Park Narodowy Abel Tasman: Rejs i wycieczka piesza

Poznaj to, co najlepsze w Parku Narodowym Abla Tasmana podczas całodniowego rejsu łodzią i pieszej wycieczki. W tym dniu odkrycia dostępne są 3 różne opcje spacerów. Ciesz się malowniczym rejsem, wizytami w Split Apple Rock i kolonią fok, złotymi plażami, spacerami po lesie i spotkaniami z dziką przyrodą podczas jednego dnia. Dostępne są 3 opcje wycieczki: Opcja A: Plaże i zatoki astrolabium Odległość: 7 km Czas przejścia: 2,5 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony w Apple Tree Bay o 12:00 na spacer na plażę Anchorage. Istnieje również możliwość dodania 1-godzinnej pętli Pitt Head do Te Pukatea Beach. Odbiór w Anchorage o 15:45 lub 17:00** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** Opcja B: Las i most obrotowy Odległość: 10,5 km Czas przejścia: 4 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony na Medlands Beach o 11:30 na ciekawy spacer do Anchorage Beach, który obejmuje malownicze atrakcje punktu widokowego South Head, słynny most obrotowy Falls River i basen Kleopatry. Odbiór w Anchorage o 15:45 lub 17:00** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** Opcja C: 5 plaż Odległość: 8,8 km Czas przejścia: 3,5 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony w Awaroa o 11:00 i wybierz się na spacer, który obejmuje 5 plaż między Awaroa a miejscem odbioru w Medlands Beach. Ta opcja obejmuje również możliwość zatrzymania się w kawiarni Awaroa Lodge Café, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki i rodzime lasy, a także wodospad i lagunę w zatoce Bark Bay. Należy pamiętać, że stroma wspinaczka z Tonga Quarry wymaga rozsądnego poziomu sprawności. Odbiór z plaży Medlands o 15:30 lub 16:45** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** * Tylko sezon letni: 15 października – 30 kwietnia ** Tylko szczyt letni: 1 grudnia – 31 marca

Nelson: Cable Bay Adventure Park Skywire Experience

Nelson: Cable Bay Adventure Park Skywire Experience

Ciesz się wygodnym transportem w obie strony przez Cable Bay Adventure Park w Nelson do bazy startowej. Przeżyj wysokooktanowy pęd szybowania nad lasem z prędkością do 100 kilometrów na godzinę dzięki biletowi Skywire. Twoja przygoda zaczyna się 300 metrów nad Base Café od 4-kilometrowej, komentowanej podróży minibusem przez park do platformy startowej Skywire. Bądź zaangażowany, gdy Twój przewodnik dzieli się faktami i historiami na temat parku i okolic. Zapnij pasy na przejażdżkę z maksymalnie 4 osobami, które siedzą obok siebie w indywidualnych fotelach w stylu samochodu wyścigowego z 5-punktowymi uprzężami ochronnymi. Podróżuj do przodu i do tyłu na Skywire, z 800 metrami wspomaganego grawitacyjnie freewheelingu w każdym kierunku. Pokonaj 700 metrów malowniczego terenu w każdym kierunku i wróć do punktu wyjścia po prawie 10 minutach tego ekscytującego doświadczenia.

Park Narodowy Abla Tasmana: żeglarstwo i spacer z przewodnikiem

Park Narodowy Abla Tasmana: żeglarstwo i spacer z przewodnikiem

Rozkoszuj się niesamowitym dniem spędzonym w Parku Narodowym Abel Tasman, który łączy żeglowanie wzdłuż wspaniałego wybrzeża przed wyruszeniem na jeden ze wspaniałych spacerów w Nowej Zelandii. Rozpocznij dzień żeglując z plaży Kaiteriteri, podziwiając krajobrazy wzdłuż malowniczego wybrzeża. Rozkoszuj się złotymi plażami, zatokami, wyspami i śpiewem ptaków, a także przejedź obok słynnej Split Apple Rock i zabawnej nowozelandzkiej kolonii fok. Podczas żeglugi poznaj historię, życie morskie, florę i faunę Abla Tasmana od swojego doświadczonego kapitana. Przyjedź do Anchorage Bay około południa i zjedz własny suchy prowiant na plaży lub popływaj, zanim rozpoczniesz samodzielną wędrówkę z powrotem do Marahau. Podczas wędrówki spaceruj po piaszczystych plażach, podziwiając doskonałe punkty widokowe i rodzimy busz. Podziwiaj piękne krajobrazy, które ma do zaoferowania nadmorska trasa Parku Narodowego podczas samodzielnego spaceru, który zwykle trwa od 3 do 4 godzin.

Nelson: Wycieczka quadami z przewodnikiem po lesie i polach uprawnych

Nelson: Wycieczka quadami z przewodnikiem po lesie i polach uprawnych

Połącz emocje i przygodę podczas wycieczki quadem z przewodnikiem po rodzimych lasach, wokół obszarów farmy w Nowej Zelandii i do punktów widokowych z zapierającymi dech w piersiach widokami na wybrzeże Cable Bay. Rozkoszuj się piękną scenerią i baw się dobrze w swoim samodzielnym pojeździe, niezależnie od pogody. Rozpocznij swoją przygodę od sesji instruktażowej i odprawy bezpieczeństwa od doświadczonego przewodnika. Następnie ćwicz i doskonal swoje umiejętności jazdy przed wyjazdem na wycieczkę. Wybierz pomiędzy 1,5-godzinną przejażdżką po lesie Farm lub 2,5-godzinną wycieczką po Bayview Circuit. Podczas Farm Forest Ride przejedź się po polach uprawnych i wjedź na szczyt Skywire Hill, a następnie udaj się z powrotem wokół mieszkań i wzdłuż brzegów rzeki na wycieczkę przeznaczoną dla wszystkich umiejętności. Alternatywnie, odkryj 14 kilometrów (8,7 mil) pięknych leśnych szlaków podczas Bayview Circuit Tour. Przejedź obok Skywire, a następnie udaj się do oszałamiającego punktu widokowego Bayview nad zatoką Delaware, po czym zjedź z powrotem przez farmę. Lekkie przekąski są wliczone w cenę.

Park Narodowy Abel Tasman: Jednodniowa przygoda żeglarska z lunchem

Park Narodowy Abel Tasman: Jednodniowa przygoda żeglarska z lunchem

Rozpocznij dzień żeglując od plaży Kaiteriteri i ciesz się całodziennym żeglowaniem po przepięknym Parku Narodowym Abla Tasmana w Nowej Zelandii. Albo wyluzuj i zrelaksuj się, zaangażuj się w żeglowanie, albo ucz się w trakcie - Ty decydujesz. Przeżyj wspaniałe żeglowanie, ciesz się wspaniałymi plażami i wyspami, z pełną godziną na lunch i relaks na plaży Anchorage. Świetna okazja, aby popływać lub wybrać się na krótki spacer i zwiedzić jaskinie. Podczas tej całodniowej wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić kolonię fok futerkowych, Split Apple Rock i szereg pięknych miejsc przed powrotem na plażę Kaiteriteri. Podczas tej niesamowitej wycieczki zobaczysz wszystkie atrakcje Parku Narodowego Abla Tasmana w ciągu jednego dnia.

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

Spraw, aby Twoja podróż do Nowej Zelandii była bezproblemowa dzięki wygodnemu pakietowi danych eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Nowej Zelandii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybieraj spośród wielu pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu zero waste. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i w razie potrzeby doładuj, kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM w trakcie podróży. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się natychmiast, zgodnie z wybranym przez Ciebie czasem trwania. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhonem XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, zapoznaj się ze zdjęciem z wytycznymi, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy rozwiązywania problemów na kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): 3gnet Informacje o operatorze lokalnym: Nowa Zelandia: 2 stopnie Australia: Optus

Nelson to Mapua: całodniowa przygoda na rowerze z przewodnikiem

Nelson to Mapua: całodniowa przygoda na rowerze z przewodnikiem

Rozpocznij swoją przygodę w Nelson, gdzie zostaniesz dopasowany do swoich motocykli i poinformowany o trasie. Stamtąd jedź rowerem do Mapua na Tasman's Great Taste Trail. Poznaj Nelson City, a następnie podążaj za niebieskimi znacznikami Great Taste Trail, które prowadzą na południe do nadmorskiej wioski Mapua. Zatrzymaj się po drodze w Muzeum Klasycznych Samochodów Nelsona. Odwiedź Uczciwego Prawnika i poczuj atmosferę wiejskiego pubu. Zrób sobie przerwę od jazdy na rowerze i sprawdź niektóre z wielu browarów rzemieślniczych i winnic po drodze. Ciesz się nadmorską trasą szlaku. Podziwiaj fenomenalne widoki z ujścia rzeki Waimea i nadmorskich promenad Farmland. Przejdź przez spektakularny most obrotowy Waimea, a następnie udaj się na Wyspę Królików. Popływaj w słodkowodnym otworze do pływania lub zanurz się w ciepłych wodach morskich Wyspy Królików. Przepłyń przez kanał kultowym promem Mapua. Wyląduj w Mapua Wharf i ciesz się tętniącą życiem atmosferą galerii, studiów, restauracji, kawiarni, sklepów i Browaru Butikowego Złotego Niedźwiedzia. Po całym dniu zwiedzania usiądź na kolacji w Mapua Wharf. Następnie wskocz na wahadłowiec kiwi Journeys i wróć do Nelson.

Nowozelandzka karta eSIM

Nowozelandzka karta eSIM

Odkryj magię Nowej Zelandii, pozostając w stałym kontakcie dzięki ConnectPhone eSIM. Nasza karta eSIM gwarantuje, że pozostaniesz w kontakcie ze światem podczas odkrywania piękna i żywiołowości Nowej Zelandii. Nasza karta eSIM zapewnia 10 GB lub 20 GB szybkiej transmisji danych, dzięki czemu jest idealna dla podróżnych, którzy potrzebują niezawodnego połączenia internetowego do nawigacji, przesyłania strumieniowego, dzielenia się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych lub pozostawania w kontakcie z rodziną i pracą. Bez względu na to, jak długo zdecydujesz się podróżować, mamy plan, który zapewni Ci łączność online.

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM z zasięgiem w Australii

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM z zasięgiem w Australii

Spraw, aby Twoja podróż do Oceanii była bezproblemowa dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Australii i Nowej Zelandii. Zakup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do sieci 4G lub 5G i wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem Samodzielnego Rozwiązywania Problemów w kuponie GYG. Obsługiwani operatorzy: Australia- Vodafone/ Nowa Zelandia- One NZ(Vodafone).

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Nelson, Nowa Zelandia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nelson, Nowa Zelandia?

Najlepsze atrakcje to:

Nelson, Nowa Zelandia: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nelson, Nowa Zelandia

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nelson, Nowa Zelandia to:

Nelson, Nowa Zelandia – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze atrakcje w: Nelson, Nowa Zelandia dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Nelson, Nowa Zelandia dla osób z dziećmi to:

Nelson, Nowa Zelandia – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Nelson, Nowa Zelandia: Najciekawsze atrakcje

Nelson, Nowa Zelandia: Wycieczki i bilety

Nowa Zelandia: Ciekawe miejsca

Nelson, Nowa Zelandia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nelson, Nowa Zelandia? Kliknij tutaj.

Nelson, Nowa Zelandia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(412 recenzji)

Niesamowity sposób na poznanie Tasmana Abla, zaoferowano nam alternatywny spacer, ponieważ na spacerze, który mieliśmy zrobić, znajdowała się przeprawa przez rzekę, co było bardzo doceniane. Mieliśmy piękny rejs statkiem wzdłuż parku narodowego, po którym nastąpił około 2-godzinny spacer z Apple Tree Bay do Anchorage Bay. Sceneria na łodzi i spacery były absolutnie oszałamiające. Gorąco polecam każdemu, kto chce poznać park, ale ma tylko 1 dzień!

Urocza lokalizacja. Dobrze zorganizowana wycieczka. Krajobraz jest piękny i miło, że podczas wycieczki było kilka opcji długości spaceru. Bardzo podobało mi się również to, że część piesza była prowadzona samodzielnie, dzięki czemu mogliśmy iść własnym tempem i zatrzymywać się, kiedy tylko mieliśmy na to ochotę.

Gorąco polecam tę wycieczkę. W przeciwieństwie do Milford Sound, na tę wycieczkę może wyruszyć ograniczona liczba łodzi. Jest podzielony na trzy części: rejs statkiem po jeziorze, rejs autokarem i rejs statkiem po cieśninie Sund, z których wszystkie zapadają w pamięć, a przewodnicy są zabawni i pouczający.