Dodaj daty

Neapol
Wycieczki piesze

Wycieczki piesze
Liczba znalezionych atrakcji: 192
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Neapol Wycieczki piesze

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

1. Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Weź udział w oficjalnej wycieczce z przewodnikiem po podziemiach Neapolu i przeżyj niezapomnianą przygodę. Twój przewodnik zabierze Cię w podróż przez 2400 lat historii, od starożytnej Grecji po czasy współczesne, ukazując miejsce narodzin Neapolu z archeologicznego, historycznego, antropologicznego i geologicznego punktu widzenia. Wycieczka obejmuje grecko-rzymski akwedukt, pozostałości teatru rzymskiego oraz Summa Cavea - jego odnowiony fragment.  Przewodnik posługuje się językiem angielskim i włoskim, możesz też skorzystać z innych języków za pomocą wielojęzycznej aplikacji, którą możesz pobrać na początku wycieczki.  Ponadto otrzymasz broszurę w kilku językach, aby jeszcze lepiej skorzystać ze zwiedzania. Po drodze możesz także robić zdjęcia. Wybierz opcję wycieczki z pizzą, aby skosztować smacznej pizzy na koniec wycieczki po podziemiach Neapolu.

Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

2. Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Pompejach z opcjonalnym audioprzewodnikiem. Poczuj dreszczyk emocji, spacerując ulicami, które zostały zachowane przez popiół wulkaniczny. Odkryj świątynie, teatry, eleganckie wille i budynki użyteczności publicznej. Poruszaj się wygodnie po obiekcie z bezpłatną przechowalnią bagażu. Wybierz między Pompei Express (tylko starożytne miasto Pompeje, podmiejskie wille nie są wliczone w cenę) i Pompei+ (starożytne miasto Pompeje z podmiejskimi willami: Willa Tajemnic + Willa Diomedesa + Willa Regina w Boscoreale z Antykwarium) i dodaj oficjalny audioprzewodnik do swojego doświadczenia. Okaż bilet przy wejściu i rozpocznij eksplorację jednego z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Audioprzewodniki można odbierać i zwracać wyłącznie w oficjalnym punkcie audioprzewodników parku w Porta Marina Superiore. Rankiem 24 sierpnia 79 r. n.e. erupcja Wezuwiusza zaskoczyła 11 000 mieszkańców Pompejów. Dramatyczne wydarzenie zabiło mieszkańców, a miasto zostało pogrzebane pod popiołem. Poczuj dreszczyk emocji, widząc, gdzie Rzymianie kupowali lunch na rynku. Zobacz skomplikowane mozaiki w łaźniach publicznych. Zobacz hellenistyczne miejsca, takie jak Dom Fauna. Wyobraź sobie, że siedzisz na widowni w amfiteatrze lub podziwiasz freskowaną Willę Misteriów. Przejdź się do świątyń Wenus, Apolla i Jowisza. Zrób zdjęcie miasta z Wezuwiuszem majaczącym w tle. Miej czas na zwiedzanie we własnym tempie i pomiń stres związany z rezerwacją biletów do tej popularnej atrakcji. Uwaga: ten bilet nie obejmuje wstępu do willi podmiejskich (Villa dei Misteri).

Pompeje: Wycieczka w małej grupie z archeologiem

3. Pompeje: Wycieczka w małej grupie z archeologiem

Przenieś się z powrotem do czasów rzymskich podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach prowadzonej przez archeologa. Przeglądaj obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przez 2 godziny z pomocą swojego doświadczonego przewodnika, który oprowadzi Cię po mieście zachowanym przez popiół wulkaniczny po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e. Wybierz doświadczenie, które chcesz przeżyć, wybierając wspólną wycieczkę w małej grupie lub prywatną wycieczkę dla Ciebie i Twojej grupy. Wejdź do miasta przy Porta Marina Superiore, jednej z 7 bram starożytnego miasta, przejdź się głównymi ulicami i spaceruj po Forum, starym sercu miasta i centrum życia publicznego. Stąd widać Wezuwiusz górujący nad miastem. Odkryj atrakcje, takie jak bazylika (centrum biznesowe i prawne), łaźnie termalne, świątynie, piekarnia i wspaniały Teatr w Pompejach. Posłuchaj ciekawych anegdot od swojego przewodnika archeologicznego, który opowie Ci o ludziach, którzy mieszkali w Pompejach. Zerknij na gipsowe odlewy tych, którzy byli w mieście w czasie erupcji. Zobacz dobrze utrzymane dzieła sztuki, mozaiki i freski i przenieś się prawie 2000 lat wstecz. Do najważniejszych atrakcji należą Dom Vettich i Burdel Lupanar. Dowiedz się, skąd wzięła się nazwa tego słynnego burdelu, i zobacz zachowane kamienne łóżka i freski. Na koniec wycieczki uzyskaj świetne wskazówki od swojego przewodnika na temat tego, jak spędzić resztę dnia, a nawet zdecyduj się zostać na stanowisku archeologicznym dłużej, aby zwiedzać je na własną rękę. Uzyskaj wskazówki dojazdu do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, lokalnej katedry znajdującej się w pobliżu miejsca wykopalisk. Możesz także zostać skierowany do Amfiteatru i Orto dei Fuggiaschi.

Neapol: Katakumby San Gennaro - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

4. Neapol: Katakumby San Gennaro - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Cofnij się w czasie i zwiedzaj katakumby San Gennaro, aby dowiedzieć się więcej o patronie Neapolu. Odkryj, co kryje się pod poziomem ulicy, oglądając wspaniałe freski i bizantyjskie obrazy od IX do X wieku naszej ery. Poznaj historię paleochrześcijańskiego miejsca pochówku z przewodnikiem po angielsku lub włosku. Uzyskaj wyjaśnienia na temat ekspansji z IV wieku po przeniesieniu szczątków św. Agrypina do poświęconej mu podziemnej bazyliki. Zobacz wielką chrzcielnicę zamówioną przez biskupa Pawła II, który schronił się w katakumbach w VIII wieku podczas obrazoburczych zmagań. Przyjrzyj się szczegółom górnej katakumb, ozdobionej na początku III wieku w tak zwanym stylu pompejańskim, w której obecnie znajdują się jedne z najwcześniejszych malowideł chrześcijańskich w południowych Włoszech. Zachwyć się cenną kryptą biskupów i jej mozaikami z V wieku, w tym jedną przedstawiającą biskupa Kartaginy, św.

Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

5. Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

Weź udział w wycieczce całodniowej minivanem lub autobusem i odwiedź miejsce, w którym wybuchł Wezuwiusz i pogrzebał Pompeje pod popiołem wulkanicznym. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzaj pozostałości tego wpisanego na listę UNESCO obiektu, w którym czas zatrzymał się w miejscu na prawie 2 tysiące lat. Zatrzymaj się na trasie i skosztuj lokalnej pizzy. Posłuchaj opowieści o forum, łaźniach termalnych, domu publicznym, teatrze greckim i gipsowych odlewach ciał spalonych przez popiół wulkaniczny i lapille. Skosztuj typowej pizzy neapolitańskiej w jednej z kawiarni w Pompejach. Później udaj się w pobliże szczytu góry, która zniszczyła miasto. Wyrusz stamtąd na krótki spacer do krawędzi krateru, aby poczuć atmosferę „dymiącej góry”. Cofnij się w czasie do tego tragicznego dnia 79 r. n.e., kiedy to doszło do erupcji Wezuwiusza. W jej wyniku rzymskie miasto Pompeje zostało pogrzebane pod stopionym popiołem. Po dotarciu na miejsce odkryjesz pozostałości miejsca z listy UNESCO, w którym czas zatrzymał się prawie 2 tysiące lat temu. Jest to jedyny czynny wulkan w Europie kontynentalnej. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Do Neapolu powrócisz około godz. 17.00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z transportu powrotnego do Twojego hotelu, na statek wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

6. Z Neapolu: Sorrento, Positano i Amalfi - całodniowa wycieczka

Odkryj trzy niesamowite włoskie miejscowości podczas wycieczki całodniowej z Neapolu. Zrób zakupy w butikach, skosztuj limoncello i zjedz lekki lunch w trakcie tego pełnego relaksu dnia. Wyrusz z Neapolu i udaj się do Sorrento, podziwiając piękne krajobrazy w czasie drogi. Posłuchaj interesującego komentarza podczas podróży. Zatrzymaj się, aby skosztować limoncello, czyli lokalnego likieru cytrynowego, a następnie spaceruj wąskimi uliczkami przez maksymalnie godzinę. Odwiedź sklepy z wyrobami rzemiosła artystycznego i spróbuj lokalnych przysmaków. Następnie udaj się do Positano i skorzystaj z około godziny wolnego czasu, podczas której możesz odwiedzić plażę lub podziwiać wielobarwne kwiaty latem. Skorzystaj z możliwości zakupu tradycyjnych ubrań marki Moda Positano, a potem zjedz lunch na tarasie restauracji położonej na wybrzeżu, podziwiając jednocześnie zapierający dech w piersiach widok na morze. Po lunchu skorzystaj z maksymalnie 1,5 godziny czasu wolnego w Amalfi. Odwiedź katedrę lub zrelaksuj się na plaży, jedząc lody domowej roboty.

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

7. Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

8. Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

Poznaj słynne na całym świecie ruiny Pompejów i Wezuwiusza podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento. Ciesz się wejściem bez kolejki do Pompejów i podziwiaj Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Wyruszając wcześnie rano, ominiemy korki i tłumy, gwarantując priorytetowe dotarcie do celu i zapewniając wyjątkowe wrażenia! Zacznij w Pompejach, gdzie możesz ominąć kolejkę po bilet wstępu bez kolejki przed wycieczką z przewodnikiem po obiekcie z listy UNESCO. Wraz z przewodnikiem obejrzyj dobrze zachowane ruiny, dzieła sztuki, mozaiki i freski, w tym Forum Romanum i Świątynię Apolla. Rzuć nawet okiem na gipsowe odlewy ludzi przebywających w mieście w czasie erupcji Wezuwiusza w 79 roku n.e. Opuść stanowisko archeologiczne z przewodnikiem i odwiedź okoliczne sklepy i kawiarnie. Wybierz opcję lunchu na trzydaniowy posiłek składający się z przystawki, dania głównego, deseru i jednego napoju. Następnym celem jest Wezuwiusz. Pomiń większość żmudnej wspinaczki, a Twój pojazd zabierze Cię 1000 m w górę wulkanu. Stamtąd wyjdź i udaj się na krawędź krateru podczas 30-minutowej wspinaczki. Po drodze możesz natknąć się na oficjalnego przewodnika alpejskiego, który podzieli się z Tobą burzliwą historią wulkanu. Po dotarciu na szczyt możesz podziwiać i fotografować niezapomniane widoki na całą Zatokę Neapolitańską. 1-dniowa wycieczka kończy się transferem z powrotem do Neapolu lub Sorrento.

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

9. Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Zwiedź zabytkowe podziemia Neapolu z przewodnikiem i biletem wstępu. Rozpocznij przygodę w dzielnicy Quartieri Spagnoli i zejdź do ukrytych głębin miasta. Odkryj kręte tunele i przejdź obok starożytnego neapolitańskiego akweduktu. Udaj się do dzielnicy Quartieri Spagnoli, aby spotkać się z przyjaznym przewodnikiem i grupą. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia, przygotowując się do wejścia do tuneli podziemi Neapolu. Spaceruj pod ulicami, poznając historię miasta, od pierwszych przekształceń dokonanych przez Greków po przebudowę akweduktu neapolitańskiego w schron przeciwlotniczy podczas II wojny światowej.

Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

10. Neapol: Wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Odwiedź Wybrzeże Amalfitańskie podczas jednodniowej wycieczki z Neapolu. Zobacz Sorrento od strony morza. Odwiedź Amalfi i Positano, z opcją zwiedzania Ravello. Podziwiaj niesamowite krajobrazy godne wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z dogodnego miejsca spotkania w Neapolu przetransportujesz się do portu Torre del Greco. Stamtąd popłyniesz do Sorrento, podziwiając niesamowitą górę Wezuwiusz w tle i poznając jej tragiczną historię od swojego doświadczonego przewodnika. Podziwiaj piękno wybrzeża Sorrento: panoramiczne tarasy nad morzem, łaźnie królowej Giovanny, zatokę Jeranto i chroniony obszar morski Punta Campanella. Po przybyciu do Amalfi będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta, słynącego z malowniczych widoków, romantycznych krajobrazów i katedry św. W zależności od wybranej opcji możesz także odwiedzić Ravello, miejscowość wypoczynkową, w której będziesz mieć czas wolny, aby zobaczyć Villa Rufolo i jej spokojny ogród, z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całą Zatokę Salerno. Następnie udasz się do Positano, perły Wybrzeża Amalfi, słynącej z wąskich uliczek, małych sklepików i kolorowej ceramiki. Będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie, zanim zrelaksujesz się na pokładzie podczas podróży powrotnej do Neapolu.

Neapol

Neapol

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki piesze w: Neapol

Oprócz atrakcji typu Wycieczki piesze jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Neapol?

W: Neapol są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Neapol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Neapol? Kliknij tutaj.

Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5260 opinii

odwiedziliśmy Galerię Borbonica poza sezonem. przewodnik był bardzo kompetentny i miły, opowiedział nam wiele anegdot i ciekawostek na temat historii i tajemnic Neapolu. Gorąco polecam to doświadczenie każdemu, kto chce odkryć ukrytą i fascynującą część miasta

Przygotowanie techniczne Francesco Longobardiego! Nadzwyczajny. Należy poprawić czas poświęcony Santa Chiara

Bardzo podobała mi się zdobyta wiedza historyczna. Przewodnik mógł mówić trochę wolniej

Absolutnie żywy i profesjonalny, wciągający. Jednym słowem znakomicie

świetna wycieczka, a to dzięki przewodnikowi. Alex jest świetny ☺️