Dodaj daty

NeapolAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Neapol Autobusem/minivanem

Wycieczka hop-on hop-off po Neapolu: bilet 24-godzinny

1. Wycieczka hop-on hop-off po Neapolu: bilet 24-godzinny

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Z Neapolu lub Sorrento: półdniowa wycieczka do Pompejów

2. Z Neapolu lub Sorrento: półdniowa wycieczka do Pompejów

Odkryj ruiny Pompejów dzięki biletom wstępu bez kolejki i dowiedz się więcej o tym, jak wyglądało życie w tym miejscu przed erupcją Wezuwiusza. Zobacz pozostałości po targach, forum, łaźniach termalnych i innych miejscach. Wybierz jedno z wyznaczonych miejsc odbioru i wyrusz w podróż komfortowym pojazdem do Pompejów w ramach tej półdniowej wycieczki. Odkryj starożytne ruiny tego słynnego rzymskiego miasta. Po dotarciu do stanowiska archeologicznego omiń kolejki i podążaj za przewodnikiem, który zaprowadzi Cię do najbardziej interesujących miejsc, w tym Forum, łaźni termalnych, luksusowego domu Wettiuszów i słynnego domu publicznego. Posłuchaj o starożytnych Grekach, którzy osiedlili się na tym obszarze w VIII wieku p.n.e. i dowiedz się o tym, jak Pompeje stały się miejscem wypoczynku dla najwybitniejszych obywateli Rzymu dzięki swoim eleganckim domom i wymyślnym willom wznoszonym wzdłuż brukowanych ulic. Zobacz ruiny fabryk i sklepów rzemieślniczych, tawern, kawiarni i łaźni, w których kiedyś czas spędzali turyści i mieszkańcy, a także 20-tysięcznego amfiteatru i targowisk na świeżym powietrzu. Skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie Parku Archeologicznego w Pompejach na własną rękę, a następnie wyrusz w podróż powrotną do Sorrento lub Neapolu.

Pompeje: półdniowa wycieczka z Neapolu

3. Pompeje: półdniowa wycieczka z Neapolu

Zarezerwuj tę półdniową wycieczkę, aby zobaczyć najbardziej intrygujące części Pompejów. Uczestnicy są odbierani o wybranej godzinie (8.00 lub 13.30) z wyznaczonego punktu początkowego, skąd wyruszają do słynnego rzymskiego miasta i jednego z najważniejszych na świecie stanowisk archeologicznych. Możesz wybrać wycieczkę VIP w małej grupie (maks. 8 osób), wycieczkę w małej grupie (maks. 18 osób) lub standardową wycieczkę grupową (maks. 40 osób). Po przyjeździe odkrywaj to doskonale zachowane miasto z brukowanymi ulicami, luksusowymi willami i wspaniałymi świątyniami. Poczuj się jak starożytni Rzymianie. Odwiedź łaźnie termalne, teatry, fora, słynny dom Wettiuszów i Lupanar. Zobacz naturalne odlewy ciał zakonserwowane przez popiół wulkaniczny prawie 2000 lat temu. Zwiedzanie trwa około 2 godzin. Po zakończeniu zwiedzania udaj się do punktu końcowego.

Z Neapolu: degustacja wina na wulkanie Wezuwiusz

4. Z Neapolu: degustacja wina na wulkanie Wezuwiusz

Ucieknij od zgiełku centrum Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po winnicach na zboczach Wezuwiusza. Poczuj pasję wybitnej firmy winiarskiej Campania Ars Vinearia, rodziny winiarzy z uprawą winorośli we krwi. Odbierz z jednego z kilku centralnie położonych miejsc spotkań w Neapolu. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu z dużą ilością miejsca na nogi i zrelaksuj się podczas jazdy przez włoską wieś w drodze do winnicy. Dowiedz się, co czyni ten region wyjątkowym pod względem produkcji wina z unikalnych cech, takich jak spalona słońcem ziemia i nawożenie ze strumieni lawy Wezuwiusza. Posłuchaj historii win takich jak „Lacryma Christi” Sorrentino. Posłuchaj historii nieustępliwej rodziny, która wiedziała, jak uprawiać terytorium bogate w cenne owoce. Po zwiedzaniu winnic na wulkanicznych zboczach zrelaksuj się przy pysznym śródziemnomorskim lunchu. Zachwyć swoje zmysły, próbując win z regionu, takich jak „Falanghina”, „Lacryma Christi”, „Aglianico” i wielu innych znanych odmian. Pod koniec wycieczki wróć do miejsca spotkania w Neapolu.

Z Neapolu: wycieczka z przewodnikiem po Pompejach z biletami bez kolejki

5. Z Neapolu: wycieczka z przewodnikiem po Pompejach z biletami bez kolejki

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Pompejach i skorzystaj z biletów wstępu bez kolejki, aby zobaczyć starożytne stanowisko archeologiczne. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada o historii i architekturze tego starego rzymskiego miasta. Omiń kolejkę i odkryj jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Europie z przewodnikiem. Spaceruj starożytnymi uliczkami, aby poznać życie codzienne mieszkańców starożytnego miasta przed katastrofalną erupcją Wezuwiusza w 79 rne. Zobacz budynki i konstrukcje niezbędne do życia obywatelskiego w czasach rzymskich, takie jak bazylika, forum, łaźnie termalne i teatr. Obserwuj pozostałości dzielnic handlowych i mieszkalnych, w tym piekarnię i typowe bloki mieszkalne.

Pompeje: wycieczka z przewodnikiem i degustacja wina na Wezuwiuszu

6. Pompeje: wycieczka z przewodnikiem i degustacja wina na Wezuwiuszu

Wybierz się w podróż w czasie podczas tej wycieczki po starożytnym mieście Pompeje wraz z doświadczonym przewodnikiem archeologa. Poznaj te dobrze zachowane ruiny miasta z innych czasów. Następnie udaj się na pobliski Wezuwiusz w Neapolu i zjedz lokalny lunch oraz degustację wina w winnicy. *Zawarliśmy w tej wycieczce wizytę w oszałamiających rzymskich domach pełnych fresków i mozaik niedawno otwartych!* Omiń kolejki w kasie biletowej i ciesz się dostępem do kolejki priorytetowej. Rozpocznij swoją wycieczkę bezpośrednio od głównego wejścia do miasta: Porta Marina Superiore. Stamtąd zauważ Wezuwiusza, przechodząc przez starożytną i oryginalną bramę „Porta Marina” i łaźnię podmiejską. Wizyta będzie kontynuowana przez Bazylikę, Forum z rynkiem i główne świątynie. Przejdź się po Decumanus Major (głównej ulicy Pompei) i zobacz słynny znak rzymskiej seksualności... Kontynuuj wycieczkę po sklepach, sklepach i rzymskich restauracjach, aby poznać smak codziennego rzymskiego życia. Poznaj niektóre z najbardziej malowniczych domów (znanych jako domus), które pozostały w Pompejach. Zobacz niezapomniane gipsowe odlewy ciał, teatr (kiedy jest otwarty i nie jest w konserwacji) oraz Koszary Gladiatorów. Dowiedz się o najsłynniejszych odkryciach i ukrytych zakątkach miasta od swojego przewodnika. Pod koniec wycieczki z przewodnikiem Twój przewodnik zabierze Cię do bezpłatnego autobusu, który zabierze Cię do winnicy / wytwórni win u podnóża Wezuwiusza. Odkryj techniki uprawy winorośli przyjęte przez ponad trzy pokolenia mistrzów wina. Pod koniec wizyty w winnicy zrelaksuj się i zjedz lokalny wezuwiański lunch wraz z degustacją wina z 4 różnymi winami, a na koniec kieliszek Limoncello!

Wycieczka łączona: Pompeje i Wezuwiusz

7. Wycieczka łączona: Pompeje i Wezuwiusz

Jest to kompletna, niskobudżetowa usługa, która obejmuje transfery powrotne na Wezuwiusz, bilety wstępu do Parku Narodowego i Parku Archeologicznego w Pompejach oraz audioprzewodnik w spersonalizowanym języku. Ta kompleksowa usługa pozwala odwiedzającym w pełni zanurzyć się w historii i naturalnym pięknie tych dwóch kultowych miejsc we Włoszech.

Pompeje, Herkulanum i Wezuwiusz: wycieczka all-inclusive

8. Pompeje, Herkulanum i Wezuwiusz: wycieczka all-inclusive

Spędź fascynujący i edukacyjny dzień, odwiedzając starożytne rzymskie miasta Herkulanum i Pompeje. Poznaj te niezwykle dobrze zachowane starożytne miasta, a następnie jedź na szczyt wulkanu, który zniszczył je prawie 2000 lat temu, a mimo to uczynił je wiecznymi. Ta całodniowa wycieczka stanowi wyjątkową okazję, aby doświadczyć, jak żyli starożytni Rzymianie i podziwiać poziom postępu obywatelskiego i umiejętności artystycznych, które osiągnęli. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego takie poziomy osiągnięć osiągnięto ponownie dopiero w XVII i XVIII wieku. Trasa prowadząca na szczyt Wezuwiusza prowadzi przez park narodowy o niezwykłej urodzie. Zobacz lasy sosnowe, bujne obszary leśne, jasnożółte kwiaty i niesamowity wulkaniczny krajobraz. Będziesz mieć również spektakularne widoki na Zatokę Neapolitańską.

Ischia: półdniowa wycieczka autobusem widokowym

9. Ischia: półdniowa wycieczka autobusem widokowym

Odkryj 8. co do wielkości wyspę Włoch i największą w Zatoce Neapolitańskiej podczas tej 3-godzinnej panoramicznej wycieczki autokarowej po Ischii. Obwód o długości zaledwie 18 mil (35 kilometrów) sprawia, że nawigacja po wyspie trwa zaledwie kilka godzin. Dostępna jako opcja poranna lub popołudniowa (w zależności od wybranej opcji językowej), wycieczka obejmuje odbiór z hotelu na Ischii od około 09:00 lub 14:00. Wyjedź na wycieczkę w obie strony po wszystkich 6 gminach, z przystankami w najpiękniejszych punktach widokowych. Zatrzymaj się, aby rozprostować nogi w malowniczej wiosce rybackiej S. Angelo i przejdź się po łatwych deptakach. Podziwiaj Spiaggia dei Maronti (plaża Maronti) z jej fumarole i cavascura (gorące źródło), gdzie można zobaczyć przeszłość wydrążoną w skałach. Jedź do Forio, drugiego co do wielkości miasta na Ischii i jedynego na wyspie z całkowicie zachowanym historycznym centrum. Wróć do hotelu na koniec usług turystycznych.

Z Neapolu: prywatny transfer do Positano z przystankiem w Pompejach

10. Z Neapolu: prywatny transfer do Positano z przystankiem w Pompejach

Wyjeżdżając z Neapolu i podróżując do Positano, będziesz miał okazję zatrzymać się na 2 godziny w Pompejach. Odkryjesz piękno miasta, które zostało pogrzebane pod metrami popiołu i pumeksu po katastrofalnej erupcji Wezuwiusza w 79 rne. Po wizycie udasz się w kierunku Positano, gdzie czekają na Ciebie inne magiczne krajobrazy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 145
Sortuj wg:
Strona 1 z 10

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Neapol

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Neapol?

W: Neapol są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Autobusem/minivanem w: Neapol obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Neapol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Neapol? Kliknij tutaj.

Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 9082 opinii

Nasz lot był wieczorem, więc mieliśmy ograniczony czas. Autobus hop on hop off był dla nas idealny z dwiema liniami. Rano pokonaliśmy trasę miejską, potem zjedliśmy lunch, a później wybraliśmy trasę panoramiczną. Panoramiczna trasa była niesamowita! Upewnij się, że siedzisz na górze po lewej stronie, aby uzyskać najlepsze widoki na Zatokę Neapolitańską. Audioprzewodnik był dobry, chociaż jakość słuchawek (lub ogólnie dźwięku) była zła - ale myślę, że nie możesz mieć tego wszystkiego. Świetnie się bawiliśmy wszyscy razem i polecam każdemu, kto wybiera się w szczyt lata z takim upałem, aby po prostu usiąść i mieć kogoś, kto cię podwiezie i pokaże atrakcje miasta!

Pieniądze dobrze wydane, rzeczywiście bardzo dobrze !!! Kupiliśmy bilety online ważne przez 24 godziny, dzięki czemu możemy zrobić zarówno odcinek A historycznego centrum miasta, jak i odcinek B, który obejmuje Mergellinę i Posillipo. Na pokładzie dostarczane są słuchawki, z którymi można posłuchać historii trasy pokazanej podczas podróży. Wizyta trwa około półtorej godziny historycznego centrum i nieco dłużej Mergelliny i Posillipo. Świetne doświadczenie, moje dzieci tak bardzo się podobały.

Moja siostra poleciła mi pobranie aplikacji przed podróżą do Włoch i Grecji i bardzo się cieszę, że to zrobiłam, ponieważ kilka razy aplikowaliśmy aplikację, aby kupić bilety i była mile zadowolona z tego, jak łatwo i taniej było dla nas we wszystkich przypadkach. Chociaż pamiętaj, aby porównać ceny, ponieważ kilka wycieczek, na które patrzyliśmy, było nieco tańsze. Korzystałbym z tej aplikacji i polecał ją w podróży.

Autobus z możliwością wsiadania i wysiadania był świetnym wprowadzeniem do Neapolu. Jechaliśmy obiema liniami – oczywiście linia B, która biegnie wzdłuż wybrzeża, jest dużo bardziej malownicza i piękniejsza niż ta, która biegnie po mieście. Obie wycieczki jeździliśmy z naszym 4-latkiem i jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta na siedząco, zwłaszcza z dziećmi (zwłaszcza po przyjeździe).

Linia B pozwala mieć widok na wybrzeże, całą trasę pokonaliśmy bez schodzenia w dół i naprawdę na to zasługuje! Linia A natomiast, będąc dedykowana części historycznego centrum, nadaje się do zjazdów i podbiegi. Oba są przydatne do przeglądu miasta.