Atrakcje i wycieczki
Neapol

Tętniące życiem miasto, z którego pochodzi pizza, hipnotyzuje wspaniałymi widokami na zatokę oraz archeologicznymi skarbami.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Główne atrakcje Neapolu

Położony na wybrzeżu Kampanii i liczący z aglomeracją 4 mln mieszkańców Neapol to jeden z najpilniej strzeżonych sekretów Europy. A oto jego najciekawsze atrakcje:

 • Wybrzeże Amalfitańskie

  1. Wybrzeże Amalfitańskie

  Prawdziwy klejnot Morza Śródziemnego. Przejażdżka wzdłuż Wybrzeża Amalfitańskiego to niezapomniane przeżycie.

 • Pompeje i Herkulanum

  2. Pompeje i Herkulanum

  Odwiedź starożytne miasta Pompeje i Herkulanum, które w roku 79 zniszczyła i pogrzebała erupcja Wezuwiusza.

 • Teatro di San Carlo

  3. Teatro di San Carlo

  Program neapolitańskiej opery jest bardzo zróżnicowany, a od kwietnia do czerwca odbywają się tam również widowiska baletowe. Nawet jeśli nie interesujesz się operą ani baletem, warto obejrzeć sam gmach.

 • 4. Narodowe Muzeum Archeologiczne

  Obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego miłośnika historii. Obejrzysz tu rzeźby i inne dzieła sztuki przedstawiające początki bogatego europejskiego dziedzictwa.

 • Gesu Nuovo

  5. Gesu Nuovo

  Wybudowany w 1470 roku kościół „Nowego Jezusa” stoi przy jednym z głównych placów Neapolu. Naprawdę warto obejrzeć jego niezwykłą architekturę i znajdujące się w nim freski.

 • Castel dell'Ovo

  6. Castel dell'Ovo

  Położony na półwyspie Megaride „zamek Jajeczny” pamięta czasy Cesarstwa Rzymskiego oraz inwazje Normanów, Saracenów, Hiszpanów i Francuzów. Aby zrozumieć jego historię, radzimy zwiedzić go podczas większej wycieczki po Neapolu.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Neapolu?

  4 dni powinny wystarczyć na obejrzenie najpopularniejszych atrakcji. Zarezerwuj też po jednym dodatkowym dniu na wycieczki poza Neapol, takie jak do Pompejów czy Herkulanum.

 • Czy po Neapolu można komfortowo poruszać się pieszo?

  Jak najbardziej, zwłaszcza po centrum. Neapol posiada również system komunikacji obsługujący cały obszar miejski, w tym kolejkę linową na wzgórza.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Neapol?

  Przez cały rok, ale w okresie od października do marca unikniesz tłumów i upałów.

 • O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

  We Włoszech niektóre sklepy i atrakcje turystyczne są nieczynne w porach lunchu lub popołudniami, więc sprawdzaj dokładnie godziny otwarcia.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Przez cały rok, ale w okresie od października do marca unikniesz tłumów i upałów.

Neapol: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Neapol? Kliknij tutaj.

Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 25 520 opinii

Niezapomniane wrażenia. Mieliśmy wrażenie przeniesienia się w czasie. Nie przeszkadzały nawet tłumy zwiedzających. Mimo, że byliśmy w końcu października pogoda była wspaniała, a emocje i wielogodzinny spacer powodował, że było nam nieznośnie gorąco. Nie wyobrażam sobie zwiedzania Pompei w lecie.

Uwielbiałem ten dzień i skorzystałem z niego jedynym problemem była pogoda, której tego dnia nie było u nas i z deszczem niestety popołudniowy program się zmienił. Ale pojechaliśmy do super ładnego miasta, musimy zrobić wycieczkę

To była cudowna podróż. Cała organizacja była idealna. Nasz przewodnik turystyczny Kiera z CityWonders bardzo zadbał o naszą grupę. Wycieczka po Pompejach była po prostu przytłaczająca, a Amalfi jest koniecznością.

Świetne miejsce, pasjonująca historia i bardzo fajny anglojęzyczny przewodnik - Eduardo. Opowiadał ciekawe historie o tym miejscu i odpowiadał na liczne pytania.

Pompeje i wybrzeże Amalfi były zarówno piękne, jak i świetna spersonalizowana wycieczka?