Atrakcje i wycieczki

Neapol

Tętniące życiem miasto, z którego pochodzi pizza, hipnotyzuje wspaniałymi widokami na zatokę oraz archeologicznymi skarbami.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Główne atrakcje Neapolu

Położony na wybrzeżu Kampanii i liczący z aglomeracją 4 mln mieszkańców Neapol to jeden z najpilniej strzeżonych sekretów Europy. A oto jego najciekawsze atrakcje:

 • Wybrzeże Amalfitańskie

  1. Wybrzeże Amalfitańskie

  Prawdziwy klejnot Morza Śródziemnego. Przejażdżka wzdłuż Wybrzeża Amalfitańskiego to niezapomniane przeżycie.

 • Pompeje i Herkulanum

  2. Pompeje i Herkulanum

  Odwiedź starożytne miasta Pompeje i Herkulanum, które w roku 79 zniszczyła i pogrzebała erupcja Wezuwiusza.

 • Teatro di San Carlo

  3. Teatro di San Carlo

  Program neapolitańskiej opery jest bardzo zróżnicowany, a od kwietnia do czerwca odbywają się tam również widowiska baletowe. Nawet jeśli nie interesujesz się operą ani baletem, warto obejrzeć sam gmach.

 • 4. Narodowe Muzeum Archeologiczne

  Obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego miłośnika historii. Obejrzysz tu rzeźby i inne dzieła sztuki przedstawiające początki bogatego europejskiego dziedzictwa.

 • Gesu Nuovo

  5. Gesu Nuovo

  Wybudowany w 1470 roku kościół „Nowego Jezusa” stoi przy jednym z głównych placów Neapolu. Naprawdę warto obejrzeć jego niezwykłą architekturę i znajdujące się w nim freski.

 • Castel dell'Ovo

  6. Castel dell'Ovo

  Położony na półwyspie Megaride „zamek Jajeczny” pamięta czasy Cesarstwa Rzymskiego oraz inwazje Normanów, Saracenów, Hiszpanów i Francuzów. Aby zrozumieć jego historię, radzimy zwiedzić go podczas większej wycieczki po Neapolu.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Neapolu?

  4 dni powinny wystarczyć na obejrzenie najpopularniejszych atrakcji. Zarezerwuj też po jednym dodatkowym dniu na wycieczki poza Neapol, takie jak do Pompejów czy Herkulanum.

 • Czy po Neapolu można komfortowo poruszać się pieszo?

  Jak najbardziej, zwłaszcza po centrum. Neapol posiada również system komunikacji obsługujący cały obszar miejski, w tym kolejkę linową na wzgórza.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Neapol?

  Przez cały rok, ale w okresie od października do marca unikniesz tłumów i upałów.

 • O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

  We Włoszech niektóre sklepy i atrakcje turystyczne są nieczynne w porach lunchu lub popołudniami, więc sprawdzaj dokładnie godziny otwarcia.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Przez cały rok, ale w okresie od października do marca unikniesz tłumów i upałów.

Neapol: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Neapol? Kliknij tutaj.

Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 23 131 opinii

Wycieczka była zorganizowana naprawdę dobrze. Wszystko zostało nam zapewnione, a wycieczka była niezwykle ciekawa. Na dodatkową pochwałę zasługuje przewodniczka Christina, która prowadziła wycieczkę w niezwykle miłej atmosferze, pytała czy ktoś czegoś nie potrzebuje oraz sama z siebie chętnie udzielała pomocy. Dodatkowo kierowca Antonio bezpiecznie i sprawnie przeprowadził całą podróż.

Wycieczka warta swojej ceny. Przewodnik Tony bardzo pozytywny i uprzejmy. Za niedużą kwotę można sporo zobaczyć. Wszędzie postój po godzinie.. więc, aby rzucić okiem idealnie, natomiast gdy ktoś potrzebuje więcej czasu radzę wypożyczyć auto i jechać samemu. Lunch lekki z ładnym widokiem. Ogólnie wycieczka na plus!

Bardzo dobrze zorganizowana podróż, dużo ciekawych miejsc zobaczyłem oraz dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Przewodniczka (Christina) udzielała nam odpowiedzi na każde pytania oraz służyła pomocą.

Super wyprawa,widoki ciężkie do opisania.podziękowania dla massimo lorenzo! Właściwy człowiek na właściwym miejscu(ps żartowałem, życzę szybkiego awansu na który w pełni zasługujesz)

Bardzo dobrze zorganizowane, bus podstawiony na miejsce, przewodniczka bardzo sympatyczna.