Atrakcje i wycieczki
Nazaret

Nazaret – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

1. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

2. Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę busem z Jerozolimy do najważniejszych miejsc religijnych w Izraelu. Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się wczesnym rankiem. Trasa prowadzi przez malownicze wybrzeże Tel Awiwu i równinę Har-Magedon do Nazaretu. Dotrzyj do Nazaretu i odwiedź kościół św. Józefa oraz bazylikę Zwiastowania Pańskiego. Największy kościół katolicki na Bliskim Wschodzie, bazylika Zwiastowania Pańskiego, jest według tradycji miejscem, w którym nastąpiło Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejedź przez miasto Kefar Kanna, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Potem zatrzymaj się, by podziwiać Jezioro Galilejskie położone na północno-zachodnim brzegu oraz pobliskie ruiny starożytnej synagogi miasta Kafarnaum. Odwiedź Tyberiadę na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, która uważana jest za jedno z 4 świętych miast judaizmu obok Jerozolimy, Hebronu i Safedu. Udaj się nad Jordan przy mieście Jardenit, gdzie uczestnicy mogą opcjonalnie przyjąć sakrament chrztu. Wróć do Jerozolimy malowniczą trasą z widokiem na górę Tabor, miejsce przemienienia.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

3. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

4. Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

Po spotkaniu z przewodnikiem w porcie wycieczkowym w Hajfie udasz się na przyjemną przejażdżkę na północ do Galilei. Podróż zabierze Cię przez dolinę Jezreel, znaną jako biblijny Armagedon. Nasz pierwszy przystanek jest w Nazarecie, gdzie Jezus spędził pierwsze lata swojego życia. Zwiedź wspaniały Kościół Zwiastowania, który oznacza miejsce, w którym Maryja po raz pierwszy dowiedziała się o swoim przyszłym synu. Następnie zwiedź grotę z I wieku pod kościołem św. Józefa. Według tradycji Maria, Józef i ich syn Jezus mogli tu kiedyś mieszkać. Gdy wycieczka opuszcza Nazaret, widzimy Studnię Maryi, a następnie przechodzimy obok Kfar Kana, biblijnego miasta Kana. Tutaj Jezus zamienił wodę w wino. Wycieczka zabierze Cię na skraj Jeziora Galilejskiego i na Górę Błogosławieństw. Tutaj możesz sobie wyobrazić Jezusa głoszącego swoim naśladowcom. Odwiedź Kościół Błogosławieństw, który wychodzi na Morze Galilejskie. Trasa prowadzi do Tabghi, małej wioski nad wodą. Tutaj zwiedzamy Kościół Rozmnożenia, w którym Jezus w cudowny sposób podzielił się pięcioma bochenkami i dwiema rybami pomiędzy tysiącami wyznawców. Następny przystanek to Kfar Nachum (Kafarnaum). To tutaj Jezus spędził większość swojej służby. Po przerwie na lunch w restauracji Galilee zatrzymujemy się nad brzegiem rzeki Jordan w Yardenit. Jeśli jest wystarczająco dużo czasu, możesz zostać ochrzczony w tym tradycyjnym miejscu chrztu. Trasa prowadzi na południe, mijając bliźniacze szczyty Rogów Hattin, gdzie Saladyn pokonał krzyżowców w 1187 roku. Pod koniec wycieczki wrócisz do portu w Hajfie na czas, aby wejść na pokład statku wycieczkowego i kontynuuj swoją przygodę.

Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

5. Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

Zacznij dzień od odbioru z Tel Awiwu lub Jerozolimy. Odwiedź Nazaret i imponującą Bazylikę Zwiastowania, aby zwiedzić kościół i stare miasto Nazaret. Kontynuuj w kierunku Jeziora Galilejskiego i miń Kanę, miejsce pierwszego cudu Jezusa, polegającego na przemienieniu wody w wino. Odwiedź starożytne Kafarnaum, położone u podnóża Góry Błogosławieństw i zobacz Kościół Rozmnożenia. Na koniec odwiedź miejsce chrztu Yardenit na południowym krańcu Jeziora Galilejskiego, jedno z możliwych miejsc chrztu Jezusa. Odkryj to tętniące życiem miejsce, które co roku przyjmuje setki tysięcy pielgrzymów przybywających nad wody rzeki Jordan. Wróć do Tel Awiwu lub Jerozolimy z pakietem niezapomnianych wspomnień i wspaniałych wrażeń.

Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

6. Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

Zwiedź cztery najbardziej imponujące miejsca w Izraelu w ciągu jednego dnia podczas tej wycieczki do Cezarei, Hajfy i Akko. Odkryj różnorodność i piękno północnego wybrzeża Izraela i podziwiaj rzymskie akwedukty w Cezarei stworzone przez króla Heroda. Zachwyć się starożytnym nadmorskim miastem króla Heroda, Cezareą, odkryj tętniące życiem rynki w Akko, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a na koniec zwiedź Hajfę, gdzie znajdują się „wiszące” ogrody Bahai. Ta całodniowa wycieczka, prowadzona przez starannie dobranych izraelskich przewodników, wyrusza z Tel Awiwu lub Jerozolimy cztery razy w tygodniu i jest najlepszym sposobem na wygodne zwiedzanie północy Izraela w ciągu zaledwie jednego dnia. Ta wycieczka pokaże Ci najważniejsze atrakcje północy i zakończy się transferem powrotnym do punktu odbioru w Tel Awiwie i Jerozolimie. Zakończ przeżyciem ze wspaniałymi wspomnieniami i trwałymi wrażeniami. Wycieczka jest dostępna cztery razy w tygodniu z gwarantowanymi odjazdami.

Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

7. Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

Gdy krajobraz otwiera się przed Tobą, możesz poczuć historyczne znaczenie tej ziemi. Jesteś w kolebce cywilizacji religijnej, a tu, na północy Izraela, idziesz śladami historycznych postaci religijnych i pławisz się w ich chwale. Wyjeżdżając z Tel Awiwu na północ, przejdziesz przez krajobraz Galilei do Nazaretu, gdzie Jezus spędził dzieciństwo. Tutaj odwiedzisz Kościół Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Po złożeniu tutaj hołdu kontynuujesz podróż do Kany i uroczego kurortu Tyberiada. Po drodze miniesz ruiny starożytnej synagogi, w której nauczał Jezus. Następnie dotrzemy do Tabgi, gdzie Jezus miał swój cud ryby i miłości, położony u stóp wzgórz Golan. Od ryb po chrzty, udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. Podsumowując, przed powrotem do Tel Awiwu wieczorem naprawdę kroczysz śladami wielkości.

Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

8. Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

Odkryj zabytki religijne z Nowego Testamentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy z przewodnikiem. Podróżuj klimatyzowanym autokarem do zabytków, takich jak Kościół Zwiastowania, Kościół św. Józefa, wioska Kafer Kana i chrzest Yardenit. Wyjedź z hotelu w centrum Jerozolimy i udaj się do Nazaretu klimatyzowanym autobusem. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako miejsce narodzin Maryi i dom dzieciństwa Jezusa, i dowiedz się o jego znaczeniu w chrześcijaństwie. Po przyjeździe odwiedź niektóre z kluczowych miejsc kultu religijnego w Nazarecie. Odkryj Kościół Zwiastowania, w którym Anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję. Zobacz kościół św. Józefa, podobno stojący na miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, miejsce, w którym Jezus dokonał cudu zamiany wody w wino, i dotrzyj do Jeziora Galilejskiego. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedź Kafarnaum, a następnie udaj się do zrujnowanej synagogi, w której nauczał Jezus. Zobacz nowoczesny kościół zbudowany nad domem św. Piotra i przejedź przez Tyberiadę, aby dotrzeć do miejsca chrztu Yardenit nad rzeką Jordan. W drodze powrotnej podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, zanim wycieczka zakończy się w hotelu.

Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

9. Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

Izrael był domem dla niektórych z najbardziej wpływowych myślicieli w historii ludzkości. Dziś możesz odkrywać ojczyznę Jezusa podczas ekscytującej i odkrywczej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy. Wyruszysz z Jerozolimy nadmorską drogą przez dolną Galileę. Po przybyciu do Nazaretu będziesz chodzić tymi samymi ulicami, którymi chodził Jezus jako dziecko i młody dorosły, kształtując swoje idee dotyczące życia i człowieczeństwa. Twój przewodnik otwiera przed tobą świat podczas zwiedzania Kościoła Zwiastowania i Kościoła św. Józefa. Oba są miejscami pielgrzymek, które będą Cię upokorzyć. Stamtąd kierujemy się do Kany i uroczego kurortu Tyberiady. Po drodze miej oczy szeroko otwarte na piękne krajobrazy, w tym Kafarnaum – starożytną synagogę, w której nauczał Jezus. Następnie udamy się do Tabgha, miejsca Cudu Ryb i Chlebów, u podnóża Wzgórz Golan. Obszar ten prowadzi do miejsca chrztu, gdzie rzeka Joran i Jezioro Galilejskie spotykają się i wpływają do Morza Martwego.

Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

10. Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

Po odebraniu z hoteli w Tel Awiwie Twoja wycieczka rozpoczyna się klimatyzowanym przejazdem do Nazaretu. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako dom dzieciństwa Jezusa, i jego ważnej roli w wierze chrześcijańskiej. Zobacz kościół Zwiastowania, w którym anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję w pismach chrześcijańskich, oraz kościół św. Józefa, który, jak się uważa, stoi w miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, zidentyfikowaną jako miejsce, w którym Jezus przekształcił wodę w wino, i dotrzyj do Morza Galilejskiego, największego jeziora słodkowodnego w Izraelu. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedzaj Kafarnaum nad brzegiem morza. Zobacz ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i zobacz nowoczesny kościół, który znajduje się nad domem św. Piotra, w którym podobno przebywał Jezus. Przejdź przez nadmorskie miasto Tyberiady i dotrzyj do Yardenit, świętego miejsca chrztu nad rzeką Jordan. Podziwiaj to idylliczne miejsce i podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, znaną chrześcijanom jako Góra Przemienienia, zanim Twoja wycieczka zakończy się w Tel Awiwie.

Wszystkie atrakcje

Nazaret: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nazaret? Kliknij tutaj.

Nazaret: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1216 recenzji)

Podczas naszej wizyty Dorit okazała się wyjątkowo kompetentnym przewodnikiem. Od samego początku było widać, że rozumie ten obszar i jego historię. Tym, co sprawiło, że nasza wycieczka była szczególnie przyjemna, były ciekawe anegdoty, które płynnie włączyła do swoich wyjaśnień. Te historie dodały osobistego charakteru, nadając głębi i kontekstu odwiedzanym przez nas miejscom. Było jasne, że Dorit traktowała swoją pracę z prawdziwą pasją. Z uwagą odpowiadała na pytania naszej grupy, udzielając szczegółowych odpowiedzi, które często zawierały nutę historii, dzięki czemu informacje były bardziej wiarygodne. Połączenie wiedzy opartej na faktach z narracjami sprawiło, że pozostaliśmy zaangażowani przez cały czas. Pod koniec wycieczki mieliśmy wrażenie, jakbyśmy nie tylko odwiedzili szereg miejsc, ale przebyli bogatą narrację wydarzeń i historii, a wszystko to dzięki wyjątkowemu podejściu Dorit. Dla każdego, kto szuka kompleksowej i przyjemnej wycieczki, Dorit jest bardzo polecany

Naszym przewodnikiem i kierowcą byli Daniel i Ahmed. Różnych wyznań, ale tak dobrze współpracowali, służąc klientom Bein Hamin. Świetni przedstawiciele firmy zatrudniającej. Jechaliśmy na Sukkot, nie zdając sobie sprawy, że jest to także główny izraelski okres wakacji, kiedy szkoły są zamknięte na tydzień. Drogi były bardzo ruchliwe – czasami blokowane, a często w ślimaczym tempie. Współpracowali, aby znaleźć dla nas najlepszą trasę powrotną i zapewnić nieplanowany postój na potrzeby klientów. Byli twarzą Bein Hamin dla klientów i wykonali świetną robotę. Chciałbym, żeby wiedzieli, jak bardzo jesteśmy wdzięczni.

Orion, nasz przewodnik, był wyjątkowy. Jasno podawał szczegóły. Nasz kierowca był również godny pochwały za zapewnienie nam bezpieczeństwa przez całą podróż. Trasa była wystarczająco dobra. Polecany z Jerozolimy!

Uwielbialiśmy Roya, naszego przewodnika, jego wiedzę i wszystko, co nam pokazał. Autobus mógłby mieć lepsze połączenie Wi-Fi, ale i tak było wygodnie. Gorąco polecamy doświadczenie rzeki Jordan.

spacer po historii jest zawsze niesamowity, a nasz przewodnik Abe był bardzo pomocny i kompetentny w tej dziedzinie. . uwielbiał każdą sekundę tego toudu