National and University Library

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

National and University Library: najlepsze atrakcje w pobliżu

National and University Library – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Lublana: 2,5-godzinna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Lublana: 2,5-godzinna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Odkryj urokliwe serce Lublany podczas tej wciągającej 2,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę na kultowym placu Prešern, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na zamek i malowniczy Potrójny Most. Wędrując historycznymi uliczkami, następnie odkryjesz intelektualny puls Placu Kongresowego, gdzie znajduje się Uniwersytet Lublański i jego historyczna Biblioteka Uniwersytetu Narodowego. Kontynuuj podróż przez spokojną atmosferę Križanke i tętniący życiem Nowy Plac. Przejdź przez uroczy Most Szewski, aby wędrować wąskimi uliczkami Starego Rynku. Podziwiaj architektoniczny splendor Rynku Miejskiego i jego imponujący Ratusz, a następnie chłoń duchowy spokój w pobliżu katedry. Doświadcz lokalnego życia na Rynku, a następnie zatrzymaj się na legendarnym Moście Smoka i przejdź przez Most Rzeźnika, symbole bogatego folkloru i artystycznego stylu Lublany. Twoja wycieczka kończy się z powrotem na placu Prešern, pozostawiając Cię z głębszym docenieniem tętniącej życiem kultury i zapierającej dech w piersiach architektury Lublany. Dołącz do nas, aby odkryć ukryte skarby i słynne zabytki urzekającej stolicy Słowenii!

Zwiedzanie Lublany i zamku w Lublanie

Zwiedzanie Lublany i zamku w Lublanie

Ciesz się spersonalizowaną i dogłębną 2,5-godzinną pieszą wycieczką po Lublanie. Rozpocznij od Preseren Square, głównego placu stolicy, kontynuując podróż do Ljubljanicy, która jest główną rzeką miasta. Podziwiaj wspaniałe widoki z wielu mostów Lublany, zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcie ze słynnym lublańskim smokiem i posłuchaj ciekawych historii o tym, jak ludzie żyli w przeszłości. Twój doświadczony lokalny przewodnik opowie Ci również, jak to jest być dziś mieszkańcem Lublany. Wjedź kolejką linową na górę, aby odwiedzić zamek w Lublanie – wspaniałą fortecę górującą nad miastem – i podziwiaj wspaniałe widoki z wieży.

Lublana: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Lublana: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Pobierz tę wycieczkę z przewodnikiem i odkryj tętniącą życiem Lublanę we własnym tempie. Dowiedz się więcej o fascynującej historii stolicy Słowenii i otrzymuj ciekawostki edukacyjne na temat jej architektury i miejskiej sceny. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wybitnym słoweńskim architektu Jose Plecniku, odkrywając jego słynne dzieła, takie jak Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka. Trasa obejmuje również inne słynne dzieła Plecnika, takie jak Most Rzeźnika i niesławny Most Smoka. Zobacz inne atrakcje, takie jak Letni Teatr Krizanke, Most Szewca, Rynek, Plac Kongresowy, Galeria Nowoczesna, Neboticnik i Plac Preseren. Poznaj świętą atmosferę i poznaj dojrzały barokowy styl katedry św. Mikołaja, jednego z najlepiej zachowanych kościołów w Słowenii. Spędź trochę czasu w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją artefaktów archeologicznych, antycznych monet i banknotów. Sprawdź Zamek w Lublanie i podziwiaj panoramę miasta, a następnie odwiedź Rynek Centralny i nie przegap fascynującej społeczności artystycznej, jaką jest miasto Metelkova.

To, co najlepsze w Lublanie: Prywatna wycieczka z urodzonym przewodnikiem po Lublanie

To, co najlepsze w Lublanie: Prywatna wycieczka z urodzonym przewodnikiem po Lublanie

Plac Preszera, Potrójny Most, Ratusz, Smoczy Most, Rynek Centralny, Most Szewców, Katedra i wiele innych. Odwiedzimy najlepsze i najważniejsze zabytki. Jeśli interesują Cię Rzymianie, dodamy ich ruiny. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany okresem po II wojnie światowej, będziemy wędrować, aby zobaczyć te miejsca. Jeśli jesteś bardziej współczesny, zrobimy to. Nawet jeśli nie wiesz, co może być dla Ciebie interesujące w Lublanie, nie martw się, jestem tutaj, aby rozszyfrować Twoje oczekiwania. Lublana jest mała, a spacer można łatwo dostosować do Twoich życzeń. Po drodze spróbujemy typowych słoweńskich napojów lub potraw. Zależy od dnia lub godziny i tego, co lubisz.

Lublana: Wycieczka śladami dziedzictwa kulturowego UNESCO

Lublana: Wycieczka śladami dziedzictwa kulturowego UNESCO

Zrozum Lublanę widzianą przez wielkiego architekta Plečnika i dowiedz się, jak udało mu się stworzyć stolicę Słowenii z małego prowincjonalnego miasteczka. Czy wiesz, że Plečnik widział Lublanę jako nowe Ateny? Czy kiedykolwiek zachwycałeś się mnogością oryginalnych lamp? I co oznaczają piramidy? Odwiedzimy i poznamy niektóre z najbardziej charakterystycznych budynków Lublany, takich jak Biblioteka Narodowa i kompleks Križanke. Policzymy światła Plečnika na Tripple Bridge, Cobblers Bridge i Trnovo Bridge. Zanurzymy się w zapachach Centralnego Rynku, gdzie również stoi piękny budynek zaprojektowany przez architekta. Spotkamy się przy fontannie na środku placu Krekov trg, przy kolejce linowej Zamku Lublańskiego.

Ljubljana: Najciekawsze atrakcje

National and University Library: Wycieczki i bilety

Słowenia: Ciekawe miejsca

National and University Library: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu National and University Library? Kliknij tutaj.