Dodaj daty

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

1. Mediolan: Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci

Odwiedź atrakcyjne miejsce historyczne w Mediolanie i podróżuj przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W krużgankach renesansowego klasztoru odkryj jedno z najważniejszych muzeów nauki i techniki w Europie. Zobacz dzieła sztuki, fragment księżyca, pociągi parowe i łódź podwodną. Nie przegap Nowych Galerii, największej stałej wystawy na świecie poświęconej Leonardo da Vinci. Spektakularna kolekcja 170 historycznych modeli, dzieł sztuki, starożytnych tomów i wciągających instalacji przedstawia całe życie i dzieła Da Vinci, inżyniera i humanisty. Odkryj niezwykłe obiekty, takie jak pociągi parowe, katamaran Luna Rossa AC72, brygantynowy szkuner Ebe, transatlantycki Conte Biancamano i okręt podwodny Enrico Toti. Zbadaj przestrzeń kosmiczną i zobacz jedyny fragment księżyca widoczny we Włoszech, a także kosmiczną wyrzutnię Vega. Miej oko na tymczasowe pokazy i wystawy dotyczące energii, materiałów, komunikacji, transportu i fizyki cząstek.

Mediolan: Bilet autobusowy Hop-On Hop-Off na 24, 48, 72 godziny

2. Mediolan: Bilet autobusowy Hop-On Hop-Off na 24, 48, 72 godziny

Odkryj najbardziej kultowe i fascynujące miejsca w Mediolanie, mieście, które będzie gospodarzem wioski następnych zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, dzięki wycieczkom naszymi piętrowymi autobusami. Nasze bilety umożliwiają rozpoczęcie wycieczki ze wszystkich naszych przystanków autobusowych i nie zapominaj, że możesz wsiadać i wysiadać, kiedy tylko chcesz! Wysiądź i nie spiesz się, aby odwiedzić Cenacolo, Bazylikę Sant'Ambrogio, Muzeum Nauki i Technologii, Navigli i nie tylko, i wsiądź ponownie do autobusu, kiedy tylko chcesz. Zła pogoda? Żaden problem, dzięki naszym autobusom możesz cieszyć się wycieczką także w deszczowy dzień. Czy jesteś gotowy na odkrywanie Mediolanu? Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii FASHION, DESIGN& LEISURE: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. DUGNANI Via Manin, 2 4. REPUBBLICA Piazza della Repubblica 5. STAZIONE CENTRALE Piazza Duca d'Aosta 6. REGIONE Via Melchiorre Gioia, 31 7. GAE AULENTI Via Sturzo 8. MONUMENTALE Via Ceresio, 7 9. ACQUARIO Viale Gadio 10. CASTELLO Piazza Castello, 26 11. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 12. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 13. CENACOLO Via Caradosso, 1 14. PALEOCAPA Via Paleocapa, 4 15. TRIENNALE Viale Moliere 16. ARCO DELLA PACE Corso Sempione, 4 17. CITY LIFE Piazza 6 Febbraio, 26 18. BUONARROTI Viale Monterosa, 3 19. PAGANO Via del Burchiello 20. CONCILIAZIONE Piazza Conciliazione Ang. Via E. Toti 21. CENACOLO Via Caradosso, 1 22. SANT'AMBORGIO Via Carducci, 16 23. MUSEO SCIENZA Via Olona, 11 24. NAVIGLI Piazza XXIV Maggio, 6 25. PARCO BASILICHE Via Molino delle Armi, 33 26. UNIVERSITA' STUDI Via Sforza, 38 27. SAN BABILA Via Larga, 2 Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii MILAN HIGHLIGHTS: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. SAN MARCO Via Fatebenefratelli, 5 4. BRERA Via Bontaccio, 2 5. LANZA Via Tivoli, 8 6. CASTELLO Piazza Castello, 26 7. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 8. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 9. CENACOLO Via Caradosso, 1 10. LITTA Corso Magenta, 24 Twój bilet autobusowy obejmuje bezpłatną aplikację do pieszej wycieczki po Mediolanie. Po zakupie biletu możesz bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli Ci cieszyć się i podziwiać wiele innych doświadczeń i atrakcji miasta>

Mediolan: bilety do galerii Leonarda da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

3. Mediolan: bilety do galerii Leonarda da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem w języku angielskim po Leonardo Galleries, największej stałej wystawie na świecie poświęconej inżynierowi i humaniście Leonardo da Vinci. Spektakularna sceneria towarzyszy Ci w podróży, która zaczyna się od XV-wiecznej Florencji, śledzi szkolenie Da Vinci i wpływ toskańskich inżynierów, aż do jego pobytu w Mediolanie Sforzów. Podróż przez sztukę wojny, pracy i produkcji, lotu, dróg wodnych i architektury, która kończy się spojrzeniem na wpływ Da Vinci na malarstwo lombardzkiego renesansu oraz wciągającą instalacją poświęconą rysunkom z ostatniego okresu działalności Da Vinci. Ponad 1300 metrów kwadratowych i 170 historycznych modeli, dzieł sztuki, zabytkowych tomów i instalacji, które ożywiają narrację wystawy. Nie polecamy wycieczki dzieciom poniżej 9 roku życia. Bilet wstępu uprawnia również do bezpłatnego zwiedzania całego Narodowego Muzeum Nauki i Techniki Leonardo Da Vinci. Aby otrzymać bilet wstępu należy wymienić swój voucher w kasie biletowej.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem po łodzi podwodnej Enrico Toti i bilet do muzeum

4. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem po łodzi podwodnej Enrico Toti i bilet do muzeum

Wejdź na pokład łodzi podwodnej Toti i odkryj, jak to jest żyć wśród silników, sonarów i peryskopów. Nie przegap wizyty Anglików na pokładzie, aby przeżyć emocje marynarzy. Zwodowany w 1967 roku Toti był pierwszym okrętem podwodnym zbudowanym we Włoszech po II wojnie światowej. Jego zadaniem było patrolowanie wód Morza Śródziemnego i wykrywanie radzieckich okrętów podwodnych. W 1997 roku odbył ostatnią podróż, a od 2005 roku spoczywa tutaj w Muzeum. Każda wycieczka z przewodnikiem po łodzi podwodnej Toti obejmuje maksymalnie 7 osób. Dostęp i wyjście z łodzi podwodnej zapewniają zewnętrzne schody. W środku łódź podwodna ma wąskie przejścia i wysokie stopnie. Istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiają dostęp zwiedzającym na wózkach inwalidzkich i osobom z poważną niepełnosprawnością ruchową. Nie polecamy wycieczki, jeśli nie czujesz się komfortowo w ciasnych, ciemnych przestrzeniach. Z tych samych powodów nie możemy wpuścić na pokład dzieci poniżej 6 roku życia. Dzieciom poniżej 14 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła posiadająca bilet. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zwiedzający muszą nosić kask ochronny dostarczony przez przewodnika. Bilet wstępu uprawnia również do bezpłatnego zwiedzania całego Narodowego Muzeum Nauki i Techniki Leonardo Da Vinci. Aby otrzymać bilet wstępu należy wymienić swój voucher w kasie biletowej.

Mediolan: 1,5-godzinna wycieczka po galerii Leonardo da Vinci

5. Mediolan: 1,5-godzinna wycieczka po galerii Leonardo da Vinci

Podczas 1,5-godzinnej wycieczki odkryjesz znaczenie Leonarda jako naukowca, badacza, inżyniera, przyrodnika, artysty i filozofa. Z wielu rysunków wykonanych przez Leonarda zbudowano dziesiątki fantastycznych modeli w zmniejszonej skali, które są prezentowane w tym muzeum. Modele te obejmują opancerzony powóz wojenny, prasę drukarską, fascynujący latający statek i wiele innych. Rekonstrukcje otoczenia miejskiego w okresie renesansu, którym towarzyszą wokalne komentarze i muzyka, przybliżą niektóre wydarzenia z życia prywatnego Leonarda, a także ciekawostki z życia społecznego jego czasów. Inne sekcje poświęcone są różnym tematom, od snu o locie, studiów nad systemem kanałów w Mediolanie, po machiny wojenne i architekturę. Pod koniec swojego doświadczenia podziwiaj galerię XVI-wiecznych obrazów stworzonych przez włoskich artystów i pod wpływem innowacji wprowadzonych przez „mistrza”. Wśród tych obrazów znajduje się zaskakująca XVII-wieczna kopia Ostatniej Wieczerzy.

Mediolan: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

6. Mediolan: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę w Castello Sforzesco! Odwiedź cudowną Santa Maria delle Grazie. Sfotografuj historyczne Castello Cova i podziwiaj bajkową Bazylikę Sant’Ambrogio. Temple Of Victory oczaruje Cię swoim ważnym znaczeniem! Ciesz się architekturą w Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore! Piazza Mercanti, zachwyci Cię, był centrum życia miasta w średniowieczu, jest wart czasu i miejsca w Twojej mobilnej pamięci. Twoim następnym krokiem będzie często fotografowana Duomo di Milano, nic nie rób, zostaw telefon i ciesz się! Galleria Vittorio Emanuele II, najsłynniejsze centrum handlowe na świecie, czeka, aż poznasz jego legendy. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Piazza della Scala, ale Ty będziesz w centrum wszystkiego! Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Mediolan: Prywatne zwiedzanie i zakupy z lokalnym przewodnikiem

7. Mediolan: Prywatne zwiedzanie i zakupy z lokalnym przewodnikiem

Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze części miasta, w tym wiele ukrytych sekretów, których nie możesz łatwo znaleźć na własną rękę. Podczas tej pieszej wycieczki będziesz mógł zobaczyć wiele zabytków w krótkim czasie. Oprócz objaśnienia punktów zwiedzania, Twój przewodnik może zapewnić wgląd w historię i kulturę miasta i kraju w ogóle. Twój przewodnik ma również dobrą wiedzę na temat zakupów mody i pomoże Ci ulepszyć swoją garderobę. Jeśli lubisz kupować najnowsze trendy lub luksusową modę w przystępnych cenach, ta wycieczka jest dla Ciebie. Twój przewodnik zna sekretne miejsca, w których można uzyskać najlepsze oferty na modę. Twój przewodnik ma również doskonałą wiedzę na temat jedzenia i może zabrać Cię na degustację lokalnych przysmaków. Celem tej wycieczki jest zobaczenie miasta jak miejscowy. Jednak ta prywatna wycieczka może być dostosowana do Twoich życzeń. Punkty zwiedzania można uzgodnić z wyprzedzeniem lub omówić podczas spotkania. STANDARDOWE miejsca do zwiedzania, które możemy z łatwością odwiedzić podczas wycieczki to: - Duomo di Milano: ta katedra jest najbardziej znanym budynkiem w Mediolanie - Galleria Vittorio Emanuele II: najstarsza czynna galeria handlowa we Włoszech - Dzielnica Montenapoleone: Najbardziej pożądana dzielnica mody w Mediolanie z najlepszymi luksusowymi sklepami. - Zamek Sforzesco: średniowieczna fortyfikacja zbudowana w XV wieku - Park Sempione: duży park miejski w historycznym centrum Mediolanu założony w 1888 r. - Galeria obrazów Brera: główna publiczna galeria obrazów w Mediolanie - Bazylika Sant'Ambrogio: jeden z najstarszych kościołów w Mediolanie, konsekrowany w 379 r. - Triennale Milano: muzeum sztuki i designu w parku Sempione Kilka przykładów HIDDEN SECRETS, które możemy odwiedzić: - Dzielnica Navigli: Najmodniejsza dzielnica Mediolanu, idealna na romantyczny wieczorny spacer wzdłuż kanałów. Ogromny wybór restauracji i barów oraz idealne miejsce na "aperitivo" (typowy mediolański happy hour z bufetem z jedzeniem). - Pinacoteca Ambrosiana: Oszałamiająca galeria sztuki założona w 1618 roku, w której mieści się również Biblioteka Ambrozjańska, w której możesz podziwiać zabytkowe książki. - Porta Nuova i Corso Como: nowa dzielnica miasta z drapaczami chmur i tętniącą życiem sceną nocną. - Villa Necchi Campiglio: wystawna historyczna willa w centrum miasta - Pirelli HangarBicocca: Miejsce wystaw sztuki współczesnej. Budynek był niegdyś fabryką Pirelli. - Fondazione Prada: instytucja poświęcona sztuce współczesnej i kulturze, która oferuje wystawy czasowe, sztuki performatywne i pokazy kinematograficzne. - Armani Silos: Muzeum Giorgio Armaniego jest idealnym dodatkiem do miasta z obsesją na punkcie mody. Znajdziesz tu około 600 jego projektów mody z ostatnich 40 lat. Pamiętaj, że nie ma gwarancji, że odwiedzisz wszystkie wymienione tutaj miejsca. Liczba miejsc, które możesz odwiedzić, zależy od długości zarezerwowanej wycieczki i czasu spędzonego w każdym miejscu. Po dokonaniu rezerwacji możesz omówić szczegółowy plan podróży z przewodnikiem.

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie? Kliknij tutaj.

Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1056 opinii

Byłem usatysfakcjonowany, ponieważ można było dokonać zakupu jeszcze tego samego dnia i było co zobaczyć.

Piękne przeżycie! Polecam poświęcić czas na spokojne obejrzenie wszystkiego, przynajmniej pół dnia!

Bardzo podobało mi się samo muzeum. Część poświęcona Leornado, łodzi podwodnej i samolotom wojennym

Niesamowity!!! Ciesz się muzeum, zwłaszcza obszarem Davinci

Bardzo fajna interesująca wystawa. Warto się wybrać.