Atrakcje i wycieczki
Narodni Trg

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Narodni Trg – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Historyczna wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

Historyczna wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

Poznaj historię Zadaru z naszymi doświadczonymi przewodnikami. Spacerując ulicami Zadaru, przewodnik pokaże Ci całe spektrum zabytków i ukrytych zakamarków, zabierając Cię w przeszłość ponad 3000 lat. Opowiadając historie i legendy, poczujesz puls miasta od przeszłości do dnia dzisiejszego. Możesz być pewien, że nasi przewodnicy są nie tylko licencjonowanymi profesjonalistami, ale także przyjaznymi mieszkańcami, którzy z przyjemnością pokażą Ci perłę Adriatyku.

Zadar: Kulinarna piesza wycieczka z degustacją potraw

Zadar: Kulinarna piesza wycieczka z degustacją potraw

Dla wszystkich smakoszy, którzy uwielbiają odkrywać lokalną kuchnię! Podczas 3-godzinnej wycieczki skosztujesz różnorodnych potraw z chorwackiego regionu przybrzeżnego - Dalmacji, od tradycyjnych po nowoczesne klasyki, i dowiesz się więcej o lokalnych zwyczajach. To zabawna i pouczająca wycieczka degustacyjna do największego zielonego targu, ale także lokalnych restauracji i sklepów spożywczych w samym centrum Zadaru. Wycieczka obejmuje niektóre z głównych zabytków, takich jak Forum Romanum, Kalelarga - główna ulica, Plac Ludowy i kilka ukrytych klejnotów, a także degustację typowych chorwackich i dalmatyńskich przysmaków. Aby nie zdradzać wszystkich szczegółów, możesz spodziewać się wspaniałego prosciutto i sera, najlepszego lokalnego wina, smacznych niespodzianek dla tych, którzy lubią słodycze i wiele więcej. Nasza sugestia brzmi - przyjdź głodny!

Zadar: Spacer po mieście z przewodnikiem

Zadar: Spacer po mieście z przewodnikiem

Spotkaj się z nami na Placu Pięciu Studni, gdzie rozpoczniesz swoją podróż przez przeszłość i teraźniejszość Zadaru. Pierwszym przystankiem jest historyczne wejście do Zadaru - XVI-wieczna Brama Lądowa ze wspaniałym widokiem na system fortyfikacji wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest kościół św. Symeona, po którym przespacerujemy się główną ulicą miasta - Kalelarga. Czeka na Ciebie Plac Ludowy z zabytkowymi budynkami, w tym Strażą Miejską i Lożą Miejską. Zatrzymamy się, aby skosztować słynnego zadarskiego likieru wiśniowego Maraschino. Następnie udamy się na Forum Romanum pokryte pozostałościami archeologicznymi. W centrum znajduje się kultowa rotunda - kościół św. Donata. Wycieczka jest kontynuowana do Forum Romanum pokrytego pozostałościami archeologicznymi. W centrum znajduje się kultowa rotunda - kościół św. Donata. Wycieczka jest kontynuowana do najwyższego budynku zarówno na Forum, jak i w całym Zadarze - dzwonnicy katedry św. Wycieczka jest kontynuowana przez unikalne na świecie Organy Morskie, na których grają fale. Usiądź, zrelaksuj się i posłuchaj muzyki natury i przekonaj się, dlaczego wielki Alfred Hitchcock powiedział: "Zadar ma najpiękniejszy zachód słońca na świecie, piękniejszy niż ten w Key West na Florydzie, oklaskiwany każdego wieczoru". Kiedy słońce zachodzi, tuż obok nas wschodzi nowe - instalacja Greeting to the Sun zaczyna świecić - przez całą noc.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

W tej 70-minutowej pieszej wycieczce na początek poprowadzimy Cię przez stare miasto, które leży na półwyspie, otoczone pięknymi parkami i murami miejskimi. W sercu półwyspu znajdują się liczne zabytki, restauracje i kawiarnie, a także liczne udogodnienia dla zwiedzających, takie jak muzea, różne sklepy. . . Niezwykłe Organy Morskie w Zadarze, zaprojektowane przez miejscowego architekta Nikolę Bašicia, są wyjątkowe. Wewnątrz perforowanych kamiennych schodów, które schodzą do morza, znajduje się system rur i gwizdków, które emanują tęsknymi westchnieniami, gdy ruch morza przepycha przez nie powietrze. Efekt jest hipnotyzujący, miodopłynne tony nasilają się, gdy przepływa łódź lub prom. Możesz pływać ze schodów przy promenadzie, słuchając dźwięków. Zapisz się na wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę od specjalnego wprowadzenia do miasta Zadar. Wycieczka obejmuje wszystkie główne atrakcje Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Lekcja gotowania w małej grupie

Zadar: Lekcja gotowania w małej grupie

Lekcja gotowania to świetny sposób na zanurzenie się w lokalnej kulturze i poznanie pysznej kuchni regionu Zadaru, z mieszanką tradycyjnych dalmatyńskich i śródziemnomorskich smaków. Nasz przewodnik opowie Ci więcej o jedzeniu Dalmacji, o tym, jak lokalna kuchnia została wzbogacona przez lata jako ważny punkt handlowy w czasach Republiki Weneckiej. Po wprowadzeniu i powitalnym drinku możesz zacząć przygotowywać pyszny dwudaniowy posiłek z pomocą lokalnego szefa kuchni. Usiądź, aby cieszyć się owocami swojej pracy na koniec tego niesamowitego doświadczenia.

Zadar: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Zadar: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Rozpocznij swoją wciągającą podróż do bogatej historii Zadaru przed kultową Kolumną Rzymską, świadectwem starożytnej przeszłości i trwałego dziedzictwa miasta. Gromadząc się wokół tego historycznego zabytku, pozwól swojemu przewodnikowi namalować żywy obraz początków Zadaru, śledząc jego korzenie aż do czasów panowania rzymskiego. Z tego punktu startowego przewodnik poprowadzi Cię na urzekającą eksplorację historycznych ulic Zadaru, z których każdy zakątek odsłania warstwy historii czekające na odkrycie. Podążaj śladami cesarzy i kupców, przemierzając brukowane ścieżki, które wiją się przez serce miasta. Zbierz się wokół Kolumny Rzymskiej i rozpocznij przygodę. Z tego miejsca zagłębisz się w fascynującą historię i tętniącego życiem ducha Zadaru, miasta, w którym przeszłość i teraźniejszość płynnie się przeplatają, tworząc niezapomniane wrażenia dla wszystkich, którzy wędrują jego starożytnymi ulicami.

Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Zadar: Prywatna wycieczka po mieście i lekcja gotowania

Zadar: Prywatna wycieczka po mieście i lekcja gotowania

Poznaj kulturę i historię Zadaru podczas spaceru po mieście z przyjaznym, kompetentnym przewodnikiem. Odkryj starożytne rzymskie ruiny i piękne kościoły tego tysiącletniego miasta. Dowiedz się więcej o jedzeniu Dalmacji, posłuchaj, jak lokalna kuchnia została wzbogacona przez lata jako ważny punkt handlowy w czasach Republiki Weneckiej. Następnie zanurz się w smakach i aromatach Dalmacji, przygotowując pyszny dwudaniowy posiłek z pomocą lokalnego szefa kuchni. Usiądź, aby cieszyć się owocami swojej pracy na koniec tego niesamowitego doświadczenia.

Zadar: Najciekawsze atrakcje

Narodni Trg: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Narodni Trg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Narodni Trg? Kliknij tutaj.

Narodni Trg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(6 recenzji)