Napier – nasze najbardziej polecane atrakcje

Napier: Cape Kidnappers Gannet, wycieczka przyrodnicza i krajoznawcza

1. Napier: Cape Kidnappers Gannet, wycieczka przyrodnicza i krajoznawcza

Odkryj Cape Kidnappers, największą na świecie najłatwiej dostępną kolonię głuptaków na kontynencie. Zobacz 20 000 głuptaków na przylądku należących do rodziny Booby, z charakterystycznymi czarnymi oczami i bladozłotą koroną. Odwiedzający kolonię zobaczą dorosłe osobniki i młode gniazdujące w zwartych rzędach, wykonujące swoje codzienne czynności. W powietrzu nad twoimi głowami te niesamowite ptaki o rozpiętości skrzydeł 6 stóp (2 m) nurkują i przywożą ryby. Na ziemi, zaledwie kilka stóp dalej, pary żerują i wykonują taniec rytuału rozpoznawania głuptaków. Ptaki można zobaczyć od września do początku kwietnia. We wrześniu wracają z zimowej ucieczki, aby zbudować gniazda gotowe na przybycie piskląt w grudniu i styczniu. Pisklęta są następnie tuczone i gotowe do pierwszego lotu pod koniec kwietnia, kiedy wyruszają na coroczny rytuał do cieplejszego klimatu. Po przewiezieniu na Przylądek klimatyzowanym autokarem 4 x 4 absolutnie nie będzie wymagane chodzenie. Zostaniesz zabrany w prawo na odległość kilku stóp od tych niezwykłych ptaków. Po drodze podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy geologiczne i niezwykłą przyrodę, jaką ma do zaoferowania ta część kraju. Odwiedź las produkcyjny, obejrzyj rezerwat odporny na drapieżniki i towarzyszy Ci doświadczony kierowca/przewodnik, który zapewni kompetentny i wnikliwy komentarz podczas całej wycieczki.

Napier: Wycieczka z degustacją wina z ginem lub piwem rzemieślniczym

2. Napier: Wycieczka z degustacją wina z ginem lub piwem rzemieślniczym

Każda winiarnia zaoferuje od 4 do 7 win do degustacji z podziałem na wina czerwone i białe. Chardonnay to dominująca odmiana białego wina produkowana w Hawkes Bay, ale miłośnicy Sauvignon Blanc nie powinni się martwić, ponieważ będziecie go również degustować w Mission Estate. Mieszanki Shiraz i Bordeaux to jedne z dominujących odmian czerwonych. Pierwszą winnicą, którą odwiedzisz, jest Mission Estate, założona w 1851 roku. Sala degustacyjna i związana z nią restauracja znajdują się w dwupiętrowej wiktoriańskiej rezydencji, z której roztaczają się wspaniałe widoki na winnice. p> Narodowa destylarnia ginu, w której spróbujesz pięciu ginów. Następnie przejedź 20 minut samochodem obok sadów i winnic i dotrzyj do Askerne Estate produkującego tylko 100 000 butelek wina podzielonego na 13 różnych szczepów. Będzie to degustacja na siedząco z bezpłatną deską serów nowozelandzkich. Następnie wróć do Napier, aby wysiąść wczesnym wieczorem.

Napier: Art Deco Center, szczyt Te Mata, degustacja wina i sera

3. Napier: Art Deco Center, szczyt Te Mata, degustacja wina i sera

Wyrusz na wycieczkę brzegową Napier, oglądając najważniejsze atrakcje śródmieścia Art-Deco i Sanders Ave Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem w pobliżu Centrum Informacyjnego, Marine Parade, rozpocznie się wycieczka brzegowa z przewodnikiem. Podczas całej wycieczki ciesz się wygodnym minibusem z dużymi oknami, aby lepiej widzieć. Zatrzymaj się na punkcie widokowym Napier's Bluff Hill, aby podziwiać spektakularne widoki na statek zacumowany bezpośrednio poniżej. Odkryj dom i teren swojego przewodnika. Zobacz jego kolorowe ogrody i panoramiczne widoki na zatokę i posłuchaj o 14 kilometrach kwadratowych ziemi odzyskanej w wyniku trzęsienia ziemi w 1931 roku. Podróżuj przez sady i winnice na szczyt Te Mata, widoki na równiny Heretunga są spektakularne. W pogodny dzień można zobaczyć ośnieżone szczyty Mt Ruapahu. Ciesz się hojną bezpłatną degustacją wina w butikowym rodzinnym i zarządzanym przez rodzinę Askerne Estate. Twój przewodnik zapewni smaczny wybór lokalnych serów i herbatników (krakersy) Pod koniec wycieczki wysiądź w centrum miasta Napier lub z powrotem w centrum informacyjnym, skąd Twój prom odleci z powrotem na statek.

Napier: przejażdżka rowerowa po winnicy Cape Coast – rower elektryczny lub rower stacjonarny

4. Napier: przejażdżka rowerowa po winnicy Cape Coast – rower elektryczny lub rower stacjonarny

Udaj się na spotkanie z gospodarzem w sklepie w Ahuriri w stanie Napier, aby odebrać autobus. Transfer zabierze Ciebie i Twoje rowery na początek Twojej rowerowej przygody w winnicy Black Barn. Winnice Te Mata Estate i Askerne znajdują się bardzo blisko, więc możesz rozpocząć degustację wina już od samego przybycia. Jeśli masz już za sobą pierwsze wizyty w winnicy, możesz wybrać objazd o kolejne 3 kilometry, aby dotrzeć do winnicy Craggy i przekonać się na własne oczy, dlaczego winiarnia została uznana za najlepszą winiarnię w Australii. Stąd wróć na trasę i wybierz się na 16-kilometrową przejażdżkę rowerową wapiennym szlakiem rowerowym biegnącym wzdłuż rzeki Tuki Tuki do przybrzeżnych społeczności Haumoana i Te Awanga. Podziwiaj wspaniałe widoki na kultowe Cape Kidnappers, jadąc rowerem po wzniesionym szlaku przystankowym i podziwiając sady, winnice i pola uprawne. Docierając do wybrzeża, przygotuj się na degustację dobrego wina w Elephant Hill, Clearview Estate i Te Awanga Estate. Jeśli na Twojej liście życzeń znajduje się lokalny lunch, gospodarz z przyjemnością pomoże w rezerwacji w Clearview Estate. Te Awanga oferują również najlepszą pizzę w Hawke’s Bay i można posiedzieć na świeżym powietrzu na zielonym trawniku. Na koniec dnia zostaniesz odebrany i przewieziony z powrotem do Ahuriri w Napier.

Wycieczka audio z przewodnikiem po więzieniu Napier

5. Wycieczka audio z przewodnikiem po więzieniu Napier

Pobierz ekscytującą wycieczkę audio z przewodnikiem w formacie MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą okolicy. Ta fascynująca i surowa wycieczka po najstarszym więzieniu w Nowej Zelandii zabierze Cię w historyczną podróż przez falujące korytarze, które przetrwały trzęsienie ziemi w Napier w 1931 roku. Korytarze są skręcone, a ściany zniekształcone. Dowiesz się o niektórych z najbardziej przerażających więźniów, w tym baronach narkotykowych i masowych mordercach, a także o niesławnym „Eye Eater”. Zobacz graffiti na podstawach łóżek więźniów i dowiedz się, jak pasta do zębów miała wiele zastosowań dla osadzonych przestępców. Ta trasa pokazuje, jak żyli za ogromnymi drzwiami Kauri i jak niektórzy z nich umarli. Usłyszysz opowieści o złoczyńcach, ofiarach i bohaterach oraz będziesz wędrować po starym kompleksie, oglądając Pound (odosobniony i wyściełany obszar celi), Mess Hall, Remand Hallway, Cell 6, Key Men and Trustees, Cages, The Dome, Women's Wing , Te Kooti, John Yalash, Ghosts, Garden, Terry Clark, Teresa Cormack, Graveyard i Hanging Yard z zestawem replik szubienicy. Posłuchaj o kilku ucieczkach i obejrzyj otwarty blok prysznicowy, który nie był dla osób o słabych nerwach. Zamknięty dopiero w 1993 roku kompleks więzienny był miejscem wielu programów telewizyjnych, takich jak 10-częściowy obóz bachorów „Redemption Hill” i był prezentowany w „Off the Rails”, „Epitaph” oraz kilku programach informacyjnych i dokumentalnych. Pamiętaj, że jest to audioprzewodnik do pobrania, dlatego nie będziesz mieć fizycznego przewodnika, który poprowadzi Cię przez Twoje podróże.

Napier: Wycieczka z degustacją wina, ginu lub piwa rzemieślniczego z lunchem

6. Napier: Wycieczka z degustacją wina, ginu lub piwa rzemieślniczego z lunchem

Twoja wycieczka zaczyna się od półmiska dla smakoszy, w tym kieliszka wybranego wina w kultowej restauracji Mission Estate. Półmisek zazwyczaj zawiera wybór wędlin, serów, świeżych i suszonych owoców, pieczywa, herbatników i ogólnie degustację gorących owoców morza. Ustawienie w Starym Domu Misyjnym najlepiej opisać jako Grande Colonial. Po obiedzie następuje bardzo obszerna degustacja wina w Mission Cellars, która obejmuje szczegółową historię Domu Misyjnego i Zakonu Marrist, który przybył do Hawkes Bay jako misjonarze w 1851 roku. Po degustacji będziesz mógł swobodnie wędrować po Domu Misyjnym, w tym w podziemiach piwnica. Następnie odbędzie się degustacja ginu w The National Gin Distillery znajdującej się w Ahuriri, w starym porcie Napier. Destylarnia działa w National Tobacco Building, najbardziej znanym secesyjnym budynku Napiers. Nie zdziw się, gdy od czasu do czasu zobaczysz przewodnik Art Deco, który oprowadza gości po okolicy (w nieinwazyjnym dworku) Poza sezonem nie ma degustacji ginu w niedziele, ale dodano degustację wina w Church Road Winery Wraca do minibusa, by pojechać w kierunku Havelock North, mijając sady, winnice i pola różnych upraw rolnych, i dociera do Askerne Estate. The Estate to mała, przyjazna, rodzinna firma z niemal idealnymi warunkami do uprawy winorośli. Askerne produkuje około 100 000 butelek, ale co ciekawe, uprawia kilkanaście różnych odmian. Można powiedzieć, że degustacje tutaj są hojne, a Ross zaserwuje smaczny wybór nowozelandzkich serów i herbatników. Na zakończenie dla zainteresowanych Ross przedstawi krótką rozmowę „w winnicy” na temat praktyk uprawy winorośli w regionie. Goście zostaną odwiezieni z powrotem do miejsca odbioru między 17:30 a 18:00

Napier: Art Deco Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

7. Napier: Art Deco Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Wybierz się na wycieczkę pieszą z przewodnikiem audio, aby odkryć Napier we własnym tempie. Wybierz się na spacer po Marine Parade, odkryj architekturę inspirowaną przez Maorysów i Majów i posłuchaj wyselekcjonowanej listy odtwarzania, która będzie towarzyszyć Twojemu doświadczeniu. Spaceruj uroczymi uliczkami tego nadmorskiego miasteczka, gdzie możesz zobaczyć wyjątkową architekturę i imponujące posągi oraz dowiedzieć się o festiwalach i wydarzeniach, które sprawiają, że Napier jest jedyny w swoim rodzaju. Obserwuj ocean, spacerując wzdłuż Marine Parade i zobacz architekturę art-deco hotelu Masonic. Zobacz motywy Maorysów, budynki z wpływami Majów i wyjątkową architekturę, która definiuje to miasto. Zobacz powszechny wpływ stylu art deco na budynki, takie jak budynki AMP i Daily Telegraph, słuchając muzycznego doświadczenia, które pozwoli Ci w pełni zanurzyć się w tej wycieczce audio.

Napier: przejażdżka rowerowa w stylu Art Deco i pętla winnic

8. Napier: przejażdżka rowerowa w stylu Art Deco i pętla winnic

Dostosuj tę zróżnicowaną, elastyczną wycieczkę do tego, jak daleko chcesz jechać i co chcesz zobaczyć. Zabierz rodzinę lub przyjaciół i odkryj wiele lokalnych atrakcji, w tym winiarnie, szlaki u ujścia rzek, budynki w stylu Art Deco i nadmorskie ścieżki. Opuszczając portową wioskę Ahuriri, jedź rowerem wokół portu do miasta Napier, znanego na całym świecie skarbu Art Deco. Zejdź z roweru i spędź trochę czasu podziwiając budynki w stylu Art Deco, a następnie udaj się nadmorską ścieżką ze spektakularnymi widokami na Pacyfik do Cape Kidnappers. Skręć w głąb lądu i podążaj szlakiem rzeki Tutaekuri, z widokiem na sady na przedmieścia Taradale. Odwiedź dwie najlepsze winiarnie w regionie: Church Road i Mission Estate. Następnie kontynuuj podróż szlakiem ujścia rzeki Ahuriri z licznymi rodzimymi ptakami. Wykonaj całą trasę lub tylko jej część. Przejedź na rowerze 28 lub 45 kilometrów w ciągu całego dnia.

Napier: Wycieczka w małej grupie Best of Napier

9. Napier: Wycieczka w małej grupie Best of Napier

Wybierz się w rejs po słynnym na całym świecie mieście Art Deco w Napier i poznaj tragiczną historię jego zniszczenia przez trzęsienie ziemi w 1931 r. i późniejszej odbudowy miasta, które stało się znane jako światowa stolica Art Deco. Odwiedź punkt widokowy Bluff Hill i zobacz spektakularne widoki (jeśli pozwala na to pogoda i ruch uliczny) oraz domy w stylu Art Deco na przedmieściach Marewa w Napier. Płynąc po pięknych, otwartych terenach wiejskich, podziwiaj rzeki, ujścia rzek i otwarte pola uprawne. Następnie odwiedź centrum dla zwiedzających w największej firmie pszczelarskiej na półkuli południowej i skosztuj wyjątkowego nowozelandzkiego miodu manuka. Zatrzymaj się na szczycie Te Mata, aby podziwiać wyjątkowe malownicze widoki (ponownie w zależności od pogody i warunków na drogach), a następnie zwiedzaj Galerię Birdwoods i Sklep ze słodyczami, które oferują przekąski, w tym lokalne wina i piwa, a także galerię sztuki i tradycyjny sklep ze słodyczami oraz piękny ogród rzeźb. Na koniec wróć do Napier.

Hawke's Bay: Coastal Winery Cycle Tour - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

10. Hawke's Bay: Coastal Winery Cycle Tour - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Spotkaj się z nami w naszym sklepie, gdzie Twoje rowery będą gotowe i dowiesz się wszystkiego o swoim dniu. Ciesz się jazdą na rowerze wzdłuż pięknego wybrzeża. Zatrzymaj się w magicznym Atea A Rangi Star Compass, a następnie kontynuuj przez przybrzeżne mokradła, zanim dotrzesz do słynnych nadmorskich winiarni w wioskach Haumona i Te Awanga. Nagradzaj się degustacją wina i lunchem w jednej z lokalnych winiarni i restauracji - możesz odwiedzić Elephant Hill (Fri-Mon), Clearview Estate (Wed-Sun), Te Awanga Estate (Mon-Sun) i Hygge Cafe w Clifton (Wed-Sun). Aby zaspokoić swoje potrzeby kawowe po drodze, odwiedź The Box at Clive, Haumoana Coffee i Brown Dog Espresso. Transport powrotny odjeżdża o 16:00 z Te Awanga Estate. Zalecamy dokonanie rezerwacji (niezbędnej w weekendy) na lunch lub degustację wina, ponieważ winiarnie są bardzo popularne. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz uzyskać pomoc w planowaniu czasu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Napier

Napier
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Napier: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Napier

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Napier?

Najlepsze atrakcje to:

Napier: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Napier? Kliknij tutaj.