Dodaj daty

Námafjall

Námafjall

Námafjall – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

1. Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

Skorzystaj z odbioru ze swojego statku wycieczkowego w porcie Akureyri, a następnie udaj się do jeziora Mývatn i okolicznych terenów podmokłych w pobliżu wulkanu Krafla. Zatrzymaj się przy wodospadzie Goðafoss i posłuchaj o jego ważnej roli w historii Islandii. Jedź dalej do pseudokraterów Skútustaðagígar, które powstały, gdy gorąca płynąca lawa spotkała się z lodowatą wodą z jeziora. Zobacz pola lawy w Dimmuborgir, bogate w mityczne sagi i zachwycające filarami lawy i formacjami skalnymi. Zatrzymaj się przy wrzących basenach błotnych w Hverir i z podziwem przyglądaj się parującym fumarolom i dołom siarki. Odkryj wody termalne podziemnej rzeki w Grjotagja, gdzie staniesz na szczelinie kontynentalnej między Europą a Ameryką. Zatrzymaj się na cichy i relaksujący lunch w Muzeum Dziedzictwa i Przyrody Mývatn, z dala od tłumów autobusów. W cenę wycieczki wliczony jest lunch z lekką zupą i wstęp do muzeum. Wróć do portu Akureyri co najmniej 1 godzinę przed wypłynięciem statku w celu zakończenia usług turystycznych.

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

2. Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

Odkryj północną Islandię podczas tej wycieczki z przewodnikiem z transportem między atrakcjami. Zatrzymaj się przy wszystkich atrakcjach przyrodniczych w okolicy, które musisz zobaczyć, w tym fiordzie Eyjafjordur, wodospadzie Godafoss i górze Námafjall. Następnie popływaj w lagunie geotermalnej Myvatn Nature Bath. Korzystaj z transportu z hotelu w Akureyri do pierwszego miejsca wycieczki, wodospadu Godafoss, znanego lokalnie jako „Wodospad Bogów”. Po drodze przejedziesz wzdłuż Eyjafjordur, najdłuższego fiordu Islandii. Następnie odkryj geologiczne wyczyny w rejonie jeziora Myvatn, w tym Skútustaðagígar, pole pseudokraterów utworzone przez strumienie lawy, baseny błotne Hverir i Grjótagjá, starożytna jaskinia lawy. Zobaczysz także Höfði, miejsce kultowych miejsc filmowania, w tym Game of Thrones i Gwiezdne wojny.  Na następnym przystanku skorzystaj z okazji, aby odwiedzić Myvatn Nature Baths. Zrelaksuj się w mlecznoniebieskich wodach laguny geotermalnej i wypij drinka w sąsiedniej restauracji Kvika. Wycieczka zakończy się transportem z powrotem do Akureyri.

Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

3. Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

Patrz na wspaniały fiord Eyjafjordur, jadąc do rwących wód wodospadu Godafoss. Zobacz bulgoczące baseny błotne w Hverir. Zachwyć się naturalnymi ujściami pary w Námaskarð. Spójrz na słupy lawy w Dimmuborgir. Odwiedź baseny geotermalne w Myvatn. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu, lotniska lub portu. Wskocz do autobusu i jedź wzdłuż Eyjafjordur, jednego z najdłuższych fiordów na Islandii. Po drodze podziwiaj oszałamiający widok gór. Zobacz wodospad Godafoss, który ma 12 metrów wysokości i 30 metrów szerokości. Dotrzyj do jeziora Myvatn, utworzonego 2300 lat temu przez erupcję bazaltowej lawy. Odwiedź Skútustaðagígar, obszar pseudokrateru utworzony przez lawę przepływającą przez tereny podmokłe. Jedź dalej do basenów błotnych Hverir, miejsca geotermalnego słynącego z bulgoczących basenów błotnych. Podziwiaj krajobrazy Námaskarð i Hverarönd, znane z naturalnych otworów parowych. Udaj się do Jaskini Grjótagjá, jaskini kąpielowej z gorącymi źródłami. Podążaj za swoim przewodnikiem po górze Námafjall, spektakularnej górze wulkanicznej. Odkryj formacje filarów lawy, znane jako Mroczne Zamki na polach lawy Dimmuborgir. Idź dalej, aby dotrzeć do basenów geotermalnych w Myvatn Nature Baths, z widokiem na piękną błękitną lagunę. Kąp się w basenach, jeśli chcesz, lub jedz w restauracji. Zobacz lokalizacje, w których kręcono Grę o tron, Höfði i Gwiezdne wojny. Zakończ wycieczkę i zostań wysadzony w Akureyri lub nad jeziorem Myvatn. Odkryj magiczną krainę jeziora Myvatn i wodospadu Godafoss z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Z Akureryi wyruszyliśmy oszałamiającą jazdą wzdłuż Eyjafjordu do wodospadu Godafoss, a następnie nad słynne jezioro Myvatn. Wycieczka zatrzymuje się przy wszystkich najważniejszych atrakcjach jeziora Myvatn i kąpielisk Myvatn Nature Baths.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Námafjall: najlepsze atrakcje w pobliżu

Námafjall: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Námafjall? Kliknij tutaj.