Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Mystras

Mystras – nasze najbardziej polecane atrakcje

Nafplio: piesza wycieczka po mieście

1. Nafplio: piesza wycieczka po mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w swoim hotelu w granicach miasta lub przy Land Gate, gotowym na przygodę w weneckim mieście. Przejdź obok miejsca, w którym zginął Ioannis Kapodistrias, pierwszy władca Grecji, i wyląduj na placu Syntagma, gdzie weneckie i neoklasyczne budynki dominują w twoim otoczeniu. Zwiedź malownicze uliczki starego miasta, gdzie zobaczysz historyczne budynki, takie jak Pierwszy Parlament Państwa Greckiego i Muzeum Archeologiczne. Następnie udaj się pod górę na Akropol w Nauplionie i podziwiaj wyjątkowe panoramiczne widoki na zatokę. Kontynuuj wycieczkę w porcie miasta, gdzie dowiesz się o zamku Bourtzi, weneckiej fortecy zbudowanej na pobliskiej wyspie, która jest najbardziej rozpoznawalną atrakcją Nauplionu. Następnie wycieczka kończy się w porcie przed starym miastem, gdzie będziesz mieć czas wolny na dalsze zwiedzanie.

Z Aten: Starożytna Sparta i Mistra - prywatna jednodniowa wycieczka

2. Z Aten: Starożytna Sparta i Mistra - prywatna jednodniowa wycieczka

Ta niesamowita wycieczka zapewni Ci doskonałe odkrycie historii Lakonii, łączącej historię starożytnej Grecji i średniowiecznej Grecji. Zaczniemy od jazdy wzdłuż wybrzeża. Po drodze mijasz kilka greckich nadmorskich wiosek i bohaterską wyspę Salamis (gdzie miała miejsce historyczna bitwa morska między Ateńczykami a Persami). Niedługo potem będzie nasz pierwszy przystanek na Kanale Korynckim. Działa od 1892 roku, oddzielając Półwysep Peloponeski od reszty Grecji, łącząc Zatokę Sarońską z Morzem Korynckim. Spacerując po moście dla pieszych będziesz zachwycony tym, co tutaj osiągnięto, w niektóre dni można skoczyć na bungee. Opuszczając kanał, kierujemy się w stronę Mystras, wjeżdżając na południowy Półwysep Peloponeski przez górzysty krajobraz greckiej wsi. Docierając do Mystras, automatycznie zrozumiesz, dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe wśród greckich miejsc. Znana jako miasto duchów, ufortyfikowana na cytadeli, Mystras jest jednym z dwóch miejsc w Grecji, które zachowały nie tylko średniowieczne kościoły, ale także zwykłe domy, rezydencje i pałace Cesarstwa Bizantyjskiego w połączeniu z elementami frankońskimi. Spacerując w miejscu w górnym punkcie dotrzesz do cytadeli i będziesz cieszyć się wspaniałym widokiem na okolicę, podczas gdy schodząc w dół spotkasz pałace i dziedzińce królewskie. Chociaż znane jest jako miasto duchów, większość klasztorów nadal jest w użyciu, a mnisi chętnie oprowadzą Cię po swoim małym społeczeństwie. Przed wyjściem natkniesz się na kaplicę św. Dymitra, na jej posadzce zachowała się tablica przedstawiająca dwugłowego orła (symbol Bizancjum). To właśnie na tej tablicy ukląkł Konstantyn Paleolog, zanim został koronowany na ostatniego cesarza Bizancjum. Przed wizytą w Sparcie zatrzymamy się w tradycyjnej greckiej tawernie w małej wiosce Mystras. Następnie spędzimy resztę naszego czasu w Sparcie, znanej jako odwieczne miasto rywalizujące z Ateńską Demokracją. Sparta obracała się wokół innej teorii Cosmo dla starożytnych greckich standardów. Początkowo znana jako miejsce narodzin Heleny Trojańskiej i Królestwa Menelaosa (w okresie mykeńskim), Sparta była zorganizowana jako społeczeństwo czysto wojskowe w okresie starożytnej Grecji. Było to miasto dwóch królów, którym rządziło kilku arystokratów i oczywiście miasto, z którego Leonidas i jego 300 Spartan maszerowali, by stawić czoła armii perskiej w Termopilach w 480 roku p.n.e. Miasto, którego jeden żołnierz liczył się jak dziesięciu żołnierzy z każdego innego greckiego miasta. Docierając do Sparty, odwiedzimy starożytną cytadelę Sparty, gdzie będziesz miał widok na starożytny teatr, który stopniowo odsłania się na twoich oczach. Idąc dalej mijamy stadion, na którym stoi pomnik króla Leonidasa wyznaczający punkt końcowy biegu Spartathlon (Ateny – Sparta 245,3 km). Na koniec odwiedzimy muzeum archeologiczne Sparty, a przed wyjazdem do Aten odwiedzimy także muzeum (oliwkowe i) oliwy z oliwek.

Z Aten: wycieczka po Sparcie

3. Z Aten: wycieczka po Sparcie

Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić słynny Kanał Koryncki, Spartę i Mystras, a także podziwiać malownicze krajobrazy Peloponezu. Wycieczka rozpoczyna się wcześnie rano. Po krótkim postoju przy słynnym Kanale Korynckim, który łączy Morze Jońskie z Morzem Egejskim, wycieczka jest kontynuowana do Sparty i Mistry. Sparta jest jednym z najbardziej historycznych miejsc, starożytnym centrum, które słynie z dobrze zorganizowanej starożytnej armii. Zostało założone przez Dorów w IX wieku i przekształciło się w najpotężniejsze miasto wojskowe Likurga. Leonidas był także wojowniczym królem greckiego miasta-państwa Sparty. W 480 rpne król Leonidas i 300 Spartan zwyciężył ogromną armię perską podczas słynnej bitwy pod Termopilami. Mystras lub Myzythras znajduje się zaledwie 7 km od Sparty. Była stolicą bizantyjskiego despotatu Morei, drugiego najważniejszego miasta i twierdzy Cesarstwa Bizantyjskiego. Wreszcie, po zakończeniu wycieczki, wrócisz do Aten.

Z Aten: Prywatna półdniowa wycieczka do starożytnego Koryntu

4. Z Aten: Prywatna półdniowa wycieczka do starożytnego Koryntu

Po odbiorze z miejsca zakwaterowania wybierz się na 1-godzinną przejażdżkę wzdłuż wybrzeża kontynentalnego na Peloponez i zatrzymaj się na krótko przy Kanale Korynckim. Kontynuuj, aby dotrzeć do starożytnego Koryntu, jednego z ukochanych miast Świętego Pawła. Miej szansę odwiedzić starożytny rynek i Bema św. Pawła, dużą podwyższoną mównicę stojącą w widocznym miejscu w centrum Forum Romanum w starożytnym Koryncie. Zwiedź dawne miasto-państwo i idź tymi samymi ścieżkami, którymi niegdyś podążał Apostoł Narodów, i zobacz, gdzie głosił setki lat temu. Następnie odwiedź handlowe miasto Korynt i kościół Apostolos Pavlos, założony około 51-52 rne. Dowiedz się o obecności i życiu św. Pawła w mieście oraz o tym, jak go gościli Żydzi Achillesa i Pryscylli. Udaj się dalej do Portu Kechrias i dowiedz się więcej o drugiej podróży misyjnej św. Pawła oraz o tym, jak wypełnił ślub, goląc głowę. Zakończ wizytę krótkim postojem na filiżankę kawy w drodze powrotnej do Aten.

Wycieczka i degustacja oliwy z oliwek w Kalamata, Mesenia, Grecja

5. Wycieczka i degustacja oliwy z oliwek w Kalamata, Mesenia, Grecja

Odwiedzisz jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast Peloponezu: Kalamatę, w regionie Mesenii. Wycieczka i degustacja oliwy z oliwek jest dostępna przez cały rok w godzinach porannych lub popołudniowych. Oficjalne święta w Grecji są wyłączone. Doświadczenie z oliwą z oliwek Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o wyjątkowych właściwościach oliwy z oliwek lub po prostu zastanawiasz się, na czym polega seminarium degustacji oliwy z oliwek, ta aktywność jest właśnie dla Ciebie! Część 1: Gaj oliwny i wizyta w tłoczni oliwy z oliwek Gaj oliwny (dostępny przez cały rok) Przejdziesz przez wieloletnie drzewa oliwne i doświadczysz 30' relaksującego spaceru po gaju oliwnym położonym zaledwie 10' od Kalamaty. Podczas spaceru zapoznasz się z różnymi odmianami drzew oliwnych we wszystkich kształtach i w każdym wieku oraz poznasz historię drzewa oliwnego i oliwy z oliwek od epoki neolitu do dziś! Tłocznia oliwy z oliwek (w zależności od sezonu i dostępności - od marca do października) Dowiesz się wszystkiego o procesie ekstrakcji, od gaju oliwnego po butelkowanie, a jeśli jest to sezon zbioru oliwek, będziesz mógł skosztować świeżej i ciepłej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia podczas naszej degustacji oliwy z oliwek! Część 2: Degustacja oliwy z oliwek Wraz z naszym profesjonalnym i certyfikowanym ekspertem od oliwy z oliwek dowiesz się o królowej greckich odmian oliwy z oliwek, Koroneiki, a także o innych równie doskonałych greckich oliwach z oliwek. Odkryjesz ich kluczowe aromaty, smaki i aromaty oraz dowiesz się, którą odmianę oliwy z oliwek połączyć z ulubioną potrawą. Część 3: Lekki lub pełny lunch (na życzenie i za dodatkową opłatą) Jeśli chcesz zakończyć swoje doświadczenie z oliwą z oliwek pysznym lekkim lub pełnym lunchem, pełnym mesyńskich smaków, w jednej z najbardziej przyjaznych tawern Coffee Shop-Cum-Ouzo w samym sercu historycznego centrum Kalamaty, po prostu daj nam znać, a my możemy to dla Ciebie zorganizować!

Z Aten: Doświadczenie kanioningu w wąwozie Agios Loukas

6. Z Aten: Doświadczenie kanioningu w wąwozie Agios Loukas

Ponieważ kanion nie ma dużych trudności technicznych ani dużej liczby technicznych tras i wysokich zjazdów, jest idealny dla osób lub rodzin bez doświadczenia, które po prostu chcą wziąć udział w canyoningu. Ag. Loukas jest idealnym miejscem na przyjemne wycieczki po kanionach, bez szczególnych trudności i ryzyka. Zaledwie kilka godzin jazdy od Aten będziesz miał okazję cieszyć się wodospadami i naturalnymi basenami Będziemy wędrować przez około 30 minut, aby dotrzeć do punktu wyjścia. Otrzymasz lekcję szkoleniową od przewodników, jak korzystać ze sprzętu do canyoningu. Kanion Ag Loukas ma około 1,5 km długości, zawiera 5 małych zjazdów po linie, a czas zejścia zajmuje około 3 godzin.

Sparta i Mystras - wyhodowani do bitwy! Legendarny okres!

7. Sparta i Mystras - wyhodowani do bitwy! Legendarny okres!

Po krótkiej przejażdżce przez centrum Aten, Twój osobisty kierowca pojedzie malowniczą nadmorską drogą Zatoki Sarońskiej w kierunku półwyspu Peloponez. Po około 50 minutach jazdy dotrzesz do słynnego Kanału Korynckiego, który łączy Morze Jońskie (zachodnia Grecja) z Morzem Egejskim (wschodnia Grecja). Zatrzymaj się na spektakularne zdjęcia z mostu nad kanałem i kontynuuj podróż w kierunku Sparty i Mystras. Sparta... Miasto-państwo założone przez Dorów w XI wieku p.n.e., znane ze swoich żołnierzy-obywateli, rygorystycznego szkolenia wojskowego i potężnej armii o doskonałych umiejętnościach. Najsłynniejszą bitwą w ich historii jest bitwa pod Termopilami. W 480 r. p.n.e. ogromna armia perska próbowała najechać Grecję. Na drodze do górskiej przełęczy Termopile stanęło 300 spartańskich żołnierzy dowodzonych przez króla Leonidasa wraz z kilkuset Arkadyjczykami i Tespijczykami. Nie przegap tej wizyty: Muzeum Archeologicznego w Sparcie z jego niesamowitymi artefaktami i posągami,- zawiera; rzymskie rzeźby, małe przedmioty z sanktuariów w Sparcie, mozaiki, płaskorzeźby lakońskie, inskrybowane Stella ze świątyni Artemidy Orthia, prehistoryczne kolekcje. Muzeum oliwek i greckiej oliwy z oliwek jest ładnie urządzone i bardzo pouczające o historii uprawy oliwek i produkcji oliwy z oliwek od czasów starożytnych. Tutaj dowiesz się o wielu odmianach oliwek i wszystkich istotnych szczegółach, a także zobaczysz wiele dzieł sztuki z ponad piętnastu tysięcy lat skamieniałych liści pochodzących z Santorini. Akropol w Sparcie znajduje się na wzgórzu tuż za centrum miasta i składa się ze starożytnej rzymskiej agory, świątyni Ateny Chalkionos, teatru, kościoła Chrystusa Zbawiciela, budynku cyklicznego i pozostałości wielu innych elementów. Odwiedzając pozostałości Akropolu, nadal możesz zobaczyć ślady spartańskiej chwały. Menelaion jest jednym z najbardziej zdumiewających miejsc na świecie, a znajdziesz się w pięknym otoczeniu z najwspanialszymi widokami. Spojrzysz na starożytną dolinę Evrotas i Spartę oraz zobaczysz majestatyczne szczyty gór Taygetos. W tym miejscu znajdują się dwa imponujące zabytki, pałac z epoki brązu i klasyczna/hellenistyczna świątynia. Oba są dobrze zachowane (dziś nieosiągalne ze względu na wyjątkowo zły stan drogi). Godłem i ważnym zabytkiem współczesnej Sparty jest grobowiec Leonidasa. Znany również jako Leonidion. Znajduje się na północ od współczesnego miasta Sparty. Wykopaliska z ubiegłego wieku wydobyły na światło dzienne imponujący budynek o wymiarach 12,5 x 8,30 m. Mystras, zaledwie 7 km od Sparty, było stolicą Despotatu Morei i drugim miastem Cesarstwa Bizantyjskiego przez długi okres jego historii. Wyjątkowe miejsce dla każdego, kto interesuje się historią i relacjami sztuka/historia/religia/kultura. Miejsce jest mistyczne z bizantyjskimi ruinami i możesz wejść do starożytnego zamku. Po zakończeniu zwiedzania, Twój prywatny kierowca odwiezie Cię z powrotem do Aten późnym popołudniem.

Z Aten: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po regionie Messinia

8. Z Aten: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po regionie Messinia

Rozpoczynając wycieczkę od Aten, zaczniesz widzieć ładny krajobraz Attyki jako wychodzący z miasta. Twój pierwszy przystanek będzie przy kanale Korynckim. Twój kierowca wyjaśni ci historię kanału i możesz zrobić wiele zdjęć. Po 1 godzinie jazdy zatrzymasz się przy studni Meligalas. Tam poznasz historię wojny domowej, która miała miejsce w Grecji. Twoja następna stacja będzie w starożytnym miejscu Messiniego. Będziesz miał okazję poznać tę wspaniałą cywilizację i cieszyć się starożytnym miejscem. Dowiesz się gdzie i jak funkcjonował ośrodek medyczny Asklipios. Następnie wyruszysz do wielkiego i morskiego miasta Kalamata. Tam możesz mieć wolny czas i zwiedzić cudowne miasto i zjeść obiad, dopóki nie wrócisz do Aten.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Mystras: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Mystras? Kliknij tutaj.