Bilet wstępu

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Od 0 zł za osobę

Odwiedź największe w Europie muzeum żydowskie, mieszczące się w symbolicznym budynku w kształcie zygzaka. Zapoznaj się z nową wystawą główną prezentującą historię judaizmu w Niemczech.

Informacje o bilecie

Warunki odwołania rezerwacji
Ta atrakcja nie podlega zwrotowi
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj historię Żydów w Niemczech – od średniowiecza po współczesność
 • Zachwyć się różnorodnością kultury żydowskiej
 • Dowiedz się więcej o zasadach żywieniowych, szabacie, świętach żydowskich i nie tylko
 • Poznaj pełną symboliki architekturę
Pełny opis

Niech największe muzeum żydowskie w Europie zachwyci Cię swoją symboliczną architekturą i wyjątkowymi wystawami. Odkryj, jak budynek w kształcie zygzaka zaprojektowany przez Daniela Libeskinda tworzy własny język dla historii Żydów w Niemczech, ze skośnymi ścianami, ostrymi kątami i ziejącymi pustkami. Nowa wystawa stała „Życie Żydów w Niemczech: przeszłość i teraźniejszość” obejmuje okres od początku wczesnego średniowiecza do współczesności. Podczas chronologicznej wycieczki duża przestrzeń poświęcona jest narodowemu socjalizmowi i czasowi od zakończenia II wojny światowej. Wystawa przeplata się z okresami historycznymi i spostrzeżeniami kulturowymi. Co jest święte w judaizmie? Czy istnieje specyficzna sztuka żydowska? Jak ludzie praktykują judaizm w dzisiejszym społeczeństwie? Obok skarbów kolekcji muzeum, w tym przedmiotów codziennego użytku i dzieł sztuki, znajdują się instalacje wideo i audio. Istnieją również interaktywne stacje, które dostarczają zaskakujących informacji. Wystawa Specjalna (wymagany bilet): Od 25 stycznia do 1 maja 2023 odbywa się wystawa specjalna. JMB's Paris Magnétique. 1905-1940 to pierwsza w Niemczech tak duża wystawa poświęcona żydowskim artystom „Szkoły Paryskiej”. W dziesięciu rozdziałach i około 120 pracach śledzi sposoby, w jakie migranci, często marginalizowani, w paryskiej awangardzie kształtowali współczesne idee zachodniej sztuki modernistycznej. Zwiedzający zobaczą prace zarówno znanych, jak i mniej znanych artystów, m.in. Marca Chagalla, Amedeo Modiglianiego, Chany Orloff, Sonii Delaunay, Jacquesa Lipchitza i innych. Muzeum znajduje się w centrum tętniącej życiem dzielnicy Berlin-Kreuzberg, w odległości krótkiego spaceru od Checkpoint Charlie. Z biletem JMB uprawniasz do zniżki na wstęp do sąsiedniej Galerii Berlinische Galerie w dniu wizyty w muzeum i przez dwa kolejne dni. Berlinische Galerie znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od JMB.

Wliczone w cenę
 • Opłata za wejście
 • Bezpłatne pobieranie aplikacji JMP
 • Posiłki i napoje
 • Opłaty parkingowe
 • Transport do i z muzeum
 • Wycieczka z przewodnikiem/audioprzewodnikiem

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Udaj się do głównego wejścia Muzeum Żydowskiego w Berlinie.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Słuchawki

Co trzeba wiedzieć

 • Muzeum jest zamykane codziennie o godzinie 19.00. Średni czas zwiedzania wynosi 2 godziny.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 786 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4,8/5
 • Jakość usług
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Wyjątkowe miejsce pamięci. Stronniczość architektury zachęca do głębokiej refleksji nad totalitarną mechaniką i mechanizmami terroru. Muzeografia jest niezwykła w pierwszym tego słowa znaczeniu, sprzyja stworzeniu klimatu refleksji, a nawet introspekcji nad głębokim znaczeniem obowiązku pamięci. Poza tą perspektywą muzeum zawiera skarby informacji na temat historii i tożsamości żydowskiej w kraju takim jak Niemcy i poza nim we wszystkich krajach, które najbardziej w głębi duszy ucierpiały z powodu Holokaustu. Aby odwiedzić absolutnie, zaplanuj co najmniej dwie do trzech godzin.

Czytaj dalej

6 stycznia 2023

Muzeum do spokojnego zwiedzania, raczej bez małych dzieci. Interesująca, symboliczna architektura plus ogród (betonowe bryły). Wszystkie rzeczy (plecaki, woda) trzeba zostawić w szatni. Parking w pobliżu wzdłuż ulicy, na osiedlu mieszkaniowym. Ja akurat parkowałam tam w sobotę za darmo i na aplikacji EasyPark pokazywało poza strefą (informacja, że za darmo do sprawdzenia). Życzę miłego zwiedzania

Czytaj dalej

5 września 2022

Wywołało to we mnie dużo emocji. Takie doświadczenia powinny być dane każdemu, jednakże były to bardzo osobliwe doznania. Miejsce opowiadające o historii, którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie. Myślę, że te dwie godziny wzbogaciły mnie o nową widzę teoretyczną oraz rozwinęły mnie emocjonalnie. Dziękuję bardzo za możliwość nieodpłatnego zwiedzenia muzeum. Dużo to dla mnie znaczy taka możliwość.

Czytaj dalej

27 sierpnia 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 390845