Dodaj daty

Muzeum Żydowskie w Berlinie

Muzeum Żydowskie w Berlinie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

1. Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Niech największe muzeum żydowskie w Europie zachwyci Cię swoją symboliczną architekturą i wyjątkowymi wystawami. Odkryj, jak budynek w kształcie zygzaka zaprojektowany przez Daniela Libeskinda tworzy własny język dla historii Żydów w Niemczech, ze skośnymi ścianami, ostrymi kątami i ziejącymi pustkami. Nowa wystawa stała „Życie Żydów w Niemczech: przeszłość i teraźniejszość” obejmuje okres od początku wczesnego średniowiecza do współczesności. Podczas chronologicznej wycieczki duża przestrzeń poświęcona jest narodowemu socjalizmowi i czasowi od zakończenia II wojny światowej. Wystawa przeplata się z okresami historycznymi i spostrzeżeniami kulturowymi. Co jest święte w judaizmie? Czy istnieje specyficzna sztuka żydowska? Jak ludzie praktykują judaizm w dzisiejszym społeczeństwie? Obok skarbów kolekcji muzeum, w tym przedmiotów codziennego użytku i dzieł sztuki, znajdują się instalacje wideo i audio. Istnieją również interaktywne stacje, które dostarczają zaskakujących informacji. Muzeum znajduje się w centrum tętniącej życiem dzielnicy Berlin-Kreuzberg, w odległości krótkiego spaceru od Checkpoint Charlie. Z biletem JMB uprawniasz do zniżki na wstęp do sąsiedniej Galerii Berlinische Galerie w dniu wizyty w muzeum i przez dwa kolejne dni. Berlinische Galerie znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od JMB. Wystawa specjalna (wymagany bilet): od 8 września 2023 r. do 14 stycznia 2024 r. Muzeum Żydowskie w Berlinie będzie prezentować pierwszą w historii dużą wystawę poświęconą żydowskim doświadczeniom w Niemieckiej Republice Demokratycznej (NRD) ). Koncentrując się na historii kultury i wykorzystując badania dokumentalne, spektakl podróżuje do mało zbadanej części niemiecko-żydowskiej historii, łącząc sztukę wizualną, film i literaturę, a także wieloaspektowe biografiei wyjątkowe eksponaty . Wykorzystuje perspektywę skoncentrowaną na aktorach, aby zbadać doświadczenia Żydów w Niemczech Wschodnich od epoki po zjednoczeniu do chwili obecnej. Sercem programu są współcześni świadkowie i ich osobiste historie.

Berlin: Szampańskie śniadanie w restauracji Kreuzberg

2. Berlin: Szampańskie śniadanie w restauracji Kreuzberg

Wykorzystaj w pełni swoją podróż do Berlina i świętuj najważniejszy posiłek dnia. Udaj się do jednego z najpopularniejszych barów śniadaniowych w samym sercu Kreuzbergu i rozpocznij dzień luksusowym śniadaniem. Śniadanie obejmuje wybrane przez Państwa dania z karty (z wyłączeniem kawioru, homarów i ostryg, które podlegają dodatkowej opłacie). Najważniejsze pozycje w menu obejmują wszystkie klasyki śniadaniowe i kilka zaskakujących nowych faworytów. Podczas posiłku rozkoszuj się szampanem i kawą, która jest ręcznie wypalana w modnym Kreuzbergu.

Berlin Kreuzberg: samodzielna wycieczka po Scavenger Hunt

3. Berlin Kreuzberg: samodzielna wycieczka po Scavenger Hunt

Zwiedzaj Berlin na własną rękę - korzystając z kart do gry, które prowadzą Cię do różnych miejsc w okolicy Kreuzbergu. Ciesz się różnorodną wycieczką, którą możesz kształtować zgodnie ze swoimi potrzebami. Rozwiązuj małe zagadki i ciesz się przyjemnymi historiami. Wybierz miejsce, w którym chcesz się zatrzymać i ciesz się ciekawą wycieczką w zabawny sposób. Zacznij od Passionskirche przy Marheinekeplatz i jedź dalej do Bergmannstraße. Zgiełk, kuchnia międzynarodowa i bardziej egzotyczne przysmaki czekają na Ciebie. W pobliżu Bergmannstraße, tuż za Mehringdamm, przyciąga popularny Viktoriapark. Znajdziesz tam również Kreuzberg, od którego nazwano znaną dzielnicę. W 1821 r. na dawnej górze Tempelhof (Tempelhofer Berg) odsłonięto pomnik narodowy (Nationaldenkmal), zwieńczony pruskim „żelaznym krzyżem” autorstwa Schinkla. Stamtąd można podziwiać wspaniały widok na całe miasto. Następnie przejdź do Tempodromu z jego niezwykłą i spektakularną architekturą. Po drodze miniesz Muzeum Żydowskie i Prinzessinnengarten - wspaniały projekt w środku Kreuzberg. Jak działa gra: Pudełko zawiera 16 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert. Znajdziesz w nich małe zadania, które należy rozwiązać. Jasne i jednoznaczne wskazówki poprowadzą Cię przez miasto. Rozwiąż zagadki i daj się poprowadzić do następnego miejsca w Berlinie. Szczegółowe informacje na temat historii, aktualnego użytkowania i wielu innych informacji są dostępne dla każdego widoku. Ty decydujesz, kiedy chcesz rozpocząć polowanie na padlinożerców w Berlinie, a także jak długo zatrzymasz się przy zabytkach. Ciesz się enigmatyczną i niezwykłą wycieczką.

Dostępne atrakcje

Muzeum Żydowskie w Berlinie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Żydowskie w Berlinie? Kliknij tutaj.

Muzeum Żydowskie w Berlinie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 926 opinii

Było to dla mnie wyzwaniem, prowokującym, edukacyjnym doświadczeniem. Być może odpowiednim deskryptorem byłoby „rozszerzenie”. Mając ograniczoną liczbę dni w Berlinie, prawie ominąłem to ogromne doświadczenie; Jestem tak wdzięczny, że tego nie przepuściłem. Układ, treść, chronologia prezentowanych materiałów, integralność, godność, rozpiętość historyczna, różnorodność treści w tym muzeum są po prostu ponadprzeciętne. Głębokie to słowo.

Wywołało to we mnie dużo emocji. Takie doświadczenia powinny być dane każdemu, jednakże były to bardzo osobliwe doznania. Miejsce opowiadające o historii, którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie. Myślę, że te dwie godziny wzbogaciły mnie o nową widzę teoretyczną oraz rozwinęły mnie emocjonalnie. Dziękuję bardzo za możliwość nieodpłatnego zwiedzenia muzeum. Dużo to dla mnie znaczy taka możliwość.

Muzeum do spokojnego zwiedzania, raczej bez małych dzieci. Interesująca, symboliczna architektura plus ogród (betonowe bryły). Wszystkie rzeczy (plecaki, woda) trzeba zostawić w szatni. Parking w pobliżu wzdłuż ulicy, na osiedlu mieszkaniowym. Ja akurat parkowałam tam w sobotę za darmo i na aplikacji EasyPark pokazywało poza strefą (informacja, że za darmo do sprawdzenia). Życzę miłego zwiedzania

. התערוכות מגוונות וחדשניות, נותנות מבט מגוון על העם היהודי , חשבתי שזה מוזיאון שואה, אבל החלק של השואה היה אחד בקומת המרתף של הבניין והיא היתה , .

Piękny design. Czuć historie. Zdecydowanie warte zobaczenia.