Bilet wstępu

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Wczoraj zarezerwowano 12 razy

Od 0 zł za osobę

Wczoraj zarezerwowano 12 razy

Odwiedź największe w Europie muzeum żydowskie, mieszczące się w symbolicznym budynku w kształcie zygzaka. Zapoznaj się z nową wystawą główną prezentującą historię judaizmu w Niemczech.

Informacje o bilecie

Warunki odwołania rezerwacji
Ta atrakcja nie podlega zwrotowi
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu. Dowiedz się więcej
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj historię Żydów w Niemczech – od średniowiecza po współczesność
 • Zachwyć się różnorodnością kultury żydowskiej
 • Dowiedz się więcej o zasadach żywieniowych, szabacie, świętach żydowskich i nie tylko
 • Poznaj pełną symboliki architekturę
Pełny opis

Niech największe muzeum żydowskie w Europie zachwyci Cię swoją symboliczną architekturą i wyjątkowymi wystawami. Odkryj, jak budynek w kształcie zygzaka zaprojektowany przez Daniela Libeskinda tworzy swój własny język historii żydowskiej w Niemczech, ze skośnymi ścianami, ostrymi kątami i ziejącymi pustkami. Nowa wystawa stała „Życie żydowskie w Niemczech: przeszłość i teraźniejszość” obejmuje okres od początku wczesnego średniowiecza do dnia dzisiejszego. Podczas trasy chronologicznej duża przestrzeń poświęcona jest narodowemu socjalizmowi i czasowi od zakończenia II wojny światowej. Wystawa naprzemiennie przedstawia okresy historyczne i spostrzeżenia kulturowe. Co jest święte w judaizmie? Czy istnieje konkretna sztuka żydowska? Jak ludzie praktykują judaizm w dzisiejszym społeczeństwie? Oprócz skarbów kolekcji muzealnej, w tym przedmiotów codziennego użytku i sztuki, znajdują się instalacje wideo i audio. Istnieją również interaktywne stacje, które dostarczają zaskakujących informacji. Muzeum znajduje się w centrum tętniącej życiem dzielnicy Berlin-Kreuzberg, w odległości spaceru od Checkpoint Charlie. Z biletem JMB masz prawo do zniżki na wstęp do sąsiedniej Galerii Berlinische w dniu wizyty w muzeum i dwóch kolejnych dniach. Berlinische Galerie znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od JMB.

Wliczone w cenę
 • Opłata za wejście
 • Bezpłatne pobieranie aplikacji JMP
 • Posiłki i napoje
 • Opłaty parkingowe
 • Transport do i z muzeum
 • Wycieczka z przewodnikiem/audioprzewodnikiem
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19

Należy dokonać rezerwacji online, ponieważ kasy biletowe są nieczynne.

Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Udaj się do głównego wejścia Muzeum Żydowskiego w Berlinie.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Słuchawki

Co trzeba wiedzieć

 • Muzeum jest zamykane codziennie o godzinie 19.00. Średni czas zwiedzania wynosi 2 godziny.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 629 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4,8/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Muzeum do spokojnego zwiedzania, raczej bez małych dzieci. Interesująca, symboliczna architektura plus ogród (betonowe bryły). Wszystkie rzeczy (plecaki, woda) trzeba zostawić w szatni. Parking w pobliżu wzdłuż ulicy, na osiedlu mieszkaniowym. Ja akurat parkowałam tam w sobotę za darmo i na aplikacji EasyPark pokazywało poza strefą (informacja, że za darmo do sprawdzenia). Życzę miłego zwiedzania

Czytaj dalej

5 września 2022

Wywołało to we mnie dużo emocji. Takie doświadczenia powinny być dane każdemu, jednakże były to bardzo osobliwe doznania. Miejsce opowiadające o historii, którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie. Myślę, że te dwie godziny wzbogaciły mnie o nową widzę teoretyczną oraz rozwinęły mnie emocjonalnie. Dziękuję bardzo za możliwość nieodpłatnego zwiedzenia muzeum. Dużo to dla mnie znaczy taka możliwość.

Czytaj dalej

27 sierpnia 2022

Było to dla mnie wyzwaniem, prowokującym, edukacyjnym doświadczeniem. Być może odpowiednim deskryptorem byłoby „rozszerzenie”. Mając ograniczoną liczbę dni w Berlinie, prawie ominąłem to ogromne doświadczenie; Jestem tak wdzięczny, że tego nie przepuściłem. Układ, treść, chronologia prezentowanych materiałów, integralność, godność, rozpiętość historyczna, różnorodność treści w tym muzeum są po prostu ponadprzeciętne. Głębokie to słowo.

Czytaj dalej

19 sierpnia 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 390845