Dodaj daty

Muzeum w Belwederze

Muzeum w Belwederze

Muzeum w Belwederze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

1. Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza do współczesności. Unikalny kompleks z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami jest jednym z najbardziej oszałamiających barokowych cudów architektury na świecie. Do najważniejszych atrakcji należy największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresu wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum ponownie będzie gospodarzem dużych wystaw specjalnych, które możesz podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu barokowemu architektowi Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa nabyła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce wystawowe dla cesarskich zbiorów - czyniąc go jednym z pierwszych publicznych muzeów na świecie. Dolny Belweder, dawna rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym i Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie. Najważniejsze atrakcje wystawy: Trwająca: Wyobraź to sobie! Kolekcja belwederska od Cranacha do EXPORTU 9 listopada 2023 - 11 lutego 2024: Gustav Klimt Adele Bloch-Bauer II 24 listopada 2023 - 19 czerwca 2024: Nedko Solakov A Cornered Solo Show #3 (z Charlesem Esche jako moim artystycznym sumieniem) 19 października 2023 - 14 kwietnia 2024: CARLONE CONTEMPORARY: Michail Michailov Dust to Dust 12 kwietnia 2024 - 29 września 2024: IN-SIGHT: Franz Anton Maulbertsch 21 lutego 2025 - 7 września 2025: Gustav Klimt Pigment & Pixel RENOWACJA GÓRNEGO BELWEDERU W związku z nadchodzącą renowacją elewacji po północnej i zachodniej stronie Górnego Belwederu zostaną wzniesione rusztowania. Nad nim zostanie rozciągnięta siatka rusztowania, replikująca północną i zachodnią stronę fasady zewnętrznej. Planowane prace mają rozpocząć się 8 kwietnia 2024 roku. W tym czasie strefa wejściowa nie zostanie w żaden sposób naruszona. Działanie to ma zostać zakończone do 4. kwartału 2024 roku.

Omiń kolejkę: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

2. Omiń kolejkę: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

Skorzystaj z zalet tej wycieczki i omiń kolejki w Pałacu Schönbrunn! Uzyskaj ogólne wrażenie z najważniejszych zabytków Wiednia. Autobusem wycieczka poprowadzi Cię wzdłuż Ringstraße, gdzie znajdują się liczne perełki architektury, takie jak Opera Narodowa, Muzeum Historii Sztuki ze słynną na całym świecie kolekcją, Muzeum Habsburgów i Muzeum Historii Naturalnej. Odkryj dzielnicę muzeów, pałac Hofburg (zimowa rezydencja cesarzy), parlament austriacki, ratusz i teatr dworski. Punktem kulminacyjnym Twojej wizyty jest wycieczka z przewodnikiem po salach Pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej, w której gościła m.in. Maria Teresa.

Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem audio

3. Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem audio

Witaj w sercu Europy, gdzie historia tańczy z klasycznymi melodiami, a imperialny splendor spotyka się z awangardowym duchem. W tym czarującym mieście marzeń, gdzie każdy bruk szepcze opowieści o minionych epokach, zapraszamy Cię w podróż jak żadna inna - Wiedeń Self-Guided Audio Tour. Przemierzając urokliwe uliczki i wielkie bulwary Wiednia, pozwól, aby kojące dźwięki Twojego osobistego przewodnika przeniosły Cię w czasie. Od królewskiego bogactwa pałaców Habsburgów po ukryte klejnoty schowane w brukowanych alejkach, ta wycieczka audio jest kluczem do odkrycia tajemnic miasta, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu kulturowego gobelinu Europy. Zanurz się w harmonijnych echach Mozarta, Beethovena i Straussa, wędrując po kulturalnym epicentrum, które zrodziło wiedeńskiego walca. Od kultowego pałacu Schönbrunn po historyczną katedrę św. Szczepana, każdy przystanek tej wycieczki z przewodnikiem odkrywa rozdział bogatej narracji Wiednia. Odkryj urok kawiarni, w których niegdyś gromadzili się intelektualiści, odkryj tętniący życiem Naschmarkt i zobacz nowoczesny styl zestawiony z ponadczasową elegancją. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, miłośnikiem muzyki, czy po prostu wędrowcem urzeczonym urokiem brukowanych uliczek, Wiedeń kusi z otwartymi ramionami. Dowiedz się więcej o 21 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Wiedniu. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty są zawarte w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec główny w Wiedniu 2. Muzeum Historii Wojskowości 3. Muzeum Belwederu 4. Karlskirche 5. MuseumsQuartier 6. Muzeum Historii Sztuki 7. Muzeum Historii Naturalnej 8. Wiedeński Hofburg 9. Austriacka Biblioteka Narodowa 10. Albertina 11. Wiedeńska Opera Państwowa 12. Krypta cesarska 13. Peterskirche 14. Historisches Zentrum von Wien 15. Katedra św. 16. Kościół Wotywny 17. Rathaus 18. Pałac Schönbrunn 19. Zoo Schönbrunn 20. Wieża Dunaju 21. Rzeka Dunaj Chwyć więc za słuchawki, włącz odtwarzanie i pozwól, aby Wiedeń Self-Guided Audio Tour był Twoim towarzyszem w tej urzekającej odysei przez miasto, które uosabia esencję europejskiej wielkości. Przygotuj się na krok w przeszłość, jednocześnie obejmując teraźniejszość, gdy historyczne krajobrazy Wiednia ożywają w symfonii historii, kultury i niezrównanego piękna.

Wiedeń - 3-godzinna wycieczka piesza: Miasto wielu przeszłości

4. Wiedeń - 3-godzinna wycieczka piesza: Miasto wielu przeszłości

Poznaj wiele historii Wiednia podczas wnikliwej 3-godzinnej pieszej wycieczki w towarzystwie opublikowanych autorów, profesorów lub historyków. Spotkaj się z przewodnikiem w Café Hawelka przy Dorotheergasse 6, aby obejrzeć pałac cesarski Hofburg, miejsce władzy w cesarskim mieście od XIII wieku. Podziwiaj Dom Loosa autorstwa austriackiego architekta Adolfa Loosa, a następnie udaj się do Kohlmarkt i Graben, najmodniejszych dzielnic handlowych Wiednia. Twój przewodnik wskaże po drodze kolumnę morową, barokowy kościół i okazałe budynki w różnych stylach architektonicznych. Dowiedz się więcej o trójdzielnych pochówkach Habsburgów w katedrze św. Udaj się do skromnego kościoła kapucynów, aby zobaczyć sarkofagi wiedeńskich władców i podziwiać srebrne urny w kościele św. Na obrzeżach śródmieścia odkryj pozostałości XII-wiecznych murów miejskich, zbudowanych w celu ochrony Wiednia przed Imperium Osmańskim. Zwiedź wielki bulwar Ringstrasse, zbudowany po zniszczeniu murów miejskich. Kontynuuj na Schwarzenbergplatz, aby podziwiać pomnik żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli wyzwalając Wiedeń od nazistów. Wybierz się na szybki objazd do Pałacu Belwederskiego, zanim zobaczysz Naschmarkt i złotą kopułę budynku Secesji na Karlsplatz. Na koniec przejdź przez Dzielnicę Muzeów i Maria Theresien Platz, gdzie znajduje się największe skupisko muzeów w Wiedniu.

Wiedeń: Gra i wycieczka po mieście na Twoim telefonie

5. Wiedeń: Gra i wycieczka po mieście na Twoim telefonie

Szukasz ciekawego sposobu na zwiedzanie miasta we własnym tempie? W takim razie ta gra jest stworzona dla Ciebie! Zabawisz całą swoją grupę ciekawymi pytaniami, jednocześnie ucząc ich ciekawych faktów o mieście. Twoja misja (jeśli zdecydujesz się ją przyjąć): Jackson Wilde, słynny odkrywca miasta, potrzebuje twojej pomocy... Pomóż mu rozwiązać quizy, aby zebrać jak najwięcej punktów. W tej aktywności zostaniesz poprowadzony przez następujące lokalizacje: 1. Belweder 2. Kościół św. 3. Budynek Secesji 4. Opera Państwowa 5. Heldenplatz 6. Kolumna Dżumy 7. Katedra św. 8. Zegar Ankera 9. Ratusz 10. Pałac Schönbrunn Pobierz aplikację na Androida lub iOS (lub uzyskaj do niej dostęp bezpośrednio przez przeglądarkę), aby uzyskać dostęp do zabawnej misji, wielu quizów, a także przewodników po mieście na temat każdego zabytku. Czy jesteś gotowy na zwiedzanie Wiednia?

Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

6. Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

Gustav Klimt urodził się i zmarł w stolicy Austrii, nic więc dziwnego, że można całymi dniami spacerować po Wiedniu, próbując zobaczyć wszystko: jego „Pocałunek” w Belwederze, jego „Beethoven Frieze” w Secesyjnej Sali Wystawowej, jego „Życie i śmierć” w Leopold Museum. Podczas tej wycieczki artystycznej odwiedzisz trzy muzea, w których znajduje się najważniejsza część spuścizny Klimta, i uzyskasz kompleksowy przegląd jego twórczości. Belweder Statystyki wycieczki w zabytkowym Belwederze. To tutaj znajdują się „Pocałunek” i „Judyta”, słynne dzieła z najbardziej uderzającego „złotego okresu” Klimta. Tutaj nie tylko zobaczysz najsłynniejsze dzieła z pierwszej ręki, ale także zrozumiesz kontekst historyczny i pochodzenie dzieła wielkiego artysty. Secesja W sali wystawowej Secesji staniecie oko w oko z jego monumentalnym dziełem „Fryz Beethovena”. To jedyna praca, która otacza widza ze wszystkich stron - co było częścią koncepcji artysty. Tutaj połączysz się ze sztuką i doświadczysz Gustava Klimta w najczystszej postaci. Muzeum Leopolda Trzeci przystanek znajduje się w Dzielnicy Muzeów. Tutaj mieści się Muzeum Leopolda „Życie i śmierć”. Jest to obraz wyjątkowy, a przerabiając go, artysta dokonał ważnego czynu symbolicznego. Przyjrzysz się dogłębnie tej kluczowej pracy, a także rekonstrukcjom zaginionych obrazów wydziałowych i pracowni Klimta. Po wycieczce możesz zostać w Muzeum Leopolda tak długo, jak chcesz.

Best of Vienna 1-dniowa wycieczka samochodem z biletami Schonbrunn

7. Best of Vienna 1-dniowa wycieczka samochodem z biletami Schonbrunn

Pozwól nam serdecznie powitać Cię w Wiedniu 3-, 7- lub 8-godzinną wycieczką prywatnym samochodem po jego najważniejszych atrakcjach turystycznych i ukrytych klejnotach historii, kultury i architektury. Nasi Lokalni przewodnicy to mistrzowie opowiadania historii i eksperci w wielu dziedzinach, dzięki czemu możemy zorganizować niesamowitą przygodę dostosowaną do Twoich potrzeb i zainteresowań. Zakochaj się w Wiedniu, Mieście Marzeń, w 1 dzień! Zarezerwuj 3-godzinną wycieczkę samochodową, aby zobaczyć najważniejsze zabytki zabytkowego centrum Wiednia, zwiedzając miasto prywatnym samochodem z akredytowanym lokalnym przewodnikiem. Wycieczka rozpocznie się odbiorem z miejsca zakwaterowania i będziesz cieszyć się komfortem prywatnych transferów przez całą wycieczkę, dzięki czemu łatwo będzie dużo zobaczyć bez zmęczenia chodzeniem. Do najważniejszych atrakcji Starego Miasta należy wielki ratusz Ratusz, Uniwersytet Wiedeński i ważne zabytki sakralne, takie jak Kolumna Pesztu, wspaniały XVIII-wieczny kościół katolicki św. Piotra, Katedra św. świat. Dzięki prywatnym transferom z łatwością zwiedzisz Wiedeń i zobaczysz niesamowity Pałac Hofburg, w którym mieszkała Sisi, Pałac Albertina i słynną na całym świecie Operę Państwową, w której występowali wielcy kompozytorzy, tacy jak Mozart, Beethoven i Chopin. Przejdziesz także przez wspaniały Palais Schwarzenberg i będziesz spacerować po barokowym ogrodzie XVIII-wiecznego Belwederu. Zwiedzanie Wiednia nigdy nie było łatwiejsze, ponieważ po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca zakwaterowania. Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową, aby dowiedzieć się więcej o Domu Austrii, cesarzu Franciszku Józefie i jego żonie Elżbiecie (Sisi), odwiedzając kościół św. Piotra i pałac Schonbrunn, najwyżej ocenianą atrakcję Wiednia. Jako oficjalni partnerzy Pałacu Schonbrunn możemy zabrać Cię na ekskluzywną wycieczkę po 24 pokojach rodziny cesarskiej, więcej niż możesz zobaczyć bez Licencjonowanego Przewodnika. Zapewniamy również bilety czasowe, które pozwolą na ominięcie kolejki po bilety. Odwiedzisz także katolicki kościół św. Piotra (Peterskirche), aby podziwiać jego barokowe malowidła ścienne, obrazy i kopulasty dach z dużą ilością złoceń, a także przejedziesz przez MuseumsQuartier, aby zobaczyć wiedeńskie muzea i Karlskirche. Zarezerwuj 8-godzinną wycieczkę samochodową, aby spędzić dzień na zwiedzaniu Starego Miasta w Wiedniu i jego najwyżej ocenianych atrakcji z prywatnymi transferami na cały dzień. Ta opcja obejmuje bilety czasowe do Górnego Belwederu, wspaniałego pałacu, w którym znajduje się imponująca kolekcja dzieł sztuki i królewskie skarby. Będzie doskonałym dodatkiem do wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście, Pałacu Schonbrunn i Kościele św. Piotra.

Wiedeń: rodzinna wycieczka artystyczna po Belwederze z biletami

8. Wiedeń: rodzinna wycieczka artystyczna po Belwederze z biletami

Spraw, aby Twoja rodzinna wycieczka do Wiednia była naprawdę wyjątkowa dzięki naszej Family Art Tour! Niezapomniane przeżycie dla całej rodziny, ta wycieczka poprowadzi Cię przez wspaniały Belweder i odkryje największe dzieła sztuki austriackiej. Z przewodnikiem eksperta dowiesz się, jak nasza historia wpływa na dzisiejszą kulturę, łącząc przeszłość Austrii z teraźniejszością. Dzięki interaktywnym działaniom, wciągającym dyskusjom i fascynującym opowieściom, każda sekcja kolekcji ujawni się poprzez najbardziej fascynujące arcydzieła - od „Głów postaci” Messerschmidta i „Napoleona na przełęczy Świętego Bernarda” Davida po słynny „Pocałunek” Klimta. Odkryj największe arcydzieła Austrii podczas Family Art Tour! Nasza interaktywna, wciągająca wycieczka sprawi, że Ty i Twoja rodzina zakochacie się w sztuce. Odkryj sekrety sztuki i stwórz trwałe wspomnienia dzięki Family Art Tour!

Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce austriackiej w Pałacu Belwederskim

9. Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce austriackiej w Pałacu Belwederskim

Wiedeń to centrum Europy, muzyczna stolica, kolebka psychoanalizy i skrzyżowanie kultur. Wspaniałe domy pałacowe Belvedere pomagają odkryć wszystkie oblicza tego miasta i specyficzną austriacką tożsamość. Genius loci, czyli „duch miejsca”, z woli artysty, a często wbrew niej, zawarty jest w każdym dziele. Ta wycieczka da ci wgląd w najważniejsze dzieła wiedeńskich malarzy i rzeźbiarzy oraz pomoże ci zrozumieć austriacką sztukę, kulturę i mentalność. Podziwiając arcydzieła malarstwa, przekonasz się, że w sztuce nic nie jest przypadkowe. Na przykład, patrząc na „Pocałunek” i „Judytę” Gustava Klimta, zrozumiesz, dlaczego kobieca seksualność znalazła się w centrum zainteresowania medycyny w Wiedniu, podczas gdy „Śmierć i dziewczyna” i „Uściski” Egona Schiele wyjaśnią, w jaki sposób to miasto stało się miejscem narodzin psychoanalizy. Płótna Ferdinanda Waldmüllera pokażą austriacką tendencję do przekuwania nawet tragedii w dobrze sprzedający się obraz. Nawet barokowe wnętrze samego Belwederu, z mnóstwem starożytnych heroicznych motywów w dekoracjach i portretach wodzów, daje wyobrażenie o charakterystycznym majestacie, który nasyca atmosferę Wiednia. Każdy mieszkaniec Wiednia czuje wyjątkową aurę tego miasta, aw Belwederze można nie tylko zobaczyć kultowe obrazy, które ją ukształtowały, ale także poczuć i docenić tę aurę w najlepszym wydaniu.

Wiedeń: Belweder i najlepsze dzieła Gustava Klimta - prywatna wycieczka

10. Wiedeń: Belweder i najlepsze dzieła Gustava Klimta - prywatna wycieczka

Zanurz się w barokowym przepychu wiedeńskiego Pałacu Belwederskiego podczas tej ekskluzywnej dwugodzinnej prywatnej wycieczki z biletami wstępu do zapierającego dech w piersiach Muzeum Pałacowego. Ciesz się jego niezwykłą kolekcją sztuki, obejmującą ponad 800 lat, prezentującą szczyt wiedeńskiej sztuki od średniowiecza po modernizm. Wyrusz na prywatną eksplorację wielkiego wiedeńskiego pałacu Belvedere, rozpoczynając od malowniczego spaceru po urokliwych ogrodach formalnych prowadzących do Pałacu Górnego. Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obiekt, wykonany w wystawnym stylu barokowym, służył jako letnia rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, znanego przywódcy wojskowego. Ogrody Belwederu, zaprojektowane przez ucznia Andre Le Notre'a, szczycą się imponującymi elementami wodnymi i statuetkami. Wewnątrz Górnego Pałacu Twój przewodnik poprowadzi Cię przez linie, umożliwiając natychmiastowy dostęp do wspaniałego muzeum. Podziwiaj piękno architektury, od parkietów po złocone ramy i freskowane sufity z efektami trompe de l'oeil. Bogata kolekcja sztuki obejmuje średniowieczne skarby, wiedeńskich modernistów i prezentuje arcydzieła Gustava Klimta, w tym "Pocałunek". Podziwiaj dzieła francuskich impresjonistów, takich jak Monet i Van Gogh, a także rzeźby Auguste'a Rodina. Twoja wycieczka z przewodnikiem kończy się w muzeum, zapewniając swobodę dalszego zwiedzania we własnym tempie.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Muzeum w Belwederze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum w Belwederze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum w Belwederze? Kliknij tutaj.

Muzeum w Belwederze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(2846 recenzji)

Nie da się opisać z bliska tego dzieła sztuki „Kiss”, ale jego inna praca „Portret kobiety” z Emilie Flöhe, której nie znałam, jest również piękna. Szczegóły jej biżuterii są po prostu wspaniałe.

To miejsce jest wspaniałe. Nic do powiedzenia. Uważajcie, wieczorem na zewnątrz niektóre wejścia są zamknięte i trzeba było trochę zawrócić, żeby znaleźć ostatnie wyjście.

Sztuka Gustafa Klimta była zadziwiająco wspaniała. Imponujące były także inne zdjęcia i projekty budynków

Nie można przegapić wizyty w Wiedniu, aby zobaczyć cuda Klimta☺️

Wspaniały i ogromny pałac. Absolutnie warte odwiedzenia