Muzeum Vincenta van Gogha

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Poznaj mistrza: Muzeum Van Gogha

Jeśli masz podobne skojarzenia do naszych, nazwisko „Van Gogh” przywiedzie Ci na myśl przede wszystkim „Gwiaździstą Noc” i odcięte ucho. Zwiedzając Amsterdam, koniecznie wybierz się do Muzeum Van Gogha, aby dowiedzieć się więcej na temat życia tego malarza i mieć okazję podziwiać jego największe dzieła!

 • „Jedzący kartofle” (1885)

  1. „Jedzący kartofle” (1885)

  Van Gogh postrzegał to dzieło jako dowód na to, że dobrze sobie radził z malarstwem figuratywnym. Chciał ukazać chłopów dokładnie takimi, jakimi byli naprawdę – celowo dobrał sobie brzydkich modeli.

 • „Sypialnia w Arles” (1888)

  2. „Sypialnia w Arles” (1888)

  Pochodzący z Holandii malarz, chcąc uciec przed pijaństwem, przeprowadził się do francuskiego Arles. Obraz swojej sypialni w Żółtym Domu namalował, dochodząc do siebie po chorobie.

 • „Słoneczniki” (1889)

  3. „Słoneczniki” (1889)

  Van Gogh namalował dwie serie obrazów przedstawiających słoneczniki. Miały posłużyć jako dekoracja w jednym z pokojów w Żółtym Domu, w którym mieszkał również jego przyjaciel i kolega po fachu, Gaugin.

 • „Irysy” (1890)

  4. „Irysy” (1890)

  Malarz zmagał się z chorobą psychiczną – obraz ten namalował w szpitalu psychiatrycznym we Francji, przed odebraniem sobie życia w 1890 r. Nawet na obrazach przedstawiających martwą naturę potrafił oddać żywe emocje!

 • „Pole pszenicy ze żniwiarzem i słońcem” (1889)

  5. „Pole pszenicy ze żniwiarzem i słońcem” (1889)

  Podczas pobytu w szpitalu psychiatrycznym Van Gogh namalował serię obrazów inspirowanych polem pszenicy, które rozciągało się za oknem: jako krajobraz po burzy, w trakcie żniw, jesienią i wiosną.

Zaplanuj pobyt

 • Zwiedzanie Muzeum

  Ulokowane na placu Museumplein Muzeum Van Gogha posiada największą na świecie kolekcję jego rysunków i obrazów. Oprócz ekspozycji stałej muzeum wystawia dzieła wielu współczesnych Van Goghowi impresjonistów i postimpresjonistów. W środku znajduje się również kawiarnia i sklepik, w którym można kupić drukowane kopie największych dzieł malarza.

 • Godziny otwarcia

  Muzeum Van Gogha jest otwarte codziennie w godz. 9.00-18.00, a w piątki do godz. 22.00.

 • Ile kosztują bilety?

  Bilet kosztuje 15 EUR. Jeśli dokonasz rezerwacji przez internet, wejdziesz bez czekania w kolejce. Taka kwota to nieduża cena za możliwość poznania życiorysu Van Gogha i zobaczenia z bliska jego arcydzieł – nie pożałujesz!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum jest otwarte w godz. 9.00-17.00; w piątki do godz. 22.00.
 • Cena
  Bilet wstępu kosztuje 15 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie – obrazy można podziwiać na własną rękę!
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższy przystanek tramwajowy to „Van Baerlestraat” (linie 2, 3, 5, 12). Możesz też dojechać autobusem linii 145, 170, lub 172 do placu Museumplein.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli nie posiadasz akredytacji dziennikarskiej, robienie zdjęć obrazów jest zabronione.

  • Zarezerwuj bilet online i wejdź bez kolejki!

Muzeum Vincenta van Gogha: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 17 848 opinii

Miejsce absolutnie warte odwiedzenia, duża ilość zwiedzających w sumie nie przeszkadza. Duży zbiór dzieł dostępnych z bardzo bliska, Warto rezerwować pobyt z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, unika się stresu. Zarezerwowane bilety działają bardzo dobrze. Kilka wskazówek praktycznych. Wejście do muzeum jest zlokalizowane pomiędzy głównym budynkiem a szklaną rotundą -miejsce tworzy rodzaj wewnętrznego placu. Rotunda jest miejscem, w którym zaczyna się wizytę - jest tu sklep z pamiątkami oraz szatnia - można zostawić kurtki oraz niewielkie plecaki. W muzeum można robić zdjęcia tylko w wyznaczonych miejscach - na tzw. ściankach. Są też w muzeum sklepy z wydawnictwami, albumami. Można dodatkowo wykupić audiobooki - nie ma w języku polskim, ale przy obrazach są szczegółowe opisy - więc w sumie nie ma potrzeby. Podsumowując - koniecznie!

Świetna sprawa, ale zdecydowanie bardziej opłaca się opcja 48h niż 24h. Warto zaplanować dzień i wtedy zostaje nam w kieszeni pokaźna sumka! W przypadku rejsu po kanałach był pewien problem, bo w ostatnich miesiącach punkty podane w aplikacji były nieczynne. Okazało się, że są to biura, gdzie kupujemy bilet, a start jest zupełnie gdzie indziej! Dopiero po wykonaniu telefonu można uzyskać taką informację.

dzięki tej karcie zwiedziłam bardzo wiele miejsc w Amsterdamie w ciągu 2 dni, w tym największe muzea :) Polecam skorzystanie z rejsu kanałami, gdyż jest wliczony w cenę, a na prawdę przyjemnie można w ten sposób zwiedzić miasto i dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy - przewodnik w 13 językach.

Muzeum z kategorii " chociaż raz w życiu warto...." zobaczyć słynne słoneczniki na własne oczy. Nie wiem czy aż tak mało Polaków odwiedza muzeum ponieważ mimo 12 języków do wyboru brak polskiego. Podsumowując jeżeli ktoś nie oczekuję "fajerwerków i słonia na piłce" to nie powinien być rozczarowany.

Wonderful :) I've admired Van Gogh's work since I was a child. "Selfies" exhibition was also very interesting - art seen from a perspective of mutual inspiration.