Muzeum Vincenta van Gogha

Siedziba największej na świecie kolekcji Van Gogha i jedno z najpopularniejszych muzeów na świecie.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Poznaj mistrza: Muzeum Van Gogha

Jeśli masz podobne skojarzenia do naszych, nazwisko „Van Gogh” przywiedzie Ci na myśl przede wszystkim „Gwiaździstą Noc” i odcięte ucho. Zwiedzając Amsterdam, koniecznie wybierz się do Muzeum Van Gogha, aby dowiedzieć się więcej na temat życia tego malarza i mieć okazję podziwiać jego największe dzieła!

 • „Jedzący kartofle” (1885)

  1. „Jedzący kartofle” (1885)

  Van Gogh postrzegał to dzieło jako dowód na to, że dobrze sobie radził z malarstwem figuratywnym. Chciał ukazać chłopów dokładnie takimi, jakimi byli naprawdę – celowo dobrał sobie brzydkich modeli.

 • „Sypialnia w Arles” (1888)

  2. „Sypialnia w Arles” (1888)

  Pochodzący z Holandii malarz, chcąc uciec przed pijaństwem, przeprowadził się do francuskiego Arles. Obraz swojej sypialni w Żółtym Domu namalował, dochodząc do siebie po chorobie.

 • „Słoneczniki” (1889)

  3. „Słoneczniki” (1889)

  Van Gogh namalował dwie serie obrazów przedstawiających słoneczniki. Miały posłużyć jako dekoracja w jednym z pokojów w Żółtym Domu, w którym mieszkał również jego przyjaciel i kolega po fachu, Gaugin.

 • „Irysy” (1890)

  4. „Irysy” (1890)

  Malarz zmagał się z chorobą psychiczną – obraz ten namalował w szpitalu psychiatrycznym we Francji, przed odebraniem sobie życia w 1890 r. Nawet na obrazach przedstawiających martwą naturę potrafił oddać żywe emocje!

 • „Pole pszenicy ze żniwiarzem i słońcem” (1889)

  5. „Pole pszenicy ze żniwiarzem i słońcem” (1889)

  Podczas pobytu w szpitalu psychiatrycznym Van Gogh namalował serię obrazów inspirowanych polem pszenicy, które rozciągało się za oknem: jako krajobraz po burzy, w trakcie żniw, jesienią i wiosną.

Zaplanuj pobyt

 • Zwiedzanie Muzeum

  Ulokowane na placu Museumplein Muzeum Van Gogha posiada największą na świecie kolekcję jego rysunków i obrazów. Oprócz ekspozycji stałej muzeum wystawia dzieła wielu współczesnych Van Goghowi impresjonistów i postimpresjonistów. W środku znajduje się również kawiarnia i sklepik, w którym można kupić drukowane kopie największych dzieł malarza.

 • Godziny otwarcia

  Muzeum Van Gogha jest otwarte codziennie w godz. 9.00-18.00, a w piątki do godz. 22.00.

 • Ile kosztują bilety?

  Bilet kosztuje 15 EUR. Jeśli dokonasz rezerwacji przez internet, wejdziesz bez czekania w kolejce. Taka kwota to nieduża cena za możliwość poznania życiorysu Van Gogha i zobaczenia z bliska jego arcydzieł – nie pożałujesz!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum jest otwarte w godz. 9.00-17.00; w piątki do godz. 22.00.
 • Cena
  Bilet wstępu kosztuje 15 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie – obrazy można podziwiać na własną rękę!
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższy przystanek tramwajowy to „Van Baerlestraat” (linie 2, 3, 5, 12). Możesz też dojechać autobusem linii 145, 170, lub 172 do placu Museumplein.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli nie posiadasz akredytacji dziennikarskiej, robienie zdjęć obrazów jest zabronione.

  • Zarezerwuj bilet online i wejdź bez kolejki!

Muzeum Vincenta van Gogha: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Vincenta van Gogha? Kliknij tutaj.

Muzeum Vincenta van Gogha: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 17 787 opinii

Poręczna przepustka do zdobycia, wiele opłat za wstęp do głównych atrakcji. Dobry również do poruszania się środkami transportu publicznego i łatwy w użyciu. Musisz wcześniej zaplanować trochę, aby uzyskać wartość swoich pieniędzy, ponieważ jest wiele rzeczy do zobaczenia, a większość miejsc wymaga zarezerwowania przedziału czasowego.

Świetna organizacja, pomimo wielu zwiedzających brak kolejek. Szafki na rzeczy osobiste zamiast szatni to świetne rozwiązanie. Przy wejściu worki na mokre parasoe. Piękna ekspozycja z wieloma ciekawostkami i elementami multimedialnymi.

Wykorzystaliśmy nasze karty, aby dostać się do kilku muzeów i atrakcji oraz korzystać z różnych środków transportu. To znacznie ułatwiło życie w poruszaniu się po mieście, a dzięki karcie zaoszczędziliśmy mnóstwo pieniędzy.

Było to bardzo wygodne do oglądania wielu muzeów i poruszania się po mieście. Mimo że możesz w ten sposób zarezerwować bilety Von Gogha, rozsądnie byłoby zarezerwować je osobno

Wartość pieniądza. Przewodnik pokazuje nam najpopularniejsze miejsca, a dzięki aplikacji łatwo nawigować po okolicy i zarezerwować przedział czasowy.