Dodaj daty

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Długi spacer po mieście i rejs po rzece

1. Wrocław: Długi spacer po mieście i rejs po rzece

Skorzystaj z szansy na poznanie jednego z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. Udaj się na spacer po wrocławskim Rynku Głównym i podziwiaj niesamowite kolory największego targu kwiatowego we Wrocławiu. Odwiedź malowniczy kościół Świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnoludki, a także pomnik Dietricha Bonhoeffera. W drodze na Uniwersytet Wrocławski przejdź obok więzienia na Starym Mieście. Na uniwersytecie odwiedź salę muzyczną Oratorium Marianum i Aulę Leopoldyńską i podziwiaj widoki z wieży matematycznej. Zobacz najstarszy kościół uniwersytecki na świecie i jego niesamowitą barokową ornamentykę. Wybierz się na spacer po zabytkowej Halę Targowej i wrocławskiej katedrze. Podziwiaj katedrę, ciesz się widokiem z mostu i udaj się na spacer promenadą. Zakończ wycieczkę wspaniałym rejsem po Odrze. Rejs trwa 50 minut, a jego trasa przebiega w kierunku zoo. Usiądź na jednym z trzech pokładów statku lub rozsiądź się na leżaku, popijając zimne piwo, wino lub kawę i delektując się deserem. Podziwiaj widoki na mijane atrakcje i zakończ wycieczkę na przystani w centrum miasta.

Wrocław: 3,5-godzinna wycieczka po mieście z uniwersytetem i katedrą

2. Wrocław: 3,5-godzinna wycieczka po mieście z uniwersytetem i katedrą

Poznaj Wrocław i odwiedź dwa z najpiękniejszych miejsc w mieście: uniwersytet oraz katedrę. Wędruj przez stare miasto i podziwiaj niesamowite kolory największego rynku kwiatowego we Wrocławiu. Odwiedź malowniczy kościół świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnoludki, jak również pomnik Dietricha Bonhoeffera. Miń więzienie na starym mieście w drodze na Uniwersytet Wrocławski. Na uniwersytecie, odwiedź salę muzyczną Oratorium Marianum i Aulę Leopoldyńskiej, i ciesz się widokiem z Wieży Matematycznej. Zobacz najstarszy kościół uniwersytecki na świecie z jego niesamowitą barokową ornamentyką. Dowiedz się więcej o studentach z Wrocławia i zobacz Fontannę Szermierza. Odpocznij i zrób przerwę na kawę w lokalnej restauracji lub na tarasie. Następnie udaj się do dawnego gimnazjum św. Macieja i zobacz tamtejszy barokowy ogród. Zobacz starą halę rynku i gwóźdź programu, Ostrów Tumski, gdzie znajduje się Katedra Wrocławska. Podziwiaj Katedrę, ciesz się widokiem z mostu i spaceruj promenadą. Poznaj legendy o dzwonie kata i o moście czarwonic.

Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

3. Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do nas w historycznej i kulturowej wycieczce po Wrocławiu „Wenecja Północy”. Dzięki obfitości cieków wodnych i wysp oraz niesamowitym zabytkom architektury Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Przeglądaj najważniejsze atrakcje Starego Miasta i zobacz, ile krasnoludów możesz znaleźć! Dwugodzinna wycieczka rozpocznie się pod iglicą Małej Iglicy na uroczym Placu Solnym, wzdłuż którego stoją kolorowe stare kamienice. Przespacerujesz się po średniowiecznym Rynku, aby zobaczyć godne uwagi rezydencje, takie jak Dom Gryfa, Dom Pod Złotą Koroną i Dom Pod Złotym Jeleniem. Zobacz kultową gotycką fasadę XIII-wiecznego ratusza i pręgierza (Pregierz), który w średniowieczu był używany do karania przez publiczne upokorzenie. Zabytkowe Stare Miasto słynie z fascynującej historii i legend, takich jak ta o trzymających się za ręce Domach Jasia i Małgosi. Twój kompetentny Prywatny przewodnik pomoże Ci znaleźć niektóre z dziesiątek uroczych miedzianych krasnoludków rozsianych po całym mieście i podzieli się wskazówkami na temat najlepszych lokalnych restauracji, klubów i barów. Zobaczysz wysoką XIV-wieczną gotycką parafię rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie odkryjesz wąskie uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej rzeki Odry i zakończy się w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, znanym ze wspaniałej barokowej Auli Leopoldina (Sala Ceremonialna). Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o mieście! Podziwiaj niesamowite widoki na Odrę, takie jak wyspa Tamka i wyspa Piaskowa, i zobacz zabytki architektury, takie jak katedra św. Wincentego i św. Jakuba oraz XX-wieczna hala targowa. Poznaj ukryte skarby Parku Słowackiego, takie jak Panorama Racławicka, ruiny Bastionu Ceglarskiego, który wyznacza fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich. Punktem kulminacyjnym tej wycieczki będzie zwiedzanie XII-wiecznego kościoła i klasztoru św. Wojciecha, aby podziwiać jego elegancką gotycką architekturę i poznać jego fascynującą historię. Wybierz opcję 4-godzinną, aby w pełni poznać wrocławskie Stare Miasto. Podczas przedłużonej trasy Twój Prywatny Przewodnik oprowadzi Cię po najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, zwanym też Ostrowiem Tumskim. Znajdziesz tu mnóstwo średniowiecznych zabytków, klasztorów i kościołów. Zobacz kultowy Most Tumski, Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi i wejdź do monumentalnej katedry św. Jana Chrzciciela. Katedra jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta, ze wspaniałymi kaplicami i fenomenalnymi widokami z jej wieży. Zakochaj się w pięknej panoramie Wrocławia!

Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

4. Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy głównym wejściu do katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim i ciesz się w pełni prywatną pieszą wycieczką. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i wejdź na Stare Miasto. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Zatrzymaj się przy Uniwersytecie Wrocławskim z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową salą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Udaj się na sąsiedni Plac Solny - Plac Solny, zwany Targiem Kwiatowym. Zagraj w polowanie na krasnoludki, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wrocław: Prywatna wycieczka po Ostrów Tumski i Stare Miasto

5. Wrocław: Prywatna wycieczka po Ostrów Tumski i Stare Miasto

Rozpocznij swoją wycieczkę od najstarszej części Wrocławia — Ostrowa Tumskiego — duchowej dzielnicy pełnej XVI-wiecznej architektury i katedr, takich jak katedra św. Jana Chrzciciela. Wyjątkowe konstrukcje zapierają dech w piersiach i są wyjątkowe. Ponadto zobaczysz Pałac Arcybiskupi i zabytki. Rozejrzyj się, aby złapać tajemniczego latarnika, który obsługuje średniowieczne lampy gazowe. Przejdź przez uroczy Most Tumski, aby dostać się na Wyspę Piasek i zwiedzić kolejny imponujący kościół rzymskokatolicki. Spacer wzdłuż pięknej Odry do Uniwersytetu Wrocławskiego. Wybierz opcję 4-godzinną, aby zwiedzić wrocławskie Stare Miasto i jeden z najwspanialszych kościołów - Bazylikę św. Elżbiety z ładnymi witrażami w środku. W końcu dotrzesz do Rynku Głównego, gdzie znajdują się kolorowe budynki, miła atmosfera i masywny ratusz. Następnie możesz odwiedzić wyjątkową Aulę Leopoldyńską, będącą częścią Uniwersytetu Wrocławskiego. Miej oko na słynne miedziane krasnoludki, które zostały umieszczone w mieście w ramach antykomunistycznego ruchu Pomarańczowej Alternatywy.

Wrocław: 2-godzinna prywatna wycieczka z przewodnikiem

6. Wrocław: 2-godzinna prywatna wycieczka z przewodnikiem

Podczas tej 2-godzinnej wycieczki po Wrocławiu zobaczysz najpiękniejsze i najbardziej imponujące zabytki będące świadectwem bogactwa wielokulturowej historii miasta. To coś w sam raz dla osób, które chcą w krótkim czasie poznać najważniejsze zabytki i fakty z historii miasta. Wycieczka rozpoczyna się na tradycyjnym rynku, na którym odbywały się najważniejsze wydarzenia kulturowe, historyczne i ekonomiczne ostatnich stuleci. Po fascynującym spacerze średniowiecznymi ulicami udaj się do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego z imponującą Aulą Leopoldina w stylu barokowym. Wycieczka zakończy się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta, w której znajduje się wspaniała katedra. Archikatedra św. Jana Chrzciciela to jedna z najpiękniejszych atrakcji miasta i jest znana w całej Europie jako symbol Wrocławia.

Wrocław: Najważniejsze atrakcje Starego i Nowego Miasta Prywatny spacer z przewodnikiem do

7. Wrocław: Najważniejsze atrakcje Starego i Nowego Miasta Prywatny spacer z przewodnikiem do

Odkryj główne atrakcje Starego i Nowego Miasta we Wrocławiu i dowiedz się więcej o zabytkach tego miasta od przewodnika na wyłączność. Zobacz główny plac w mieście (Rynek) i przejdź się średniowiecznymi ulicami. Udaj się do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego z imponującą Aulą Leopoldina w stylu barokowym. Kontynuuj wędrówkę średniowiecznymi uliczkami, wiodącymi do Rynku – jednego z największych rynków staromiejskich w Europie, otoczonego starymi kamienicami i z gotyckim ratuszem pośrodku. Odwiedź malowniczy Stary Ratusz i zobacz słynne, miedziane krasnale oraz pomnik Dietricha Bonhoeffera. Zobacz Trakt Królewski, który kończy się w najstarszej części Wrocławia – Ostrowie Tumskim. Znajduje się tutaj katedra św. Jana Chrzciciela oraz wiele kościołów i klasztorów, które nadają temu miejscu atmosferę duchowości. W trakcie wycieczki będziesz przemierzać ulice Starego Miasta. Udaj się na Rynek, do katedry św. Jana Chrzciciela, zobacz Sukiennice oraz zabytkowe budynki Uniwersytetu Wrocławskiego. Ludzie zazwyczaj chętnie odwiedzają Stare Miasto we Wrocławiu, ale zapominają o dziejach współczesnych stolicy Dolnego Śląska, które są nawet bardziej interesujące. Podczas wycieczki poznasz całą historię miasta i zobaczysz, jak wygląda życie codzienne. Twój przewodnik pokaże Ci najlepsze miejsca we Wrocławiu i z pewnością spodoba Ci się to doświadczenie.  Od II wojny światowej przez   Polską Rzeczpospolitą Ludową po czasy współczesne - oznacza to tylko jedno. Poznasz najbardziej burzliwe dzieje Polski i Wrocławia. 

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego? Kliknij tutaj.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 4 opinii

Była to jedna z najbardziej udanych wycieczek po mieście, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Mieliśmy świetnego przewodnika, który pokazał nam całe miasto w około 3 godziny. Podziwialiśmy naszego przewodnika, przedstawił nam miasto ze wszystkimi szczegółami i atrakcjami. Byliśmy bardzo zadowoleni i spędziliśmy absolutnie wyjątkowy czas.

Cieszyliśmy się doskonałą wycieczką po mieście. Nasz bardzo kompetentny przewodnik miejski nie tylko przedstawił nam najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Wrocławia, ale także dał nam wgląd w burzliwą i często bardzo bolesną historię Polski.

Byliśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do naszej podróży, mieliśmy świetnego, bardzo kompetentnego i przyjaznego przewodnika, o którym można było powiedzieć, że dobrze zna i kocha „swoje” miasto. Chętnie wrócimy, aby odkryć więcej! 👍👍👍

Super przewodnik, program dostosowany do uczestników, podróż przez miejsca we Wrocławiu, które są „obok” na co dzień, ale nie są zauważane. Wiele ciekawostek i smaczków. Polecam.

Bardzo pouczające i osobiste, wiele się nauczyliśmy