Dodaj daty

Muzeum Teatro alla Scala

Muzeum Teatro alla Scala – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: wycieczka do opery i muzeum La Scala

1. Mediolan: wycieczka do opery i muzeum La Scala

Odkryj bogatą historię muzyczną Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem po jednym z wiodących teatrów operowych na świecie. W La Scali znajduje się również własne muzeum, w którym znajduje się ogromna kolekcja kostiumów, instrumentów i innych muzycznych ciekawostek, a także galeria popiersi i obrazów przedstawiających niektórych z największych artystów muzyki klasycznej, w tym Giussepe Verdiego i Arturo Toscaniniego. Poznaj muzeum i posłuchaj fascynujących opowieści i anegdot o niektórych wspaniałych muzykach, którzy występowali na słynnej scenie La Scali. Zanurz się w magii samego teatru, z widokami z pudeł neoklasycznego wnętrza i monumentalnego kryształowego żyrandola. Przy odpowiednim wyczuciu czasu i odrobinie szczęścia możesz nawet być świadkiem prób artystów.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

2. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

Odkryj teatr La Scala w sercu Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj jego długą historię oraz słynnych muzyków i śpiewaków operowych, którzy gościli na jego scenie. Odwiedź Muzeum La Scala i odkryj kolekcję kostiumów, scenografii i instrumentów muzycznych ze znanych przedstawień. Udaj się do teatru La Scala zlokalizowanego w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry i Galerii Vittorio Emanuele. Poznaj swojego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył w podróży przez historię muzyki i teatru w jednym z najważniejszych kulturowo miejsc we Włoszech. Podziwiaj wspaniałe wnętrza tej eleganckiej opery, która stoi od pokoleń. Poznaj muzyczne legendy, które występowały na jego historycznej scenie, w tym Giuseppe Verdiego, Gioachino Rossiniego, Luciano Pavarottiego i Marię Callas. Następnie odwiedź Muzeum Teatru La Scala i odkryj scenografię, instrumenty muzyczne i kostiumy używane w największych przedstawieniach teatru. Zobacz kolekcję prywatnych artefaktów, które świadczą o bogatej historii i wpływie kulturowym teatru.

Mediolan: Opera i muzeum La Scala

3. Mediolan: Opera i muzeum La Scala

Wejdź do La Scali i wejdź do miejsca, w którym opera naprawdę kwitła i stała się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Poznaj kompozytorów, takich jak Bellini, Rossini i Verdi, i dowiedz się, gdzie stworzyli niektóre ze swoich najważniejszych dzieł. Odkryj muzeum La Scala, idealne miejsce dla przewodnika, który zachwyci Cię ciekawymi anegdotami i przeprowadzi Cię przez ogromną kolekcję przedmiotów, instrumentów i innych muzycznych ciekawostek. Zobacz galerię popiersi i obrazów przedstawiających najważniejszych kompozytorów i śpiewaków operowych, w tym Giuseppe Verdiego i Arturo Toscaniniego. Ta wycieczka obejmuje również wyjątkową okazję zobaczenia wnętrza teatru z jednej z loży (chyba że sala jest wyjątkowo zamknięta na specjalne okazje).

Mediolan: wycieczka do teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

4. Mediolan: wycieczka do teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Jeśli nie możesz się doczekać wizyty w mediolańskiej świątyni muzyki, nie szukaj dalej: ta wycieczka z przewodnikiem jest dla Ciebie! Poprowadzi Cię przez 240-letnią historię Teatro alla Scala. Wycieczka jest w całości poświęcona wizycie światowej sławy Teatro alla Scala. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po muzealnych galeriach, zdradzi tajemnice i szczegóły dotyczące jego najwybitniejszych przedstawień i ekstrawaganckich bohaterów. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję strojów i instrumentów muzycznych, a także galerię portretów i popiersi przedstawiających wielkich muzyków z historii. Przewodnik opowie również o ciekawostkach z życia artystów, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Wreszcie, będziesz mógł zajrzeć do środka teatru! Zwiedzając teatr i muzeum, odkryjesz kulisy produkcji operowych, w których od ponad 200 lat występują jedni z najlepszych śpiewaków na świecie.

Mediolan: karta miejska Milan Pass

5. Mediolan: karta miejska Milan Pass

Zobacz najlepsze atrakcje Mediolanu we własnym tempie i zaoszczędź pieniądze dzięki poręcznej 2-dniowej karcie Milan Pass, która oferuje bezpłatny wstęp do muzeów i zniżki w partnerskich firmach o wartości ponad 300 EUR. Twoja karta Milan Pass jest ważna przez 48 godzin od momentu jej odebrania i jest dostępna z 2 ekskluzywnymi opcjami transportu, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Wybierz karnet Milan Pass z biletem autobusowym Hop-On Hop-Off Sightseeing i zwiedzaj miasto na pokładzie piętrowego autobusu z odkrytym dachem. Dostępny 7 dni w tygodniu autobus kursuje na 3 liniach z ponad 40 przystankami. Dowiedz się więcej z pokładowego komentarza audio, dostępnego w 8 językach (w tym 3 ekskluzywne komentarze dla dzieci). Karta Milan Pass z biletem komunikacji miejskiej ATM zapewnia dostęp do 5 linii metra i ponad 100 linii tramwajowych i autobusowych. Ciesz się bezpłatną, nieograniczoną 48-godzinną podróżą miejskim systemem transportu publicznego za pomocą jednego prostego biletu. Możesz nawet kupić pełny pakiet i otrzymać Milan Pass z biletem na zwiedzanie Hop-On Hop-Off i dostępem do systemu transportu publicznego ATM. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do atrakcji miasta, takich jak: Dostęp do tarasów na dachu katedry Duomo (windą) Muzeum i Teatr La Scala Pinakoteka ambrozjańska Muzeum Nauki i Technologii Casa Milan – Muzeum Mondo Milan Leonardo 3 – interaktywne muzeum „Świat Leonarda”. Vigna di Leonardo – Winnica Leonarda Muzeum Bagatti Valsecchi Museo d'Arte e Scienza – Muzeum Sztuki i NaukiRejs po kanale Navigli (okres wiosenno-letni)Autobus do outletów

Mediolan: „Ostatnia wieczerza” da Vinciego i wycieczka

6. Mediolan: „Ostatnia wieczerza” da Vinciego i wycieczka

Odkryj główne zabytki i arcydzieła Mediolanu w trakcie wycieczki autobusowej z przewodnikiem. Zobacz „Ostatnią wieczerzę" z bliska, odwiedź słynną katedrę gotycką i podziwiaj gmach opery La Scala. Liczba biletów umożliwiających obejrzenie fresku jest ograniczona, a bilety szybko się wyprzedają, czasami nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ta wycieczka obejmuje zwiedzanie centrum Mediolanu i gwarantuje wstęp na oglądanie „Ostatniej wieczerzy”. Dowiesz się co czyni tę metropolię tak elegancką i stylową. Przejdziesz się po jednej z największych światowych stolic mody, słynącej z ekstrawaganckich pokazów mody, butików i outletów. Następnie udasz się do imponującej gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii, symbolu Mediolanu. Zatrzymasz się przy słynnej operze La Scala, gdzie debiutowali znani kompozytorzy – Verdi i Puccini – oraz artyści Maria Callas i Luciano Pavarotti. Na koniec autobus zawiezie Cię do kościoła i konwentu dominikańskiego Santa Maria delle Grazie, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się wybitne dzieło Leonarda da Vinci, „Ostatnia wieczerza”.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem po Duomo Experience bez kolejki

7. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem po Duomo Experience bez kolejki

Przygotuj się na niezwykłą przygodę, gdy spotkasz naszego licencjonowanego przewodnika i wyruszysz na wciągającą wycieczkę po kultowym arcydziele Mediolanu: Duomo! Omiń długie kolejki i postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby cieszyć się uprzywilejowanym dostępem do katedry. Wejdź do środka i zagłęb się w splendor tego klejnotu architektury, którego ukończenie zajęło wieki. Budowę Duomo rozpoczęto w 1386 roku, a dziś jest to największy kościół we Włoszech i szósty co do wielkości na świecie. Przygotuj się na zanurzenie w miejscu przesiąkniętym historią, sztuką i wiarą. Podziwiaj zawiłe piękno witraży Duomo, podziwiaj wyjątkowe dzieła sztuki i kontempluj czczone relikwie. Zachwyć się niezrównanymi rozwiązaniami architektonicznymi, które zdobią każdy zakątek tego majestatycznego gmachu. Gdy będziesz wędrować po katedrze, monumentalne kolumny i wysokie posągi poprowadzą twoją ścieżkę, otaczając cię mistyczną atmosferą, która budzi podziw. Odkryj fascynującą ewolucję projektu Duomo, pierwotnie zakorzenionego w architekturze gotyckiej. Dowiedz się, jak liczne przekształcenia na przestrzeni wieków ukształtowały jego obecną formę. Posłuchaj opowieści o osobach z Mediolanu, które hojnie przekazały swoje zasoby, aby zapewnić ukończenie katedry. Odkryj zaskakujący fakt, że to Napoleon odegrał istotną rolę w realizacji wspaniałej fasady Duomo.

Mediolan: Prywatna wycieczka po La Scali i katedrze z degustacją lodów

8. Mediolan: Prywatna wycieczka po La Scali i katedrze z degustacją lodów

Dołącz do prywatnej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, która przedstawi Ci najbardziej spektakularne atrakcje Mediolanu. Dowiesz się o wartościach kulturowych i historycznych, które czynią Mediolan jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast na świecie. Ciesz się degustacją jednego z najlepszych lokali z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem obejmuje wizytę na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać piękną i unikalną gotycką architekturę kościoła, którego ukończenie zajęło sześć wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki natychmiast wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać wyjątkowy panoramiczny widok Mediolanu. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach 30. XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak przekonasz się podczas wycieczki, później nie było ono przestrzegane...), zgodnie z którym żaden budynek nie mógł być wyższy niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów (i nie wszystkie są świętymi lub aniołami). Na przykład można podziwiać pomnik boksera Primo Carnera (mistrza świata w boksie wagi ciężkiej w latach 30. – był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), pomnik gołębia, rakietę tenisową i wiele innych. Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię również przez Galerię Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galeria została zbudowana w celu reprezentowania nowego Mediolanu i połączenia Piazza Duomo i La Scali, najważniejszych placów tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to pod ogromnym, zdobionym szklanym dachem. Po Galerii Vittorio Emanuele II Twój prywatny przewodnik zaprowadzi Cię do foyer i muzeum Teatru La Scala, w którym znajduje się obszerna kolekcja kostiumów teatralnych, scenografii, partytur autografów i instrumentów muzycznych, a także obrazy muzyków i aktorów, cenne ceramiczne figury przedstawiające postacie z „commedia dell'arte” – pierwszej opery wystawionej na inaugurację La Scali. Oprócz kolekcji muzeum, Twój przewodnik dostarczy Ci również kilku ważnych informacji o największych artystach, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Większość największych włoskich artystów operowych i wielu najlepszych śpiewaków z całego świata wystąpiło w La Scali. Jeśli policzymy miejsca na balkonach, La Scala może pomieścić do 3000 widzów. Co więcej, scena La Scali jest w całości wykonana z drewna, aby zapewnić wyjątkową jakość dźwięku z instrumentów grających na scenie. Sezon La Scali rozpoczyna się 7 grudnia każdego roku w dzień św. Ambrożego, święto patrona Mediolanu.

Wycieczka do teatru i muzeum La Scala oraz wycieczka piesza

9. Wycieczka do teatru i muzeum La Scala oraz wycieczka piesza

Opera La Scala była miejscem inspiracji wielu aktorów i muzyków, m.in. Rossiniego, Pucciniego czy Verdiego. Dołącz do tej 1-godzinnej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem, który pokaże Ci operę La Scala na zewnątrz i wewnątrz. Zobacz zachowaną w muzeum kolekcję kostiumów, scenografii, instrumentów muzycznych oraz portretów aktorów i muzyków. Wybierz się na pieszą wycieczkę wzdłuż Via Alessandro Manzoni do Grand Hotel et de Milan, podążając śladami Giuseppe Verdiego po całym mieście. To tutaj maestro przebywał naprzemiennie od 1872 roku i zmarł na poważną chorobę w 1901 roku. Wyobraź sobie jego życie, gdy spacerował po ulicach Mediolanu i cofnij się w czasie. Podziwiaj tablicę przed hotelem upamiętniającą tego wielkiego człowieka.

Mediolan: Duomo, teatr La Scala i najważniejsze wycieczki piesze

10. Mediolan: Duomo, teatr La Scala i najważniejsze wycieczki piesze

Wybierz się na 3-godzinną wycieczkę po Mediolanie, jednej z największych kulturalnych stolic świata, i zdobądź bilety wstępu do muzeum teatru „La Scala” i katedry. Odwiedź słynną katedrę Duomo w Mediolanie, oszałamiającą gotycką katedrę. Spośród wszystkich 3400 posągów, najbardziej czczoną postacią jest złote przedstawienie Maryi, zwane Madonniną (Małą Madonną). Poznaj piękny plac, na którym znajduje się katedra, w tym Galleria Vittorio Emanuele II, najstarsze centrum handlowe we Włoszech. Nareszcie czeka na Ciebie Museo Teatrale Alla Scala. Słynna mediolańska opera przez lata zachowała ślady obecności nieśmiertelnych artystów, wielkich kompozytorów, niezapomnianych śpiewaków i tancerzy. Posłuchaj anegdot o Operze i artystach, którzy tu występowali: Verdi, Puccini, Pavarotti, Maria Callas, Nureyev i wielu innych.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg:

Muzeum Teatro alla Scala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Teatro alla Scala? Kliknij tutaj.

Muzeum Teatro alla Scala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 4356 opinii

Przewodnik i wycieczka były fantastyczne. Twoja korespondencja może się jednak poprawić. Czekaliśmy na wycieczkę w złym miejscu, ponieważ twoja pindrop pokazuje miejsce spotkania przed ratuszem, a nie obok sklepu muzealnego. To było na północy, ale jestem wzrokowcem i skupiam się na obrazie lokalizacji. Poza tym wycieczka była fantastyczna. Polecam i wrócę.

wybitne muzeum i zwiedzanie wnętrza opery - warto - przewodnik był bardzo kompetentny i pasjonował się operą i podzielił się wieloma ciekawymi historiami - nawet jeśli nie lubisz opery, jest tu tyle historii, że każdy uzna ją za miłą 1 godzina doświadczenia, aby dowiedzieć się więcej o tym historycznym miejscu?

Znakomity przewodnik. Niestety głównym powodem, dla którego wybraliśmy się na wycieczkę, nie było zwiedzanie muzeum, ale zobaczenie wnętrza teatru La Scala i było w ciemności (tylko reflektor wąsko na scenie, ponieważ była próba do następnej nocy opery. Więc cały punkt wycieczki został unieważniony

Piękne doświadczenie, miły i bardzo kompetentny przewodnik. Polecam wycieczkę

Znakomira organizacja, świetne zwiedzanie i wspaniała Pani Przewodnik!