Dodaj daty

Muzeum Sztuki Kadriorg

Muzeum Sztuki Kadriorg

Muzeum Sztuki Kadriorg – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Helsinek: Bilet w obie strony na prom do Tallinna

1. Z Helsinek: Bilet w obie strony na prom do Tallinna

Tallinn, stolica Estonii, leży po przeciwnej stronie Zatoki Fińskiej od Helsinek: będzie to przyjemna podróż promem dla tych, którzy chcą podziwiać średniowieczne uroki tego miasta. Zabezpiecz swoje miejsce na promie, dzięki dogodnym godzinom przepraw. Udaj się rejs na drugą stronę zatoki i ciesz się nawet 10 godzinami na samodzielne zwiedzanie Odwiedź wpisane na listę UNESCO Stare Miasto w Tallinnie i podziwiaj muzea, sklepy i restauracje. Bilety obejmują wstęp na pokład i miejsce siedzące. Możesz spędzić czas na pokładzie, odwiedzając jedną z restauracji, robiąc zakupy w sklepie Traveller Superstore lub podziwiając krajobraz archipelagów, które będziesz mijać. Przejście z terminala D w Tallinnie na Stare Miasto zajmie ok. 20 minut. Możesz też pojechać taksówką sprzed budynku terminala. Możesz również zwiedzić różne muzea, takie jak Muzeum Sztuki KUMU lub podziwiać barokową architekturę pałacu Kadriorg.W zależności od wybranej godziny wypłynięcia będziesz mieć do 10 godzin na zwiedzenie Tallinna.  Ulepsz swoją wycieczkę i zarezerwuj rejs w klasie Comfort lub wstęp do loży biznesowej. Klasa Comfort: • podróżuj wygodnie, podziwiając widok na morze. W cenę rozszerzonej opcji wliczono przekąski (ze składnikami do przygotowania kanapki), kawę, herbatę, napoje orzeźwiające, codzienną prasę i bezpłatne WiFi Business Lounge: • podróżuj wygodnie i luksusowo. W cenę rozszerzonej opcji wliczono jedzenie i napoje w bufecie Loży biznesowej. Dostępna jest także prasa codzienna, czasopisma i bezpłatne WiFi.

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

2. Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Wycieczka po Tallinnie to połączona wycieczka autobusowa i piesza po Tallinie. Podczas autobusowej części wycieczki, która trwa 2 godziny, jeździsz po słynnym Starym Mieście i widzisz wieże muru, z których najbardziej znane to Stout Margaret i Tall Herman. Zobaczysz też na wzgórzu potężną ścianę zamku Toompea, przejedziesz przez dzielnicę architektury high-tech – Tallinn’s City. Na koniec odwiedzisz dzielnice architektury drewnianej, z których słynie Tallinn. Zobacz i poznaj historię barokowego stylu pałacu Kadriorg i parku, który Piotr Wielki z Rosji podarował swojej żonie. Następnie kontynuuj drogę do Tallińskiego Festiwalu Piosenki, bardzo ważnego miejsca dla mieszkańców Estonii, gdzie co 5 lat odbywa się Estoński Festiwal Piosenki. Tereny Festiwalu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj malowniczy widok na Zatokę Fińską. Zatrzymaj się w klasztorze Pirita (klasztor św. Brygidy) i odkryj historię ruin klasztoru. Będzie też piękny przystanek na zdjęcia na wybrzeżu zatoki z najlepszym widokiem na Tallin. Wycieczka autobusowa kończy się na Starym Mieście i będziesz kontynuować pieszo. Stare Miasto w Tallinnie składa się z dwóch części, Górnego Miasta i Dolnego Miasta. Podczas spaceru najpierw odkryjesz Górne Miasto, które było twierdzą dawnej szlachty z Tallina. Zobacz dwie katedry, rosyjską katedrę prawosławną Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę Najświętszej Marii Panny. Na koniec obejrzyj budynek estońskiego parlamentu wewnątrz zamku Toompea i podziwiaj panoramę Tallina z platform widokowych. Po obejrzeniu Górnego Miasta przejdź do Dolnego Miasta. Tutaj zobaczysz średniowieczne domy kupieckie i dowiesz się, dlaczego Tallin został założony w tym konkretnym miejscu, jak się rozwijał, dlaczego jest tak wiele kościołów i dlaczego są tak wysokie. Idąc ulicą Long Leg Street, zobacz kościół św. Olafa, najwyższy budynek na świecie w XVI i XVII wieku. Twoja wycieczka kończy się na Placu Ratuszowym w Dolnym Mieście. Znajdziemy tu gotycki ratusz oraz najstarszą działającą aptekę na świecie – Aptekę Ratuszową. Po zwiedzaniu jesteś zdany na siebie, przewodnik doradzi Ci dodatkowe atrakcje, restauracje i sklepy z pamiątkami. Główny plac Tallinna – Plac Wolności oddalony jest o 5 minut, a port wycieczkowy – o zaledwie 15 minut spacerem.

Tallin: Muzea, transport publiczny i więcej Karta miejska

3. Tallin: Muzea, transport publiczny i więcej Karta miejska

Odkryj z łatwością cały Tallin dzięki karcie Tallin Card. Wykorzystaj w pełni ten all-inclusive karnet na zwiedzanie, który oferuje najwygodniejszy sposób na zapoznanie się z całym miastem. Uprawnia do bezpłatnego wstępu do ponad 50 muzeów i zabytków, bezpłatnego transportu publicznego oraz wielu innych wspaniałych ofert i zniżek. Dla dorosłych (18+) i dzieci (do 17 lat) wybierz kartę ważną przez 24, 48 lub 72 godziny, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż do Tallina. Zabierz dwoje dzieci w wieku poniżej 7 lat do muzeów i zabytków za darmo z kartą osoby dorosłej. Wraz z kartą skorzystaj ze szczegółowej broszury z mapą i informacjami o wszystkich miejscach, które możesz odwiedzić, aby niczego nie przegapić. Niektóre ze słynnych zabytków, które możesz odwiedzić za pomocą karty, to: • Port hydroplanów, Estońskie Muzeum Morskie • Muzeum i Centrum Turystyczne Fat Margaret, Estońskie Muzeum Morskie • Muzeum Fortyfikacji Kiek in de Kök • wieża telewizyjna w Tallinie • Pałac Kadriorg – Muzeum Sztuki Kadriorg • cele więzienne KGB • Muzeum Historii Estonii – Wielka Hala Kupiecka • Muzeum Sztuki Kumu • Wieża Hellemanna i mur miejski • Fabryka Wynalazków PROTO

Najlepsze w Tallinie 2-godzinna wycieczka rowerowa

4. Najlepsze w Tallinie 2-godzinna wycieczka rowerowa

Ta „Welcome to Tallinn Bike Tour” jest rzeczywiście mile widziana. Poznaj malownicze miasto w łatwy sposób dzięki wycieczce rowerowej z przewodnikiem, która jest odpowiednia dla osób indywidualnych, grup lub całej rodziny, którzy chcą zobaczyć więcej niż tylko Stare Miasto. Wycieczki są przeznaczone dla podróżników, którzy lubią się dobrze bawić, odkrywając i uzyskując prawdziwy wgląd w Estonię wczoraj, dziś i jutro. Wycieczki odbywają się codziennie i o każdej porze roku, zaczynając od biura Roweru Miejskiego na Starym Mieście. Grupy są małe, aby zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia, a łatwe trasy umożliwiają niedoświadczonym lub młodym rowerzystom. Rowery dziecięce, foteliki i przyczepki są dostępne na życzenie. Podczas zwiedzania miasta będziesz trzymać się głównie ścieżek rowerowych i cichych dróg. Zobaczysz także niektóre z jego nowoczesnych budynków, Pomnik II Wojny Światowej i Centrum Olimpijskie. Latem rejs po promenadzie i wyskocz na piaszczyste plaże Zatoki Fińskiej. Trasa odbywa się również zimą, kiedy rower będzie wyposażony w specjalne kolce, a Ty możesz nauczyć się jeździć na śniegu.

Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

5. Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

Pobierz naszą poręczną aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru Twojej wycieczki. To malownicze miasto Tallin, stolica Estonii, zapewni Ci jedne z najlepszych widoków w kraju. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o jej historii z Niemcami i odwiedzisz obszary miasta z różnymi wpływami historycznymi, takie jak Wielka Brama Nadbrzeżna i Plac Wolności. Zobaczysz także kościół św. Olafa, Tower Square, Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Ratuszowy, klasztor Dominikanów z Pasażem św. Katarzyny, Wzgórze i Zamek Toompea, Kiek in de Kok oraz Park Tammsaare z Statua Tammsaare. Istnieje również dodatkowa opcja zobaczenia Parku i Pałacu Kadriorg. Z tak bogatą historią i tak wieloma historiami do opowiedzenia, ta wizyta w starożytnym mieście Tallinn jest czymś, czego można się delektować. Nie spiesz się i wędruj po brukowanych uliczkach, ciesząc się wszechobecną uliczną muzyką.

Tales of Tallinn 2-godzinna wycieczka samochodowa

6. Tales of Tallinn 2-godzinna wycieczka samochodowa

Poznaj niesamowite miejsca zbudowane w XV-XVIII wieku w Tallinie - poznaj najciekawsze historie z historii Estonii. Ciesz się opowieściami o cesarzu Piotrze I i tym, jak zdecydował się zbudować park Kadriorg, dlaczego klasztor św. Brygidy nie został w pełni odrestaurowany i dlaczego pomnik „Syreny” wygląda jak anioł. Zobaczysz wiele historycznej architektury, która jest nadal w codziennym użyciu. Może będziesz miał szczęście zobaczyć naszego prezydenta lub premiera! Uwaga! Ta wycieczka jest świadczona samochodem z naszym przewodnikiem jako kierowcą. Maksymalna pojemność - 3 pasażerów. Bagażnik nie jest zbyt duży, więc nie możemy zagwarantować, że zmieści się w nim Twój bagaż lub wózek inwalidzki. Przygotuj ciepłe ubrania, jeśli przyjeżdżasz zimą - zazwyczaj na zewnątrz jest dość zimno, a podczas wycieczki wyjdziesz z samochodu na 15-30 minut, aby pospacerować. To jest prywatna wycieczka / aktywność. Tylko Twoja grupa weźmie udział.

Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

7. Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

Wycieczka składa się z 2 elementów. Po spotkaniu w porcie/hotelu odbędziesz panoramiczną wycieczkę samochodem/autobusem do Tallinna. Stamtąd kontynuuj zwiedzanie Starego Miasta pieszo. Podczas jazdy poczuj puls codziennego życia. Odkryj rozwijające się miasto i dowiedz się, dlaczego jest ono wygodne do życia, odkryj, jak rozwija się gospodarka Tallina i gdzie miejscowi pracują i lubią spędzać wolny czas. Odwiedź Park Kadriorg, letnią rezydencję rosyjskich cesarzy. Podczas półgodzinnej pieszej wycieczki zobacz Pałac Kadriorg, Muzeum Sztuki Kumu i ogród w stylu francuskim. Odwiedź Song Festival Ground, symbol jedności narodowej wpisany na niematerialną listę UNESCO. Poznaj romantyczną okolicę i prywatną dzielnicę domków letniskowych nad morzem w Pirita. Odwiedź klasztor Pirita z 1400 roku i wioskę olimpijską z lat 80. XX wieku. Na Starym Mieście poznaj historię poprzez ciekawe opowieści i legendy. Obserwuj miasto z platform widokowych i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego i kościół kopułowy, domy cechowe, średniowieczne kościoły, solidne mury twierdzy, najstarszy ratusz w Europie i aptekę. Główne zabytki Starego Miasta: - Zamek Toompea - Katedra Aleksandra Newskiego - Cerkiew Kopułowa - Dziedziniec duńskiego króla - Kościół św. - Kościół św. - Kościół Świętego Ducha - Dom Wielkiej Gildii - Dom Bractwa Czarnogłowych - Shot Leg Street i Long Leg Street - Ratusz - Apteka ratuszowa - Kocia Studnia - Fat Margaret Stout - Viru Gates

Prywatna wycieczka po Tallinie

8. Prywatna wycieczka po Tallinie

Odkryj urokliwe miasto Tallin podczas niezapomnianej 3-godzinnej prywatnej wycieczki po mieście. Zanurz się w bogatej historii i tętniącej życiem kulturze stolicy Estonii, odkrywając najważniejsze atrakcje miasta, w tym malowniczy park Kadriorg, kultowe tereny Festiwalu Piosenki i Tańca oraz hipnotyzujące miejsca na urokliwym Starym Mieście. Rozpocznij swoją podróż w parku Kadriorg, zielonej oazie ozdobionej pięknie utrzymanymi ogrodami i oszałamiającą architekturą barokową. Spaceruj krętymi ścieżkami, podziwiaj wspaniały Pałac Kadriorg i rozkoszuj się spokojną atmosferą, która Cię otacza. Następnie udaj się na słynne tereny Festiwalu Pieśni i Tańca, gdzie ożywa duch dziedzictwa kulturowego Estonii. Zachwyć się rozległą areną na świeżym powietrzu, która na przestrzeni dziejów była świadkiem niezliczonych poruszających występów i uroczystości. Zanurz się w dziedzictwie muzyki i tańca, które ukształtowały ten naród. Żadna wizyta w Tallinie nie byłaby kompletna bez zwiedzania urzekającego Starego Miasta. Spaceruj po brukowanych uliczkach, wzdłuż których znajdują się średniowieczne budynki i urocze kawiarnie. Podziwiaj strzeliste wieże kościoła św. Olafa, zagłębij się w fascynującą historię zamku Toompea i chłoń atmosferę tętniącego życiem Placu Ratuszowego. Podczas tej prywatnej wycieczki będziesz korzystać z wiedzy doświadczonego przewodnika, który podzieli się urzekającymi historiami i spostrzeżeniami historycznymi, zapewniając naprawdę wciągające wrażenia. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, miłośnikiem przyrody, czy po prostu chcesz odkryć ukryte skarby Tallina, ta prywatna wycieczka po mieście zapewnia niezapomnianą przygodę, która pozostawi niezapomniane wspomnienia. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i wyrusz w podróż po urzekającej przeszłości i tętniącej życiem teraźniejszości Tallina.

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Muzeum Sztuki Kadriorg: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Sztuki Kadriorg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Sztuki Kadriorg? Kliknij tutaj.

Muzeum Sztuki Kadriorg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(234 recenzji)

Zatrzymałem się w Helsinkach i chciałem zobaczyć Tallin na ten dzień. Zarezerwowałem pakiet w godzinach 10:30–19:30, który był idealny dla mojej żony i mnie. Podróż statkiem MyStar bardzo nam się podobała i trochę przekąsiliśmy przed dokowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, mieliśmy bardzo komfortową jazdę i gorąco polecamy to na jednodniową wycieczkę w dowolnym kierunku.

Warto zapłacić za podróż w obie strony do Tallina, to wspaniałe miasto, wejście na pokład i zejście ze statku są szybkie. Ponadto port obu miast jest bardzo łatwo dostępny środkami transportu

Bardzo dobra łódź, przyjemna, dużo w niej rzeczy. Przybyła na czas, a nawet trochę wcześniej

Całkowicie warte tego. Świetny statek, super obsługa i dobra okazja na pamiątki

Widzisz dobrze, gdybym miał wystarczająco dużo czasu, powtórzyłbym.