Dodaj daty

Muzeum Prado

Obejrzyj największą na świecie kolekcję hiszpańskich dzieł sztuki z okresu od XII do XIX wieku.

Muzeum Prado – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

1. Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

2. Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado z biletem Skip-the-Line

3. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado z biletem Skip-the-Line

Odkryj Muzeum Prado i doświadcz wyjątkowej scenerii pełnej sztuki i piękna. Symboliczne Muzeum Prado jest centrum pięknego monumentalnego kompleksu znanego jako „Paseo del Arte de Madrid”, uprzywilejowanego miejsca w sercu miasta otoczonego drzewami i bardzo blisko Parku Retiro. Światowe uznanie Muzeum Prado wynika z jego ogromnej i nieocenionej kolekcji dzieł sztuki. Zobacz najważniejsze obrazy najsłynniejszych artystów hiszpańskich i europejskich od XIV do XIX wieku, w tym między innymi Velazqueza, El Greco, Goya, Tycjana, Rubensa, Boscha, Raphaela, Tintoretta i Van Dycka. Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych kolekcji na świecie, takie jak Meninas Velazqueza, Czarne obrazy Goi lub Ogród rozkoszy ziemskich El Bosco. Podziwiaj dzieła najlepszych malarzy z Włoch, Holandii czy Niemiec, różnych stylów i okresów, od gotyku do baroku Rubensa, od romańskiego do renesansu czy neoklasycyzmu, znając kontekst, w jakim rozwijali swoje różne techniki. obrazy, które były tak wpływowe po jego artystycznych okresach.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

4. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

Odkryj arcydzieła sztuki podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Prado i zwiedzaj galerie hiszpańskiego narodowego muzeum sztuki, znajdującego się w muzeów w centrum Madrytu. Powszechnie uważane za jedną z najlepszych na świecie kolekcji sztuki europejskiej od XII do początku XX wieku, Muzeum Prado szczyci się również najlepszą kolekcją sztuki hiszpańskiej na świecie. Założony jako muzeum malarstwa i rzeźby w 1819 roku, został powiększony o krótkie pawilony na tyłach wspaniałego budynku w latach 1900-1960. Zobacz arcydzieła Francisco Goyi, Hieronima Boscha i Petera Paula Rubensa, a także uznane obrazy El Greco, Tycjana i Diego Velázqueza. Podróżuj po historii hiszpańskiej i europejskiej sztuki na przestrzeni wieków i uzyskaj po drodze fachowe wyjaśnienia. Jeśli wybierzesz opcję degustacji tapas, po zwiedzaniu Muzeum Prado, przejdziesz przez miasto do jednego z najważniejszych barów w Madrycie, gdzie będziesz miał okazję skosztować kilku tapas hiszpańskiego jedzenia. Hiszpania jest znana na całym świecie ze swojej gastronomii i jest dumna ze swojej bogatej kultury i historii kulinarnej. Odkryj tradycyjne hiszpańskie tapas i poznaj kulturę kulinarną Madrytu jak miejscowy. Tutaj zakończy się Twoja wycieczka, dając Ci możliwość spaceru po centrum Madrytu.

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

5. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

Przejedź przez Madryt podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, podziwiając wiele atrakcji miasta. Jedź po dogodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie trzeba było nawigować w ruchu ulicznym. Masz możliwość zakończenia wycieczki lokalnymi przekąskami i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj opowieści o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedrze i kościele św. Mikołaja. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście przy Plaza de la Villa i chłoń zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, zanim obejrzysz żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, zanim udasz się na Puerta del Sol. Dodaj do swoich wrażeń, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pintxos (małe talerze) i napojem bezalkoholowym, a na koniec wycieczki.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

6. Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

7. Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas panoramicznej wycieczki Big Busem z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy Twój przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj na skórze ciepłe hiszpańskie słońce i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Dzięki 11 odlotom dziennie możesz w pełni wykorzystać łatwy sposób na odkrycie piękna i uroku Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz także wybrać się na wycieczkę nocą, aby podziwiać oświetlone wieczorem zabytki miasta.

Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

8. Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Madryt: wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

9. Madryt: wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Posągu Goi przed Muzeum Prado i rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem po jego ogromnej kolekcji. Zobacz prace wielu wielkich europejskich artystów, takich jak Velázquez, El Greco, Goya, Tiziano, Rubens i El Bosco. Odkryj niektóre z prezentowanych kolekcji, które pochodzą z okresu od okresu romańskiego do XIX wieku. W muzeum znajduje się ponad 8000 obrazów, 9000 rysunków, 5500 grafik i ponad 900 rzeźb. Zobacz niektóre z 1300 dzieł, które są obecnie wystawiane w głównym budynku. Poznaj historię sztuki europejskiej i historię niektórych z prezentowanych prac.

Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

10. Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

Łatwym i przyjemnym sposobem na poznanie najbardziej charakterystycznych miejsc Madrytu jest wycieczka segwayem. Odwiedź Stary Madryt, Nowy Madryt, Park Retiro lub wszystkie. Jest to godzinna wycieczka, która prowadzi przez miejsca tak dobrze znane jak: Katedra Almudena. Pałac Królewski. Templo Debod. Plac Operowy. Puerta del Sol lub Nowe miasto jako Muzeum Prado, Pza Santa Ana, Pta Alcala, Kościół Hieronimitów itp. Lub godzina w parku Retiro. Przez 3 godziny Twój przewodnik sugeruje, że możesz cieszyć się Segwayem, projektując własną jazdę. Zmęczenie będzie minimalne, a maksymalna zabawa dzięki wspaniałym Segwayom! Pójdziesz w towarzystwie przewodnika eksperta.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 93
Sortuj wg:
Strona 1 z 6

Muzeum Prado: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Prado? Kliknij tutaj.

Muzeum Prado: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 783 opinii

Muzeum Prado to must be turysty odwiedzającego Madryt. Przepiękne dzieła, większość po konserwacji więc kolory jakby były namalowane wczoraj. Ale jeden cały dzień to stanowczo za mało, to zaledwie otarcie się o sztukę.

Omiń kolejkę: praktycznie, szybko, wygodnie, bez czekania! Ta sama cena co muzeum, więc oczywiście warto ją tu kupić!

Rezerwacja online jest niezbędna, aby uniknąć długich kolejek w kasie biletowej. Proponuję to wszystkim.

Jest to długi spacer po jednej z najlepszych i największych galerii na świecie,

Długa kolejka, pominięta bez czasu oczekiwania, cud !!!