Muzeum Prado

Muzeum Prado

Muzeum Prado – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

1. Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

2. Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

3. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

Odkryj arcydzieła sztuki podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Prado i zwiedzaj galerie hiszpańskiego narodowego muzeum sztuki, znajdującego się w muzeów w centrum Madrytu. Powszechnie uważane za jedną z najlepszych na świecie kolekcji sztuki europejskiej od XII do początku XX wieku, Muzeum Prado szczyci się również najlepszą kolekcją sztuki hiszpańskiej na świecie. Założony jako muzeum malarstwa i rzeźby w 1819 roku, został powiększony o krótkie pawilony na tyłach wspaniałego budynku w latach 1900-1960. Zobacz arcydzieła Francisco Goyi, Hieronima Boscha i Petera Paula Rubensa, a także uznane obrazy El Greco, Tycjana i Diego Velázqueza. Podróżuj po historii hiszpańskiej i europejskiej sztuki na przestrzeni wieków i uzyskaj po drodze fachowe wyjaśnienia. Jeśli wybierzesz opcję degustacji tapas, po zwiedzaniu Muzeum Prado, przejdziesz przez miasto do jednego z najważniejszych barów w Madrycie, gdzie będziesz miał okazję skosztować kilku tapas hiszpańskiego jedzenia. Hiszpania jest znana na całym świecie ze swojej gastronomii i jest dumna ze swojej bogatej kultury i historii kulinarnej. Odkryj tradycyjne hiszpańskie tapas i poznaj kulturę kulinarną Madrytu jak miejscowy. Tutaj zakończy się Twoja wycieczka, dając Ci możliwość spaceru po centrum Madrytu.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

4. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

Odkryj Muzeum Prado i doświadcz wyjątkowego otoczenia pełnego sztuki i piękna. Symboliczne Muzeum Prado jest centrum pięknego monumentalnego kompleksu znanego jako "Paseo del Arte de Madrid", uprzywilejowanego miejsca w samym sercu miasta, otoczonego drzewami i bardzo blisko parku Retiro. Światowe uznanie Muzeum Prado wynika z jego ogromnej i bezcennej kolekcji dzieł sztuki. Zobacz najważniejsze obrazy najsłynniejszych hiszpańskich i europejskich artystów od XIV do XIX wieku, w tym między innymi Velazqueza, El Greco, Goi, Tycjana, Rubensa, Boscha, Rafaela, Tintoretto i Van Dycka. Odkryj jedne z najbardziej spektakularnych kolekcji na świecie, takie jak Meninas Velazqueza, Czarne obrazy Goi czy Ogród rozkoszy ziemskich El Bosco.

Madryt: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem i opcjonalnym rowerem elektrycznym

5. Madryt: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem i opcjonalnym rowerem elektrycznym

Dzieci w wieku od 7 lat mogą wziąć udział w tej wycieczce na zwykłym rowerze. Dostępne są również foteliki dziecięce o wadze do 22 kg. Wybierz się na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Madrycie i poznaj wiele atrakcji miasta. Jedź po wygodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie musieć poruszać się w ruchu ulicznym. Możesz zakończyć wycieczkę tapas i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj historii o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedry i kościoła San Nicolas. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście na Plaza de la Villa i chłonąć zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, a następnie obejrzyj żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, a następnie udaj się na Puerta del Sol. Wzbogać swoje doświadczenie, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pinchos i drinkiem na koniec wycieczki.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

6. Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

7. Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

Poznaj elektryzującą energię i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Podziwiaj najpiękniejsze budynki miasta, takie jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj ciepłe hiszpańskie słońce na swojej skórze i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię i znaczenie kulturowe Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz również wybrać wycieczkę nocną, aby podziwiać zabytki miasta oświetlone wieczorem.

Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

8. Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Ekskluzywna popołudniowa wizyta w Prado: Omiń kolejkę

9. Ekskluzywna popołudniowa wizyta w Prado: Omiń kolejkę

Dołącz do nas w wyjątkowej i niezapomnianej podróży po artystycznych skarbach Muzeum Prado w Madrycie. Nasza ekskluzywna popołudniowa wycieczka oferuje zwiedzanie z przewodnikiem eksperta, dając szansę na poznanie niezrównanej kolekcji arcydzieł muzeum niektórych z najbardziej znanych artystów w historii, w tym Velázqueza, Goyi i El Greco. Dzięki dostępowi bez kolejki będziesz mógł ominąć tłumy i maksymalnie wykorzystać swój czas w tym wspaniałym muzeum. Ponadto, bez konkurencji ze strony innych firm oferujących tę samą wycieczkę, będziesz mieć szansę cieszyć się bardziej zrelaksowanym i intymnym doświadczeniem. Po południu muzeum jest zwykle mniej zatłoczone, co pozwala w pełni docenić zapierające dech w piersiach piękno dzieł takich jak Las Meninas, Trzeci maja 1808 i Ogród ziemskich rozkoszy, jednocześnie poznając ich historyczne i kulturowe znaczenie. Ta wycieczka jest obowiązkowa dla miłośników sztuki, miłośników historii i każdego, kto chce pogłębić swoją wiedzę na temat hiszpańskiej kultury i dziedzictwa artystycznego.

Madryt: Wycieczka piesza do Muzeum Prado i Pałacu Królewskiego

10. Madryt: Wycieczka piesza do Muzeum Prado i Pałacu Królewskiego

Poznaj najbardziej charakterystyczne atrakcje Madrytu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Rozpocznij od wycieczki z przewodnikiem bez kolejki po Muzeum Prado, w którym znajdują się wyjątkowe pokoje i obrazy, z naciskiem na obrazy, które zmieniły historię sztuki i stały się kanonem. Podziwiaj między innymi dzieła Murillo, Velázqueza, Goyi, Rubensa i Tiziano. Kontynuuj piękną pieszą wycieczkę po całym obszarze między Muzeum Prado a Pałacem Królewskim. W towarzystwie przewodnika odkryj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Fontannę Neptuna, Kongres Deputowanych, dom Cervantesa i Puerta del Sol. Na koniec Twoja wycieczka kończy się wycieczką z przewodnikiem po Pałacu Królewskim, budynku o gigantycznych wymiarach, który z pewnością zaskoczy Cię bogatą dekoracją oraz niesamowitymi pokojami i salonami. Ten pomnik jest uważany za kulturowe odniesienie dla europejskich monarchii i jest idealnym sposobem na zakończenie pieszej wycieczki.

Liczba znalezionych atrakcji: 121
Sortuj wg::

Muzeum Prado: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Prado – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado bez kolejki

Odkryj arcydzieła sztuki podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Prado i zwiedzaj galerie hiszpańskiego narodowego muzeum sztuki, znajdującego się w muzeów w centrum Madrytu. Powszechnie uważane za jedną z najlepszych na świecie kolekcji sztuki europejskiej od XII do początku XX wieku, Muzeum Prado szczyci się również najlepszą kolekcją sztuki hiszpańskiej na świecie. Założony jako muzeum malarstwa i rzeźby w 1819 roku, został powiększony o krótkie pawilony na tyłach wspaniałego budynku w latach 1900-1960. Zobacz arcydzieła Francisco Goyi, Hieronima Boscha i Petera Paula Rubensa, a także uznane obrazy El Greco, Tycjana i Diego Velázqueza. Podróżuj po historii hiszpańskiej i europejskiej sztuki na przestrzeni wieków i uzyskaj po drodze fachowe wyjaśnienia. Jeśli wybierzesz opcję degustacji tapas, po zwiedzaniu Muzeum Prado, przejdziesz przez miasto do jednego z najważniejszych barów w Madrycie, gdzie będziesz miał okazję skosztować kilku tapas hiszpańskiego jedzenia. Hiszpania jest znana na całym świecie ze swojej gastronomii i jest dumna ze swojej bogatej kultury i historii kulinarnej. Odkryj tradycyjne hiszpańskie tapas i poznaj kulturę kulinarną Madrytu jak miejscowy. Tutaj zakończy się Twoja wycieczka, dając Ci możliwość spaceru po centrum Madrytu.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Prado

Odkryj Muzeum Prado i doświadcz wyjątkowego otoczenia pełnego sztuki i piękna. Symboliczne Muzeum Prado jest centrum pięknego monumentalnego kompleksu znanego jako "Paseo del Arte de Madrid", uprzywilejowanego miejsca w samym sercu miasta, otoczonego drzewami i bardzo blisko parku Retiro. Światowe uznanie Muzeum Prado wynika z jego ogromnej i bezcennej kolekcji dzieł sztuki. Zobacz najważniejsze obrazy najsłynniejszych hiszpańskich i europejskich artystów od XIV do XIX wieku, w tym między innymi Velazqueza, El Greco, Goi, Tycjana, Rubensa, Boscha, Rafaela, Tintoretto i Van Dycka. Odkryj jedne z najbardziej spektakularnych kolekcji na świecie, takie jak Meninas Velazqueza, Czarne obrazy Goi czy Ogród rozkoszy ziemskich El Bosco.

Madryt: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem i opcjonalnym rowerem elektrycznym

Madryt: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem i opcjonalnym rowerem elektrycznym

Dzieci w wieku od 7 lat mogą wziąć udział w tej wycieczce na zwykłym rowerze. Dostępne są również foteliki dziecięce o wadze do 22 kg. Wybierz się na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Madrycie i poznaj wiele atrakcji miasta. Jedź po wygodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie musieć poruszać się w ruchu ulicznym. Możesz zakończyć wycieczkę tapas i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj historii o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedry i kościoła San Nicolas. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście na Plaza de la Villa i chłonąć zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, a następnie obejrzyj żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, a następnie udaj się na Puerta del Sol. Wzbogać swoje doświadczenie, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pinchos i drinkiem na koniec wycieczki.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

Poznaj elektryzującą energię i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Podziwiaj najpiękniejsze budynki miasta, takie jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj ciepłe hiszpańskie słońce na swojej skórze i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię i znaczenie kulturowe Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz również wybrać wycieczkę nocną, aby podziwiać zabytki miasta oświetlone wieczorem.

Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Ekskluzywna popołudniowa wizyta w Prado: Omiń kolejkę

Ekskluzywna popołudniowa wizyta w Prado: Omiń kolejkę

Dołącz do nas w wyjątkowej i niezapomnianej podróży po artystycznych skarbach Muzeum Prado w Madrycie. Nasza ekskluzywna popołudniowa wycieczka oferuje zwiedzanie z przewodnikiem eksperta, dając szansę na poznanie niezrównanej kolekcji arcydzieł muzeum niektórych z najbardziej znanych artystów w historii, w tym Velázqueza, Goyi i El Greco. Dzięki dostępowi bez kolejki będziesz mógł ominąć tłumy i maksymalnie wykorzystać swój czas w tym wspaniałym muzeum. Ponadto, bez konkurencji ze strony innych firm oferujących tę samą wycieczkę, będziesz mieć szansę cieszyć się bardziej zrelaksowanym i intymnym doświadczeniem. Po południu muzeum jest zwykle mniej zatłoczone, co pozwala w pełni docenić zapierające dech w piersiach piękno dzieł takich jak Las Meninas, Trzeci maja 1808 i Ogród ziemskich rozkoszy, jednocześnie poznając ich historyczne i kulturowe znaczenie. Ta wycieczka jest obowiązkowa dla miłośników sztuki, miłośników historii i każdego, kto chce pogłębić swoją wiedzę na temat hiszpańskiej kultury i dziedzictwa artystycznego.

Madryt: Wycieczka piesza do Muzeum Prado i Pałacu Królewskiego

Madryt: Wycieczka piesza do Muzeum Prado i Pałacu Królewskiego

Poznaj najbardziej charakterystyczne atrakcje Madrytu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Rozpocznij od wycieczki z przewodnikiem bez kolejki po Muzeum Prado, w którym znajdują się wyjątkowe pokoje i obrazy, z naciskiem na obrazy, które zmieniły historię sztuki i stały się kanonem. Podziwiaj między innymi dzieła Murillo, Velázqueza, Goyi, Rubensa i Tiziano. Kontynuuj piękną pieszą wycieczkę po całym obszarze między Muzeum Prado a Pałacem Królewskim. W towarzystwie przewodnika odkryj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Fontannę Neptuna, Kongres Deputowanych, dom Cervantesa i Puerta del Sol. Na koniec Twoja wycieczka kończy się wycieczką z przewodnikiem po Pałacu Królewskim, budynku o gigantycznych wymiarach, który z pewnością zaskoczy Cię bogatą dekoracją oraz niesamowitymi pokojami i salonami. Ten pomnik jest uważany za kulturowe odniesienie dla europejskich monarchii i jest idealnym sposobem na zakończenie pieszej wycieczki.

Madryt: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Prado: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Muzeum Prado: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Prado? Kliknij tutaj.

Muzeum Prado: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(10 783 recenzji)

Zakup biletu w muzeum przed przyjazdem pozwala ominąć dużą kolejkę osób czekających na zakup biletu. Zatem muzeum jest ogromne i pełne dzieł godnych podziwu.

Bilet droższy niż na stronie muzeum i co nie wnosi nic więcej. Równie dobrze możesz pobrać je bezpośrednio ze strony internetowej muzeum

Rano długie kolejki, więc wyszedłem, wróciłem po południu i od razu weszłem do środka. Spędziłem tu 4 godziny i było fantastycznie.

Bardzo fajna muza. Czas oczekiwania na wejście trochę długi. Bezpłatna przechowalnia bagażu Miłego dnia

Doskonała obsługa, wyróżnienie dla przewodnika Federico, przygotowanego i przyjaznego!