Muzeum Prado

Obejrzyj największą na świecie kolekcję hiszpańskich dzieł sztuki z okresu od XII do XIX wieku.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Słynne obrazy w Muzeum Prado

Będąc na wycieczce w Madrycie, nie można nie poznać hiszpańskiej kultury. Muzeum Prado posiada ponad 7000 obrazów. Zobaczysz tu najlepsze dzieła sztuki z Hiszpanii i całej Europy – od Goi po El Greco. Oto 5 znanych obrazów, które trzeba zobaczyć:

 • Panny dworskie, Diego Velázquez

  1. Panny dworskie, Diego Velázquez

  Velázquez to wiodący artysta złotego wieku Hiszpanii, a „Panny dworskie” to jego najsłynniejsze dzieło. Rodzinę królewską przedstawił z mistrzowskimi perspektywą, atmosferą i wykorzystaniem światła.

 • Rozstrzelanie powstańców madryckich, Francisco Goya

  2. Rozstrzelanie powstańców madryckich, Francisco Goya

  Goya to arcymistrz hiszpańskiej sztuki. Jego obrazy znajdziesz na wszystkich 3 piętrach Muzeum Prado. W tym symbolicznym dziele Goya przedstawia walkę hiszpańskich patriotów z wojskami Napoleona.

 • Szlachcic z dłonią na piersi, El Greco

  3. Szlachcic z dłonią na piersi, El Greco

  Oto jeden ze wspaniałych obrazów hiszpańskiego renesansu i jedno z najsłynniejszych dzieł El Greco. Zwróć uwagę na pełne wyrazu spojrzenie nieznanego mężczyzny i naturalny gest dłoni.

 • Ogród rozkoszy ziemskich, Hieronim Bosch

  4. Ogród rozkoszy ziemskich, Hieronim Bosch

  Tryptyk ten przedstawia 3 sceny: Eden, stworzenie Ewy i źródło życia oraz piekło. Koniecznie zobacz to dzieło holenderskiego mistrza.

 • Trzy Gracje, Peter Paul Rubens

  5. Trzy Gracje, Peter Paul Rubens

  Flamandzki malarz barokowy Rubens w swej twórczości podkreślał ruch, barwy i zmysłowość. Ten obraz nie jest wyjątkiem – trzy Gracje, zrodzone z romansów Zeusa, żyły szczęśliwie pośród bogów.

Zaplanuj pobyt

 • Godziny otwarcia Muzeum Prado

  Od poniedziałku do soboty: 10.00-20.00. W niedziele i święta: 10.00-19.00.

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Muzeum Prado znajduje się w centrum Madrytu przy Paseo del Prado, s/n. 28014. Najbliższe stacje metra to „Banco de España” i „Atocha”. Do muzeum dojedziesz też autobusami linii 9, 10, 14, 19, 27, 34, 37 i 45.

 • Bez kolejki

  Muzeum Prado cieszy się dużą – i w pełni zasłużoną – popularnością i najpewniej przywita Cię długą kolejką. Kup wcześniej bilety on-line i wejdź do muzeum bez czekania.

 • Wskazówka

  Liczba zbiorów może przytłaczać. Po wejściu do Muzeum Prado możesz wypożyczyć audioprzewodnik. 50 najważniejszych arcydzieł zostało wyróżnionych, co pomaga zaplanować zwiedzanie. Uwaga! W muzeum obowiązuje zakaz robienia zdjęć.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od poniedziałku do soboty: 10.00-20.00. W niedziele i święta: 10.00-19.00.
 • Cena
  Cena biletu wstępu do Muzeum Prado to 14 EUR. Bilet wstępu + oficjalny przewodnik: 23 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zalecamy wypożyczenie audioprzewodnika. Liczba zbiorów może być przytłaczająca.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem na stację „Banco de España” lub „Atocha” bądź autobusem linii 9, 10, 14, 19, 27, 34, 37 lub 45.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Uwaga! W Muzeum Prado obowiązuje zakaz robienia zdjęć.

  • Kup wcześniej bilety on-line i wejdź do Muzeum Prado bez czekania.

Muzeum Prado: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Prado? Kliknij tutaj.

Muzeum Prado: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 9141 opinii

Rocío był wspaniałym przewodnikiem. Sprawiła, że to doświadczenie było bardzo zabawne i wciągające. Podczas naszej podróży uczestniczyliśmy w kilku wycieczkach po Hiszpanii; ten był najlepszy (co nas zaskoczyło, bo szczerze mówiąc, to był ten, którym nie byliśmy tak zainteresowani podczas planowania naszej podróży).

Nasz przewodnik był na czas, biegle posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim, przyjazny i kompetentny - ukończył historię sztuki! Byłem w stanie docenić i cieszyć się sztuką dzięki jej opowieściom i wyjaśnieniom. Dużo się nauczyłem i bardzo podobała mi się wycieczka po Prado!

Nasz przewodnik był entuzjastyczny i gruntownie kompetentny. Podobał mi się jej wybór dzieł sztuki i nasze 2,5 godziny razem przeleciały. To było niesamowite wprowadzenie do ogromnego i pięknego muzeum. Była naprawdę miła.

Świetna wycieczka! Funkcja pomijania linii była świetna, a wycieczka naprawdę podobała się! szczerze żałowaliśmy, że nie było to trochę dłużej.

Bardzo sprawnie i profesjonalnie zorganizowane wejście do muzeum.