Dodaj daty

Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

1. Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

Przenieś się w czasie i poznaj historię polskiej wódki oraz mnóstwo fascynujących faktów. Weź udział w 70-minutowym zwiedzaniu Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przyjedź do muzeum i rozpocznij zwiedzanie od wspomnień przedstawionych przez byłych pracowników Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Zwiedź 5 interaktywnych nowoczesnych galerii, dzięki którym zapoznasz się z historią polskiej wódki. Po wycieczce udaj się do Akademii Wódki na 20-minutowe warsztaty degustacyjne. Gdy już zwilżysz swoje podniebienie próbkami wyśmienitej wódki, odwiedź ¾ Koneser Bar na 3. piętrze muzeum. Spróbuj najlepszych koktajli przygotowanych z różnych rodzajów polskiej wódki.

Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

2. Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

Czy widziałeś/widziałaś najważniejsze atrakcje Warszawy i chcesz zobaczyć więcej? Czy jesteś znudzony/znudzona turystycznymi miejscami i chcesz poczuć dreszczyk emocji podczas swojego pobytu w mieście? Zdecyduj się na tę wyjątkową wycieczkę autobusową i udaj się na „ciemną stronę” Warszawy - na osławioną Pragę. Dowiedz się, dlaczego dzielnica ta została uznana za najbardziej niebezpieczną część Warszawy. Zobacz targowisko, na którym można było kupić prawie wszystko, od dżinsów i dyplomów po karabiny AK i sprawdź czy wciąż jest otwarte. W każdą sobotę rano (o 11.00) przed Pałacem Kultury i Nauki będzie czekał zabytkowy samochód Jelcz, popularny „ogórek”, którym pojedziesz na 2,5-godzinną wycieczkę po Pradze. W samochodzie będzie przewodnik, który będzie Ci pomagał podczas przejazdu przez dzielnicę i zapewni, ze wrócisz w jednym kawałku. W trakcie drogi Twój przewodnik zapewni komentarz i przedstawi Ci historię Warszawy i Pragi – dzielnicy o zabawnej, a czasami przerażającej historii. Po przekroczeniu Wisły zatrzymaj się na pierwszym przystanku – przy fabryce czekolady. Tutaj poznasz historię fabryki produkującej słodycze w Warszawie od połowy XIX wieku i wypijesz kubek pysznej gorącej czekolady. Następnym przystankiem będzie bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, która jest jedną z najbardziej imponujących budowli religijnych w Warszawie. Jej architektura była wzorowana na rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Zobacz dawną wytwórnię wódki „Koneser” i dowiedz się jakie specjały były tam produkowane i co dzieje się z kompleksem teraz. Wycieczka obejmuje również obszar Pragi, który nazywany jest „trójkątem bermudzkim”. Poznaj pochodzenie nazwy i zobacz kilka przykładów przedwojennej architektury z malowniczymi dziedzińcami i kolorowymi kapliczkami. W dzielnicy nadal wyczuwalna jest atmosfera starej Warszawy. Jest ona uwielbiana przez reżyserów, takich jak Roman Polański, który nakręcił tu „Pianistę”, a także przez wielu innych, o których opowie Ci Twój przewodnik. Następnie powróć pod Pałac Kultury i Nauki, aby zakończyć wycieczkę.

Warszawa: Wycieczka po Pradze z Muzeum Wódki i degustacją

3. Warszawa: Wycieczka po Pradze z Muzeum Wódki i degustacją

Twój przewodnik przywita Cię w hotelu i zaprosi na w pełni prywatne zwiedzanie. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy! Ta część Warszawy przez wieki była zróżnicowana kulturowo, etnicznie i religijnie. Obecnie Praga jest uważana za najbardziej autentyczną część miasta, ponieważ cudem nie została zniszczona podczas II wojny światowej. Zobacz dwa zabytkowe kościoły: katedrę św. Floriana (katolicką) i katedrę św. Marii Magdaleny (prawosławną) oraz Pomnik Praskiej Orkiestry Podwórkowej. Przejdź przez najpopularniejsze ulice na Pradze – takie jak ulica Ząbkowska. Spaceruj brukowanymi uliczkami, wśród starych przedwojennych kamienic. Poczuj się, jakbyś cofnął się w czasie o kilkadziesiąt lat! Szukaj słynnych małych kapliczek ukrytych wszędzie i oryginalnych malowideł ściennych na starych budynkach. Na koniec odwiedź Muzeum Polskiej Wódki w odnowionym centrum Konesera. Tutaj odkryj interaktywną wystawę, przejdź przez ponad 500-letnią historię i tradycję związaną z polskim napojem narodowym i dowiedz się, co rozsławiło polską wódkę na całym świecie. Poznaj tajniki degustacji alkoholu i poznaj smak trzech różnych Polskich Wódek. Na zdrowie!

Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka po Pradze

4. Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka po Pradze

Ta trasa pokazuje inne oblicze Warszawy, autentyczną i legendarną Pragę. Położona na prawym brzegu Wisły, zaledwie kilka minut od Starego Miasta, Praga znacznie różni się od lewej strony Warszawy. Przez wieki ta część Warszawy charakteryzowała się handlem i przemysłem oraz była tyglem kulturowym, w którym obok siebie żyli chrześcijanie, żydzi i prawosławni. Podczas tej 2-godzinnej pieszej wycieczki poznasz ulice przedwojennej Warszawy, w tym kamienice z dziurami po kulach, a także szare bloki mieszkalne z czasów PRL i przemysłowe strefy poprzemysłowe. W tych budynkach mieszczą się teraz galerie sztuki, butiki projektantów i restauracje. Usłyszysz o najbardziej znanych przedsiębiorcach, dzięki którym Praga stała się głównym ośrodkiem handlowym w okresie przedwojennym, a później w czasach PRL symbolem wolnego handlu. Usłyszysz także autentyczną historię o dyrektorze Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i jego żonie, którzy pomogli uratować setki Żydów z warszawskiego getta. Zobacz Katedrę św. Floriana, cerkiew (dawne miejsce synagogi i łaźni rytualnej), Bazar Różycki, pomnik Orkiestry Praskiej i kompleks Fabryki Wódek „Koneser”, a wszystko to z lokalnym przewodnik eksperta.

Warszawska wycieczka samochodowa, którą musisz zobaczyć

5. Warszawska wycieczka samochodowa, którą musisz zobaczyć

Twój pierwszy raz w Warszawie? A może znasz go, ale chcesz go podziwiać w inny sposób? Wypróbuj samodzielną wycieczkę Fiatem 126p, którą musisz zobaczyć. Poczuj ducha Warszawy i poznaj jej fascynującą historię za kierownicą kultowego samochodu lat 70., 80. i 90. – Fiata 126p zwanego „Maluchem”. Wskocz na pokład i po prostu ciesz się jazdą, słuchając naszego przewodnika, który przedstawia najbardziej znane zabytki Warszawy. Najlepszy sposób na zanurzenie się w atmosferę miasta, architekturę i poznanie mieszkańców Warszawy. Przejedź ulicami Warszawy i poczuj się jak kierowca wyścigowy Monte Carlo w naszym fiacie 126p o pojemności 650 cm3. Chcesz wiedzieć, jak powstał Pałac Kultury? Odwiedź jedno z najmłodszych Starówek w Europie wraz z jeszcze młodszym Zamkiem Królewskim. Zobacz, co przetrwało zawieruchę wojenną w Warszawie. Pokłoń się przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego i poznaj historię tej fascynującej akcji II wojny światowej. Jeśli masz ochotę na więcej przygód, przejedź przez rzekę i odwiedź Pragę – nieco ciemniejszą stronę miasta. Przejedź obok przedwojennej zabudowy, poczuj wielokulturowość dzielnicy, z katolickim kościołem św. Floriana obok cerkwi i pozostałościami synagogi. Przejedź się po dawnej wytwórni wódek „Koneser” i odwiedź pobliskie serce Pragi – rynek Różyckiego. Wejdź do części Warszawy z pubami, barami i kawiarniami ukrytymi w miejscach znanych tylko miejscowym.

Dostępne atrakcje

Muzeum Polskiej Wódki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Polskiej Wódki? Kliknij tutaj.

Muzeum Polskiej Wódki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 185 opinii

bellissima esperienza, guida ottima che spiega molto bene il processo alle spalle della vodka. niente da dire riguardo la degustazione, siamo stati guidati passo passo i abbiamo potuto asaporare correttamente i tre differenti tipi di vodka. consiglio assolutamente l'esperienza e mi raccomando la puntualità, altrimenti vi faranno aggiungere al vostro gruppo anche se ha già iniziato perdendo molte informazioni utili

Bardzo pozytywne doświadczenie. Facet, który był naszym naprawdę świetnym przewodnikiem i doskonałym angielskim! Polecam wszystkim to doświadczenie, aby skosztować dobrej polskiej wódki!

Bardzo dobrze zorganizowany, bardzo historyczny i naukowy, po prostu doskonały. Próbka wódki wyraźnie pokazuje różnice w wódce i najlepszym sposobie picia wódki. Polecamy

To była idealna aktywność na koniec dnia! Dzięki audioprzewodnikowi mogliśmy krążyć po sobie i przyswajać informacje. Bardzo interesujące!

Dobre doświadczenie, dowiedzieliśmy się więcej o wódce zarówno w odniesieniu do produkcji, jak i historii.