Muzeum Pergamońskie

Muzeum Pergamońskie
Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Muzeum Pergamońskie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Pergamońskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

Zwiedzaj Berlin od strony wody podczas wspaniałego rejsu wycieczkowego. Rozpocznij swój rejs przy moście Moltke / molo na dworcu głównym i wyrusz, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych zabytków Berlina od strony wody. Podziwiaj, jak duże części starej i nowej architektury w mieście zostały zbudowane zwrócone w stronę wody podczas rejsu wzdłuż brzegu Szprewy. Poczuj się jak prawdziwy znawca, poznając Berlin z górnego pokładu panoramicznych statków. Podczas wycieczki mijaj liczne zabytki, w tym Dzielnicę Mikołaja, wieżę telewizyjną, katedrę berlińską, Starą Galerię Narodową, Nowe i Stare Muzeum, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Pałac Łez, stację Friedrichstraße, Muzeum Prasy i Agencja Informacyjna Rządu Federalnego, Studio Telewizyjne ARD Capital, budynek Reichstagu, Dom Paula-Löbe, Dom Marie-Elisabeth-Lüders, Most Moltke, Ambasada Szwajcarii, Kancelaria Niemiecka oraz Dom Kultur Świata.

Berlin: Bilety na wystawę „Pergamonmuseum. Panorama”.

Berlin: Bilety na wystawę „Pergamonmuseum. Panorama”.

Cofnij się w czasie do roku 129 ne w tym tymczasowym budynku wystawowym w Pergamonie. Zobacz starożytne miasto Pergamon na zachodnim wybrzeżu Azji Mniejszej. Odkryj całkowicie nowe i przerobione rekonstrukcje miasta z czasów Wielkiego Cesarstwa Rzymskiego pod rządami cesarza Hadriana (117–138 ne). Ta 360-stopniowa panorama autorstwa słynnego irańskiego architekta Yadegara Asisiego zawiera 40 nowych scen, które wplecił w obraz. Przejdź dalej i zbliż się do 80 najważniejszych dzieł Antikensammlung z Pergamonu, w tym największego fragmentu fryzu Telephos z ołtarza pergamońskiego. Tylko przez określony czas będziesz mógł zobaczyć Ołtarz Pergamoński w jego oryginalnym kontekście architektonicznym, na Akropolu. Można zobaczyć wszystkie godne uwagi rzeźby miasta, w tym Piękna Głowa, gigantyczna głowa Heraklesa, rzeźby portretowe króla, Archaistycznego Tancerza z pałacu, grupę Prometeusza i Atenę z tarczą z krzyżem. Ta wystawa jest odpowiednia dla całej rodziny dzięki połączeniu badań archeologicznych i nowoczesnych wizji artystycznych.

Berlin: Bilet wstępu do 5 muzeów na Wyspie Muzeów

Berlin: Bilet wstępu do 5 muzeów na Wyspie Muzeów

Bilet na Wyspę Muzeów (Museum Island Ticket/Museumsinsel-Ticket) jest ważny przez jeden dzień we wszystkich muzeach na Wyspie Muzeów (Altes Museum, Neues Museum, Bodemuseum, Das Panorama, Alte Nationalgalerie). Od 24.10. goście z tym biletem nie potrzebują biletu przedziału czasowego w muzeach (wymagany w przypadku Neues Museum, Panorama, Altes Nationalagalerie). Wyjątek: wystawa specjalna Secesje (tutaj bilet czasowy pozostaje). Odwiedzając wszystkie z nich, możesz poznać kulturę starożytnej Grecji i Rzymu, historię, egipskie skarby i sztukę różnych epok. Jeśli chcesz zobaczyć sztukę egipską i nubijską, udaj się do Neues Museum, które jest najbardziej znane ze słynnego popiersia Nefertiti. Muzeum Bode oferuje rzeźby datowane na okres od średniowiecza do wczesnego renesansu oraz kolekcję artefaktów sztuki bizantyjskiej. Jeśli chcesz zobaczyć starożytną grecką i rzymską sztukę dekoracyjną, powinieneś odwiedzić Altes Museum, które zawiera stałą kolekcję starożytnych greckich i rzymskich waz i posągów. Z zewnątrz uważany jest za jeden z najbardziej imponujących neoklasycystycznych budynków w Berlinie. Pamiętaj, że Muzeum Pergamońskie znajduje się w pobliżu.

Berlin: Zwiedzanie miasta elektrycznym jachtem motorowym

Berlin: Zwiedzanie miasta elektrycznym jachtem motorowym

Sugestia od załogi: Jeśli ta aktywność jest wyprzedana, sprawdź jedną z naszych innych wycieczek. Zwiedzaj zabytki wzdłuż Szprewy w Berlinie na pokładzie w pełni elektrycznego jachtu motorowego o nazwie Fitzgerald. Po drodze możesz zakupić przekąski, takie jak napoje chłodzące, specjały kawowe i przekąski od załogi, która z przyjemnością zadba o Twoje dobre samopoczucie. Zostań powitany na pokładzie łodzi przez umundurowaną załogę na nabrzeżu, które jest dogodnie zlokalizowane obok niemieckiego parlamentu ("Bundestag"). Usiądź na wygodnych meblach wypoczynkowych na pokładzie słonecznym, w chłodnym, zacienionym miejscu na pokładzie rufowym lub w pierwszym rzędzie na pokładzie dziobowym. W razie deszczu masz do dyspozycji przestronny salon. Płyń przez dzielnicę rządową, słuchając fascynujących komentarzy. Miń nowy Pałac Berliński, Nikolaiviertel, Tränenpalast (Pałac Łez), Bundestag i niemiecki Urząd Kanclerski. Podziwiaj widoki na Dom Kultur Świata i Pałac Bellevue, zanim dotrzesz do mostu Moabit. Odwróć się i wróć do punktu wyjścia, słuchając relaksującej muzyki lounge.

Berlin: Historyczna wycieczka krajoznawcza łodzią po centrum miasta

Berlin: Historyczna wycieczka krajoznawcza łodzią po centrum miasta

Wyruszysz w elegancki rejs na pokładzie Hemingway, zabytkowej łodzi z końca XIX wieku, która oferuje połączenie historycznego uroku i luksusu. Dzięki naszej dbałości o szczegóły oferujemy nie tylko kolejną wycieczkę krajoznawczą, ale relaksującą podróż od tu i teraz do długiej historii Berlina. Nasz zespół obsługi morskiej zapewni Ci najlepsze napoje, abyś mógł cieszyć się rejsem. Nasz rejs rozpoczyna się z historycznego molo Paul-Löbe-Haus w pobliżu Reichstagu i pozwoli Ci cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na ważne zabytki, takie jak Katedra Berlińska, Wyspa Muzeów Światowego Dziedzictwa UNESCO i Pałac Bellevue Wejdź na pokład HEMINGWAY z FLAGSHIP.BERLIN i przeżyj chwilę daleko wykraczającą poza standard. 98% naszych gości potwierdza po wycieczce, że nie wybraliby żadnej innej łodzi, którą widzieli na trasie.

Berlin WelcomeCard: Wyspa Muzeów i komunikacja publiczna

Berlin WelcomeCard: Wyspa Muzeów i komunikacja publiczna

Dzięki karcie Berlin WelcomeCard Wyspa Muzeów możesz zobaczyć więcej Berlina za mniej. To Twój bilet do głównych atrakcji stolicy Niemiec z wieloma atrakcjami turystycznymi, w tym wycieczkami krajoznawczymi, atrakcjami, teatrami, restauracjami i nie tylko, oferującymi zniżki do 50%. W zestawie znajduje się także bezpłatny przewodnik, który pomoże Ci w pełni wykorzystać swój pobyt, zawierający sugestie wycieczek i przydatne wskazówki dla poufnych osób. Zdecyduj się na bezpłatny transport w strefach A i B (Berlin) lub A, B i C (obejmujących Berlin i Poczdam), jeśli wybierzesz opcję Berlin WelcomeCard Wyspa Muzeów. Położona w centrum miasta, na wyspie na rzece Szprewie, berlińska Wyspa Muzeów może poszczycić się kompleksem 5 muzeów o międzynarodowej renomie: Muzeum Pergamońskie – Das Panorama, Stare Muzeum, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa i Muzeum Bodego. Razem tworzą światowej sławy i unikalny zespół architektoniczny, który w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu biletowi będziesz mieć bezpłatny dostęp do wszystkich (jedno zwiedzanie dziennie na każde muzeum). Zobacz antyczne zbiory Muzeów Państwowych Berlina w Starym Muzeum i przenieś się do starożytnego Egiptu w Nowym Muzeum. Muzeum Bode prezentuje sztukę bizantyjską i rzeźby orientalne, natomiast w Muzeum Pergamońskim można zobaczyć wspaniałe przykłady sztuki islamskiej.

Berlin: Wieczorny rejs jachtem z aperitifem i opcjonalną kolacją

Berlin: Wieczorny rejs jachtem z aperitifem i opcjonalną kolacją

Wyrusz w czarujący wieczorny rejs z przyjemną muzyką wzdłuż Szprewy i podziwiaj zabytki Berlina, gdy nadejdzie noc. Pamiętaj, że nie jest to wycieczka z przewodnikiem krajoznawczym, ale relaksująca wycieczka na rozpoczęcie wieczoru w Berlinie. Rejs wycieczkowy rozpoczyna się na przystani bezpośrednio przy niemieckim parlamencie ("Bundestag"). Tam zostaniesz powitany na pokładzie przez naszą umundurowaną załogę. Następnie masz wolny wybór miejsc: wygodne meble wypoczynkowe czekają na Ciebie na pokładzie słonecznym, na pokładzie rufowym znajdują się chłodne, zacienione miejsca, a Berlin odkryjesz z pierwszego rzędu na pokładzie dziobowym. W razie deszczu salon oferuje wystarczająco dużo miejsca. Podziwiaj widoki przy aperitifie z wina musującego, longdrinku lub napoju bezalkoholowym z naszego menu, a w niektórych terminach możesz zamówić 4-daniową kolację. Zanurz się w spokoju Szprewy, gdy woda delikatnie ociera się o łódź i zobacz, jak żywa i kolorowa atmosfera ożywa na brzegach rzeki. Jeśli zdecydujesz się na kolację, delektuj się aperitifem podczas wycieczki w jedną stronę na pokładzie FITZGERALD do miejsca docelowego - Patio Restaurant Ship, gdzie czeka na Ciebie pyszne 4-daniowe menu. Po przybyciu do czarującej atmosfery restauracji PATIO czeka na Ciebie niezapomniane doświadczenie kulinarne: wykwintne czterodaniowe menu, przygotowane przez nasz profesjonalny zespół kuchenny, które zachwyci Twoje kubki smakowe. Przykładowe menu 4-daniowej kolacji w restauracji PATIO na statku: (które może spontanicznie ulec zmianie w zależności od dostępności i oferty) *** Szkocki łosoś rouge | Hash brown | Kwaśna śmietana Szparagi z Brandenburgii | Hash brown | Kwaśna śmietana *** Pieczony karczoch | espuma ziołowa | Époisses *** Połów dnia | Letnie warzywa | Kuskus Wolno gotowana cielęcina | Letnie warzywa | Kuskus Grillowany seler naciowy | Letnie warzywa | Kuskus *** Lody jogurtowe | Ciasto oliwkowe | Limonka Ten wieczór na długo pozostanie w Twojej pamięci!

Berlin: Rejs wycieczkowy łodzią elektryczną z audioprzewodnikiem

Berlin: Rejs wycieczkowy łodzią elektryczną z audioprzewodnikiem

Podziwiaj piękne centrum Berlina w ramach rejsu krajoznawczego po Sprewie. Zobacz atrakcje wzdłuż kanału Kupfergraben, takie jak plac Lustgarten i most Schloßbrücke. Płynąc, popijaj napój zakupiony w barze na pokładzie. Wejdź na pokład statku na położonej w centrum miasta przystani organizatora atrakcji. Usiądź wygodnie na wybranym przez siebie miejscu. Łódź wyposażona jest w szklany dach, który można złożyć w trakcie ładnej pogody, oraz system ogrzewania, który zapewnia przytulne warunki w chłodniejsze dni. Korzystaj z różnych udogodnień, w tym toalet. Uwiecznij na zdjęciach Wyspę Muzeów z obu jej stron. Przepłyń obok dzielnicy Nikolaiviertel, zrekonstruowanego historycznego centrum Berlina. Poczuj modny klimat ulicy Friedrichstrasse i zachwyć się elegancką architekturą dzielnicy rządowej. Dowiedz się więcej o mijanych atrakcjach dzięki zapewnionemu audioprzewodnikowi w języku niemieckim i angielskim. Po zakończeniu wycieczki wróć do punktu początkowego. 

Berlin: Wycieczka krajoznawcza klasycznym Volkswagenem T1 Samba Bus

Berlin: Wycieczka krajoznawcza klasycznym Volkswagenem T1 Samba Bus

Odkryj wszystkie najważniejsze zabytki i przeżyj na nowo prawie 800 lat historii Berlina podczas wycieczki po mieście klasycznym autobusem Volkswagen T1 Samba. Podczas jazdy ciesz się komentarzem na żywo od kierowcy i obserwuj mijane miejsca, w tym mur berliński i wieżę telewizyjną. Wejdź na pokład autobusu T1 Samba i wyrusz na przygodę z przewodnikiem po mieście. Wybierz malowniczą trasę, podczas gdy kierowca będzie nawigował po małych, ale uroczych bocznych drogach. Podróżuj przez różne epoki Berlina, odkrywaj zapomniane miejsca i odkrywaj początki niemieckiej stolicy. Rzuć okiem na przeszłość Berlina, korzystając z broszury ze zdjęciami. Dostosowane do poszczególnych lokalizacji wycieczki, zobacz, jak wyglądały miejsca i wnętrza w dawnych czasach. Trasa obejmuje: - Katedra Berlińska - Lustgarten - Stare muzeum - Galeria Narodowa - Nowe Muzeum - Muzeum Pergamońskie - Muzeum Bode - Biblioteka Państwowa w Berlinie - Teatr Maksyma Gorkiego - Niemieckie Muzeum Historyczne - Neue Wache - Alte Kommandantur - Kronprinzenpalais - Prinzessinnenpalais - Uniwersytet Humboldta - Berlińska Opera Państwowa - Bebelplatz - Altes Palais - Unter den Linden - Pariser Platz - Brama Brandenburska - Reichstag - Dzielnica rządowa - Kancelaria Federalna - Dworzec Centralny - Most Moltke - Kongresshalle - Pałac Bellevue - Siegessäule - Ambasady skandynawskie - Zoologischer Garten - Theater des Westens - Savignyplatz - Kurfürstendamm - Gedächtniskirche - Tauentzienstraße - KaDeWe - Dzielnica ambasad - Filharmonia Berlińska - Kulturforum - Plac Poczdamski - Mur berliński - Niederkirchner Straße - Stacja Anhalter - Pomnik Holokaustu - Bunkier Führera - Kancelaria Rzeszy - Friedrichstraße - Checkpoint Charlie - Gendarmenmarkt - Pałac Miejski w Berlinie - Most Jungfern - Galgenhaus - Rotes Rathaus - Wieża telewizyjna - Fontanna Neptuna - Kościół Mariacki

Berlin: Samodzielne rodzinne i szkolne poszukiwania skarbów

Berlin: Samodzielne rodzinne i szkolne poszukiwania skarbów

Odkrywaj ekscytujący Berlin na własną rękę dzięki tej wycieczce poszukiwaczy śmieci, która daje rodzinom, klasom szkolnym i jednodniowym wycieczkom możliwość poznania Berlina w wyjątkowy sposób. Kompaktowa wersja Berlin City Scavenger Hunt zaprowadzi Cię do najsłynniejszych zabytków tego tętniącego życiem miasta. Punktem wyjścia dla tego wyjątkowego spaceru po Berlinie będzie zegar światowy na Alexanderplatz. Kontynuuj do wieży telewizyjnej, z której roztacza się wspaniały widok na Berlin z tarasu widokowego (bilet nie jest wliczony w cenę). W katedrze berlińskiej czeka na Ciebie również zagadka, idealne miejsce na chwilę wytchnienia. Będziesz mógł zrobić sobie przerwę od Scavenger Hunt City Tour Berlin, kiedy tylko masz na to ochotę. Być może chciałbyś przyjrzeć się bliżej np. berlińskiej katedrze lub odwiedzić Muzeum Pergamońskie na Wyspie Muzeów. Następnie przejdź do Neue Wache, Uniwersytetu Humboldta i prawdopodobnie najpiękniejszego miejsca w Berlinie, Gendarmenmarkt z malowniczymi francuskimi i niemieckimi katedrami. Nie trzeba dodawać, że zagadki zaprowadzą Cię również na Pariser Platz, gdzie stoi symbol Berlina, Brama Brandenburska. Wycieczka zakończy się na Potsdamer Platz ze słynnym Sony Center. Pudełko z grą miejską zawiera 9 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert z zagadkami do rozwiązania. Kierując się jasnymi i jednoznacznymi wskazówkami, przejedziesz przez Berlin. Rozwiąż zagadki i pozwól wskazówkom poprowadzić Cię do następnego celu. Koperty będą również zawierały szczegółowe informacje o każdej atrakcji – jej historię i dzisiejsze wykorzystanie, które można wykorzystać między innymi do dalszych działań w klasie.

Berlin: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Pergamońskie: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Muzeum Pergamońskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Pergamońskie? Kliknij tutaj.

Muzeum Pergamońskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4358 recenzji)

To było świetne! Piękny statek, kryształowe kieliszki, duży wybór drinków, ciepłe koce przed wiatrem i przesympatyczna załoga. Szczególnie przyjemne były dla mnie krótkie, ale pouczające wyjaśnienia zabytków i pięknej muzyki. Mogę tylko polecić!

Bardzo dobrze, możliwość zwiedzania kolekcji muzeów i spaceru w czasie i historii to luksus. A odrębny rozdział, ze względu na swój niezwykły charakter, stanowi „Panorama Pergamo” – wspaniałe przeżycie

Super luksusowy rejs statkiem po Sprewie. Gorąco polecam, jeśli chcesz uzyskać pierwsze wrażenie na temat zabytków Berlina na sofie lub fotelu z drinkiem w dłoni. Świetna załoga!

Przydałaby się mapa muzeów z godzinami otwarcia, najważniejszymi dziełami i wskazówkami, jak do nich dotrzeć

Doskonałe i pouczające, szczególnie podobało mi się muzeum Bode!