Muzeum Narodowe w Pradze: bilety i wycieczki

Muzeum Narodowe w Pradze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: Prywatna wycieczka po Starym Mieście zabytkowym samochodem

1. Praga: Prywatna wycieczka po Starym Mieście zabytkowym samochodem

Odkryj urok Pragi podczas naszej 60-minutowej wycieczki klasycznym samochodem. Cofnij się w czasie w naszej własnej replice Mercedesa 770K, słuchając pouczającego audioprzewodnika dostępnego w wielu językach. Usiądź wygodnie w naszym kabriolecie, gdy zabierzemy Cię w podróż po najsłynniejszych zabytkach miasta. Zapewniamy łatwy odbiór i dowóz do hotelu (wliczony w cenę), więc nie musisz się martwić o znalezienie nas. Wszystkie nasze samochody wyposażone są w rozsuwany dach, który chroni przed złą pogodą. Oto najbardziej znane zabytki i miejsca, które zobaczysz podczas wycieczki: 1 - Teatr Stanowy - Miejsce światowej premiery Don Giovanniego Mozarta w XVIII wieku 2 - Kościół św. Jiljí - Zabytkowy gotycki kościół na Starym Mieście, mający powiązania z królem Karolem IV 3 - ulica Karlova - część historycznego Traktu Królewskiego, na którym odbywały się koronacje czeskich królów 4 - Nowy Ratusz - secesyjny budynek i centralne centrum administracyjne Pragi 5 - Josefov - najmniejsza dzielnica Pragi, dawniej żydowskie getto, znana z zabytków i synagog 6 - Stara Nowa Synagoga - najstarsza czynna synagoga w Europie, znana z gotyku i legendy o Golemie 7 - Rudolfinum - neorenesansowe centrum kultury mieszczące Filharmonię Czeską i znane z Sali Dvořáka 8 - Clementinum - siedziba Biblioteki Narodowej i słynie z rozległej architektury barokowej 9 - Rynek Staromiejski - Historyczne serce Pragi z wieloma zabytkami 10 - Praski zegar astronomiczny - To trzeci najstarszy zegar astronomiczny na świecie i najstarszy wciąż działający 11 - Kościół Najświętszej Marii Panny przed Týnem - gotycka perła Pragi z wysokimi iglicami i słynnymi organami 12 - Pałac Kinsky'ego - zabytkowy rokokowy budynek, w którym znajduje się kolekcja grafiki Galerii Narodowej 13 - Zamek Praski - Największy na świecie starożytny zamek i siedziba władzy czeskich królów i prezydentów 14 - Pałac Schwarzenbergów - Renesansowy pałac mieszczący Galerię Narodową i Instytut Historii Wojskowości 15 - Praga Loreta - Wspaniały barokowy kompleks na Hradczanach, znany ze swojej imponującej architektury 16 - Most Karola - Kultowy średniowieczny kamienny most w Pradze, łączący Zamek Praski i Stare Miasto 17 - Kościół św. Mikołaja - Majestatyczny barokowy kościół słynący z monumentalnej architektury i znakomitego projektu artystycznego 18 - Ściana Lennona - Historyczny symbol oporu politycznego, obecnie galeria plenerowa inspirowana twórczością Johna Lennona

Praga: Bilet do Muzeum Narodowego i audioprzewodnik online po mieście

2. Praga: Bilet do Muzeum Narodowego i audioprzewodnik online po mieście

Skorzystaj z biletu wstępu do Muzeum Narodowego w Pradze i zanurz się w czeskiej historii i kulturze. Skorzystaj z dołączonego audioprzewodnika i wybierz się na samodzielną wycieczkę po Starym i Nowym Mieście. Odbierz swój bilet w biurze organizatora w uroczym centrum Starego Miasta w Pradze. Rozpocznij samodzielną wycieczkę z audioprzewodnikiem bezpośrednio na swoim smartfonie. Podczas tej wycieczki z audioprzewodnikiem odwiedź Rynek Staromiejski, zobacz zegar astronomiczny, poznaj niesamowitą historię Teatru Estate, w którym grał nawet Mozart, i zagłęb się w historię i wydarzenia związane z Placem Wacława, który ukształtował cały naród czeski. Końcowe etapy audioprzewodnika koncentrują się na fascynującej historii związanej z Muzeum Narodowym i opisują szeroki wachlarz dekoracji, które zdobią ten wyjątkowy budynek.

Praga: wycieczka po mieście i rejs z kolacją z odbiorem z hotelu

3. Praga: wycieczka po mieście i rejs z kolacją z odbiorem z hotelu

Poznaj Pragę nocą podczas 4-godzinnej połączonej wycieczki po mieście i rejsu z kolacją po Wełtawie, aby zobaczyć atrakcje nadrzeczne oświetlone wieczorem. Rozpoczniesz od 45-minutowej wycieczki minibusem po Starym Mieście, Dzielnicy Żydowskiej i Nowym Mieście, mijając znane miejsca, takie jak Synagoga Hiszpańska i Synagoga Staro-Nowa. Dowiedz się o żydowskim dziedzictwie Pragi w dawnym getcie żydowskim i udaj się na Plac Republiki, aby zobaczyć piękny przykład architektury secesyjnej w Miejskim Domu Reprezentacyjnym. Zobacz oryginalne fortyfikacje Starego Miasta i gotycką Wieżę Prochową, a następnie krótką wycieczkę po Nowym Mieście, w tym na Plac Wacława, Operę Państwową, dawny czechosłowacki parlament i Muzeum Narodowe. Przejdź przez most Nusle, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kilka dzielnic Pragi. Następnie wsiądź na pokład luksusowej łodzi po Wełtawie, gdzie czeka powitalny drink, zanim wyruszysz w 3-godzinny rejs. Usiądź wygodnie i podziwiaj widoki na Zamek Praski na tle nocnego nieba. Przepłyń obok klasztoru na Strahowie, kościoła św. Mikołaja i wieży Petrin i wyjdź poza granice centrum miasta do Zamku Wyszehradzkiego i Tańczącego Domu. Przez cały czas będziesz się delektować bufetem z gorącymi i zimnymi potrawami, serwowanymi w klimatyzowanych komfortowych warunkach. Jeśli wolisz poczuć bryzę we włosach podczas rejsu obok Mostu Karola, Rudolfinum lub Teatru Narodowego, jest nawet zewnętrzny taras widokowy.

Praga: Wycieczka autobusowa i piesza z przewodnikiem z rejsem po rzece i lunchem

4. Praga: Wycieczka autobusowa i piesza z przewodnikiem z rejsem po rzece i lunchem

Ciesz się wszystkim, co Praga może zaoferować podczas wycieczki z przewodnikiem po wszystkich głównych zabytkach historycznych. Zobacz Muzeum Narodowe, Tańczący Dom, Most Karola, Teatr Narodowy, Rudolfinum. Następnie jedź do Zamku Praskiego i przejdź się po terenie zamku, zanim wyjdziesz na Most Karola. Ciesz się rejsem po Wełtawie i lunchem w lokalnej restauracji. Na koniec przejdź się na Rynek Starego Miasta i dzielnicę żydowską. Zakończ wycieczkę na Placu Wacława.

Praga: wycieczka po Starym Mieście i bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Narodowego

5. Praga: wycieczka po Starym Mieście i bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Narodowego

Wybierz się na 1,5-godzinny spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Placu Wacława z licencjonowanym przewodnikiem. Zobacz najważniejsze atrakcje pięknego Starego Miasta w Pradze i poznaj historię tego miasta od swojego doświadczonego przewodnika Pod koniec pieszej wycieczki po Starym Mieście Twój przewodnik poprowadzi Cię do Muzeum Narodowego, opowiadając po drodze o jego historii. Po dotarciu do Muzeum Narodowego otrzymasz bilet wstępu bez kolejki, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i od razu rozpocząć zwiedzanie Muzeum Narodowego. Wejdź do muzeum i odkryj jego fascynujące kolekcje we własnym tempie.

Praga: Zamek, Muzeum Narodowe i Ratusz - bilety i audio

6. Praga: Zamek, Muzeum Narodowe i Ratusz - bilety i audio

Ciesz się zwiedzaniem Pragi we własnym tempie, unikając długich kolejek do 3 najważniejszych zabytków. Odbierz bilety wstępu w centralnej lokalizacji i rozpocznij zwiedzanie. Każdy bilet jest ważny przez 2 dni od dnia jego wydania i obejmuje 1 wejście do każdej atrakcji. Oprócz wszystkich biletów otrzymasz dane logowania do internetowego przewodnika audio bezpośrednio na swój telefon, który podkreśli dla Ciebie najciekawsze informacje, a także wiele legend i historii związanych z tymi zabytkami. Zwiedź Zamek Praski i poznaj jego historię sięgającą IX wieku. Przez lata był domem dla królów Czech, cesarzy rzymskich i prezydentów Czechosłowacji i Republiki Czeskiej. Podążając trasą B, odkryj najważniejsze atrakcje zamku, w tym jego piękne wnętrza, a także katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego i Złotą Uliczkę z wieżą Daliborka. Udaj się do gotyckiej Astronomicznej Wieży Zegarowej, która przetrwała próbę czasu i nadal jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Pragi. Zanim wejdziesz do środka, obejrzyj zegar z zewnątrz, aby zobaczyć posąg Chrystusa, za którym podążają jego uczniowie. Ponury Żniwiarz również się pojawia, dzwoniąc dzwonkiem i sprawdzając, czyj czas nadszedł. 75% części tego zegara jest oryginalnych i pochodzi z XV wieku. Z biletem wejdź do Ratusza Staromiejskiego i wjedź windą na wieżę, skąd roztacza się panoramiczny widok na praskie Stare Miasto. Na koniec odwiedź Muzeum Narodowe, aby odkryć historię naturalną, historię, sztukę i muzykę Republiki Czeskiej.

Praga: 2,5-godzinny Zamek Wyszehradzki z Gorlicami i biletami wstępu

7. Praga: 2,5-godzinny Zamek Wyszehradzki z Gorlicami i biletami wstępu

Wyszehrad znajduje się na skalistym cyplu nad Wełtawą i oferuje wspaniałe widoki na miasto. Zamek służył jako ważna rezydencja królewska, zanim wojny husyckie nie doprowadziły go do ruiny pod koniec średniowiecza. Później został on przekształcony w barokową fortecę, jaką znamy dziś.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Pragi, przed wejściem do Muzeum Narodowego na początku Placu Wacława. Po krótkim przejeździe metrem przekrocz bramę barokowej fortecy i przejdź przez rozległy park. Kryje on takie skarby, jak romańska kaplica św. Marcina z końca XI wieku. Następnie odwiedź Bazylikę św. Piotra i Pawła (przylegającą do królewskiej kaplicy kolegiackiej), którą pod koniec XIX w. przebudowano w stylu neogotyckim. Zdobią ją teraz freski w stylu Art Nouveau. Kontynuuj wędrówkę po sąsiednim cmentarzu, gdzie możesz zobaczyć groby jednych z najbardziej uznanych artystów czeskich, jak Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Alfons Mucha czy Karel Čapek. Zwolnij trochę i dowiedz się, kim oni byli i czym wyróżniali się za życia. Wykorzystaj czas na podziwianie znakomitych widoków na miasto, a jeśli chcesz zobaczyć więcej, wejdź do podziemnych kazamatów w murach obronnych. Znajdują się tu barokowe posągi z Mostu Karola.

Praga: Wciągająca wycieczka piesza z wirtualną rzeczywistością

8. Praga: Wciągająca wycieczka piesza z wirtualną rzeczywistością

Podczas tej dwugodzinnej wycieczki z przewodnikiem odkryjesz najważniejsze atrakcje Pragi, takie jak słynne Stare Miasto, Muzeum Narodowe i kultowy Tańczący Dom. Twoja podróż zostanie wzbogacona o sześć scen rzeczywistości wirtualnej, które poprowadzą Cię przez różne etapy czeskiej historii. Podczas tej wycieczki zobaczysz, jak wyglądał plac 120 lat temu, będziesz świadkiem przyczyn wielkich wojen w średniowieczu, zobaczysz, jak sowieckie czołgi wjeżdżają do miasta podczas Praskiej Wiosny, i doświadczysz z pierwszej ręki operacji Anthropoid . Dowiedz się o historii miasta od lokalnego przewodnika eksperta, przeżywając te chwile w wirtualnej rzeczywistości. Kiedy zdejmiesz okulary, porównaj zdumiewającą różnicę w budynkach i uzyskaj głębsze zrozumienie niektórych z najbardziej wpływowych momentów w historii. Wycieczka zakończy się w pobliżu kultowego Tańczącego Domu, obok jednej z najpiękniejszych promenad w mieście wzdłuż Wełtawy. Poznaj historię Pragi podczas interaktywnej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Cofnij się w czasie, aby ponownie przeżyć chwile z historii, korzystając z gogli wirtualnej rzeczywistości.

Praga: 2-godzinna wycieczka po mieście + 1-godzinny rejs statkiem

9. Praga: 2-godzinna wycieczka po mieście + 1-godzinny rejs statkiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po centrum Pragi, podróżując klimatyzowanym autokarem i pieszo, aby zobaczyć główne atrakcje miasta. Idealna dla odwiedzających po raz pierwszy, wycieczka prowadzi do Opery Narodowej, Muzeum Narodowego i Placu Wacława, gdzie można podziwiać posąg patrona Czech. Kontynuuj przez Plac Karola, jadąc wzdłuż brzegów Wełtawy do Mostu Karola. Zobacz neorenesansową salę koncertową Rudolfinum. Następnie przejdź przez rzekę do kompleksu Zamku Praskiego. Spaceruj po dziedzińcach zamkowych, aby zobaczyć katedrę św. Wita, siedzibę arcybiskupa Pragi. Odwiedź Pałac Królewski i Złotą Uliczkę, legendarne miejsce tajemniczych alchemików. Wróć do autokaru, przejdź na Stare Miasto. Przejdź przez dawną dzielnicę żydowską Josefov. Podziwiaj zabytki Rynku Starego Miasta. Podziwiaj kościół św. Mikołaja i katedrę Tyn. Zobacz Ratusz Starego Miasta i jego słynny zegar astronomiczny z 12 apostołami z 1410 roku. Zakończ wycieczkę w pobliżu nowoczesnego centrum miasta.

Praga: Prywatna wycieczka zabytkowym samochodem - 2 godziny dla 6 osób

10. Praga: Prywatna wycieczka zabytkowym samochodem - 2 godziny dla 6 osób

Ciesz się urokiem Pragi podczas naszej 120-minutowej wycieczki klasycznym samochodem. Podróżuj przez historię w naszej niestandardowej replice Mercedesa 770K, słuchając przewodnika w różnych językach. Poczuj komfort naszego kabrioletu, gdy oprowadzimy Cię po najważniejszych zabytkach miasta. Zapewniamy łatwy odbiór i dowóz do hotelu (wliczony w cenę), więc nie musisz się martwić o znalezienie nas. Wszystkie nasze samochody wyposażone są w rozsuwany dach, który chroni przed złą pogodą. Oto najbardziej znane zabytki i miejsca, które zobaczysz podczas wycieczki: 1 - Teatr Stanowy - Miejsce światowej premiery Don Giovanniego Mozarta w XVIII wieku 2 - Kościół św. Jiljí - Zabytkowy gotycki kościół na Starym Mieście z połączeniami z królem Karolem IV 3 - ulica Karlova - część historycznego Traktu Królewskiego, na którym odbywały się koronacje czeskich królów 4 - Nowy Ratusz - secesyjny budynek i centralne centrum administracyjne Pragi 5 - Josefov - najmniejsza dzielnica Pragi, dawniej żydowskie getto, znana z zabytków i synagog 6 - Stara Nowa Synagoga - najstarsza czynna synagoga w Europie, znana z gotyku i legendy o Golemie 7 - Rudolfinum - neorenesansowe centrum kultury mieszczące Filharmonię Czeską i znane z Sali Dvořáka 8 - Clementinum - siedziba Biblioteki Narodowej i słynie z rozległej architektury barokowej 9 - Rynek Staromiejski - Historyczne serce Pragi z wieloma zabytkami 10 - Praski zegar astronomiczny - To trzeci najstarszy zegar astronomiczny na świecie i najstarszy wciąż działający 11 - Kościół Týn - gotycki klejnot Pragi z wysokimi iglicami i słynnymi organami piszczałkowymi 12 - Pałac Kinsky'ego - zabytkowy rokokowy budynek, w którym znajduje się kolekcja grafiki Galerii Narodowej 13 - Zamek Praski - Największy na świecie starożytny zamek i siedziba władzy czeskich królów i prezydentów 14 - Pałac Schwarzenbergów - Renesansowy pałac mieszczący Galerię Narodową i Instytut Historii Wojskowości 15 - Praga Loreta - Wspaniały barokowy kompleks na Hradczanach, znany ze swojej imponującej architektury 16 - Most Karola - Kultowy średniowieczny kamienny most w Pradze, łączący Zamek Praski i Stare Miasto 17 - Kościół św. Mikołaja - Majestatyczny barokowy kościół słynący z monumentalnej architektury i znakomitego projektu artystycznego 18 - Ściana Lennona - Historyczny symbol oporu politycznego, obecnie galeria plenerowa inspirowana twórczością Johna Lennona 19 - Tańczący Dom - Nowoczesny symbol architektoniczny w Pradze, zaprojektowany przez architektów Franka O. Gehry'ego i Vlado Milunića 20 - Teatr Narodowy - Pomnik narodowy i kluczowa instytucja kultury, w której odbywają się przedstawienia operowe, baletowe i teatralne 21 - Wieża ciśnień Sitkov - najbardziej pochylona XV-wieczna wieża w Pradze, dawniej posterunek nadzoru bezpieczeństwa państwa 22 - Plac Wacława - Historyczny rynek z 1348 roku na Nowym Mieście, znany z organizacji ważnych wydarzeń i zgromadzeń 23 - Muzeum Narodowe - Najsłynniejsze czeskie muzeum, w którym znajduje się ponad 13 milionów obiektów 24 - Wieża telewizyjna Zizkov - najwyższa budowla w Pradze, zbudowana w latach 1985-1992, mieszcząca panoramiczną restaurację

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::

Muzeum Narodowe w Pradze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Narodowe w Pradze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Narodowe w Pradze? Kliknij tutaj.

Muzeum Narodowe w Pradze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(828 recenzji)

Martin był bardzo kompetentny i cierpliwy w odpowiadaniu na moje pytania; jednak prawie przegapiłem wycieczkę, ponieważ nie otworzył swojego „pomarańczowego” parasola i stał na środku schodów Muzeum Narodowego zamiast tam, gdzie mieliśmy się spotkać, „przed” Muzeum Narodowym.