Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Karnet miejski z dostępem do 40 muzeów i atrakcji

1. Kraków: Karnet miejski z dostępem do 40 muzeów i atrakcji

Zwiedzaj Kraków we własnym tempie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami dzięki 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej. Uzyskaj dostęp do 40 muzeów i zabytków. Dowiedz się więcej o bohaterze II wojny światowej Oscarze Schindlerze w Fabryce Oscara Schindlera. Odwiedź Aptekę pod Orłem na terenie byłego getta i dowiedz się, jak Holokaust wpłynął na krakowskich Żydów. Udaj się do Podziemnego Muzeum Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do Twojego biletu City Pass, a aby ułatwić Ci przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, możesz wybrać kartę z nieograniczoną liczbą przejazdów środkami komunikacji miejskiej, zarówno w dzień, jak i w nocy. Muzea objęte karnetem miejskim obejmują: "1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 18. Stara Synagoga 19. Muzeum Archidiecezjalne 20. Dom Szołayskich 21. Kamienica Hipolitów 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Modernizmu Polskiego Rydlówka 24. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Ulica Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK 28. Wieża ratuszowa 29. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 30. Muzeum Żydowskie Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej poświęcone gen. Emilowi Fieldorfowi Nilowi 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy Krakowa 38. Kopiec Kościuszki"

Kraków: Fabryka Oskara Schindlera / Wejście z Kartą Krakowską

2. Kraków: Fabryka Oskara Schindlera / Wejście z Kartą Krakowską

Poznaj jedną z najbardziej inspirujących historii z czasów II wojny światowej dzięki biletowi wstępu do dawnej fabryki emalii Oskara Schindlera w Krakowie. Uzyskaj wgląd w człowieka, który zainspirował hitowy film "Lista Schindlera" i dowiedz się, jak członek partii nazistowskiej pomógł ponad 1200 Żydom uciec przed Holokaustem. Odkryj, jak wyglądało codzienne życie w okupowanym przez nazistów Krakowie i przyjrzyj się osobistym dramatom jego mieszkańców. Muzeum zajmuje dawną fabrykę emalii Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, który uratował ponad tysiąc polskich Żydów podczas II wojny światowej. Wciągająca wystawa muzeum prowadzi zwiedzających przez wojenną historię Krakowa, szczegółowo opisując utworzenie i likwidację krakowskiego getta. Stała wystawa muzeum zapewnia kompleksowe i wciągające doświadczenie, zabierając odwiedzających w chronologiczną podróż przez wojenne wydarzenia, które miały miejsce w Krakowie. Narracja rozpoczyna się od inwazji na Polskę w 1939 r., badając okupację i utworzenie krakowskiego getta. Zagłębia się w życie ludności żydowskiej, opresyjne warunki, z którymi musieli się zmierzyć, oraz ostateczną likwidację getta.

Kraków: Bilet do Muzeum Narodowego w Krakowie (3-dniowa Karta Krakowska)

3. Kraków: Bilet do Muzeum Narodowego w Krakowie (3-dniowa Karta Krakowska)

Odkryj dwie stałe galerie Muzeum Narodowego w Krakowie dzięki temu prostemu biletowi wstępu. Odwiedź galerię "Broń i mundury w Polsce" na parterze Muzeum. Jest to druga co do wielkości wystawa w Polsce prezentująca wczesne militaria. Przejdź przez ponad 2000 eksponatów obejmujących historię wojskowości od średniowiecza do II wojny światowej. Przejdź się po galerii "Sztuka Dekoracyjna", aby zobaczyć obiekty ułożone w porządku chronologicznym od wczesnego średniowiecza do okresu secesji. Przejdź się po kolekcji złota, tkanin, ubrań, mebli, ceramiki, szkła i instrumentów muzycznych. Oprócz wyżej wymienionego muzeum, przez 3 dni masz dostęp do 37 innych muzeów w Krakowie, które możesz odwiedzić za darmo z kartą Kraków. Muzea objęte karnetem miejskim obejmują: "1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 18. Stara Synagoga 19. Muzeum Archidiecezjalne 20. Dom Szołayskich 21. Kamienica Hipolitów 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Modernizmu Polskiego Rydlówka 24. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Ulica Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK 28. Wieża ratuszowa 29. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 30. Muzeum Żydowskie Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej poświęcone gen. Emilowi Fieldorfowi Nilowi 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy Krakowa 38. Kopiec Kościuszki

Wycieczka rowerowa po krakowskiej Starówce, najważniejsze atrakcje i przyroda

4. Wycieczka rowerowa po krakowskiej Starówce, najważniejsze atrakcje i przyroda

Wsiądź na rower i odkryj najważniejsze atrakcje Krakowa oraz mniej znane miejsca z doświadczonym Lokalnym przewodnikiem. Naucz się poruszać po mieście i zanurz się w lokalnej historii i kulturze. Ciesz się zwiedzaniem Krakowa w najbardziej efektywny i ekologiczny sposób! Podczas 2-godzinnej wycieczki wskoczysz na wypożyczony rower i odkryjesz najważniejsze atrakcje krakowskiego Starego Miasta, zaczynając od tętniącego życiem Rynku Głównego. Tutaj będziesz podziwiać kultowe Sukiennice w stylu renesansowym (Sukiennice), starą wieżę ratuszową i strzelistą Bazylikę Mariacką, słynącą z cogodzinnych dźwięków trąb z gotyckiej wieży strażniczej. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem miejskim pasem zieleni wokół starego miasta Planty, aby zobaczyć zabytkowy Teatr im. Juliusza Słowackiego, XV-wieczną bramę obronną Barbakan i średniowieczną gotycką wieżę bramną Św. Bramę Floriańską. Podczas wycieczki poznasz nowe fakty historyczne i legendy dotyczące miasta. Miniecie Państwo wiele ważnych zabytków, takich jak Pomnik Grunwaldzki i Pomnik Jana Matejki, a także wiele pięknych kościołów, takich jak Bazylika św. Floriana. Zobacz historyczne budynki najstarszego polskiego uniwersytetu – Uniwersytetu Jagiellońskiego i odkryj kultowe Wzgórze Wawelskie z Katedrą Wawelską i Zamkiem Królewskim. Wybierz się na przejażdżkę rowerem wzdłuż historycznych ulic Kanoniczej i Grodzkiej, aby podziwiać liczne muzea, pałace i kościoły, takie jak bogato zdobiony barokowy kościół św. Piotra i Pawła. Pod koniec owocnej wycieczki zwrócisz rower do wypożyczalni. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć więcej niesamowitych zabytków i miejsc przyrodniczych. Wydłużona trasa obejmuje jazdę rowerem wzdłuż brzegu Wisły do bujnego Parku Bednarskiego, w którym znajdują się opuszczone ruiny Fortu Benedykta. W dalszej części, na Placu Bohaterów Getta poznamy burzliwą historię getta żydowskiego, które powstało w Podgórzu podczas II wojny światowej. Przejedziesz także przez historyczną dzielnicę żydowską Kazimierz, w której znajduje się wiele obiektów dziedzictwa żydowskiego, takich jak Stara Synagoga, Synagoga Remuh i Synagoga Tempel. Opcja 6-godzinna zapewni Ci najbardziej intensywne przeżycie Krakowa, z atrakcjami Starego Miasta i Kazimierza, a także obrzeżami miasta z cichymi miejscami otoczonymi przyrodą, z dala od tłumów. Zobaczysz Muzeum Narodowe i Stadion Marszałka Józefa Piłsudskiego Cracovii, a następnie przejedziesz przez park, aby zobaczyć ukryty klejnot – Kopiec Kościuszki. Ten monumentalny sztuczny kopiec usypano w 1820 roku dla upamiętnienia jednego z największych bohaterów wojskowych Polski, Tadeusza Kościuszki. Dodatkowo będzie czas wolny na złapanie precla lub innej lokalnej przekąski (na własny koszt)

Kraków_ Prywatne zwiedzanie Starego Miasta i Muzeum Narodowego

5. Kraków_ Prywatne zwiedzanie Starego Miasta i Muzeum Narodowego

Odkryj najważniejsze atrakcje historycznego Starego Miasta w Krakowie i zobacz ogromną kolekcję polskiego dziedzictwa w Muzeum Narodowym. Poznaj fantastyczne zabytki znajdujące się na Rynku Głównym, podążaj śladami królów Polski Traktem Królewskim i zobacz znane na całym świecie Wzgórze Wawelskie! Ciesz się towarzyszeniem swojego prywatnego, kompetentnego przewodnika, który dostosuje tempo do Twoich życzeń. Krakowskie Stare Miasto jest pełne zabytków na każdym rogu, fascynujących legend i burzliwych faktów na przestrzeni wieków. Podczas tej pieszej wycieczki zobaczysz kilka głównych atrakcji, takich jak Barbakan, Sukiennice, Bazylika Mariacka i Zamek na Wawelu. Ale zobacz także kilka ukrytych klejnotów i poznaj powiązane historie. Przewodnik wyjaśni Ci ciekawostki dotyczące Bramy Floriańskiej, Eros Bound czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aby uzupełnić swoją wiedzę o Krakowie i Polsce, wejdź do Muzeum Narodowego. Przez lata zbierano bardzo ważne i symboliczne rzeczy, aby w autentyczny sposób przedstawić Państwu historię. Przyjrzyj się dawnym militariom Wojska Polskiego (Husaria), przykładom rzemiosła artystycznego oraz pamiątkom po wielkich wydarzeniach i postaciach tak ważnych dla historii Polski: rząd koński Stefana Czarnieckiego, zbroja łuskowa Stanisława Jabłonowskiego. Możesz wybrać, czy chcesz cieszyć się pełną 4-godzinną wycieczką z przewodnikiem po Starym Mieście i Muzeum Narodowym, czy tylko 2-godzinną pieszą wycieczką z przewodnikiem po Starym Mieście i samodzielnym zwiedzaniem Muzeum Narodowego.

Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i Sukiennicach w Krakowie

6. Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i Sukiennicach w Krakowie

Odkryj atrakcje historycznego Starego Miasta w Krakowie i zobacz ogromną kolekcję polskiej sztuki w Sukiennicach. Poznaj fantastyczne zabytki znajdujące się na Rynku Głównym, podążaj śladami królów Polski Traktem Królewskim i zobacz znane na całym świecie Wzgórze Wawelskie! Ciesz się towarzyszeniem swojego prywatnego, kompetentnego przewodnika, który dostosuje tempo do Twoich życzeń. Krakowskie Stare Miasto jest pełne zabytków na każdym rogu, fascynujących legend i burzliwych faktów na przestrzeni wieków. Podczas tej pieszej wycieczki zobaczysz kilka głównych atrakcji, takich jak Barbakan, Sukiennice, Bazylika Mariacka i Zamek na Wawelu. Ale zobacz także kilka ukrytych klejnotów i poznaj powiązane historie. Przewodnik wyjaśni Ci ciekawostki dotyczące Bramy Floriańskiej, Eros Bound czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aby uzupełnić swoją wiedzę o Krakowie i Polsce, wejdź do Sukiennic. Budynek ten to nie tylko miejsce zakupów pamiątek i handlu. Przed laty było to bardzo ważne miejsce dla kultury narodowej, ze względu na bale i przyjęcia dla odwiedzających miasto gwiazd. Pomimo tego, że jest to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów polskiej kultury o wspaniałej architekturze, obecnie mieści się w nim także jedna z największych w Polsce stałych ekspozycji XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Jako jeden z oddziałów Muzeum Narodowego posiada obrazy najwybitniejszych artystów. Możesz wybrać, czy chcesz cieszyć się pełną 3-godzinną wycieczką z przewodnikiem po Starym Mieście i Sukiennicach, czy tylko 2-godzinną pieszą wycieczką z przewodnikiem po Starym Mieście i samodzielnym zwiedzaniem Sukiennic.

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

Muzeum Narodowe w Krakowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Narodowe w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Narodowe w Krakowie? Kliknij tutaj.

Muzeum Narodowe w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(268 recenzji)

Doskonały wybór dla orientacji. Zwłaszcza jeśli odwiedzasz miasto po raz pierwszy, dzięki uprzejmości i dostępności w punktach informacyjnych. Na początku nie było do końca jasne, że aby otrzymać kartę trzeba stawić się z gazetą lub wysłać maila z voucherem do punktu informacyjnego, ale to szczegół.

Podałeś błędne informacje na temat godzin pracy jednego z punktów odbioru kart. Musiałem poczekać, aż będzie otwarte. Może warto rozważyć współpracę z Wawelem, żeby to było wliczone w kartę lub przynajmniej dostało jakąś zniżkę.

Zdobycie naszych kart zajęło sporo czasu, ponieważ zamówiliśmy je kilka miesięcy temu, kiedy już je dostaliśmy, chociaż wartość muzeów i transportu jest tego warta

Jest to bardzo praktyczne, sprawdź wcześniej, czy wszystkie atrakcje są otwarte

Bardzo wygodne, aby odwiedzić wszystkie główne zabytki w ciągu jednego dnia