Dodaj daty

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

1. Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

Odwiedź Muzeum Królowej Zofii, które reprezentuje skrzyżowanie przestrzeni, przedmiotów i czasów: miejsce, w którym splatają się narracje razem i opowiadane historie, sprawiając, że każde skrzyżowanie ma znaczenie, ponieważ prowadzi w jednym lub drugim kierunku, zamieniając je w intensywne doświadczenie odkrywania i zdobywania wiedzy. Dlatego wszystko, co jest eksponowane, w całej swojej dziwności, ze wszystkimi swoimi pytaniami, musi dotykać codzienności zwiedzającego, dostarczając autentycznego doświadczenia edukacyjnego. Prezentacja kolekcji Museo Reina Sofia zakłada wielonarracyjną podróż, która przyjmuje określone stanowisko i nie tylko podtrzymuje tajemnicę tkwiącą w sztuce, ale także wzmacnia opór wobec jednej, ustalonej lektury. Tradycyjne gatunki współistnieją obok fotografii, filmu, dźwięku i tańca. Dzięki całodniowemu biletowi będziesz mieć dostęp do ponad 21 000 dzieł, które są obecnie wystawiane w głównym budynku.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

2. Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

3. Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas panoramicznej wycieczki Big Busem z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy Twój przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj na skórze ciepłe hiszpańskie słońce i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Dzięki 11 odlotom dziennie możesz w pełni wykorzystać łatwy sposób na odkrycie piękna i uroku Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz także wybrać się na wycieczkę nocą, aby podziwiać oświetlone wieczorem zabytki miasta.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Reina Sofía

4. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Reina Sofía

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Muzeum Królowej Zofii w Madrycie. Poświęcone sztuce hiszpańskiej najważniejsze atrakcje muzeum obejmują super kolekcje trzech największych hiszpańskich artystów XX wieku - Pabla Picassa, Salvadora Dalí i Joana Miró. Przyjrzyj się z bliska malowidłomu ściennemu „Guernica” Picassa, uważanemu przez wielu za jedno z najpotężniejszych antywojennych dzieł sztuki w historii. Dowiedz się o XX-wiecznych ruchach artystycznych, takich jak sztuka abstrakcyjna, kubizm, surrealizm i modernizm, i podziwiaj ważne dzieła głównych artystów w pięknym muzeum, które dawniej było eleganckim budynkiem szpitalnym. Spójrz na sklepione korytarze i wybierz się na spacer po ogrodach, aby podziwiać budynek z zewnątrz. Przeglądaj korytarze i galerie muzeum ze swoim przewodnikiem i dowiedz się, jak i dlaczego utalentowani artyści na wystawie stworzyli swoje dzieła. Po zakończeniu zwiedzania z przewodnikiem możesz pozostać w muzeum, gdzie możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie. Poza wspaniałymi dziełami z Hiszpanii muzeum wystawia w swoich licznych galeriach tymczasowe wystawy międzynarodowych artystów, co czyni je jednym z największych na świecie muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej.

Madryt: Miejski karnet all inclusive z ponad 20 atrakcjami

5. Madryt: Miejski karnet all inclusive z ponad 20 atrakcjami

Zwiedzaj Madryt z karnetem Go City All-Inclusive Pass przez 1, 2, 3, 4 lub 5 dni i zaoszczędź do 50%* w porównaniu do zakupu oddzielnych biletów na atrakcje. Dzięki ponad 20 atrakcjom, wycieczkom, muzeom i doświadczeniom do odkrycia, możesz dołączyć do wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Królewskim, zwiedzić kultowe muzea, w tym Prado i Reina Sofia, wskoczyć na wycieczkę autobusem hop-on hop-off i rozkoszować się "churros con chocolate" na koniec wycieczki Segwayem. Zsynchronizuj swoją przepustkę z aplikacją Go City, a wszystko, czego potrzebujesz, będziesz mieć w zasięgu ręki. Skorzystaj z przewodnika po mieście, aby uzyskać informacje o godzinach otwarcia i rezerwacjach, i użyj poręcznej mapy, aby poruszać się po mieście. All-Inclusive Pass jest idealny dla tych, którzy chcą zobaczyć i zrobić jak najwięcej - po prostu wybierz liczbę dni, które chcesz i zacznij odkrywać. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: - Zwiedzanie Muzeum Prado z przewodnikiem (R) - Zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Madrycie (R) - Wycieczka Segway z czekoladą i churros (R) - Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off - Muzeum Narodowe Thyssen-Bornemisza - Wycieczka do Toledo z przewodnikiem i transportem powrotnym (R) - Pokaz flamenco i menu tapas w Torres Bermejas (R) - Wycieczka rowerem elektrycznym po Madrycie - Muzeum Reina Sofia - wycieczka z przewodnikiem (R) - Parque del Retiro i zwiedzanie pałacu Cibeles - Museo de Cera (Muzeum Figur Woskowych) - Najważniejsze atrakcje Madrytu (R) - Zwiedzanie Madrytu na segwayach (R) - Wycieczka do El Escorial i Doliny Poległych (R) - Muzeum Lázaro Galdiano - Doświadczenie Las Ventas - Park Retiro - wycieczka rowerowa - Wystawy sztuki Fundacji MAPFRE - Toledo i Segowia - całodniowa wycieczka z transportem (R) (R) wymagana rezerwacja Uwaga: atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Sprawdź cyfrowy przewodnik Go City dołączony do vouchera potwierdzającego (lub aplikację Go City), aby uzyskać pełną listę atrakcji, godziny otwarcia i instrukcje dotyczące rezerwacji (w stosownych przypadkach) przed wyjazdem. *Oszczędności oparte na przykładowych planach podróży na stronie internetowej Go City.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po muzeach Prado i Reina Sofía

6. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po muzeach Prado i Reina Sofía

Wykorzystaj w pełni swój dzień, odwiedzając dwa najważniejsze muzea w Madrycie i na całym terytorium kraju: Prado i Reina Sofía. Ciesz się pełną wycieczką z przewodnikiem po tych dwóch galeriach sztuki i zakończ swój dzień jako ekspert w dziedzinie hiszpańskiej historii i sztuki! Poznaj historię Prado ramię w ramię ze swoim przewodnikiem i podziwiaj olśniewający pokaz dzieł największych europejskich mistrzów, takich jak między innymi Velázquez, Goya, Raphael i Rubens. Będziesz miał okazję odkryć ogromną kolekcję sztuki od XII wieku do końca XX wieku. Następnie odwiedzisz Muzeum Królowej Zofii, gdzie zobaczysz dzieła najlepszych hiszpańskich artystów XX wieku, w tym Pabla Picassa i Salvadora Dali. Twój przewodnik przedstawi komentarz na temat różnych ruchów artystycznych z tego okresu, od sztuki abstrakcyjnej po kubizm, surrealizm i modernizm.

Cała wycieczka segwayem po Madrycie

7. Cała wycieczka segwayem po Madrycie

Najbardziej kompletna wycieczka segwayem w Madrycie. Poznaj to wspaniałe miasto za pomocą naszych przewodników. 3-godzinna wycieczka, która poprowadzi Cię przez główne atrakcje turystyczne miasta. Wyjeżdżając z naszego sklepu w Operze, w sercu Madrytu, odwiedzimy Plaza Mayor. Nasz przewodnik opowie Ci o jego historii, tajemnicach i legendach. Kontynuuj zwiedzanie miasta, odwiedzając katedrę Almudena i majestatyczny Pałac Królewski. Zapierający dech w piersiach widok, który wprawi Cię w zachwyt. Stamtąd udamy się do jednego z najbardziej imponujących miejsc turystycznych w Madrycie, Świątyni Debod. Egipska świątynia w sercu miasta! Podarowany Hiszpanii przez Egipt w 1968 roku, jest jedną z najpiękniejszych atrakcji miasta i zrobi na Tobie wrażenie. Stąd kierujemy się do Parku Retiro przez popularną dzielnicę Barrio de las Letras. Nazwa Barrio de las Letras jest hołdem złożonym wielkim pisarzom, którzy żyli na jego ulicach podczas hiszpańskiego Złotego Wieku. Cervantes, Lope de Vega i Quevedo nadają swoje nazwy niektórym z najważniejszych ulic. Odkryj poniżej tak zwane Paseo del Arte. Thyssen Museum, Reina Sofia i Muzeum Prado. Przejdziemy obok nich, aby przejść do Parku Retiro. Najbardziej ukochany park w Madrycie. Odkryj jego historię, posągi i legendy tego wspaniałego zielonego obszaru miasta. Kryształowy Pałac, staw, pomnik Upadłego Anioła. Setki lat opowieści i legend o tym magicznym parku. 3-godzinna wycieczka, aby odkryć całe miasto. Cały Madryt, najbardziej kompletna wycieczka segwayem po Madrycie.

Madryt: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

8. Madryt: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

Dzięki karcie Go City Explorer Pass zwiedzanie Madrytu jest niezwykle proste. Po prostu wybierz swoje ulubione 3, 4, 5, 6 lub 7 atrakcji z listy ponad 20 opcji i zacznij odkrywać hiszpańską stolicę. Spaceruj śladami królów i królowych podczas wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Królewskim, ciesz się tradycyjnym pokazem flamenco, dołącz do wycieczki Segway (z przystankiem na churros i czekoladę) lub poznaj sztukę i kulturę w jednym z najlepszych muzeów sztuki w Europie, słynnym Muzeum Prado. Zsynchronizuj swoją przepustkę z aplikacją Go City, a wszystko, czego potrzebujesz, będziesz mieć w zasięgu ręki. Skorzystaj z przewodnika po mieście, aby uzyskać informacje o godzinach otwarcia i rezerwacjach, a także użyj poręcznej mapy, aby poruszać się po mieście. Niezależnie od tego, czy jesteś Madrytczykiem, czy przyjeżdżasz na weekend, Explorer Pass jest idealny do zwiedzania we własnym tempie - Twoja przepustka jest ważna przez 60 dni od pierwszej wizyty w atrakcji. Wybierz dowolne 3, 4, 5, 6 lub 7 atrakcji z poniższej listy - (R) wymagana rezerwacja: - Zwiedzanie Muzeum Prado z przewodnikiem (R) - Wycieczka z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie (R) - Wycieczka Segway Tapas Tour po Madrycie (R) - Pokaz flamenco i menu tapas w Torres Bermejas (R) - Wycieczka autobusowa Madryt Hop-On Hop-Off - Muzeum Narodowe Thyssen-Bornemisza - Museo de Cera (Muzeum Figur Woskowych) - Toledo - wycieczka z przewodnikiem i transportem (R) - Madryt - wycieczka z przewodnikiem o zachodzie słońca (R) - Muzeum Reina Sofia - wycieczka z przewodnikiem (R) - Doświadczenie Las Ventas - Nocne zwiedzanie Madrytu na segwayach (R) - Wycieczka Segway z czekoladą i churros (R) - Muzeum Lázaro Galdiano - Najważniejsze atrakcje Madrytu (R) - Wystawy sztuki Fundacji MAPFRE - Wycieczka do El Escorial i Doliny Poległych (R) - Wycieczka rowerowa po parku Retiro (R) - Retiro Park Segway Tour (R) - Pałac Cibeles i wycieczka po parku Retiro (R) - Nocna wycieczka rowerem elektrycznym po Madrycie (R) Uwaga: atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Sprawdź cyfrowy przewodnik Go City dołączony do vouchera potwierdzającego (lub aplikację Go City), aby uzyskać pełną listę atrakcji, godziny otwarcia i instrukcje dotyczące rezerwacji (w stosownych przypadkach) przed wyruszeniem w drogę. *Oszczędności oparte na przykładowych planach podróży na stronie internetowej Go City.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Królowej Zofii z biletem wstępu

9. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Królowej Zofii z biletem wstępu

Miłośnicy sztuki będą zachwyceni możliwością zwiedzania z przewodnikiem jednej z najlepszych galerii sztuki w Madrycie, Muzeum Reina Sofia. W małej grupie będziesz zwiedzać muzeum przez około dziewięćdziesiąt minut, oglądając niektóre z najbardziej znanych dzieł (takich jak Guernica Picassa), a także te mniej znane. Dowiedz się więcej o hiszpańskiej sztuce, kulturze i historii niż w przypadku wizyty w pojedynkę.

Madryt: Wizyta z przewodnikiem w Muzeum Reina Sofia

10. Madryt: Wizyta z przewodnikiem w Muzeum Reina Sofia

Z okazji obchodów 50. rocznicy śmierci Picassa jest to idealna wizyta, aby zrozumieć spuściznę Pabla Picassa, jego twórczość oraz jego namiętny i rewolucyjny charakter, który do dziś budzi tak duże zainteresowanie. Dzięki swojemu przewodnikowi odkryjesz arcydzieło artysty: Guernicę, tajemnice i symbole ukryte za tą uznaną na całym świecie ikoną sztuki, a także proces jej tworzenia i transcendentalną historię stojącą za dziełem. Guernica to obraz namalowany w Paryżu w okresie od maja do czerwca 1937 roku, którego tytuł nawiązuje do bombardowania Guerniki, które miało miejsce 26 kwietnia 1937 roku podczas hiszpańskiej wojny domowej. W 1981 roku dzieło wreszcie dotarło do Hiszpanii. Po raz pierwszy został wystawiony w „Casón del Buen Retiro”, a od 1992 roku można go oglądać w Muzeum Królowej Zofii w Madrycie, gdzie jest na stałej ekspozycji. Jego interpretacja budzi kontrowersje i debatę, ponieważ istnieje kilka symbolicznych postaci, które budzą odmienne opinie. Ale jest coś, o czym nie można dyskutować: jego wartość artystyczna i historyczna, ponieważ odzwierciedla jeden z najbardziej burzliwych momentów w historii naszego kraju. Uważany jest za ikonę XX wieku, symbol straszliwego cierpienia, jakie wojna zadaje człowiekowi. Krytyk Robert Hughes powiedział o Guernice, że był to „ostatni wielki obraz historyczny”

Liczba znalezionych atrakcji: 43
Sortuj wg::

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii? Kliknij tutaj.

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1880 opinii

Wspaniale było zobaczyć Guernicę Picassa! Inne prace Picassa, Dali i innych hiszpańskich artystów również były niesamowite! Zrobiłem tak, że mieli barierę między obrazami a patronami, abyśmy wiedzieli, gdzie stać, czytając opisy obrazów. Wtedy wiemy, jaka jest odpowiednia przestrzeń. Byłoby miło, gdyby mieli też jakiś rodzaj kawiarni.

Bardzo ciekawe muzeum, pełne dzieł nowoczesnych i przyjaznych rodzinie. Dzięki audioprzewodnikowi nawet dzieci stały się pasjonatami.

piękne muzeum, bardzo ciekawe, aby docenić wizytę w środku, weź audioprzewodnik, kosztuje 4,50 euro

Świetnie. Chcesz zobaczyć Guernicę i udało mi się spełnić to życzenie, dołącz do mojego syna

piękna okolica, szeroka oferta, możliwość robienia zdjęć, przyjemna kawiarnia, dużo miejsca