Dodaj daty

Muzeum Narodowe Al Ain

Muzeum Narodowe Al Ain

Muzeum Narodowe Al Ain – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

1. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Al Ain z obiadem

Al Ain, tradycyjna siedziba szejków, jest prawdopodobnie najbardziej folklorystycznym z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zakątkiem świat, który obejmuje dawną kulturę i tradycję w codziennym życiu miasta aż po dzień dzisiejszy. Obejmij całą bogatą kulturę które to miasto ma do zaoferowania, dołączając do naszej wycieczki linią szarą, która zabierze Cię po 1 godzinie do 1:30 jazdy do Al Ain. To jest w tej pięknej oazie będziesz mógł doświadczyć pustynnego życia w całej okazałości. Odwiedzimy największą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. * 09:00 – Wyjazd z miejsca zbiórki * 10:45 – Wizyta w forcie Al Jahili * 11:25 – Wizyta w Muzeum Pałacu Szejka Zayeda * 11:50 – Oaza Al Ain (brama 2) * 12:40 - Lunch (al bawadi) * 13:50 - Wizyta na targu wielbłądów * 14:40 - Góra Jebel Hafeet i przystanek fotograficzny * 15:00 – Gorące źródło – Al Mubazzarah * 18:00 – Wywóz do centrum handlowego w Dubaju

Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

2. Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

Ta wycieczka zabierze nas do najbardziej zielonego z emiratów - Al Ain. To "miasto ogród" szczyci się popularnym uniwersytetem, położonym 120 km od Dubaju. Obfituje w bujne zielone farmy warzyw i palm daktylowych. Naszym następnym celem jest największy targ wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie handlarze przyjeżdżają z całej Zatoki Perskiej, aby kupować i sprzedawać zwierzęta wyścigowe. Następnie docieramy do Ogrodów Hili, słynących z wykopalisk archeologicznych z trzeciego tysiąclecia p.n.e. i starożytnych grobowców. Podążając w kierunku Muzeum Al Ain i oazy palmowej, jesteśmy świadkami tysięcy palm tak typowych dla Arabii. Udajemy się do Jebel Hafeet - najwyższej góry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oszałamiający widok z lotu ptaka z Jebel Hafeet i gorące źródła u podnóża góry zapewniają niezapomniane wrażenia zmysłowe. Przed powrotem do Dubaju udaj się na lunch i zakupy w centrum handlowym Al Ain.

Dubaj: Miasto ogrodów Al Ain z zoo konserwatorskim

3. Dubaj: Miasto ogrodów Al Ain z zoo konserwatorskim

Odwiedź przepiękne miasto-ogród Al-Ajn, najbardziej zielone ze wszystkich miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas całodniowej wycieczki z Dubaju. Zacznij od zwiedzenia Muzeum Al-Ajn, w którym znajdują się obszerne zbiory archeologiczne, a wśród nich prawdziwe skarby, takie jak złota biżuteria z drugiego tysiąclecia przed naszą erą. Kolejna atrakcja to zrekonstruowany grobowiec Hili z wyrzeźbionymi w kamieniu postaciami ludzi i zwierząt.  Następnie wjedź na Jebel Hafeet – najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na pustynię. U podnóża góry znajdują się gorące źródła z parującą leczniczą wodą – idealną, by zanurzyć w niej zmęczone stopy! Zatrzymaj się na największym targu wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – świeżo wyremontowanym, żeby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania gości. W zależności od pory roku możesz zobaczyć tam małe wielbłądziątka. Na koniec udaj się do tutejszego zoo, będącego domem dla jednych z ostatnich żyjących białych lwów i tygrysów. Podziwiaj zwierzęta z bliska, spacerując między wspaniałymi ogrodami i zagrodami. 

Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

4. Wycieczka po mieście Al Ain | Krajobrazy oazy, dziedzictwa i historii

Wyrusz w niezwykłą całodniową wycieczkę po Al Ain i zanurz się w jego urzekających atrakcjach. Fort Al Jahili: Wejdź do historii w forcie Al Jahili, urzekającej fortecy z końca XIX wieku. Jego imponująca architektura i misterne detale przeniosą Cię do minionej epoki. Wewnątrz zwiedzaj eksponaty podkreślające znaczenie fortu w ochronie regionu i poznaj lokalną kulturę i dziedzictwo, które reprezentuje. Oaza Al Ain: Odkryj spokojne piękno oazy Al Ain, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj zacienionymi ścieżkami otoczonymi bujnymi gajami palmowymi i rozkoszuj się spokojną atmosferą. Podziwiaj tradycyjny system nawadniania falaj, który podtrzymywał tę oazę od wieków, i zdobądź uznanie dla zrównoważonych praktyk rolniczych stosowanych w regionie. Jebel Hafeet Mountain: Wyrusz w malowniczą podróż na Jebel Hafeet, najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas wspinaczki podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na otaczający pustynny krajobraz i miasto Al Ain. Na szczycie góry zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, dzięki czemu jest to idealne miejsce do fotografowania i refleksji. Targ wielbłądów: Poczuj tętniącą życiem energię targu wielbłądów, gdzie kupcy spotykają się, aby kupować i sprzedawać te wspaniałe stworzenia. Zobacz tętniącą życiem atmosferę, wejdź w interakcję z lokalnymi kupcami i dowiedz się o głęboko zakorzenionym znaczeniu wielbłądów w kulturze Emiratów. To wyjątkowe doświadczenie kulturowe, które zapewnia wgląd w tradycyjny sposób życia. Muzeum Pałacu Al Ain: Poznaj bogate Muzeum Pałacu Al Ain, niegdyś rezydencję szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wejdź do świata rodziny królewskiej, podziwiając wykwintną architekturę i wystrój wnętrz. Odkryj rzeczy osobiste, artefakty i zdjęcia, które dają wgląd w życie i dziedzictwo szejka Zayeda i jego rodziny. Ta wszechstronna podróż przez Al Ain obiecuje połączenie historii, przyrody, kultury i niezapomnianych wspomnień.

Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

5. Z Dubaju: Wycieczka po mieście Al Ain

Zanurz się w orzeźwiająco innej stronie Zjednoczonych Emiratów Arabskich podczas tej wycieczki z Dubaju. Wycieczka po mieście Al Ain zabierze Cię do miasta-ogrodu ZEA, w którym znajdują się forty, muzea, parki, a przede wszystkim Jebel Hafeet, druga co do wielkości góra w ZEA. Wybierz się na spokojną i spokojną wycieczkę do Al Ain, które często nazywane jest miastem-ogrodem. Położone około 120 kilometrów od Dubaju, Al Ain może pochwalić się najbardziej urzekającym i zielonym krajobrazem ZEA, będąc domem dla szeregu zadbanych, bujnych zielonych ogrodów, spokojnych parków i szerokich bulwarów.

Z Abu Zabi: całodniowa wycieczka do Al-Ajn z lunchem

6. Z Abu Zabi: całodniowa wycieczka do Al-Ajn z lunchem

Odwiedź Al-Ajn – tradycyjną siedzibę szejków i chyba najbardziej tradycyjne z głównych miast ZEA, gdzie najlepiej uwidacznia się życie na pustyni. Zobacz prawdziwy szereg oaz i odwiedź Muzeum Narodowe Al-Ajn oraz Muzeum Pałacowe Szejka Zajida. Udaj się także na tor wyścigów wielbłądzich oraz targ zwierząt, gdzie możesz obejrzeć prawdziwy popis targowania się – ważny element tutejszej kultury.  Potem skieruj się do Jebel Hafeet – wielkiej góry w znaczącym miejscu, które pozwala na zobaczenie piękna miasta Al-Ajn. Odwiedź również gorące źródła, znajdujące się u podnóża góry oraz odkryj leczniczą wodę, której bogate źródła znajdują się w tej okolicy. Następnie zjedz lunch w hotelu, po czym powróć do Abu Zabi. 

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Muzeum Narodowe Al Ain: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Narodowe Al Ain: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Narodowe Al Ain? Kliknij tutaj.

Muzeum Narodowe Al Ain: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.8 / 5

na podstawie 91 opinii

Pozytywne doświadczenie, mieliśmy szczęście, że praktycznie mieliśmy prywatną wycieczkę jako jedyne dwie zarejestrowane (prawdopodobnie dlatego, że jest poza sezonem, początek sierpnia). Nasz przewodnik był bardzo miły i profesjonalny, wzbogacił wycieczkę o wyjaśnienia odwiedzanych miejsc i atrakcji. Obiad zgodnie z oczekiwaniami (bufet, jakość), dobry iw hotelu w Al Ain. Czasy ciasne, aby móc odwiedzić emira Al Ain w ciągu jednego dnia, zaczynając od Dubaju. Wolelibyśmy bardziej dogłębny przystanek na górze, niestety mijamy tylko zbocza w pobliżu źródła. Wyobrażam sobie, że w szczycie sezonu i przy łagodniejszych temperaturach postój u źródła jest dłuższy. Podróż trwa około 1h40 w jedną stronę i tyle samo w drodze powrotnej, w sumie wycieczka trwała 7 godzin.

zarezerwowaliśmy wycieczkę do Al ain. Zostaliśmy odebrani na czas z naszego hotelu. Widzieliśmy różne atrakcje, takie jak muzeum pałacowe, zoo i góra Jabel Hafeet. Bilal wyjaśnia nam wszystkie fakty dotyczące UE i historii. Był bardzo miły i był w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić wszystkie atrakcje. To była naprawdę zabawna i niesamowita wycieczka! Możemy polecić!

Naprawdę podobała mi się ta wizyta. to zupełnie inne miasto niż Dubaj i Abu Zabi, ale warto je zobaczyć. jedyny problem musiałem poprosić o francuskojęzycznego przewodnika, ale on był anglojęzyczny, na szczęście bardzo miły, więc poświęcił czas, aby nas zrozumieć.