Dodaj daty

Muzeum Miejskie w Splicie

Muzeum Miejskie w Splicie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

1. Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

Wyrusz na spotkanie z przygodą, by zwiedzić najstarszą część Splitu – pałac Dioklecjana. Podziwiaj jedną z najlepiej zachowanych i niepowtarzalnych budowli będących przykładem architektury późnego antyku. Pozwól się oczarować niezrównaną wartością archeologiczną, historyczną i artystyczną pałacu Dioklecjana.  Zwiedź pałac, który wzniesiono na nienależytych podstawach geologicznych. Jest to główny powód budowy tej rezydencji cesarskiej nad monumentalnymi piwnicami. Pałacowe piwnice znajdują się pod południową częścią budowli. Rzut piwnic odzwierciedla układ pomieszczeń w rezydencji cesarza Dioklecjana, ponieważ to na nich opierały się znajdujące się ponad nimi ściany.  Zwróć uwagę na piwniczne korytarze, które stanowiły wejście do pałacu dla osób przybywających drogą wodną. Obecnie fundamenty pałacu Dioklecjana uznaje się za znaczący i największy spośród zachowanych starożytnych kompleksów sklepionych podziemnych pomieszczeń na świecie.  Fani serialu „Gra o tron” mogą rozpoznać to miejsce, bowiem kręcono tu sceny z Meereen – największego miasta Zatoki Niewolników. Niektóre sceny nagrano właśnie w odwiedzanej przez Ciebie piwnicy, więc przyjdź i zobacz to miejsce na własne oczy.

Split: bilet wstępu do Galerii Emanuela Vidovicia

2. Split: bilet wstępu do Galerii Emanuela Vidovicia

Udaj się do historycznego Muzeum Miejskiego w Splicie, gdzie znajduje się imponująca Galeria Emanuela Vidovića, która w 2008 roku została nominowana do prestiżowej nagrody Europejskiego Muzeum Roku. Galeria celebruje spuściznę Vidovicia, jednego z najbardziej wpływowych artystów w Chorwacji, i przechowuje niektóre z najbardziej ukochanych dzieł malarza. Podczas wizyty wybierz się w podróż po karierze Vidovicia i odkryj, jak zmieniała się jego sztuka na przestrzeni lat. Dzieło sztuki zawiera również wybór przedmiotów, które pomogą opowiedzieć historię jego życia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Muzeum Miejskie w Splicie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Miejskie w Splicie? Kliknij tutaj.

Muzeum Miejskie w Splicie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 70 opinii

Punkt uderzenia nie jest jasny. Jeśli wejdziesz do „korytarzy” w centrum ze wszystkimi sklepami z biżuterią i pamiątkami, po lewej stronie znajdziesz wejście do piwnic, a po powrocie do holu po drugiej stronie wejście do pałacu. To było trochę minimalne, ale bardzo piękne! Jeśli obejdziesz pałac i skręcisz ukrytymi schodami, dostaniesz się również na szczyt pałacu (za darmo). Skontaktuj się z pracownikiem. Chętnie Ci pomogą!

Trudne do znalezienia, ponieważ nie ma wskazówek, że musisz zejść po schodach w środku pałacu, a następnie idź daleko w prawo, a znajdziesz piwnice! Do zrobienia jeszcze bardziej zauważalnie latem, ponieważ fajnie, ale dużo pleśni z powodu wilgoci, więc na pewno nie jest dobrze oddychać!

Świetna wartość i piwnice były wyjątkowym doświadczeniem z bardzo ładnym materiałem informacyjnym.

It's amazing when you are going in the basements of the Roman Empire from some ages

Bardzo ładna i bardzo efektowna! Prawdziwe dzieło Rzymian!!!