Dodaj daty

Muzeum Marrakeszu

Muzeum Marrakeszu

Muzeum Marrakeszu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Historyczna i kulturalna wycieczka piesza - cały dzień

1. Marrakesz: Historyczna i kulturalna wycieczka piesza - cały dzień

Po spotkaniu z licencjonowanym lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po Marrakeszu, będziesz mógł odwiedzić następujące miejsca w zależności od czasu i preferencji: Pałac El Bahia został zbudowany dla Ahmeda Ibn Moussa w latach 1894-1900. W pałacu znajduje się 160 pokoi wokół małych dziedzińców, które według plotek były zajmowane głównie przez rosnącą liczbę konkubin. Pałac, który otoczony jest ośmiohektarowym ogrodem, zdobią stiukowe panele, zellij, podłogi wyłożone kafelkami, rzeźbione cedrowe sufity, błyszczące marmurowe wykończenia i malowane sufity. Grobowce Saadytów, pochodzące z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, mieszczą szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Saadytów. Odkryte ponownie w 1917 roku i starannie odrestaurowane, grobowce te stały się główną atrakcją Marrakeszu, służąc jako miejsce ostatniego spoczynku członków dynastii z doliny Dra'a za wysokimi górami Atlas. Ben Youssef Mederssa, została założona przez sułtana Abou el Hassana (1331-49), ale przebudowana w 1560 roku, pod rządami Saadyjczyków. W szkole tej około 800 uczniów uczyło się Koranu na pamięć. Jest to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej oszałamiających i pięknie zdobionych budynków w całym Maroku. Ma bardzo dobre przykłady typowych marokańskich stylów; płytki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Le Jardin Secret, ukryta oaza pałaców położona we wspaniałym ogrodzie w samym sercu medyny, jest naprawdę wybitnym przykładem islamskiej sztuki, nauki i architektury. Wybierz się na spokojny spacer wśród zieleni, podziwiaj kolorowe kwiaty i ciesz się uspokajającymi dźwiękami fontann. Le Jardin Secret to ciche sanktuarium, które doskonale łączy się z tętniącą życiem atmosferą miasta, oferując chwilę spokoju pośród miejskiego zgiełku. Twoja przygoda ze zwiedzaniem kończy się w tętniących życiem sukach - tętniącym życiem sercu Marrakeszu! Tutaj odkryjesz różnorodne tradycyjne rękodzieła, przyprawy, środki lecznicze i lokalną rozrywkę. Poznaj kultowe przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tagine i srebrna biżuteria. Nie zapominaj, że targowanie się jest powszechną praktyką, dodającą poczucia zabawy i ekscytacji podczas zakupów.

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z lunchem

2. Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z lunchem

Poznaj suki i zabytki Marrakeszu podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z lunchem, a po drodze poznaj imponującą historię „Czerwonego Miasta”. Odwiedzicie Koutoubia, jeden z najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Podziwiaj jego wysoki na 225 stóp minaret przed udaniem się do XIV-wiecznej Ben Youssef Medersa, największego uniwersytetu koranicznego w Maghrebie. Kontynuuj do Muzeum Dar Si Saïd w XIX-wiecznym pałacu w stylu alaouickim. Zobacz tradycyjne rzemiosło z południowego Maroka, w tym dywany, kostiumy i broń. Następnie odwiedź piękne ogrody pałacu El Bahia. Z wyjątkiem apartamentów ulubionej konkubiny sułtana, sali rady i wspaniałego marmurowego dziedzińca, pałac jest zamknięty dla zwiedzających. Podziwiaj ozdobne grobowce Saâdian, zbudowane dla sułtana Ahmeda el Mansoura. Jedź dalej do ogrodów Menara u podnóża gór Atlas i wędruj wśród drzew oliwnych otaczających centralne jezioro. Uzyskaj panoramiczne widoki ośnieżonych szczytów w tle. Wejdź do zawiłego labiryntu uliczek, w których znajdują się suki Marrakeszu. Odkryj różne kwatery założone przez rzemieślników zgodnie z ustrukturyzowanym systemem, w tym plecionki, suszone owoce, przyprawy, berberyjskie dywany i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje Rue du Souk Smarine, która prowadzi do Place Rahba Kedima, miejsca dawnego targu niewolników. Skosztuj tradycyjnej kuchni marokańskiej w pięknym otoczeniu na lunch, a następnie udaj się na Djemaa El Fna, rozległy centralny plac, który jest tradycyjnym miejscem spotkań chłopów i kupców z regionu Sous, gór Atlasu Wysokiego i południowego Maroka. Rano tętniące życiem handlarzy owocami i przyprawami, po południu kolej na tancerzy Gnaoua (potomków niewolników z Gwinei), którzy przychodzą grać muzykę, opowiadać historie, zaklinać węże i nie tylko.

Essential Marrakech: Wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze Medyny

3. Essential Marrakech: Wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze Medyny

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w wielkim meczecie Koutoubia i przejdź się po ogrodach, poznając wczesną historię Marrakeszu. Odwiedź meczet z zewnątrz i zobacz pierwszą drogę i bramę wejściową do miasta. Następnie wybierz się na krótki spacer do dzielnicy żydowskiej, aby poznać hebrajskie dziedzictwo Maroka. Zatrzymaj się na ruchliwym targu świeżych produktów. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie kolorowego Pałacu Bahia. Wędruj po labiryncie riadów w stylu andaluzyjskim, ogrodów, patio, fontann i sal recepcyjnych. Podziwiaj geometryczne wzory mozaik zellij, rzeźbione stiuki z arabskimi napisami, cedrowe sufity i bramy rzeźbione ozdobnymi arabeskami. Następnie udamy się w głąb labiryntu ulic starego miasta, aby zobaczyć typowe dzielnice mieszkalne. Doświadcz życia z dala od obszarów turystycznych, gdzie miejscowi mieszkają i robią codzienne zakupy. Zwiedź medresę Ben Youssef, klejnot sztuki arabsko-islamskiej. Odwiedź salę modlitewną, pokój ablucji i kwatery studentów. Dowiedz się o lokalnych praktykach muzułmańskich i tradycyjnym systemie edukacji. Przejdź przez zgiełk bardziej autentycznych suków miasta. Zatrzymaj się, aby zobaczyć warsztaty i wykwalifikowanych lokalnych rzemieślników przy pracy. Doświadcz intensywnej działalności zorganizowanej przez handel; skóra, drewno, srebro, brąz i miedź, a także szlachetne materiały sprzedawane na aukcjach oferującym najwyższą cenę. Kontynuuj odkrywanie, zatrzymując się na kolorowym placu przypraw, a następnie na suku Semarine, który stał się wizytówką najlepszych marokańskich rzemieślników. Wielu znanych międzynarodowych artystów i projektantów przyjeżdża tu od dziesięcioleci, aby obudzić swoje inspiracje. Zakończ na placu Jemaa el-Fnaa, bijącym sercu Marrakeszu (wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury ustnej Unesco) wypełnionym egzotycznymi artystami ulicznymi, grami i nie tylko...

3-godzinna przejażdżka quadem i wielbłądem w Palmeraie w Marrakeszu

4. 3-godzinna przejażdżka quadem i wielbłądem w Palmeraie w Marrakeszu

Zaspokój swój apetyt na przygodę podczas ekscytującej wycieczki quadami i przejażdżki na wielbłądzie w Marrakeszu. Najpierw wsiądź na wielbłąda i odkryj malownicze gaje palmowe Marrakeszu wraz z doświadczonym przewodnikiem. Po cieszeniu się łagodnym rytmem wielbłąda, zregeneruj siły świeżą herbatą miętową, a następnie przejedź quadem przez różnorodne krajobrazy Marrakeszu, aby cieszyć się ekscytującym zakończeniem wycieczki. -Ciesz się spokojem gajów palmowych Marrakeszu podczas relaksującej przejażdżki na wielbłądzie. -Poczuj radość z jazdy quadem podczas odkrywania krajobrazów Marrakeszu. -Poznaj bogatą florę i faunę regionu z doświadczonym przewodnikiem. -Ciesz się wygodą transportu w obie strony z hotelu w Marrakeszu.

Najlepsze w Marrakeszu: Wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze Starej Medyny

5. Najlepsze w Marrakeszu: Wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze Starej Medyny

Spotkaj się z przewodnikiem w meczecie Koutoubia, aby uzyskać krótkie wprowadzenie i pospacerować po jego ogrodach. Podziwiaj ten monumentalny meczet w stylu mauretańskim z XII wieku, który służył jako wzór dla Giraldy w Sewilli. Zwiedzaj tylko z zewnątrz i odkryj XI-wieczne fundamenty miasta. Zobacz pierwszą drogę i bramę wjazdową do Marrakeszu. Krótki spacer przez Dzielnicę Żydowską (lub Mellah), aby dowiedzieć się o żydowskim dziedzictwie Maroka i zobaczyć słynny targ świeżych produktów. Poznaj Bahia, najbardziej znany pałac w kraju. Ten wyjątkowy oficjalny pałac mieszkalny był niegdyś domem dla skutecznego władcy królestwa i jego haremu w 1800 roku. Będziemy wędrować przez labirynt ogrodów, patio, fontann i sal recepcyjnych tego ogromnego kompleksu, aby zobaczyć z bliska skomplikowane geometryczne wzory mozaik zellije, rzeźbione stiuki z arabskimi napisami oraz cedrowe sufity i bramy rzeźbione ozdobnymi arabeskami. Odkryj tradycyjne sztuki dekoracyjne, rozszyfruj ich znaczenie i posłuchaj o legendzie niewolnika, który wzniósł się do ogromnej potęgi na początku XIX wieku. Następnie przejdziemy do serca starego miasta przez typowe dzielnice mieszkalne. Wycieczka z przewodnikiem po medresie Ben Youssef; klejnot sztuki arabsko-islamskiej. To religijne miejsce otwarte dla publiczności było największą islamską uczelnią w Maghrebie w 1500 roku i mieściło do 900 studentów. Czas na zdjęcia, wyjaśnienia dotyczące lokalnych praktyk muzułmańskich i omówienie tradycyjnego systemu edukacji na wdzięcznym dziedzińcu. Odwiedź salę modlitewną, pokój ablucji i kwatery studenckie. Opcjonalnie - czas wolny na lunch (nie wliczony w cenę) - przewodnik wskaże kilka możliwości w pobliżu, w zależności od Twojego budżetu. Następnie odwiedzimy Muzeum Marrakeszu, aby odkryć styl życia bogatych i potężnych elit. Najbardziej elegancki prywatny Riad w mieście, znany również jako Pałac M'Nebhi, jest zorganizowany wokół zapierającego dech w piersiach patio. Odwiedź pensjonat, pokoje recepcyjne, prywatne łaźnie (lub hammam), a także eksponaty rzadkich tradycyjnych artefaktów. Czas wolny na odkrycie eksponowanej broni, wyrobów garncarskich, biżuterii i kaftanów. Przejdź przez bardziej autentyczne dzielnice rzemieślnicze, aby zobaczyć bardzo wykwalifikowanych rzemieślników zajmujących się skórą, srebrem, brązem i miedzią. Poświęć trochę czasu, aby zrozumieć stosowane materiały i techniki. Zatrzymaj się na kolorowym placu przypraw, aby odkryć i podziwiać panoramiczny widok z prywatnego dachu. Podziel się miętową herbatą z mieszkańcami podczas przerwy i poznaj ich spostrzeżenia. Przejdź się po najbardziej prestiżowym souku w Medynie - ulicy Semarine. Wizytówka najlepszych marokańskich rzemieślników. Zobacz, gdzie wielu znanych międzynarodowych artystów i projektantów przyjeżdża od dziesięcioleci, aby obudzić swoją inspirację. Na życzenie dostępny jest czas wolny na zakupy. Zakończ na placu Jemaa el-Fnaa, światowym dziedzictwie Unesco słynącym z unikalnej kultury ustnej i niematerialnej, aby lepiej zrozumieć bijące serce miasta. Zobacz licznych egzotycznych artystów ulicznych i wiele więcej...

Jednodniowa wizyta w Marrakeszu

6. Jednodniowa wizyta w Marrakeszu

Rano: Odkrycie Medyny Pałac Bahia: Rozpocznij dzień wizytą we wspaniałym pałacu Bahia, imponującym przykładzie XIX-wiecznej architektury marokańskiej, z bujnymi ogrodami i bogato zdobionymi pokojami. Madrasa Ben Youssef: Poznaj Madrasę Ben Youssef, starożytną szkołę koraniczną, która jest arcydziełem architektury mauretańskiej. Muzeum Marrakeszu: Odwiedź Muzeum Marrakeszu, mieszczące się w dawnym pałacu królewskim, aby odkryć bogatą kolekcję tradycyjnej marokańskiej sztuki i przedmiotów. Plac Dżemaa el-Fna: Zjedz lunch na słynnym placu Dżemaa el-Fna, gdzie na jednym z wielu straganów możesz spróbować lokalnych potraw marokańskich. Popołudnie: Zwiedzanie Nowego Miasta Ogrody Majorelle: Odkryj wspaniałe ogrody Majorelle, stworzone przez francuskiego malarza Jacques’a Majorelle, z ich egzotycznymi ogrodami i słynnym błękitem Majorelle. Pałac El Badi: Odwiedź pałac El Badi, ruinę pałacu, z którego tarasów roztacza się panoramiczny widok na medynę. Pałac Bahia: Zakończ dzień wizytą w Pałacu Bahia, perle architektury marokańskiej, z ogrodami, patio i wystawnymi pokojami. Wieczór: Kolacja i czas wolny Kolacja: lokalna restauracja, w której można skosztować autentycznej kuchni marokańskiej. Czas wolny: Czas wolny na nocne zwiedzanie medyny, zakupy na sukach lub po prostu relaks.

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Muzeum Marrakeszu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Marrakeszu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Marrakeszu? Kliknij tutaj.