Muzeum Leopoldów

Muzeum Leopoldów

Muzeum Leopoldów – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

1. Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Zwiedzaj Wiedeń, korzystając z bezpłatnych i nieograniczonych przejazdów metrem, tramwajami, pociągami i autobusami. Poruszaj się po mieście szybko i łatwo. Z kartą miejską Vienna City Card możesz udać się w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z restauracji uczestniczących w programie i wiele więcej przez cały okres pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją "ivie - Twój osobisty przewodnik po mieście", aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, które możesz uzyskać dzięki karcie miejskiej. Pobierz ivie, wprowadź swój 8-cyfrowy kod, aby aktywować i posiadać cyfrową kartę miejską Vienna City Card.

Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

2. Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vienna PASS to Twój klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych zabytków Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczoną liczbą przejazdów autobusami Hop-On Hop-Off, które są idealnym sposobem na dotarcie z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS, aby zaprojektować własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik, który zawiera poufne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci w wieku poniżej 6 lat mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: - Pałac Schönbrunn (w tym labirynt, Gloriette i inne atrakcje) - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Sztuki - Muzeum i Galeria Sztuki Albertina - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Cesarski Skarbiec - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Pałac cesarski Hofburg - Kolekcja mebli cesarskich - Muzeum Techniki - Bank Austria Kunstforum - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) - Wiedeńska Opera Państwowa - zwiedzanie z przewodnikiem - Muzeum Historii Wojskowości - Madame Tussauds - Górny Belweder - Dolny Belweder - 21er Haus - Muzeum sztuki współczesnej - Pałac Zimowy - Cesarska Krypta Grobowa - Klasztor Klosterneuburg - Zamek Liechtenstein - Muzeum Beethovena - Plus ponad 50 innych zabytków Nieograniczone wycieczki Hop-on Hop-off Zwiedzaj miasto, korzystając z nielimitowanych przejazdów wygodnymi autobusami Hop-On Hop-Off: - 4 trasy hop-on hop-off - 50 przystanków (w krótkich odstępach czasu) - Bezpłatne Wi-Fi - Bezpłatny przewodnik audio w 16 językach - Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim - Wycieczka piesza z przewodnikiem Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu zabytków. Vienna PASS zawiera przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja są wypełnione ważnymi informacjami, wskazówkami i ofertami specjalnymi. Korzystaj z atrakcyjnych zniżek u ekskluzywnych partnerów dzięki książeczce bonusowej.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

3. Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

Odwiedź wspaniałe Muzeum Leopoldów, wyjątkową skarbnicę wiedeńskiej secesji, Wiener Werkstätte oraz wystawę Deutscher Expressionismus. Udaj się do Muzeum Leopoldów, które zlokalizowane jest w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. Zobacz najważniejszą i największą na świecie kolekcję prac Egona Schielego. Przyjrzyj się arcydziełom Gustava Klimta – założyciela Secesji Wiedeńskiej. Podziwiaj wspaniałe dzieła sztuki i wyrusz w podróż po wiedeńskim fin de siècle, kiedy to artyści tacy jak Egon Schiele, Gustav Klimt i Oskar Kokoschka odwrócili świat do góry nogami i zerwali ze starymi tradycjami. Nowy ruch twórczy rozpoczął się od Secesji Wiedeńskiej, a odzwierciedlenie znalazł w secesji. Monarchia Habsburgów mogła ostatni raz rozkwitnąć, a Wiedeń stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych tamtych czasów. W Muzeum Leopoldów znajduje się także wiele prac stworzonych przez artystów Wiener Werkstätte – od Josefa Hoffmana po Kolo Mosera. Ich twórczość jest uważana za wyjątkowe etapy międzynarodowej historii projektowania. Budynek Muzeum Leopoldów wyróżnia się nowoczesną architekturą, silnie kontrastując z historyczną atmosferą dawnych stajni cesarskich. Ten pełen światła sześcian wzniesiony z białego wapienia muszlowego nawiązuje swoim kolorem do jasnych budowli przy Ringstraße – bulwarze, który wciąż przyciąga miłośników secesji. Zalane światłem atrium zapewnia nie tylko widoki na sam budynek, ale także imponujące i wyjątkowe widoki na Wiedeń. Przez panoramiczne okna muzeum można podziwiać centrum Wiednia z placem Marii Teresy i pałacem Hofburg.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

4. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z osobistym programem dostosowanym do Twoich zainteresowań. Wybieraj spośród 60 różnych zabytków i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunajską, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny i wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Zwiedzanie apartamentów państwowych Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Współczesnej (Mumok) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg - Opera Wiedeńska - wycieczka z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście (Ddsg) - Muzeum Historii Sztuki - Madame Tussauds - Panoramabahn Schönbrunn - Muzeum Beethovena Heiligenstadt - Mak (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 40 innych atrakcji turystycznych

Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

5. Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

Odwiedź dwa najważniejsze muzea w Austrii dzięki temu biletowi łączonemu. Poznaj ponad 2000 lat sztuki w bezkonkurencyjnej cenie. Odkryj wspaniałe arcydzieła Rubena, Rembrandta, Raffaela, Velázquesa, Tiziana i Dürera we wspaniałym Muzeum Historii Sztuki. W Muzeum Leopolda znajduje się największa na świecie kolekcja Schielego oraz fascynujące dzieła Gustava Klimta. Można tu także podziwiać obrazy, grafiki i przedmioty z XIX i XX wieku. Zobacz cenne rękodzieło i oryginalne meble z okresu secesji oraz Warsztaty Wiedeńskie.

Wiedeń: Zwiedzanie sztuki Gustava Klimta w 3 muzeach z biletami

6. Wiedeń: Zwiedzanie sztuki Gustava Klimta w 3 muzeach z biletami

Gustav Klimt urodził się i zmarł w stolicy Austrii, nic więc dziwnego, że można całymi dniami spacerować po Wiedniu, próbując zobaczyć wszystko: jego „Pocałunek” w Belwederze, jego „Beethoven Frieze” w Secesyjnej Sali Wystawowej, jego „Życie i śmierć” w Leopold Museum. Podczas tej wycieczki artystycznej odwiedzisz trzy muzea, w których znajduje się najważniejsza część spuścizny Klimta, i uzyskasz kompleksowy przegląd jego twórczości. Belweder Statystyki wycieczki w zabytkowym Belwederze. To tutaj znajdują się „Pocałunek” i „Judyta”, słynne dzieła z najbardziej uderzającego „złotego okresu” Klimta. Tutaj nie tylko zobaczysz najsłynniejsze dzieła z pierwszej ręki, ale także zrozumiesz kontekst historyczny i pochodzenie dzieła wielkiego artysty. Secesja W sali wystawowej Secesji staniecie oko w oko z jego monumentalnym dziełem „Fryz Beethovena”. To jedyna praca, która otacza widza ze wszystkich stron - co było częścią koncepcji artysty. Tutaj połączysz się ze sztuką i doświadczysz Gustava Klimta w najczystszej postaci. Muzeum Leopolda Trzeci przystanek znajduje się w Dzielnicy Muzeów. Tutaj mieści się Muzeum Leopolda „Życie i śmierć”. Jest to obraz wyjątkowy, a przerabiając go, artysta dokonał ważnego czynu symbolicznego. Przyjrzysz się dogłębnie tej kluczowej pracy, a także rekonstrukcjom zaginionych obrazów wydziałowych i pracowni Klimta. Po wycieczce możesz zostać w Muzeum Leopolda tak długo, jak chcesz.

Wiedeń: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

7. Wiedeń: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Rozpocznij swoją wycieczkę w wyjątkowym miejscu, oferującym możliwość i komfort przetestowania roweru elektrycznego na kilometrowym bezpiecznym torze, przed rozpoczęciem oficjalnej wycieczki. Poczuj się swobodnie na swoim e-rowerze, pedałując po centrum Wiednia, mijając wszystkie słynne i ukryte atrakcje. Zatrzymaj się przy głównych zabytkach, aby przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się ciekawych faktów historycznych od lokalnego przewodnika. Podziwiaj Pałac Belwederski, Pałac Schönbrunn i Hofburg, wśród innych zabytków na trasie. Zobacz, dlaczego kompleks Hofburg, który był dawną rezydencją Habsburgów, jest tak ważny w historii Wiednia. Przejedź obok placu Michaelerplatz i ciesz się spokojem, jaki oferuje to miasto.

Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

8. Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

Podczas tej wycieczki po kolekcji Leopold Museum bliżej poznasz sztukę Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki oraz uzyskasz ogólne wrażenie na temat sztuki, kultury i atmosfery wiedeńskiego Fin de siècle. Pierwsza część wycieczki poświęcona jest sztuce Gustava Klimta. Klimt jest artystą, którego biografia pełna jest dramatycznych wydarzeń odzwierciedlonych w jego twórczości. W jego wczesnych pracach można podziwiać jego umiejętności jako tradycyjnego portrecisty. Przyglądając się rekonstrukcji jego „obrazów wydziałowych” można się zastanawiać, dlaczego wywołały one jeden z głośnych skandali w wiedeńskich kręgach kulturalnych. Dowiesz się kilku szczegółów, które dają nieoczekiwany wgląd w rozpoznawalny styl Klimta. Obraz „Życie i śmierć”, z którym autor nie rozstawał się od dawna, zmieniając detale kompozycji i rozwiązania kolorystyczne, opowie nam nie tylko o „kuchni” procesu twórczego, ale także o zasadach sztuka naszych czasów. Prace Egona Schiele są często określane jako skandaliczne. W zbiorach Muzeum Leopolda zobaczycie jego ekshibicjonistyczne autoportrety, martwe natury, pejzaże miejskie, których przestrzeń budowana jest nie na zasadzie topograficznej, ale emocjonalnej. Schiele jest artystą idealnym do zilustrowania związku między aktem twórczym a poruszeniami duszy. Na wystawie Leopold Museum obejrzycie obrazy Oskara Kokoschki i przekonacie się, na jakiej podstawie ten niezwykły artysta twierdził, że potrafi „namalować portret duszy” portretowanych osób. Klimt, Schiele i Kokoschka to trzy nazwiska wiedeńskiej sceny artystycznej początku XX wieku, których prace skupiają koncepcje i obrazy złożonego i kończącego się okresu pękniętych epok. Wycieczka po Kolekcji Leopolda pozwala zrozumieć i doświadczyć intrygującego splotu idei i osobowości, które ukształtowały świadomość tamtych czasów.

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Muzeum Leopoldów: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Leopoldów – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Zwiedzaj Wiedeń, korzystając z bezpłatnych i nieograniczonych przejazdów metrem, tramwajami, pociągami i autobusami. Poruszaj się po mieście szybko i łatwo. Z kartą miejską Vienna City Card możesz udać się w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z restauracji uczestniczących w programie i wiele więcej przez cały okres pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją "ivie - Twój osobisty przewodnik po mieście", aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, które możesz uzyskać dzięki karcie miejskiej. Pobierz ivie, wprowadź swój 8-cyfrowy kod, aby aktywować i posiadać cyfrową kartę miejską Vienna City Card.

Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vienna PASS to Twój klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych zabytków Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczoną liczbą przejazdów autobusami Hop-On Hop-Off, które są idealnym sposobem na dotarcie z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS, aby zaprojektować własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik, który zawiera poufne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci w wieku poniżej 6 lat mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: - Pałac Schönbrunn (w tym labirynt, Gloriette i inne atrakcje) - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Sztuki - Muzeum i Galeria Sztuki Albertina - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Cesarski Skarbiec - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Pałac cesarski Hofburg - Kolekcja mebli cesarskich - Muzeum Techniki - Bank Austria Kunstforum - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) - Wiedeńska Opera Państwowa - zwiedzanie z przewodnikiem - Muzeum Historii Wojskowości - Madame Tussauds - Górny Belweder - Dolny Belweder - 21er Haus - Muzeum sztuki współczesnej - Pałac Zimowy - Cesarska Krypta Grobowa - Klasztor Klosterneuburg - Zamek Liechtenstein - Muzeum Beethovena - Plus ponad 50 innych zabytków Nieograniczone wycieczki Hop-on Hop-off Zwiedzaj miasto, korzystając z nielimitowanych przejazdów wygodnymi autobusami Hop-On Hop-Off: - 4 trasy hop-on hop-off - 50 przystanków (w krótkich odstępach czasu) - Bezpłatne Wi-Fi - Bezpłatny przewodnik audio w 16 językach - Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim - Wycieczka piesza z przewodnikiem Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu zabytków. Vienna PASS zawiera przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja są wypełnione ważnymi informacjami, wskazówkami i ofertami specjalnymi. Korzystaj z atrakcyjnych zniżek u ekskluzywnych partnerów dzięki książeczce bonusowej.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

Odwiedź wspaniałe Muzeum Leopoldów, wyjątkową skarbnicę wiedeńskiej secesji, Wiener Werkstätte oraz wystawę Deutscher Expressionismus. Udaj się do Muzeum Leopoldów, które zlokalizowane jest w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. Zobacz najważniejszą i największą na świecie kolekcję prac Egona Schielego. Przyjrzyj się arcydziełom Gustava Klimta – założyciela Secesji Wiedeńskiej. Podziwiaj wspaniałe dzieła sztuki i wyrusz w podróż po wiedeńskim fin de siècle, kiedy to artyści tacy jak Egon Schiele, Gustav Klimt i Oskar Kokoschka odwrócili świat do góry nogami i zerwali ze starymi tradycjami. Nowy ruch twórczy rozpoczął się od Secesji Wiedeńskiej, a odzwierciedlenie znalazł w secesji. Monarchia Habsburgów mogła ostatni raz rozkwitnąć, a Wiedeń stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych tamtych czasów. W Muzeum Leopoldów znajduje się także wiele prac stworzonych przez artystów Wiener Werkstätte – od Josefa Hoffmana po Kolo Mosera. Ich twórczość jest uważana za wyjątkowe etapy międzynarodowej historii projektowania. Budynek Muzeum Leopoldów wyróżnia się nowoczesną architekturą, silnie kontrastując z historyczną atmosferą dawnych stajni cesarskich. Ten pełen światła sześcian wzniesiony z białego wapienia muszlowego nawiązuje swoim kolorem do jasnych budowli przy Ringstraße – bulwarze, który wciąż przyciąga miłośników secesji. Zalane światłem atrium zapewnia nie tylko widoki na sam budynek, ale także imponujące i wyjątkowe widoki na Wiedeń. Przez panoramiczne okna muzeum można podziwiać centrum Wiednia z placem Marii Teresy i pałacem Hofburg.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z osobistym programem dostosowanym do Twoich zainteresowań. Wybieraj spośród 60 różnych zabytków i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunajską, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny i wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Zwiedzanie apartamentów państwowych Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Współczesnej (Mumok) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg - Opera Wiedeńska - wycieczka z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście (Ddsg) - Muzeum Historii Sztuki - Madame Tussauds - Panoramabahn Schönbrunn - Muzeum Beethovena Heiligenstadt - Mak (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 40 innych atrakcji turystycznych

Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

Odwiedź dwa najważniejsze muzea w Austrii dzięki temu biletowi łączonemu. Poznaj ponad 2000 lat sztuki w bezkonkurencyjnej cenie. Odkryj wspaniałe arcydzieła Rubena, Rembrandta, Raffaela, Velázquesa, Tiziana i Dürera we wspaniałym Muzeum Historii Sztuki. W Muzeum Leopolda znajduje się największa na świecie kolekcja Schielego oraz fascynujące dzieła Gustava Klimta. Można tu także podziwiać obrazy, grafiki i przedmioty z XIX i XX wieku. Zobacz cenne rękodzieło i oryginalne meble z okresu secesji oraz Warsztaty Wiedeńskie.

Wiedeń: Zwiedzanie sztuki Gustava Klimta w 3 muzeach z biletami

Wiedeń: Zwiedzanie sztuki Gustava Klimta w 3 muzeach z biletami

Gustav Klimt urodził się i zmarł w stolicy Austrii, nic więc dziwnego, że można całymi dniami spacerować po Wiedniu, próbując zobaczyć wszystko: jego „Pocałunek” w Belwederze, jego „Beethoven Frieze” w Secesyjnej Sali Wystawowej, jego „Życie i śmierć” w Leopold Museum. Podczas tej wycieczki artystycznej odwiedzisz trzy muzea, w których znajduje się najważniejsza część spuścizny Klimta, i uzyskasz kompleksowy przegląd jego twórczości. Belweder Statystyki wycieczki w zabytkowym Belwederze. To tutaj znajdują się „Pocałunek” i „Judyta”, słynne dzieła z najbardziej uderzającego „złotego okresu” Klimta. Tutaj nie tylko zobaczysz najsłynniejsze dzieła z pierwszej ręki, ale także zrozumiesz kontekst historyczny i pochodzenie dzieła wielkiego artysty. Secesja W sali wystawowej Secesji staniecie oko w oko z jego monumentalnym dziełem „Fryz Beethovena”. To jedyna praca, która otacza widza ze wszystkich stron - co było częścią koncepcji artysty. Tutaj połączysz się ze sztuką i doświadczysz Gustava Klimta w najczystszej postaci. Muzeum Leopolda Trzeci przystanek znajduje się w Dzielnicy Muzeów. Tutaj mieści się Muzeum Leopolda „Życie i śmierć”. Jest to obraz wyjątkowy, a przerabiając go, artysta dokonał ważnego czynu symbolicznego. Przyjrzysz się dogłębnie tej kluczowej pracy, a także rekonstrukcjom zaginionych obrazów wydziałowych i pracowni Klimta. Po wycieczce możesz zostać w Muzeum Leopolda tak długo, jak chcesz.

Wiedeń: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Wiedeń: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Rozpocznij swoją wycieczkę w wyjątkowym miejscu, oferującym możliwość i komfort przetestowania roweru elektrycznego na kilometrowym bezpiecznym torze, przed rozpoczęciem oficjalnej wycieczki. Poczuj się swobodnie na swoim e-rowerze, pedałując po centrum Wiednia, mijając wszystkie słynne i ukryte atrakcje. Zatrzymaj się przy głównych zabytkach, aby przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się ciekawych faktów historycznych od lokalnego przewodnika. Podziwiaj Pałac Belwederski, Pałac Schönbrunn i Hofburg, wśród innych zabytków na trasie. Zobacz, dlaczego kompleks Hofburg, który był dawną rezydencją Habsburgów, jest tak ważny w historii Wiednia. Przejedź obok placu Michaelerplatz i ciesz się spokojem, jaki oferuje to miasto.

Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

Podczas tej wycieczki po kolekcji Leopold Museum bliżej poznasz sztukę Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki oraz uzyskasz ogólne wrażenie na temat sztuki, kultury i atmosfery wiedeńskiego Fin de siècle. Pierwsza część wycieczki poświęcona jest sztuce Gustava Klimta. Klimt jest artystą, którego biografia pełna jest dramatycznych wydarzeń odzwierciedlonych w jego twórczości. W jego wczesnych pracach można podziwiać jego umiejętności jako tradycyjnego portrecisty. Przyglądając się rekonstrukcji jego „obrazów wydziałowych” można się zastanawiać, dlaczego wywołały one jeden z głośnych skandali w wiedeńskich kręgach kulturalnych. Dowiesz się kilku szczegółów, które dają nieoczekiwany wgląd w rozpoznawalny styl Klimta. Obraz „Życie i śmierć”, z którym autor nie rozstawał się od dawna, zmieniając detale kompozycji i rozwiązania kolorystyczne, opowie nam nie tylko o „kuchni” procesu twórczego, ale także o zasadach sztuka naszych czasów. Prace Egona Schiele są często określane jako skandaliczne. W zbiorach Muzeum Leopolda zobaczycie jego ekshibicjonistyczne autoportrety, martwe natury, pejzaże miejskie, których przestrzeń budowana jest nie na zasadzie topograficznej, ale emocjonalnej. Schiele jest artystą idealnym do zilustrowania związku między aktem twórczym a poruszeniami duszy. Na wystawie Leopold Museum obejrzycie obrazy Oskara Kokoschki i przekonacie się, na jakiej podstawie ten niezwykły artysta twierdził, że potrafi „namalować portret duszy” portretowanych osób. Klimt, Schiele i Kokoschka to trzy nazwiska wiedeńskiej sceny artystycznej początku XX wieku, których prace skupiają koncepcje i obrazy złożonego i kończącego się okresu pękniętych epok. Wycieczka po Kolekcji Leopolda pozwala zrozumieć i doświadczyć intrygującego splotu idei i osobowości, które ukształtowały świadomość tamtych czasów.

Wiedeń: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Leopoldów: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Muzeum Leopoldów: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Leopoldów? Kliknij tutaj.

Muzeum Leopoldów: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(4500 recenzji)

Bardzo dobry! Korzystanie z Vienna Pass jest pomocne i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ jest tańsze niż suma wejść do muzeum, w zależności od tego, ile atrakcji planujesz zobaczyć. Bardzo zalecane. Sugeruję również sprawdzenie na oficjalnej stronie ViennaPass, ponieważ czasami oferują zniżki, które nie są odzwierciedlone w GetYourGuide.

Byliśmy bardzo zadowoleni, komunikacją miejską można dojechać do wszystkich punktów miasta o każdej porze dnia i w sposób ciągły, praktycznie co 5-10 minut.

Wszystko poszło dobrze, pojechaliśmy pociągiem. Zniżki na wejście i w kawiarni. Chętnie zrobię to jeszcze raz.

Łatwość dotarcia wszędzie, w Wiedniu nie brakuje transportu publicznego i jest bardzo łatwo dostępny

Lepiej kupić za 17eu bilet 3 dniowy na transport. Promocje na wstęp nie zwracają się