Dodaj daty

Muzeum Leopoldów

Muzeum Leopoldów – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

1. Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Z kartą Vienna City Card możesz podróżować w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, wystawach, teatrach, koncertach, sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z uczestniczących restauracji i wiele więcej podczas pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją „ivie — Twój osobisty przewodnik po mieście”, aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, jakie możesz uzyskać dzięki karcie. Pobierz ivie, wprowadź 8-cyfrowy kod, aby aktywować i zatrzymać cyfrową kartę Vienna City Card.

Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

2. Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vien PASS to klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych atrakcji Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Wielki Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczonymi podróżami autobusami wycieczkowymi typu hop-on hop-off, które są idealnym sposobem na przedostanie się z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS i zaprojektuj własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik zawierający cenne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: • Pałac Schönbrunn (w tym Labirynt, Glorieta i inne atrakcje) • Zoo Schönbrunn • Gigantyczny diabelski młyn • Muzeum Historii Sztuki • Muzeum i Galeria Sztuki Albertina • Muzeum historii naturalnej • Wieża Dunaju • Muzeum Leopolda • Skarbiec Cesarski • Hiszpańska Szkoła Jazdy • Pałac Cesarski Hofburg • Kolekcja Mebli Cesarskich • Muzeum Techniki • Kunstforum Banku Austria • Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) • Wiedeńska Opera Państwowa – zwiedzanie z przewodnikiem • Muzeum Historii Wojskowości • Madame Tussauds • Górny Belweder • Dolny Belweder • 21er Haus – Muzeum sztuki współczesnej • Zimowy pałac • Imperialna krypta grobowa • Klasztor Klosterneuburg • Zamek Liechtensteinu • Muzeum Beethovena • Plus ponad 30 innych atrakcji Nieograniczone wycieczki typu hop-on hop-off Odkrywaj miasto dzięki nieograniczonej liczbie przejazdów wygodnymi autobusami typu hop-on hop-off: • 4 trasy typu hop-on hop-off • 50 przystanków (krótkie przerwy) • Darmowe wifi • Bezpłatny audioprzewodnik w 16 językach • Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim • Wycieczka piesza z przewodnikiem po aplikacji Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu atrakcji. Do karty Vienna PASS dołączono przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja zawierają ważne informacje, cenne wskazówki i oferty specjalne. Ciesz się atrakcyjnymi rabatami u ekskluzywnych partnerów dzięki swojej książeczce bonusowej.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

3. Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Leopoldów

Odwiedź wspaniałe Muzeum Leopoldów, wyjątkową skarbnicę wiedeńskiej secesji, Wiener Werkstätte oraz wystawę Deutscher Expressionismus. Udaj się do Muzeum Leopoldów, które zlokalizowane jest w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. Zobacz najważniejszą i największą na świecie kolekcję prac Egona Schielego. Przyjrzyj się arcydziełom Gustava Klimta – założyciela Secesji Wiedeńskiej. Podziwiaj wspaniałe dzieła sztuki i wyrusz w podróż po wiedeńskim fin de siècle, kiedy to artyści tacy jak Egon Schiele, Gustav Klimt i Oskar Kokoschka odwrócili świat do góry nogami i zerwali ze starymi tradycjami. Nowy ruch twórczy rozpoczął się od Secesji Wiedeńskiej, a odzwierciedlenie znalazł w secesji. Monarchia Habsburgów mogła ostatni raz rozkwitnąć, a Wiedeń stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych tamtych czasów. W Muzeum Leopoldów znajduje się także wiele prac stworzonych przez artystów Wiener Werkstätte – od Josefa Hoffmana po Kolo Mosera. Ich twórczość jest uważana za wyjątkowe etapy międzynarodowej historii projektowania. Budynek Muzeum Leopoldów wyróżnia się nowoczesną architekturą, silnie kontrastując z historyczną atmosferą dawnych stajni cesarskich. Ten pełen światła sześcian wzniesiony z białego wapienia muszlowego nawiązuje swoim kolorem do jasnych budowli przy Ringstraße – bulwarze, który wciąż przyciąga miłośników secesji. Zalane światłem atrium zapewnia nie tylko widoki na sam budynek, ale także imponujące i wyjątkowe widoki na Wiedeń. Przez panoramiczne okna muzeum można podziwiać centrum Wiednia z placem Marii Teresy i pałacem Hofburg.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

4. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z Twoim osobistym programem zgodnym z Twoimi zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce typu hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunaju, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny na wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Wielka wycieczka do Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - ogród zoologiczny Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum historii naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście DDSG - Kunsthistorisches Museum - Madame Tussauds - Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 30 innych atrakcji

Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

5. Bilet łączony do Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Leopolda

Odwiedź dwa najważniejsze muzea w Austrii dzięki temu biletowi łączonemu. Poznaj ponad 2000 lat sztuki w bezkonkurencyjnej cenie. Odkryj wspaniałe arcydzieła Rubena, Rembrandta, Raffaela, Velázquesa, Tiziana i Dürera we wspaniałym Muzeum Historii Sztuki. W Muzeum Leopolda znajduje się największa na świecie kolekcja Schielego oraz fascynujące dzieła Gustava Klimta. Można tu także podziwiać obrazy, grafiki i przedmioty z XIX i XX wieku. Zobacz cenne rękodzieło i oryginalne meble z okresu secesji oraz Warsztaty Wiedeńskie.

Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

6. Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

Gustav Klimt urodził się i zmarł w stolicy Austrii, nic więc dziwnego, że można całymi dniami spacerować po Wiedniu, próbując zobaczyć wszystko: jego „Pocałunek” w Belwederze, jego „Beethoven Frieze” w Secesyjnej Sali Wystawowej, jego „Życie i śmierć” w Leopold Museum. Podczas tej wycieczki artystycznej odwiedzisz trzy muzea, w których znajduje się najważniejsza część spuścizny Klimta, i uzyskasz kompleksowy przegląd jego twórczości. Belweder Statystyki wycieczki w zabytkowym Belwederze. To tutaj znajdują się „Pocałunek” i „Judyta”, słynne dzieła z najbardziej uderzającego „złotego okresu” Klimta. Tutaj nie tylko zobaczysz najsłynniejsze dzieła z pierwszej ręki, ale także zrozumiesz kontekst historyczny i pochodzenie dzieła wielkiego artysty. Secesja W sali wystawowej Secesji staniecie oko w oko z jego monumentalnym dziełem „Fryz Beethovena”. To jedyna praca, która otacza widza ze wszystkich stron - co było częścią koncepcji artysty. Tutaj połączysz się ze sztuką i doświadczysz Gustava Klimta w najczystszej postaci. Muzeum Leopolda Trzeci przystanek znajduje się w Dzielnicy Muzeów. Tutaj mieści się Muzeum Leopolda „Życie i śmierć”. Jest to obraz wyjątkowy, a przerabiając go, artysta dokonał ważnego czynu symbolicznego. Przyjrzysz się dogłębnie tej kluczowej pracy, a także rekonstrukcjom zaginionych obrazów wydziałowych i pracowni Klimta. Po wycieczce możesz zostać w Muzeum Leopolda tak długo, jak chcesz.

Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

7. Wiedeń: Wycieczka po wiedeńskim modernizmie w Muzeum Leopolda

Podczas tej wycieczki po kolekcji Leopold Museum bliżej poznasz sztukę Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki oraz uzyskasz ogólne wrażenie na temat sztuki, kultury i atmosfery wiedeńskiego Fin de siècle. Pierwsza część wycieczki poświęcona jest sztuce Gustava Klimta. Klimt jest artystą, którego biografia pełna jest dramatycznych wydarzeń odzwierciedlonych w jego twórczości. W jego wczesnych pracach można podziwiać jego umiejętności jako tradycyjnego portrecisty. Przyglądając się rekonstrukcji jego „obrazów wydziałowych” można się zastanawiać, dlaczego wywołały one jeden z głośnych skandali w wiedeńskich kręgach kulturalnych. Dowiesz się kilku szczegółów, które dają nieoczekiwany wgląd w rozpoznawalny styl Klimta. Obraz „Życie i śmierć”, z którym autor nie rozstawał się od dawna, zmieniając detale kompozycji i rozwiązania kolorystyczne, opowie nam nie tylko o „kuchni” procesu twórczego, ale także o zasadach sztuka naszych czasów. Prace Egona Schiele są często określane jako skandaliczne. W zbiorach Muzeum Leopolda zobaczycie jego ekshibicjonistyczne autoportrety, martwe natury, pejzaże miejskie, których przestrzeń budowana jest nie na zasadzie topograficznej, ale emocjonalnej. Schiele jest artystą idealnym do zilustrowania związku między aktem twórczym a poruszeniami duszy. Na wystawie Leopold Museum obejrzycie obrazy Oskara Kokoschki i przekonacie się, na jakiej podstawie ten niezwykły artysta twierdził, że potrafi „namalować portret duszy” portretowanych osób. Klimt, Schiele i Kokoschka to trzy nazwiska wiedeńskiej sceny artystycznej początku XX wieku, których prace skupiają koncepcje i obrazy złożonego i kończącego się okresu pękniętych epok. Wycieczka po Kolekcji Leopolda pozwala zrozumieć i doświadczyć intrygującego splotu idei i osobowości, które ukształtowały świadomość tamtych czasów.

Muzeum Leopoldów: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Leopoldów? Kliknij tutaj.

Muzeum Leopoldów: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 4500 opinii

Korzystałam z ViennaPass na 6 dni dla 2 osób. Skorzystałyśmy z wielu atrakcji, ale nawet w tym czasie nie udało się nam zobaczyć wszystkich oferowanych miejsc, mimo że dzięki ViennaPass nie traciłyśmy czasu na kolejki po zakup biletów. Chcąc zwiedzić Pałac Schönbrunn warto przyjechać na miejsce wcześniej i zarezerwować sobie godzinę wejścia, a oczekując można obejrzeć ekspozycję karet i powozów cesarskich (polecamy !! warto) lub pospacerować po ogrodach pałacu. Polecam serdecznie ViennaPass, bo dzięki możliwościom karty oszczędzamy czas i pieniądze, na inne przyjemności :)

doskonałe rozwiązanie na zwiedzanie dużego miasta, jakim jest Wiedeń w najlepszy możliwy sposób, zwłaszcza dzięki możliwości ominięcia kolejki, a co za tym idzie, maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu. Autobus jest naprawdę wygodny i punktualny. Personel zawsze był niezwykle uprzejmy?

Tel uit je wygraj! Omiń kolejkę do 70 atrakcji! Wij hebben w 4 dagen genoegen genomen spotkał 5 musea (Belvedere, Sisi apartment en servies, Albertina, dzieci Schönbrunn, een zoo, een reuzenrad en vele ritjes met de bus verder. En nog ben je goedkoper uit

Bardzo przydatne, bardzo polecam na bezproblemową podróż po Wiedniu. Transport publiczny w Wiedniu jest doskonały. Wszystkie miejsca możesz pokonać komunikacją miejską.

bardzo dobre połączenie gdzie kolwiek autobus, metro, tramwaj - czekanie max 3 min