Dodaj daty

Muzeum Leonardo3

Muzeum Leonardo3 – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: bilet wstępu do muzeum Leonardo3 – Świat da Vinci

1. Mediolan: bilet wstępu do muzeum Leonardo3 – Świat da Vinci

Poznaj geniusz Leonarda da Vinci na wystawie Leonardo3 – The World of Leonardo. Zobacz cyfrowe i trójwymiarowe rekonstrukcje wynalazków Leonarda odtworzone w oparciu o jego manuskrypty poświęcone technologii, nauce i inżynierii.  Dotknij działających modeli maszyn, w tym mechanicznej ważki, a także odwiedź warsztat, w którym dzieci mogą wydrukować certyfikat wynalazcy lub złożyć most samonośny z drewnianych elementów. Odkryj detale „Ostatniej Wieczerzy” na cyfrowej wersji malowidła z kościoła Santa Maria delle Grazie.

Karnet 48-godzinny Milan Pass: Odkryj Mediolan z jedną kartą

2. Karnet 48-godzinny Milan Pass: Odkryj Mediolan z jedną kartą

Zwiedzaj największe atrakcje Mediolanu we własnym tempie i oszczędzaj pieniądze z wygodną 2-dniową kartą Milan Pass. Zawiera one bezpłatne wejścia do muzeów i zniżki w partnerskich firmach na kwotę ponad 300 EUR. Twoja karta Milan Pass jest ważna przez 48 godzin od jej odbioru i jest dostępna w 2 opcjach dopasowanych do Twojego pobytu. Wybierz kartę Milan Pass z biletem na wycieczkę Hop-On Hop-Off i podróżuj po mieście piętrowym autobusem z odkrytym dachem. Autobus kursuje przez 7 dni w tygodniu. Dostępne są 3 linie obejmujące ponad 40 przystanków. Poszerz swoją wiedzę dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 językach (obejmującemu 3 wyjątkowe nagrania dla dzieci). Karta Milan Pass z biletem na transport publiczny ATM zapewni Ci dostęp do 5 linii metra i ponad 100 przystanków tramwajowych i autobusowych. Podróżuj miejskim transportem publicznym bezpłatnie i bez ograniczeń przez 48 godzin, korzystając z jednego biletu. Możesz też zakupić pełny pakiet i otrzymać kartę Milan Pass obejmującą wycieczkę Hop-On Hop-Off oraz dostęp do transportu publicznego ATM. Skorzystaj z możliwości bezpłatnego wstępu do następujących muzeów miejskich: Tarasy na dachu katedry w Mediolanie (wjazd windą) Opera i muzeum La Scala Biblioteka Ambrozjańskia Highline Galleria Muzeum Nauki i Technologii Muzeum Designu Triennale Stadion San Siro i muzeum Interu Mediolan Siedziba AC Milan i muzeum Mondo Milan Leonardo 3 – interaktywne muzeum „The World of Leonardo” La Vigna di Leonardo Muzeum Bagatti Valsecchi Museo d’Arte e Scienza – Muzeum Sztuki i Nauki

Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Leonardo da Vinci

3. Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Leonardo da Vinci

Odkryj liczne talenty Leonarda da Vinci, od malarstwa po innowacje i urbanistykę, odkrywając historyczne ulice mediolańskiego Starego Miasta. Ta oryginalna wycieczka da Vinci zabierze Cię z powrotem w czasie do renesansowych Włoch, podążając śladami Leonarda w Mediolanie, gdzie stworzył niektóre ze swoich największych dzieł. Odkryj dziedzictwo archetypowego człowieka renesansu! Wybierz opcję 2-godzinną, aby zobaczyć Mediolan oczami Leonarda da Vinci. Twoja piesza wycieczka rozpocznie się od wprowadzenia do czterech filarów wirtuozerii Leonarda: malarstwa, architektury, rzeźby i inżynierii, ponieważ zobaczysz XIX-wieczny pomnik Leonarda autorstwa Pietro Magniego przed słynną operą La Scala. Twój prywatny przewodnik wyjaśni symbolikę stojącą za posągami da Vinci i jego uczniów oraz opowie o spuściźnie pozostawionej przez tego znanego malarza, inżyniera i innowatora. Wędrując po Mediolanie, odkryjesz wiele śladów geniuszu Leonarda. Czy wiesz, że rozwiązał niektóre problemy inżynieryjne, które wystąpiły podczas budowy Duomo di Milano? Albo że piękne freski w Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore, znanej również jako Kaplica Sykstyńska w Mediolanie, zostały namalowane przez uczniów Leonarda? Wycieczka zakończy się przed Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się oryginalna Ostatnia Wieczerza. W pobliżu znajdują się odrestaurowane winnice da Vinci, w których można zamówić kieliszek oryginalnego wina Leonardo (na własny koszt). Wybierz 3,5-godzinną opcję, aby zobaczyć dzieła Leonarda w Bibliotece Ambrozjańskiej (Pinacoteca Ambrosiana). Ta rozszerzona wycieczka obejmuje bilety wstępu bez kolejki do tego sekretnego klejnotu Mediolanu. Biblioteka Ambrozjańska wyświetla rotacyjny wybór rysunków z zeszytu Leonarda Codex Atlanticus wraz z jego oryginalnymi rysunkami, pismami, bazgrołami i projektami. To rzadka okazja, by poznać jego zainteresowania matematyką, bronią, lotnictwem, botaniką i instrumentami muzycznymi. Ta piękna biblioteka zawiera również kilka spornych Leonardów, takich jak Portret Izabeli d'Este, a także dzieła mistrzów, takich jak Caravaggio, Raphael i Tycjan. Wybierz 4,5-godzinną opcję, aby dowiedzieć się więcej o da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Leonarda3. Dzięki biletom bez kolejki możesz zaoszczędzić czas i wejść bez czekania w kasie. Ciesz się interaktywnymi eksponatami działających modeli maszyn i wynalazków Leonarda oraz podziwiaj cyfrowe renowacje jego obrazów i rysunków. Będzie to zabawne i edukacyjne doświadczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci!

Mediolan: Spacer po mieście z audioprzewodnikiem Leonarda Da Vinci

4. Mediolan: Spacer po mieście z audioprzewodnikiem Leonarda Da Vinci

Odkrywaj miejsca związane z Leonardem Da Vinci i jego pobytem w Mediolanie dzięki tej audioprzewodnikowej podróży w czasie. Korzystając ze smartfona, zanurz się w renesansową mediolańską scenerię, spacerując ulicami Mediolanu we własnym tempie. Dowiedz się, jak Leonardo po raz pierwszy znalazł się w Mediolanie w 1482 r., u szczytu włoskiego renesansu, i jak książę Ludwik Maria Sforza rozpoznał talent florenckiego artysty i powierzył mu różne projekty. Odkryj ulice i miejsca związane z pobytem Leonarda w mieście. Ciesz się pełną autonomią dzięki smartfonowi i słuchawkom, odkrywając starożytną śluzę nawigacyjną, Duomo w Mediolanie, Zamek Sforzów, Ostatnią Wieczerzę, Winnicę Leonarda i Pinacoteca Ambrosiana. Słuchaj wnikliwych opowieści, przechodząc obok każdego interesującego miejsca. Wybierz wejście do zabytków (na własny koszt) lub ciesz się nimi z zewnątrz.

Mediolan: Prywatna rodzinna wycieczka po Starym Mieście z Zamkiem Sforzów

5. Mediolan: Prywatna rodzinna wycieczka po Starym Mieście z Zamkiem Sforzów

Odkryj zabawne fakty, legendy i bajki podczas zwiedzania Starego Miasta w Mediolanie z 5-gwiazdkowym Lokalnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Podczas tej ekskluzywnej wycieczki możesz cieszyć się specjalną trasą dostosowaną do rodzin z dziećmi. Pozwól swoim dzieciom odkryć wiele cudów Mediolanu! Wybierz opcję 2-godzinną na podstawową pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Mediolanie, zaczynając od Piazza della Scala. Pozwól swoim dzieciom poznać Leonarda da Vinci podczas zwiedzania tego uroczego placu publicznego z pomnikiem artysty i charakterystycznymi budynkami, takimi jak opera La Scala. Przejdź przez tętniącą życiem XIX-wieczną arkadę Galleria Vittorio Emanuele II do Piazza del Duomo i podziwiaj monumentalną katedrę w Mediolanie (Duomo di Milano), Pałac Królewski i inne zabytkowe budynki. Na każdym kroku Twój 5-gwiazdkowy przewodnik będzie opowiadał o miejskich legendach, baśniach, zabawnych zadaniach i zagadkach dla dzieci, więc nie będzie czasu na nudę. Zanurz się w opowieściach ze średniowiecznego Mediolanu, zwiedzając Piazza Mercanti i dziedzińce zamku Sforzów (zamek Sforzów). Ta potężna średniowieczno-renesansowa twierdza i pobliski park Sempione są wspaniałym placem zabaw dla dzieci. Wybierz opcję 3-godzinną, aby wzbogacić swoją rodzinną przygodę wizytą w Muzeum Leonardo3! Bilety wstępu bez kolejki są wliczone w cenę, dzięki czemu możesz udać się prosto do wejścia. Wejdź do świata Leonarda da Vinci i pozwól swoim dzieciom odkryć jego innowacje, maszyny i dzieła sztuki poprzez zabawne, edukacyjne i interaktywne eksponaty. Pozwól swoim dzieciom zainspirować się fascynującą historią jednego z największych artystów i geniuszy znanych w historii. Wybierz opcję 4,5-godzinną, a także odwiedź kultową katedrę Duomo di Milano i jej dachy. Jest to jedna z największych i najpiękniejszych katedr na świecie oraz skarbnica lokalnej historii i sztuki. Zapewniamy bilety wstępu bez kolejki, dzięki którym wyprzedzisz kolejkę. Poznaj piękne wnętrze katedry z licznymi zabytkami i dziełami sztuki. Bilety obejmują wjazd windą na dachy Duomo, co oznacza, że możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na mediolańską starówkę i Dumou, nie martwiąc się, czy Twoje dzieci dostaną się na szczyt schodami.

Mediolan. Prywatna wycieczka przyjazna dzieciom: Duomo, Gelato, Toy Stories

6. Mediolan. Prywatna wycieczka przyjazna dzieciom: Duomo, Gelato, Toy Stories

Podróżowanie to doskonały sposób na otwarcie dziecięcego świata na możliwości i cuda. Podczas tej prywatnej, 3-godzinnej, rodzinnej wycieczki z przewodnikiem Ty i Twoje dzieci poznacie najważniejsze atrakcje Mediolanu dostosowane dla dzieci, w tym wizytę w Duomo i jej panoramicznym dachu z biletami bez kolejki, interaktywne muzeum Leonarda da Vinci, gdzie dzieci mogą dowiedzieć się, jak ważne wynalazki Leonarda są konstruowane i wykorzystywane w prawdziwym życiu, oraz kultowy sklep z zabawkami F.AO Schwarz (który spersonalizuje zabawki dla Twoich dzieci). W cenę wliczona jest degustacja lodów. Ta rodzinna wycieczka to płynne połączenie przygody i edukacji, które daje tyle frajdy, że dzieci nawet nie zorientują się, że przez cały czas się czegoś uczą. Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać wyjątkową i piękną architekturę gotycką największego kościoła Włoch. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki natychmiast wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, skąd roztacza się panoramiczny widok na Mediolan w zakresie 360 stopni. Dzięki zarezerwowanemu dostępowi do tarasu Duomo Ty i Twoje dzieci lepiej zrozumiecie, jak Mediolan jest zbudowany i rozwijany z punktu widzenia urbanizacji. W drodze do Muzeum Leonarda Twój prywatny przewodnik opowie Ci historię najsłynniejszej galerii handlowej na świecie: Galleria Vittorio Emanuele II. Na 2. piętrze Galerii znajduje się muzeum Leonarda da Vinci, w którym prezentowane są najważniejsze wynalazki Leonarda da Vinci, począwszy od latającego człowieka, przez maszynę-lwa, wizję Leonarda da Vinci dotyczącą łodzi podwodnej, aż po jego wynalazki w zakresie instrumentów muzycznych. Leonardo da Vinci to coś więcej niż tylko artysta. Posiada intensywną wiedzę ze wszystkich dziedzin nauki, od biologii, botaniki, chemii, fizyki po matematykę i zoologię. Wiele jego wynalazków wywodzi się z dziecięcych obserwacji natury i ciekawości, jak ona funkcjonuje. Misją muzeum Leonarda da Vinci jest prezentowanie jego dzieł zwiedzającym, zwłaszcza dzieciom, w sposób interaktywny, wraz z interaktywnymi wyjaśnieniami na temat poszczególnych elementów maszyn i wiedzy naukowej stojącej za ich funkcjami. W szczególności muzeum zapewnia także cyfrową rekonstrukcję oryginalnej wersji Ostatniej Wieczerzy. F.A.O Schwarz Milan to pierwszy sklep kultowej marki zabawek F.A.O Schwarz w Europie kontynentalnej. To coś więcej niż zwykły sklep z zabawkami, F.A.O Schwarz to kraina czarów zabawek, w której każde dziecko w różnym wieku może znaleźć swoje ulubione zabawki, od szytego na miarę zestawu Barbie, misia z imieniem po spersonalizowany model samochodu. Wycieczka zakończy się degustacją lodów, podczas której Twoja rodzina będzie mogła dowiedzieć się więcej o najbardziej kultowym włoskim przysmaku: lodach. W odróżnieniu od tradycyjnych lodów, lody muszą być wykonane z naturalnych składników, dlatego włoskie lody nie są tak słodkie jak lody, ale zapewniają niesamowitą równowagę smaku i smaku.

Muzeum Leonardo3: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Leonardo3? Kliknij tutaj.

Muzeum Leonardo3: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1221 opinii

To było wspaniałe. W rzeczywistości jest wiele eksponatów, nawet więcej niż można by sądzić po zdjęciach. Wszystkie one sprawiają, że jeszcze bardziej podziwiam geniusz Da Vinci. Audioprzewodnik jest niezbędny, ponieważ bez niego po prostu nie jest jasne, do czego służą niektóre obrazy i dlaczego są tak niesamowite, zwłaszcza na ich czas. Polecam.

Bardzo podobało mi się to, co organizatorzy byli w stanie pokazać na stosunkowo niewielkiej powierzchni eksponatów. Jakość eksponatów jest bardzo wysoka, a informacje przekazywane za pośrednictwem audioprzewodnika są również bardzo obszerne. Z pasją i skrupulatnością stworzono tu wspaniałą wystawę. Dziękuję bardzo!

Bardzo interesujące. Mój bilet zawierał słuchawki douszne i było warto. To było samodzielne, więc mogłem naprawdę doświadczyć każdego kawałka we własnym tempie. Cieszę się, że poświęciłem czas, aby to zobaczyć! (Uwaga: jest winda, a przestrzeń jest płaska - więc dostępny jest wózek inwalidzki).

Najlepsza oferta - dużo atrakcji wliczonych w cenę, a także wiele obniżek cen. Najlepszy sposób na odkrycie Mediolanu w 2 dni!

Świetne miejsce. piękne eksponaty, wiele z nich jest interaktywnych. Turysta w każdym wieku będzie się dobrze tu bawił.