Muzeum Komunizmu

Muzeum Komunizmu

Muzeum Komunizmu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: bilet wstępu do Muzeum Komunizmu

1. Praga: bilet wstępu do Muzeum Komunizmu

Dowiedz się, jak wyglądało życie codzienne w komunistycznej Czechosłowacji. Przejdź się po autentycznych, zrekonstruowanych przestrzeniach: od klas po sypialnie. Zobacz oryginalne eksponaty i poznaj powojenną historię tego kraju. Dzięki swojemu biletowi możesz odkryć wystawę obejmującą niemal 1500 m² i 62 panele, które skupiają się na totalitarnym reżimie. Reżim ten panował w kraju od zamachu stanu w lutym 1948 roku do aksamitnej rewolucji w 1989 roku. Dowiedz się więcej w sekcjach tematycznych, obejmujących: politykę, sport, ekonomię, edukację, sztukę socrealistyczną, propagandę, Milicję Ludową, wojsko, policję i tajną policję, cenzurę, sądy i inne instytucje. Dowiedz się o pokazowych procesach i politycznych obozach pracy z czasów stalinowskich.   Poczuj autentyczną atmosferę epoki i wejdź do imitacji warsztatu przodowników pracy, klasy, sypialni dziecka oraz sali przesłuchań. Wędrując przez wystawę, poszerz swoją wiedzę za sprawą krótkich filmów wideo, plakatów i artefaktów. Przejrzyj bogatą kolekcję materiału fotograficznego z archiwów Czeskiej Agencji Informacyjnej, Służb Bezpieczeństwa, Stowarzyszenia Przymusowych Pracowników Obozów Wojskowych oraz zbiorów prywatnych najważniejszych czeskich fotografów.   Zrób sobie przerwę w kawiarni muzealnej w dowolnym momencie. Zregeneruj się przed odwiedzeniem kina, gdzie możesz obejrzeć krótki film dokumentalny na temat czasów komunizmu (wyświetlany w regularnych odstępach czasu).

Praga: 3-godzinna wycieczka rowerowa po komunizmie i II wojnie światowej

2. Praga: 3-godzinna wycieczka rowerowa po komunizmie i II wojnie światowej

Dołącz do tej wyjątkowej wycieczki rowerem elektrycznym i ciesz się bezpłatnym wstępem do Muzeum Komunizmu. Przeżyj ponownie bogatą i skomplikowaną współczesną historię Pragi pod nazistowskimi Niemcami i sowieckim komunizmem. Odwiedź ponad 30 fascynujących miejsc, pomników i innych ważnych miejsc. Uzyskaj głęboki wgląd w kulturę i historię głównych miejsc, takich jak Pomnik Ofiar Komunizmu, Ściana Johna Lennona, Muzeum Kafki, Kwatera Główna SS, Żydowskie Stare Miasto i miejsca bombardowań z czasów II wojny światowej. Zobacz miejsce narodzin historycznej aksamitnej rewolucji, ruchu, który przyczynił się do obalenia reżimu komunistycznego. Odwiedź miejsce kręcenia epickiego filmu wojennego Anthropoid z 2016 roku w kościele Cyryla i Metodego. Rowery elektryczne gwarantują, że pokonasz wszystko bez najmniejszego problemu, niezależnie od wieku.

Komunistyczna piesza wycieczka po Pradze

3. Komunistyczna piesza wycieczka po Pradze

Rozpocznij swoją wycieczkę po komunistycznej Pradze od wizyty na Placu Wacława, miejscu najważniejszych wydarzeń w historii Czech. Zobacz centrum handlowe Kotva z lat 70., ulicę Revoluční, nabrzeże i hotele Intercontinental i President. Widok na ulicę Pařížská i widok na Metronom, miejsce niesławnego wielkiego pomnika Stalina. Posłuchaj komentarza ekspertów, sprawdzając Plac Jana Palacha, oryginalną maskę pośmiertną Palacha na Wydziale Sztuki autorstwa Olbrama Zoubka. Następnie przejdź przez most Manes, zobacz Klárov i pomnik śmierci młodej damy. Zobacz wyspę Kampa i mur Lennona, Pomnik Ofiar Komunizmu Olbrama Zoubka i przejdź przez most Legionów. Następnie przejdź się ulicą Narodni i pomnikiem Aksamitnej Rewolucji 1989. Twoja wycieczka kończy się w Muzeum Komunizmu, gdzie obejrzysz niezwykle poruszający 15-minutowy film i zobaczysz z pierwszej ręki kilka cennych eksponatów i artefaktów. Muzeum prezentowane jest w 5 językach, a film ma angielskie napisy. Stamtąd otrzymasz kupon rabatowy z 15% rabatem ważny w każdej chwili w jedynym w swoim rodzaju pubie, klubie i restauracji „Propaganda” z ponad 200 oryginalnymi czeskimi komunistycznymi artefaktami z osobistej kolekcji Założycieli. Zrelaksuj się przy słynnym czeskim piwie i obfitej czeskiej kuchni i pozwól historii zanurzyć się w niej, podczas gdy Twoje nogi w końcu się odprężą.

Praga: Zwiedzanie komunizmu i wizyta w muzeum

4. Praga: Zwiedzanie komunizmu i wizyta w muzeum

Rozpocznij pieszą wycieczkę od spotkania z przewodnikiem przed Muzeum Komunizmu w centrum miasta (bilety nie są dostępne). Po krótkim spotkaniu i powitaniu wejdziesz do środka, aby rozpocząć pouczającą wycieczkę komunistyczną. Wraz z przewodnikiem będziesz spacerować po muzeum, podczas gdy on / ona przedstawi Ci fascynujące szczegóły historyczne dotyczące historii komunizmu, a także rodzinne historie o życiu za żelazną kurtyną. Wystawa w muzeum rozpoczyna się od rozwoju politycznego w pierwszej połowie XX wieku i obejmuje wszystkie najważniejsze wydarzenia polityczne, takie jak komunistyczny zamach stanu w 1948 roku, praska wiosna w 1968 roku i aksamitna rewolucja w 1989 roku. Podziwiaj artefakty, które kiedyś były codziennego użytku za żelazną kurtyną. Dowiesz się także o takich aspektach życia, jak system edukacji, więzi ze Związkiem Radzieckim, podróżowanie, tajna policja, wartość pieniądza itp. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz mieć również czas na samodzielne zwiedzenie muzeum. Po wizycie w Muzeum Komunizmu przejdziesz przez centrum Pragi, gdzie miały miejsce wszystkie najważniejsze wydarzenia, głównie Plac Wacława i Aleja Narodowa. Wycieczka kończy się w centrum miasta.

Historia II wojny światowej i komunizmu na prywatnej wycieczce po Starym Mieście w Pradze

5. Historia II wojny światowej i komunizmu na prywatnej wycieczce po Starym Mieście w Pradze

Podczas tej wycieczki o tematyce II wojny światowej i komunizmu odkryjesz burzliwe wydarzenia niemieckiej okupacji Czechosłowacji, operację Anthropoid, powstanie 1945 r., zasolenie i aksamitną rewolucję. Poznaj wydarzenia i osobistości związane z okupacją i wyzwoleniem Pragi. 2-godzinna wycieczka piesza rozpocznie się od spaceru po Josefovie, który jest jednym z najlepiej zachowanych gett żydowskich w Europie. Zobaczysz Synagogę Maisela i Synagogę Hiszpańską i usłyszysz o okropnościach transportu czeskich Żydów do obozu koncentracyjnego w Theresienstadt oraz o przerażającym planie Hitlera stworzenia „muzeum wymarłej rasy”. Praga odegrała ważną rolę w pokonaniu reżimu nazistowskiego. Twój prywatny przewodnik przekaże Ci szczegóły powstania praskiego na Rynku Starego Miasta. Na fasadzie Ratusza Staromiejskiego zobaczycie kultowy Zegar Astronomiczny, który uległ dużym zniszczeniom w czasie krwawych walk z 5-9 maja 1945 roku. Zaangażowanie Armii Czerwonej w liberalizację miasta zostało później wykorzystane przez Czechosłowaków Partia Komunistyczna w celu zwiększenia poparcia dla komunizmu. Następnie udasz się do Pałacu Petschek, dawnej siedziby Gestapo. Na rogu budynku znajdziesz tablicę pamiątkową poświęconą czeskiemu ruchowi oporu, skąd usłyszysz o jego wysiłkach, przesłuchaniach i torturach. Wycieczka zakończy się na historycznym Placu Wacława, który był używany przez nazistów do masowych demonstracji i gdzie miały miejsce masowe demonstracje podczas Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Wybierz rozszerzoną 4-godzinną opcję odwiedzenia Muzeum Komunizmu, aby uzyskać wgląd w życie w komunistycznej Czechosłowacji. Muzeum obejmuje wydarzenia z czterdziestu lat rządów komunistycznych w kraju, w tym zimną wojnę, Praską Wiosnę, inwazję sowiecką w 1968 r., samobójstwo studenta Jana Palacha i aksamitną rewolucję. Usłyszycie historie o reżimie totalitarnym, propagandzie, cenzurze, procesach politycznych i egzekucjach. To pozycja obowiązkowa, aby naprawdę zrozumieć bohaterskie wysiłki Pragańczyków na rzecz uzyskania niepodległości i demokracji.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Muzeum Komunizmu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Komunizmu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Komunizmu? Kliknij tutaj.

Muzeum Komunizmu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(76 recenzji)

Bardzo informujące. Tyle do wchłonięcia; Mógłbym spędzić tam cały dzień. Niestety bilet wstępu nie pozwolił mi wyjść na obiad, a potem wrócić do muzeum. W rezultacie przeszedłem tylko połowę muzeum. Jeśli wrócę do Pragi, na pewno ponownie wybiorę się do tego muzeum i zacznę tam, gdzie skończyłem.

Zdecydowanie warto zobaczyć! To trochę na uboczu, więc nie jest to coś, co zobaczysz i zdecydujesz się tam pójść. To naprawdę pouczająca wystawa i wszystko jest tłumaczone na język angielski. To była naprawdę wartościowa wycieczka i wiele się nauczyliśmy! zdecydowanie polecam!

Bardzo wyjątkowe miejsce, piosenka zapadła w pamiecwystawa jedyna w swoim rodzaju, polecam młodszym którzy nie znają czasów terroru. My cała k rodzina jesteśmy pod wrażeniem. Zaplanować dużo czasu min 3 h. Warte swojej ceny. Polecam bilety on line. Super sklep z pamiatkami

Cudowne muzeum. Bardzo dobrze wyeksponowany. Wiele się nauczyłem podczas mojej wizyty. Smutne, że wiele taktyk represyjnych jest nadal stosowanych na całym świecie.

Bardzo ciekawe i pouczające, dobrze rozplanowane i przyjemne na spacery.