Muzeum Jaskini Sacromonte

Muzeum Jaskini Sacromonte – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bilet wstępu do Muzeum Jaskiń Sacromonte

1. Bilet wstępu do Muzeum Jaskiń Sacromonte

Spędź przyjemną godzinę na zwiedzaniu Muzeum Jaskiń Sacromonte dzięki temu biletowi wstępu. Zwiedź 11 oddzielnych jaskiń, w których znajdują się odtworzone jaskiniowe domy mieszkalne. Poznaj kulturę, historię i środowisko naturalne dzielnicy Sacromonte. Zobacz kuchnie i stajnie, a także tradycyjne zawody i rzemiosła, takie jak koszykarstwo, ceramika i tkactwo. Poznaj ciekawe fakty na temat flamenco w dzielnicy Sacromonte. Odwiedź ogród na świeżym powietrzu i poznaj rośliny, geologię oraz krajobraz tego obszaru. Z ogrodu roztaczają się również wspaniałe widoki na Alhambrę, miasto i dolinę Rio Darro.

Grenada: piesza wycieczka po Albaicín, Sacromonte i Muzeum Jaskiń

2. Grenada: piesza wycieczka po Albaicín, Sacromonte i Muzeum Jaskiń

Odwiedź niektóre z najbardziej charakterystycznych dzielnic Granady. Żadna wycieczka do Granady nie jest kompletna bez odwiedzenia Albaicín i Sacromonte. Trasa będzie przebiegać przez Albaicín, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Znana również jako stara dzielnica muzułmańska, zawiera labiryntowe uliczki, dzięki którym odkryjesz fascynujący świat Al-Andalus i podziwiasz słynny krajobraz Granady od Punkt widokowy San Nicolás i nie tylko. Następnie udasz się do dzielnicy Sacromonte, która zawiera ponad 3000 jaskiń i panoramiczne widoki z ukrytych obszarów. Tutaj poznasz i zrozumiesz kulturę cygańską w Museo de las Cuevas, miejscu, które pokazuje ich historię poprzez legendy i taniec flamenco. Twoja wycieczka będzie również przebiegać przez główne miejsca w Granadzie, takie jak Plaza Nueva, Placeta de San Gregorio i Casa Enrique Morente, z których wszystkie są idealne do robienia zdjęć.

Granada: Pokaz flamenco w jaskiniach Sacromonte

3. Granada: Pokaz flamenco w jaskiniach Sacromonte

Zobacz niesamowity pokaz flamenco w zabytkowych jaskiniach w dzielnicy Sacromonte w Grenadzie. Zanurz się w zmysłowe rytmy i pełne pasji dźwięki tradycji ludowej w wyjątkowym miejscu. Przypuszcza się, że jaskinie były zamieszkiwane przez muzułmanów ponad 500 lat temu, później przez cyganów, którzy wykorzystywali je jako mieszkania i tymczasowe schronienia po zdobyciu miasta przez chrześcijan. Odkryj różnorodność dzielnicy Sacromonte, gdzie ludność różnych ras i o różnych historiach żyje harmonijnie obok siebie. Doceń korzenie flamenco, odkrywając otoczenie. Posłuchaj muzyki, która zapewni Ci nieznaną dotąd przyjemność.  Następnie cofnij się w czasie i zwiedź wąskie uliczki dzielnicy Albaicín, która pamięta czasy Królestwa Nasrydów.

Granada: Albaicín i Sacromonte Przewodnik audio na smartfona

4. Granada: Albaicín i Sacromonte Przewodnik audio na smartfona

Pałace i mury obronne Alhambry, a nad nimi górują ośnieżone góry Sierra Nevada, to jeden z ikonicznych obrazów Andaluzji. Podczas tej pieszej wycieczki nigdy nie będziesz daleko od spektakularnego punktu widokowego, a pomiędzy nimi zanurzysz się w wąskie, kręte uliczki, które prawie nie zmieniły się od czasów mauretańskich. Nasza wycieczka rozpoczyna się przed klasztorem Santa Isabel la Real (klasztor królewski św. Izabeli), skąd poznasz najstarszą część miasta, zamieszkaną od prawie 3000 lat. Następnie przejedziesz przez serce Albaicín, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, bogatego w uroki i usianego zabytkami, w tym starymi murami miejskimi, pałacami, ogrodami i kościołami. Następnie wycieczka prowadzi do doliny Sacromonte, słynącej z egzotycznych domów w jaskiniach i znakomitych artystów flamenco, gdzie tradycyjnie mieszkała społeczność romska. Ta dwugodzinna wycieczka jest pełna zabytków i zapierających dech w piersiach punktów widokowych, w tym: • Widoki na Alhambrę i Sierra Nevadę z Mirador de San Nicolás, którego nie można przegapić • Iglesia de San Miguel Bajo, kościół położony na uroczym placu pełnym barów-restauracji • Palacio Dar al Horra, pałac pochodzący z tego samego okresu co pałace Nasrydów w Alhambrze • Zachwycający dom belgijskiego artysty Maxa Moreau, w którym obecnie mieści się muzeum z ciekawą kolekcją dzieł sztuki i artefaktów • Arco de las Pesas, jedna z najlepiej zachowanych bram starych murów miejskich • Spokojne miejsca, z których można podziwiać Alhambrę i krajobraz otaczający Grenadę, w tym Mirador de Mario Maya, Mirador de la Lona i ogród meczetu w Granadzie • Domy w jaskiniach i fascynujące Museo Cuevas del Sacromonte (Muzeum Jaskiń Sacromonte) Podczas tej wycieczki dowiesz się: • Kto zbudował Alhambrę i kto próbował ją wysadzić • Dlaczego w czasach schyłku rządów muzułmańskich toczyła się walka o władzę • Gdzie zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca na świecie (przynajmniej według Billa Clintona…) • Jak tygiel kultur w dolinie Sacromonte zrodził szczególny styl flamenco • Gdzie szukać dawno zaginionego mauretańskiego skarbu Dołącz do mnie podczas tej wycieczki, aby przemierzać malowniczy labirynt uliczek i rozkoszować się majestatycznymi widokami Alhambry, które na przestrzeni wieków inspirowały artystów i romantycznych podróżników. Na trasie znajduje się wiele wspaniałych barów i restauracji, w których można wypić drinka i tapas na uroczym małym placu lub zjeść posiłek na pachnącym jaśminem tarasie, podziwiając oświetloną Alhambrę.

Granada: E-Bike Tapas Tour i najlepsze widoki na Alhambrę

5. Granada: E-Bike Tapas Tour i najlepsze widoki na Alhambrę

Wycieczka na rowerze elektrycznym z przewodnikiem rozpoczyna się od krótkiego treningu, aby zapoznać Cię z obsługą roweru. Następnie wyruszysz w drogę i odwiedzisz kilka tradycyjnych barów, degustując 3 różne hiszpańskie tapas z napojami i ciesząc się atmosferą starej dzielnicy. Odwiedź dzielnicę Albaicin z wąskimi uliczkami i bielonymi domami, aby podziwiać najlepsze widoki na Alhambrę i Granadę. Albaicin został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku i stanowi najbardziej malowniczą i starożytną dzielnicę Granady. Wybierz się do Mirador San Nicolás, aby podziwiać niezrównany widok na Alhambrę. Następnie odwiedź Sacromonte, obszar znany z jaskiń, w których Cyganie świętują nocą śpiewając i tańcząc flamenco. Poznaj te obszary podczas wycieczki na rowerze elektrycznym w towarzystwie przewodnika, który zapewni, że zobaczysz interesujące miejsca, w tym opactwo Sacromonte, miejsce narodzin chrześcijaństwa w Granadzie.

Odkryj jaskinie San Miguel i Sacromonte podczas prywatnej wycieczki

6. Odkryj jaskinie San Miguel i Sacromonte podczas prywatnej wycieczki

Podczas gdy wielu zna jaskinie, w których odbywają się pokazy flamenco, mniej osób wie o obszarze, w którym styl życia pozostał w dużej mierze niezmieniony w ostatnich latach: samowystarczalne jaskinie, pozbawione bieżącej wody i konwencjonalnej energii elektrycznej, oferujące alternatywny sposób życia pośród miejskiego krajobrazu. Uzyskamy wgląd z pierwszej ręki w ten styl życia, spotykając "cuevero", który oprowadzi nas po swojej jaskini. Zagłębimy się w takie tematy, jak proces wykopalisk, codzienna rutyna, status prawny tych mieszkań, wymagania sąsiedzkie i spotkania z organami ścigania. To autentyczna okazja do poznania tej mniej znanej dzielnicy, nawet dla mieszkańców Granady. Zapierające dech w piersiach widoki będą nam towarzyszyć podczas całej wycieczki. Pamiętaj, że ta wycieczka wymaga umiarkowanego poziomu sprawności fizycznej ze względu na nierówny teren i podjazdy po drogach gruntowych.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Muzeum Jaskini Sacromonte: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Jaskini Sacromonte: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Jaskini Sacromonte? Kliknij tutaj.

Muzeum Jaskini Sacromonte: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(179 recenzji)

Transport dotarł do punktu odbioru bardzo punktualnie, jednak w żadnym momencie nie wiedziałem, czy ma przewodnika, czy po prostu jest w rękach kierowcy minibusa. Występ był bardzo dobry, z bardzo międzynarodową publicznością. Sangria była trochę słaba, ale bardzo sprawnie podawali napoje. Wychodząc, dzięki Bogu, przypomniałem sobie twarz mojego kierowcy, więc mogłem wrócić na miejsce spotkania.

Świetnie spędziliśmy poranek w muzeum jaskiń. Bilety naprawdę były tego warte. Zdecydowaliśmy się przejść całą drogę do muzeum (to dość długi spacer, więc bądź przygotowany i zabierz tylko wygodne buty). Spacer był tego wart, widoki były niesamowite, było cicho i relaksująco. Muzeum było bardzo ciekawe i zabawne. Jeśli szukasz czegoś innego do zrobienia w Granadzie, to dobrze trafiłeś!

Muzeum jaskini było interesującą rozrywką na popołudnie. Trwa to tylko około godziny, ale była to miła odmiana od innych scenerii Granady i w drodze na dół zatrzymaliśmy się na drinka w uroczej restauracji wewnątrz jaskini, która była całkiem przyjemna. Jeśli jednak myślisz o pójściu do tego muzeum, jest to dość uciążliwe, ponieważ leży na szczycie wzgórza.

Pojechaliśmy autobusem do Sacromonte. Poszukaj znaków muzealnych i wejdź po schodach. Ciekawe są jaskinie i audioprzewodnik. Zdecydowanie warto wydać 5E. Następnie spędziliśmy wieczór spacerując po ulicach, znaleźliśmy punkt widokowy na zachód słońca i zjedliśmy kolację. Wróciliśmy do Granady taksówką.