Dodaj daty

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

1. Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Warszawa: 3-godz. panoramiczna wycieczka autobusem i odbiór

2. Warszawa: 3-godz. panoramiczna wycieczka autobusem i odbiór

Weź udział w 3-godzinnej kompleksowej wycieczce po głównych atrakcjach Warszawy, jadąc klimatyzowanym autobusem w grupie maksymalnie 15 osób. Dowiedz się więcej o ponurej i burzliwej historii miasta, odwiedzając niektóre z ocalałych miejsc oraz pomników powstałych na pamiątkę powstań i tragedii, które miały miejsce w Warszawie w czasach II wojny światowej. Po drodze Twój profesjonalny przewodnik wskaże Ci także kilka znanych pereł architektury.   Rozpocznij swoją wycieczkę w Łazienkach Królewskich – zespole pałacowo-ogrodowym pełnym zabytków, które przetrwały wojnę. Następnym przystankiem będzie pomnik Bohaterów Getta, który upamiętnia powstanie w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Później udaj się na Umschlagplatz, jedno z najtragiczniejszych miejsc w Warszawie: na tym placu Niemcy wpychali Żydów do wagonów i przewozili do obozu koncentracyjnego w Treblince.   Odwiedź Stare Miasto w Warszawie, gdzie znajduje się Zamek Królewski. Został on zniszczony podczas powstania warszawskiego w 1944 roku, a następnie odbudowany w 1984 roku i po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Na Starym Mieście przejedziesz obok bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – jednego z najważniejszych kościołów w Warszawie. Budynek powstał w specyficznym mazowieckim stylu gotyckim i został zniszczony oraz odbudowany podobnie jak Zamek Królewski.     Następnie wraz z przewodnikiem udaj się na spacer po Starym Mieście w magicznej atmosferze i odkryj Barbakan, mur obronny wzniesiony w stylu gotyckim z ręcznie wykonanych czerwonych cegieł. Zakończ tę historyczną wycieczkę, odwiedzając pomnik Powstania Warszawskiego, który stanowi najbardziej wyrazisty i symboliczny pomnik w Warszawie. Tutaj możesz poświęcić chwilę, aby przemyśleć wszystko to, co zobaczyłeś(-aś) w ciągu dnia.

Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum POLIN

3. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum POLIN

Ta wycieczka w małej grupie jest dedykowana tym, którzy chcą odkryć Warszawę w intymności małej grupy. Oznacza to, że możesz dzielić się transportem i atrakcjami podczas zwiedzania z innymi, korzystając z pojazdu z maksymalnie 8 pasażerami. Ze swoimi wspaniałymi historycznymi kamienicami, nowoczesną kanalizacją, szybkim rozwojem, stylem i uprzejmością, to piękne miasto nazywane było kiedyś „Perłą Północy”. To cudowne miasto zostało zburzone prawie do ostatniego budynku, a ostatnia cegła Zginęło pokolenie ludzi, którzy nie mieli nawet 20 lat, przyszłość kraju. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Na zwiedzających czekają multimedialne wystawy, pokazujące, jak Polacy i Żydzi żyli razem przez wiele setek lat i jak łączyły się ze sobą obie kultury. W konwencjonalnej przestrzeni można zapoznać się z relacjami rodzinnymi i sąsiedzkimi. Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich, od średniowiecza po współczesność.

Warszawa: Łazienki i Muzeum Historii Żydów Polskich

4. Warszawa: Łazienki i Muzeum Historii Żydów Polskich

Odkryj dwie perełki Warszawy podczas wycieczki grupowej. Po odebraniu z hotelu udaj się do Parku Łazienkowskiego. Park zajmuje powierzchnię prawie 80 hektarów i jest domem dla wielu zabytkowych budynków, niektóre z nich pochodzą z XVIII wieku. Spaceruj jak miejscowy i zobacz Pałac na Wyspie, Oranżerię, pomnik Fryderyka Chopina, Amfiteatr i jego słynne alejki i alejki. Przejdź do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, aby poznać wielowiekową historię Żydów w Polsce. Multimedialne wystawy przybliżą historię tego, jak Polacy i Żydzi żyli razem przez setki lat i jak doszło do połączenia obu kultur. Wystawa składa się z ośmiu galerii, które prezentują kolejne etapy żydowskiej historii, od osadnictwa żydowskiego w Polsce, po wstrząsające wydarzenia Holokaustu, kończąc na współczesności.

Warszawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

5. Warszawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Odkryj różne strony Warszawy, pedałując po mieście ze swoim kompetentnym przewodnikiem. Podziwiaj kultowe zabytki i budynki zarówno w mieście, jak iw centrum oraz wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto. Przejedź Traktem Królewskim, pięknym miejscem z wieloma ważnymi budynkami zarówno pod względem historycznym, jak i architektonicznym, w tym Uniwersytetem Warszawskim i Kościołem Świętego Krzyża, w którym pochowane jest serce Fryderyka Chopina. Kontynuuj jazdę i udaj się do warszawskiego obiektu UNESCO - Starego Miasta. To jedyny na świecie przykład takiej powojennej odbudowy. Dowiedz się o najbardziej charakterystycznych zabytkach, takich jak Zamek Królewski, katedra św. Jana, Rynek i więcej o ponad 700-letniej historii tego obszaru. Zobacz najważniejszy pomnik poświęcony powstaniu w getcie z 1943 roku. Tuż obok zobaczysz jeden z ikonicznych współczesnych budynków miasta, Muzeum Historii Żydów Polskich. Następnie pedałuj w kierunku Wisły, aby odkryć naturalny skarb miasta. Poczuj atmosferę promenady, ulubionego miejsca mieszkańców, pełnego kawiarni, barów i zajęć sportowych. Udaj się z powrotem na drugą stronę rzeki, aby zobaczyć, jak przedwojenna i zrujnowana elektrownia została przekształcona w modne wielofunkcyjne centrum pełne restauracji, placów publicznych, butików projektantów i zajęć na świeżym powietrzu.

Warszawa: 4-godzinna wycieczka po Starym Mieście, Zamku Królewskim i Muzeum POLIN

6. Warszawa: 4-godzinna wycieczka po Starym Mieście, Zamku Królewskim i Muzeum POLIN

Podczas kameralnej 4-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po przepięknej warszawskiej Starówce, przespaceruj się po miejskim rynku, otoczonym tradycyjnymi kamienicami i piękną rzeźbą symbolu miasta – Syreny. Poznaj fascynującą historię Warszawy, mijając warszawski Barbakan i mury obronne na Starym Mieście. Przejdź się ulicami, którymi niegdyś wędrowali królowie, zwanymi Traktem Królewskim. Dawny szlak komunikacyjny miasta, ten szeroki bulwar łączy dwie dawne rezydencje królewskie, a teraz jest pełen kawiarni, restauracji i atrakcji historycznych. Odkryj Plac Zamkowy ze słynną Kolumną Zygmunta i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po wspaniałym Zamku Królewskim. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Pełen 4000 metrów kwadratowych powierzchni, multimedialnych wystaw i ośmiu galerii, odkryj kolejne etapy historii, poczynając od osadnictwa żydowskiego w Polsce. Podróżuj przez tysiące lat różnorodności religijnej i politycznej, dramatycznych wydarzeń w historii, Holokaustu i zakończ ze współczesnością.

Warszawa: wstęp bez kolejki do muzeum POLIN z przewodnikiem

7. Warszawa: wstęp bez kolejki do muzeum POLIN z przewodnikiem

Weź udział w wycieczce do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomiń kolejki przy wejściu. Zwiedzaj w towarzystwie prywatnego przewodnika i poznaj ponad 1000-letnią historię polskich Żydów. Przewodnik opowie Ci o dawnych uprzedzeniach narodowościowych, sposobach walki z nazistami i likwidacji warszawskiego getta. Podczas wycieczki poznasz również informacje na temat aktualnej kultury żydowskiej w Polsce. Przedłużona opcja 4-godzinna obejmuje ponadto spacer ulicami osiedli żydowskich z okresu przed II wojną światową. Posłuchaj smutnej historii o powstaniu getta, w którym na terenie 4 km² żyło ponad 400 tysięcy Żydów.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka samochodowa po żydowskiej Warszawie

8. Warszawa: 3-godzinna wycieczka samochodowa po żydowskiej Warszawie

Nie da się zrozumieć Warszawy bez spojrzenia na historię warszawskich Żydów. Przed II wojną światową warszawscy Żydzi stanowili 30% ludności Warszawy. Wielkie nazwiska, które tam mieszkały, to laureat literackiej Nagrody Nobla Isaac Bashevis Singer, pediatra i autor książek dla dzieci Janusz Korczak, założyciel studia filmowego Metro-Goldwyn-Mayer Samuel Goldwyn oraz Władysław Szpilman, główny bohater „Pianista” Romana Polańskiego. Po II wojnie światowej żydowska Warszawa przestała istnieć, ale wciąż można znaleźć ślady historii dwóch narodów w jednym kraju. Ta 3-godzinna wycieczka po żydowskiej Warszawie zabierze Cię w miejsca, w których wciąż możesz podziwiać klimat przedwojennej, wielokulturowej Warszawy. Odwiedzicie jedyną synagogę, która przetrwała II wojnę światową oraz cmentarz żydowski, na którym pochowani są znani rabini, cadycy i rodziny żydowskie. Dowiesz się, co oznaczają słowa menora, Tora, Aron ha-kodesz i mezuza. Dowiesz się również o symbolicznym znaczeniu i architekturze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, pierwszego i jedynego na świecie muzeum poświęconego historii i współczesności Żydów polskich. Zwiedź synagogę, ostatnie ulice żydowskiej Warszawy, cmentarz żydowski i Muzeum Historii Żydów Polskich z lokalnym ekspertem.

Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

9. Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Czekają na Ciebie multimedialne wystawy, które pokazują, jak Polacy i Żydzi żyli ze sobą przez setki lat i jak obie kultury przenikały się wzajemnie.  Zwiedzanie muzeum obejmuje wystawę główną, która jest podróżą przez 1000 lat historii Żydów polskich od średniowiecza do współczesności. Wystawa składa się z ośmiu galerii o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych prezentujących dziedzictwo i kulturę polskich Żydów, która do dziś pozostaje źródłem inspiracji dla Polski i świata.  Galerie przedstawiają kolejne etapy historii, począwszy od legend o przybyciu, początkach osadnictwa żydowskiego w Polsce, a skończywszy na rozwoju kultury żydowskiej. Muzeum ukazuje społeczną, religijną i polityczną różnorodność polskich Żydów, podkreślając dramatyczne wydarzenia z przeszłości, oraz współczesność.

Warszawa: Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum POLIN

10. Warszawa: Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum POLIN

Odkryj Pałac Kultury i Nauki w małej grupie i dowiedz się, dlaczego budynek jest tak kontrowersyjny dla wielu warszawiaków. Potężna konstrukcja mieści restauracje, uniwersytet, teatry, kina, biura, sale konferencyjne i koncertowe oraz basen w ponad 3000 różnych pomieszczeniach. Zbudowany w stylu socrealizmu, który był modny w latach 50. XX wieku, wnętrza pokryte są marmurem i mozaikami, które rozpraszają kolorowe światło na rozległych przestrzeniach. Na najwyższym piętrze ciesz się tarasem, z którego w nagrodę otrzymasz cudowny widok na Warszawę. Zobaczysz, między innymi, jego: • Hala główna • Sala Ratuszowa • Sala Trojki • Sala Kopernika • Kaplica • Sala Warszawska Kontynuuj do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Czekają tu multimedialne wystawy, które przybliżą wielowiekową historię Żydów w Polsce. Osiem galerii prezentuje fascynujące dziedzictwo i kulturę polskich Żydów, których zwycięstwa, próby i udręki pozostają źródłem inspiracji dla Polski i świata.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN? Kliknij tutaj.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 200 opinii

Zanimiva predstavitev Varšave, vodič nas je popeljal po prelepem parku, ogledali smo si predel z ambasadami w potem čudovito staro mesto. Vodič je bil zelo simpatičen in veliko svojega znanja nam je posredoval.

Wszystko bardzo interesujące, wykonane profesjonalnie i szczegółowo. Zdecydowanie trzeba sobie poświecić więcej czasy na zwiedzanie (3h)

Wycieczka do Warszawy wspaniala pogoda cudowna wrazenia niezapomniane.Ludzie uprzejmi a obsluga profesjonalna

Od autobusu do przewodnika i kierowcy autobusu wszystko było świetnie.

Bardzo ciekawa i edukacyjnie inspirująca ekspozycja