Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

1. DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

Big Bus jest oficjalną preferowaną wycieczką Festiwalu Kwitnącej Wiśni. Nikt nie przybliży Cię do naturalnego piękna stolicy kraju. Odkryj wspaniałość stolicy kraju w wielkim stylu dzięki wycieczkom autobusowym hop-on hop-off. Dzięki zabawnemu i wciągającemu komentarzowi audio możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się w piętrowym autobusie z otwartym dachem podczas podróży przez bogatą historię i codzienne życie Waszyngtonu. Zanurz się w najbardziej kultowych i historycznych miejscach pamięci, pomnikach i muzeach miasta. Wysiądź na dowolnym przystanku, aby zwiedzać w wolnym czasie. Wykorzystaj w pełni swój dzień dzięki elastyczności w planowaniu własnego planu zwiedzania. Wybierz jedną pełną pętlę, aby zobaczyć miasto lub wysiądź i zrób sobie zdjęcie z Abrahamem Lincolnem w Lincoln Memorial. Spójrz na Reflecting Pool przy pomniku Waszyngtona, tak jak zrobił to Martin Luther King Jr. wygłaszając przemówienie "I Have a Dream" z tego samego miejsca. Dzięki autobusom przyjeżdżającym regularnie przez cały dzień masz swobodę zwiedzania we własnym tempie. Doświadcz wszystkiego, co Waszyngton DC ma do zaoferowania, od Białego Domu po budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych i Capitol Hill po pomniki wojny koreańskiej i II wojny światowej, Cmentarz Narodowy Arlington oraz pomniki MLK i FDR wzdłuż pięknego basenu pływowego. Big Bus jest oficjalnym operatorem wycieczek po National Mall, zapewniając Ci najbliższy dostęp do światowej sławy, bezpłatnych muzeów, w tym Narodowego Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki, Smithsonian Museum of Natural History, Muzeum Historii Afroamerykańskiej, The Holocaust Memorial, National American-Indian History, National Portrait Gallery i wielu innych. Uzupełnij swoją przygodę z DC o 3-dniowy bilet i ciesz się malowniczym rejsem taksówką wodną Monuments po rzece Potomac między The Wharf i Georgetown. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki kultowych zabytków, w tym pomnika Jeffersona, pomnika Lincolna i pomnika Waszyngtona, z wygodnego, klimatyzowanego statku. Poznaj historyczną kolonialną dzielnicę Georgetown z brukowanymi uliczkami, uroczymi sklepami i wyjątkowymi restauracjami. Możesz też popłynąć taksówką wodną do Wharf, gdzie znajdują się modne restauracje, butiki, miejsca koncertowe i widoki na rzekę, a także łatwy dostęp do centrum DC i National Mall. Bilet jest ważny na podróż w jedną stronę w obu kierunkach.

Z Nowego Jorku: Odkryj najważniejsze atrakcje Waszyngtonu.

2. Z Nowego Jorku: Odkryj najważniejsze atrakcje Waszyngtonu.

Poznaj polityczne centrum Stanów Zjednoczonych podczas tej 1-dniowej wycieczki z Nowego Jorku do Waszyngtonu. Dołącz do swojego przewodnika i poznaj stolicę USA oraz odkryj godne uwagi zabytki, w tym Biały Dom, centrum handlowe, Cmentarz Narodowy Arlington i grób Johna F. Kennedy'ego. Wyrusz z centrum Nowego Jorku i udaj się na południe do Waszyngtonu w wygodnych klimatyzowanych autobusach lub minivanach. Przejedź przez stany New Jersey, Delaware i Maryland, zanim dotrzesz do stolicy kraju. Odwiedź Cmentarz Narodowy Arlington i zatrzymaj się przy grobie Johna F. Kennedy'ego. Kontynuuj podróż do Capitol Hill i podziwiaj widoki na Kapitol, Senat i Biały Dom. Dowiedz się więcej o tych kultowych budynkach i ich ważnych funkcjach w rządzie USA. Zwiedź Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian. Następnie zatrzymaj się na refleksję przy pomniku Lincolna oraz pomnikach wojny koreańskiej i wietnamskiej. Późnym popołudniem wybierz się na wycieczkę autobusową po innych częściach miasta, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Nowego Jorku.

Waszyngton: Nocna wycieczka trolejbusem po zabytkach

3. Waszyngton: Nocna wycieczka trolejbusem po zabytkach

Przyjrzyj się nocą oświetlonym najpopularniejszym zabytkom stolicy Stanów Zjednoczonych w ramach tej wycieczki trolejbusem z przewodnikiem. Trasa obejmuje ulice uczęszczane przez prezydentów. Wysiądź z trolejbusu na 3 przystankach, by samodzielnie zwiedzać miejsca pamięci i uwiecznić je na zdjęciach. Wsłuchaj się w ciekawy komentarz profesjonalnego przewodnika, który opowie Ci o bogatej historii Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Wycieczka obejmuje następujące 3 przystanki: 1. Pomniki Martina Luthera Kinga i Franklina Delano Roosevelta 2. Pomnik Marine Corps War Memorial (pomnik stanowiący hołd m.in. dla uczestników bitwy o wyspę Iwo Jima) 3. Mauzoleum Lincolna, pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie i pomnik Weteranów Wojny w Korei Poza przystankami przy wymienionych wyżej miejscach pamięci zobaczysz również spektakularny pomnik Waszyngtona, Biały Dom, obszar National Mall, budynki na Wzgórzu Kapitolińskim, pomnik Jeffersona, kompleks muzeów Smithsonian Institution i gmach Smithsonian Institution Building (Castle), siedziby Federalnego Biura Śledczego (FBI) i Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz pomnik II Wojny Światowej.

Waszyngton, DC: Wycieczka Hop-On Hop-Off Trolley po mieście Old Town

4. Waszyngton, DC: Wycieczka Hop-On Hop-Off Trolley po mieście Old Town

Nazwany „Najlepszą wycieczką po Waszyngtonie” przez Washingtonian Magazine i jedną z 10 najlepszych tras typu hop-on hop-off na świecie przez Forbes, Old Town Trolley oferuje najbardziej wszechstronną wycieczkę po stolicy kraju. Zrelaksuj się, podczas gdy doświadczeni przewodnicy pomogą Ci odkryć piękno i majestat Waszyngtonu Ta popularna wycieczka obejmuje główne atrakcje Waszyngtonu, takie jak Pomnik Lincolna, Biały Dom, muzea Instytutu Smithsona i Pomnik Weterana Wietnamu. Doświadczeni przewodnicy dzielą się barwnymi anegdotami, humorystycznymi historiami i dobrze zbadanymi informacjami historycznymi. Uaktualnienie obejmuje wycieczkę trolejbusem po Cmentarzu Narodowym w Arlington, trwały hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie obronie narodu. Zostaniesz przetransportowany do niektórych z najbardziej znanych grobów i pomników. Przystanki tramwaju DC City Tour: 1. 1001 E. St. NW: Washington Welcome Center/Ford's Theatre/Peterson House 2. 1401 Pennsylvania Ave: Biały Dom/Centrum dla odwiedzających Biały Dom/Pomnik z I wojny światowej 3. 701 Constitution Ave NW: National Archives (West/East Gallery of the NGA, Navy Memorial) 4. 400 New Jersey Ave NW: Pomnik Amerykanów pochodzenia japońskiego/Hyatt Regency 5. 50 Massachusetts Ave NE: Union Station i Smithsonian Postal Museum 6. 1st St.NE: Kapitol Stanów Zjednoczonych (Ogrody Botaniczne, Sąd Najwyższy i Biblioteka Kongresu) 7. 600 Independence Ave SW: Muzeum Lotnictwa/Kosmosu, Muzeum Indian Amerykańskich/Pomnik Eisenhowera 8. Maine Ave SW przy 9th St. SW: The Wharf 9. 700 L'Enfant Plaza SW: Międzynarodowe Muzeum Szpiegów 10. 1398 Independence Ave SW: Washington Monument, Smithsonian Museums and Castle, Holocaust Memorial Museum 11. 16 E Basin Dr SW: Jefferson Memorial/George Mason Memorial 12. 1964 Independence Ave SW: Pomnik Franklina D. Roosevelta / Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. 13. 2 Lincoln Memorial Cir. NW: Pomnik Lincolna / Pomnik Weteranów Wietnamu / Pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej / Pomnik II Wojny Światowej 14. 1400 Constitution Ave NW: Narodowe Muzeum Historii Ameryki/Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów/Narodowe Muzeum Historii Naturalnej 15. 800 F St. NW: National Portrait Gallery/American Art Museum (tymczasowo zamknięte z powodu targu świątecznego) Przystanki wózka cmentarnego w Arlington: • Cmentarz Narodowy w Arlington • Grób Prezydenta Johna F. Kennedy'ego • Pomnik Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych • Johna J. Pershinga • Grób Nieznanego Żołnierza • Dom w Arlington • Pomnik wojenny Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Iwo Jima • Korty kolumbarium w Arlington Niche Wall

Waszyngton DC: Zwiedzaj National Mall pojazdem elektrycznym

5. Waszyngton DC: Zwiedzaj National Mall pojazdem elektrycznym

Po wejściu na pokład wygodnego wózka elektrycznego wyrusz w kierunku kompleksu Smithsonian. Podziwiaj wielkość największego muzeum i kompleksu badawczego na świecie. Następnie odkryj trzy najbardziej znane posągi w Waszyngtonie, posągi Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i George'a Washingtona, prawdopodobnie trzech najbardziej ukochanych prezydentów USA. Od tego miejsca poświęć chwilę na zatrzymanie się i wspomnienie tych, którzy stracili życie w bitwie, odwiedzając różne pomniki wojenne. Spójrz na miejsca pamięci związane z I wojną światową, II wojną światową, weteranami wojny koreańskiej i weteranami wojny w Wietnamie. Następnie przygotuj aparat fotograficzny, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na całym świecie, Biały Dom, dom prezydenta USA. Na koniec naciesz oczy Capitol Hill, siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

6. Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

Podziwiaj klimatyczne zabytki stolicy z autobusu z otwartym lub szklanym dachem, gdy słońce zachodzi nad Waszyngtonem. Wybierz się na wycieczkę do strefy zmierzchu z hipnotyzującymi widokami na najważniejsze atrakcje miasta o zmierzchu. Zobacz oświetlone najsłynniejsze pomniki, rzucające migoczącą poświatę na miasto. Rozpocznij od Pomnika Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, a następnie przejdź przez półmrok, aby uchwycić widoki na Biały Dom, Pomnik Wojny Koreańskiej i Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. Każdy pomnik ma specjalne iluminacje w nocy, z regularnymi okazjami do zeskoczenia i zobaczenia z bliska spektakularnej rzeźby, a także niezliczonych okazji do zrobienia zdjęć. Podziwiaj pełną migoczącą panoramę na początku i końcu wycieczki, która obejmuje również widoki na migoczący basen Tidal i pomnik Thomasa Jeffersona. Nocne wycieczki nie są bardziej magiczne niż te i idealnie łączą się z jednodniową wycieczką następnego dnia.

Waszyngton DC: Zobacz City Segway Tour

7. Waszyngton DC: Zobacz City Segway Tour

Przyjedź 30 minut przed rozpoczęciem wycieczki, aby uzyskać instrukcje dotyczące jazdy na segwayu, a następnie udaj się na ekscytującą wycieczkę segwayem z przewodnikiem po Waszyngtonie i jego głównych zabytkach. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie o tych kultowych miejscach, opowiadane przez najnowocześniejszy system radiowy. Przed wyjazdem przeprowadź szkolenie i dopasuj swój sprzęt. Obejrzyj krótki film i prezentację, a następnie uzyskaj indywidualne instrukcje od doświadczonego personelu. Nie denerwuj się! Wielu odwiedzających to nowi jeźdźcy, a większość ludzi opanowuje to w ciągu kilku minut. Gdy wszyscy poczują się komfortowo, wykonasz szybką próbę dźwięku i gotowe! Pierwszym przystankiem jest Biały Dom, po drugiej stronie ulicy od punktu początkowego! Stamtąd kontynuuj eksplorację jak największej liczby następujących witryn: Plac Lafayette'a Skarb Stanów Zjednoczonych Ogrody Konstytucji upamiętnienie Lincolna Odzwierciedlający basen Pomnik Weteranów Wietnamu Pomnik wojny koreańskiej Pomnik wojenny DC Basen pływowy Pomnik II wojny światowej Pomnik Waszyngtona Muzea Smithsona Narodowa Galeria Sztuki Kapitol USA Archiwa Narodowe Pomnik Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Budynek FBI Plac Wolności i więcej!

Z Nowego Jorku: 2-dniowa wycieczka do Filadelfii i Waszyngtonu

8. Z Nowego Jorku: 2-dniowa wycieczka do Filadelfii i Waszyngtonu

1. dzień: NOWY JORK – FILADELFIA – WASZYNGTON Wyrusz z Nowego Jorku, by po przejechaniu przez stany New Jersey i Pensylwania dotrzeć do Filadelfii zwanej „miastem braterskiej miłości”. Po przyjeździe do zabytkowej części Filadelfii odwiedź słynny Dzwon Wolności, jeden z symboli wolności w Stanach Zjednoczonych, a także Constitution Square i Congress Hall. Przespaceruj się wzdłuż uliczki Elfreth's Alley. Jest to najstarsza nieprzerwanie zamieszkała ulica w Stanach Zjednoczonych. Kontynuuj panoramiczną wycieczkę po Filadelfii, zwracając uwagę m.in. na dzielnicę finansową, bulwar Benjamin Franklin Parkway oraz okolicę Old City. Wyjedź z Filadelfii i zobacz słynne „schody Rocky'ego”, a następnie udaj się na wschód do hrabstwa Lancaster, osady amiszów. Przejedź się prawdziwym powozem amiszów przez farmę prowadzoną przez tę wspólnotę. Dowiedz się, w jaki sposób kultura amiszów przetrwała setki lat bez zdobyczy techniki. Do dziś ich osady funkcjonują bez systemu energetycznego i kanalizacji, których istnienie we współczesnej cywilizacji wydaje się oczywiste. Zdobądź wiedzę na temat tego, jak amisze wykorzystują technologię, tworząc samowystarczalne gospodarstwa, które opierają się na odnawialnych źródłach energii. Po przejażdżce odwiedź targowisko, gdzie znajdziesz ręcznie wykonane dzieła sztuki i rzemiosła oraz inne produkty. Późnym popołudniem wyruszysz dalej na wschód, aby wieczorem dotrzeć do Waszyngtonu. 2. dzień: WASZYNGTON – NOWY JORK Na początek dnia odwiedź pomnik Jefferson Memorial, który zlokalizowany jest przy zbiorniku Tidal Basin, a otaczają go popularne w Japonii kwitnące drzewa wiśniowe. Zobacz Cmentarz Narodowy w Arlington, ceremonię zmiany warty i miejsce pochówku członków rodziny Kennedych. Następny przystanek stanowi Capitol Hill. Zobacz Kapitol Stanów Zjednoczonych i Biały Dom. Dowiedz się więcej o najważniejszych organach władzy w USA. Udaj się do Narodowego Muzeum Historii Naturalnej, które stanowi część kompleksu Smithsonian Institution (kiedy Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej jest nieczynne ze względu na remont), a następnie odwiedź mauzoleum Abrahama Lincolna, pomnik Weteranów Wojny w Korei i pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie. Późnym popołudniem wyruszysz na północ, aby wieczorem dotrzeć do Nowego Jorku.

Waszyngton DC: Wycieczka piesza z przewodnikiem po zabytkach

9. Waszyngton DC: Wycieczka piesza z przewodnikiem po zabytkach

Zacznij od pobrania aplikacji Action Tour Guide, która będzie pełnić funkcję osobistego przewodnika, audioprzewodnika i mapy w jednym. Uwaga: Ta ponad 2-kilometrowa trasa obejmuje najważniejsze atrakcje Waszyngtonu w ciągu 1-2 godzin. Odwiedź najbardziej kultowe zabytki stolicy Ameryki podczas tej elastycznej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz Biały Dom, pomnik Lincolna, budynek Kapitolu i wiele więcej, a także poznaj rewolucyjną historię powstania Waszyngtonu. Oprócz tego, że została opracowana przez lokalnych przewodników, kreatywnych pisarzy i profesjonalnych lektorów, większość przystanków na trasie ma animowane filmy, które pozwolą Ci zwizualizować to, czego nie możesz zobaczyć, takie jak migawki z różnych wieków lub wnętrza pomieszczeń. Swoją przygodę rozpoczniesz obok Pershing Park, naprzeciwko południowego trawnika Białego Domu. Stamtąd udaj się do samego Białego Domu, gdzie możesz podziwiać siedzibę amerykańskiej władzy i dowiedzieć się kilku fascynujących ciekawostek na temat jego budowy. Stamtąd udaj się na południe w kierunku Ogrodów Konstytucji, aby po drodze poznać skomplikowaną historię Waszyngtonu. W ogrodach znajdziesz najbardziej kontrowersyjny pomnik w mieście: Pomnik Weteranów z Wietnamu. Następnie udaj się do pomnika Lincolna, jednego z najbardziej kultowych pomników w Waszyngtonie. Następny jest Pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej, gdzie usłyszysz o zaciętej walce politycznej, która wstrząsnęła Białym Domem podczas tego krwawego konfliktu. Kontynuując podróż na wschód, dowiesz się o następstwach wojny 1812 roku i o tym, jak Waszyngton stał się tym, czym jest dzisiaj. Następnym pomnikiem, do którego dotrzesz, będzie pomnik Martina Luthera Kinga Jr. Memorial, honorujący najbardziej szanowanego przywódcę praw obywatelskich w kraju. Następnie przejdź przez most Kutz i dowiedz się, dlaczego rzeka Potomac jest tak ważna dla historii tego miasta. Z tego mostu będziesz mógł również zobaczyć imponujący pomnik Thomasa Jeffersona. Później dotrzyj do National Mall, który z pewnością widziałeś w telewizji wiele razy. Przyjrzyj się z bliska pomnikowi Waszyngtona i poznaj historię powiązań Jerzego Waszyngtona z tym ważnym miastem. Jeśli lubisz muzea, następny odcinek trasy jest absolutnie dla Ciebie. Miniesz Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykańskiej, Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej Smithsonian, Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian i Narodową Galerię Sztuki. Na ostatnim etapie wycieczki odwiedź trzy najważniejsze budynki w mieście: Bibliotekę Kongresu, budynek Kapitolu i Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Wycieczka kończy się pośród tych trzech inspirujących struktur.

Wycieczka z przewodnikiem po Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Smithsonian

10. Wycieczka z przewodnikiem po Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Smithsonian

Pozwól, aby Twój przewodnik pomógł Ci poruszać się po ponad 145 milionach okazów w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian podczas tej wycieczki. Odkryj obszerną kolekcję ludzkich artefaktów, kości dinozaurów, zachowanych roślin i zwierząt. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Smithsonian National Museum of Natural History i rozpocznij wycieczkę. Przejdź bezpośrednio do najważniejszych elementów kolekcji, nie gubiąc się. Oszczędzaj czas i energię, zwiedzając z przewodnikiem, który dobrze zna muzeum. Posłuchaj dodatkowych komentarzy na temat eksponatów ze swojego przewodnika. Zobacz największą na świecie kolekcję okazów historii naturalnej i artefaktów ludzkich. Zobacz szczątki dinozaurów i narzędzia używane przez wczesnych ludzi. Podziwiaj niezwykłe kamienie szlachetne i starożytne mumie.

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

Big Bus jest oficjalną preferowaną wycieczką Festiwalu Kwitnącej Wiśni. Nikt nie przybliży Cię do naturalnego piękna stolicy kraju. Odkryj wspaniałość stolicy kraju w wielkim stylu dzięki wycieczkom autobusowym hop-on hop-off. Dzięki zabawnemu i wciągającemu komentarzowi audio możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się w piętrowym autobusie z otwartym dachem podczas podróży przez bogatą historię i codzienne życie Waszyngtonu. Zanurz się w najbardziej kultowych i historycznych miejscach pamięci, pomnikach i muzeach miasta. Wysiądź na dowolnym przystanku, aby zwiedzać w wolnym czasie. Wykorzystaj w pełni swój dzień dzięki elastyczności w planowaniu własnego planu zwiedzania. Wybierz jedną pełną pętlę, aby zobaczyć miasto lub wysiądź i zrób sobie zdjęcie z Abrahamem Lincolnem w Lincoln Memorial. Spójrz na Reflecting Pool przy pomniku Waszyngtona, tak jak zrobił to Martin Luther King Jr. wygłaszając przemówienie "I Have a Dream" z tego samego miejsca. Dzięki autobusom przyjeżdżającym regularnie przez cały dzień masz swobodę zwiedzania we własnym tempie. Doświadcz wszystkiego, co Waszyngton DC ma do zaoferowania, od Białego Domu po budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych i Capitol Hill po pomniki wojny koreańskiej i II wojny światowej, Cmentarz Narodowy Arlington oraz pomniki MLK i FDR wzdłuż pięknego basenu pływowego. Big Bus jest oficjalnym operatorem wycieczek po National Mall, zapewniając Ci najbliższy dostęp do światowej sławy, bezpłatnych muzeów, w tym Narodowego Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki, Smithsonian Museum of Natural History, Muzeum Historii Afroamerykańskiej, The Holocaust Memorial, National American-Indian History, National Portrait Gallery i wielu innych. Uzupełnij swoją przygodę z DC o 3-dniowy bilet i ciesz się malowniczym rejsem taksówką wodną Monuments po rzece Potomac między The Wharf i Georgetown. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki kultowych zabytków, w tym pomnika Jeffersona, pomnika Lincolna i pomnika Waszyngtona, z wygodnego, klimatyzowanego statku. Poznaj historyczną kolonialną dzielnicę Georgetown z brukowanymi uliczkami, uroczymi sklepami i wyjątkowymi restauracjami. Możesz też popłynąć taksówką wodną do Wharf, gdzie znajdują się modne restauracje, butiki, miejsca koncertowe i widoki na rzekę, a także łatwy dostęp do centrum DC i National Mall. Bilet jest ważny na podróż w jedną stronę w obu kierunkach.

Z Nowego Jorku: Odkryj najważniejsze atrakcje Waszyngtonu.

Z Nowego Jorku: Odkryj najważniejsze atrakcje Waszyngtonu.

Poznaj polityczne centrum Stanów Zjednoczonych podczas tej 1-dniowej wycieczki z Nowego Jorku do Waszyngtonu. Dołącz do swojego przewodnika i poznaj stolicę USA oraz odkryj godne uwagi zabytki, w tym Biały Dom, centrum handlowe, Cmentarz Narodowy Arlington i grób Johna F. Kennedy'ego. Wyrusz z centrum Nowego Jorku i udaj się na południe do Waszyngtonu w wygodnych klimatyzowanych autobusach lub minivanach. Przejedź przez stany New Jersey, Delaware i Maryland, zanim dotrzesz do stolicy kraju. Odwiedź Cmentarz Narodowy Arlington i zatrzymaj się przy grobie Johna F. Kennedy'ego. Kontynuuj podróż do Capitol Hill i podziwiaj widoki na Kapitol, Senat i Biały Dom. Dowiedz się więcej o tych kultowych budynkach i ich ważnych funkcjach w rządzie USA. Zwiedź Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian. Następnie zatrzymaj się na refleksję przy pomniku Lincolna oraz pomnikach wojny koreańskiej i wietnamskiej. Późnym popołudniem wybierz się na wycieczkę autobusową po innych częściach miasta, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Nowego Jorku.

Waszyngton: Nocna wycieczka trolejbusem po zabytkach

Waszyngton: Nocna wycieczka trolejbusem po zabytkach

Przyjrzyj się nocą oświetlonym najpopularniejszym zabytkom stolicy Stanów Zjednoczonych w ramach tej wycieczki trolejbusem z przewodnikiem. Trasa obejmuje ulice uczęszczane przez prezydentów. Wysiądź z trolejbusu na 3 przystankach, by samodzielnie zwiedzać miejsca pamięci i uwiecznić je na zdjęciach. Wsłuchaj się w ciekawy komentarz profesjonalnego przewodnika, który opowie Ci o bogatej historii Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Wycieczka obejmuje następujące 3 przystanki: 1. Pomniki Martina Luthera Kinga i Franklina Delano Roosevelta 2. Pomnik Marine Corps War Memorial (pomnik stanowiący hołd m.in. dla uczestników bitwy o wyspę Iwo Jima) 3. Mauzoleum Lincolna, pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie i pomnik Weteranów Wojny w Korei Poza przystankami przy wymienionych wyżej miejscach pamięci zobaczysz również spektakularny pomnik Waszyngtona, Biały Dom, obszar National Mall, budynki na Wzgórzu Kapitolińskim, pomnik Jeffersona, kompleks muzeów Smithsonian Institution i gmach Smithsonian Institution Building (Castle), siedziby Federalnego Biura Śledczego (FBI) i Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz pomnik II Wojny Światowej.

Waszyngton, DC: Wycieczka Hop-On Hop-Off Trolley po mieście Old Town

Waszyngton, DC: Wycieczka Hop-On Hop-Off Trolley po mieście Old Town

Nazwany „Najlepszą wycieczką po Waszyngtonie” przez Washingtonian Magazine i jedną z 10 najlepszych tras typu hop-on hop-off na świecie przez Forbes, Old Town Trolley oferuje najbardziej wszechstronną wycieczkę po stolicy kraju. Zrelaksuj się, podczas gdy doświadczeni przewodnicy pomogą Ci odkryć piękno i majestat Waszyngtonu Ta popularna wycieczka obejmuje główne atrakcje Waszyngtonu, takie jak Pomnik Lincolna, Biały Dom, muzea Instytutu Smithsona i Pomnik Weterana Wietnamu. Doświadczeni przewodnicy dzielą się barwnymi anegdotami, humorystycznymi historiami i dobrze zbadanymi informacjami historycznymi. Uaktualnienie obejmuje wycieczkę trolejbusem po Cmentarzu Narodowym w Arlington, trwały hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie obronie narodu. Zostaniesz przetransportowany do niektórych z najbardziej znanych grobów i pomników. Przystanki tramwaju DC City Tour: 1. 1001 E. St. NW: Washington Welcome Center/Ford's Theatre/Peterson House 2. 1401 Pennsylvania Ave: Biały Dom/Centrum dla odwiedzających Biały Dom/Pomnik z I wojny światowej 3. 701 Constitution Ave NW: National Archives (West/East Gallery of the NGA, Navy Memorial) 4. 400 New Jersey Ave NW: Pomnik Amerykanów pochodzenia japońskiego/Hyatt Regency 5. 50 Massachusetts Ave NE: Union Station i Smithsonian Postal Museum 6. 1st St.NE: Kapitol Stanów Zjednoczonych (Ogrody Botaniczne, Sąd Najwyższy i Biblioteka Kongresu) 7. 600 Independence Ave SW: Muzeum Lotnictwa/Kosmosu, Muzeum Indian Amerykańskich/Pomnik Eisenhowera 8. Maine Ave SW przy 9th St. SW: The Wharf 9. 700 L'Enfant Plaza SW: Międzynarodowe Muzeum Szpiegów 10. 1398 Independence Ave SW: Washington Monument, Smithsonian Museums and Castle, Holocaust Memorial Museum 11. 16 E Basin Dr SW: Jefferson Memorial/George Mason Memorial 12. 1964 Independence Ave SW: Pomnik Franklina D. Roosevelta / Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. 13. 2 Lincoln Memorial Cir. NW: Pomnik Lincolna / Pomnik Weteranów Wietnamu / Pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej / Pomnik II Wojny Światowej 14. 1400 Constitution Ave NW: Narodowe Muzeum Historii Ameryki/Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów/Narodowe Muzeum Historii Naturalnej 15. 800 F St. NW: National Portrait Gallery/American Art Museum (tymczasowo zamknięte z powodu targu świątecznego) Przystanki wózka cmentarnego w Arlington: • Cmentarz Narodowy w Arlington • Grób Prezydenta Johna F. Kennedy'ego • Pomnik Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych • Johna J. Pershinga • Grób Nieznanego Żołnierza • Dom w Arlington • Pomnik wojenny Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Iwo Jima • Korty kolumbarium w Arlington Niche Wall

Waszyngton DC: Zwiedzaj National Mall pojazdem elektrycznym

Waszyngton DC: Zwiedzaj National Mall pojazdem elektrycznym

Po wejściu na pokład wygodnego wózka elektrycznego wyrusz w kierunku kompleksu Smithsonian. Podziwiaj wielkość największego muzeum i kompleksu badawczego na świecie. Następnie odkryj trzy najbardziej znane posągi w Waszyngtonie, posągi Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i George'a Washingtona, prawdopodobnie trzech najbardziej ukochanych prezydentów USA. Od tego miejsca poświęć chwilę na zatrzymanie się i wspomnienie tych, którzy stracili życie w bitwie, odwiedzając różne pomniki wojenne. Spójrz na miejsca pamięci związane z I wojną światową, II wojną światową, weteranami wojny koreańskiej i weteranami wojny w Wietnamie. Następnie przygotuj aparat fotograficzny, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na całym świecie, Biały Dom, dom prezydenta USA. Na koniec naciesz oczy Capitol Hill, siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

Podziwiaj klimatyczne zabytki stolicy z autobusu z otwartym lub szklanym dachem, gdy słońce zachodzi nad Waszyngtonem. Wybierz się na wycieczkę do strefy zmierzchu z hipnotyzującymi widokami na najważniejsze atrakcje miasta o zmierzchu. Zobacz oświetlone najsłynniejsze pomniki, rzucające migoczącą poświatę na miasto. Rozpocznij od Pomnika Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, a następnie przejdź przez półmrok, aby uchwycić widoki na Biały Dom, Pomnik Wojny Koreańskiej i Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. Każdy pomnik ma specjalne iluminacje w nocy, z regularnymi okazjami do zeskoczenia i zobaczenia z bliska spektakularnej rzeźby, a także niezliczonych okazji do zrobienia zdjęć. Podziwiaj pełną migoczącą panoramę na początku i końcu wycieczki, która obejmuje również widoki na migoczący basen Tidal i pomnik Thomasa Jeffersona. Nocne wycieczki nie są bardziej magiczne niż te i idealnie łączą się z jednodniową wycieczką następnego dnia.

Waszyngton DC: Zobacz City Segway Tour

Waszyngton DC: Zobacz City Segway Tour

Przyjedź 30 minut przed rozpoczęciem wycieczki, aby uzyskać instrukcje dotyczące jazdy na segwayu, a następnie udaj się na ekscytującą wycieczkę segwayem z przewodnikiem po Waszyngtonie i jego głównych zabytkach. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie o tych kultowych miejscach, opowiadane przez najnowocześniejszy system radiowy. Przed wyjazdem przeprowadź szkolenie i dopasuj swój sprzęt. Obejrzyj krótki film i prezentację, a następnie uzyskaj indywidualne instrukcje od doświadczonego personelu. Nie denerwuj się! Wielu odwiedzających to nowi jeźdźcy, a większość ludzi opanowuje to w ciągu kilku minut. Gdy wszyscy poczują się komfortowo, wykonasz szybką próbę dźwięku i gotowe! Pierwszym przystankiem jest Biały Dom, po drugiej stronie ulicy od punktu początkowego! Stamtąd kontynuuj eksplorację jak największej liczby następujących witryn: Plac Lafayette'a Skarb Stanów Zjednoczonych Ogrody Konstytucji upamiętnienie Lincolna Odzwierciedlający basen Pomnik Weteranów Wietnamu Pomnik wojny koreańskiej Pomnik wojenny DC Basen pływowy Pomnik II wojny światowej Pomnik Waszyngtona Muzea Smithsona Narodowa Galeria Sztuki Kapitol USA Archiwa Narodowe Pomnik Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Budynek FBI Plac Wolności i więcej!

Z Nowego Jorku: 2-dniowa wycieczka do Filadelfii i Waszyngtonu

Z Nowego Jorku: 2-dniowa wycieczka do Filadelfii i Waszyngtonu

1. dzień: NOWY JORK – FILADELFIA – WASZYNGTON Wyrusz z Nowego Jorku, by po przejechaniu przez stany New Jersey i Pensylwania dotrzeć do Filadelfii zwanej „miastem braterskiej miłości”. Po przyjeździe do zabytkowej części Filadelfii odwiedź słynny Dzwon Wolności, jeden z symboli wolności w Stanach Zjednoczonych, a także Constitution Square i Congress Hall. Przespaceruj się wzdłuż uliczki Elfreth's Alley. Jest to najstarsza nieprzerwanie zamieszkała ulica w Stanach Zjednoczonych. Kontynuuj panoramiczną wycieczkę po Filadelfii, zwracając uwagę m.in. na dzielnicę finansową, bulwar Benjamin Franklin Parkway oraz okolicę Old City. Wyjedź z Filadelfii i zobacz słynne „schody Rocky'ego”, a następnie udaj się na wschód do hrabstwa Lancaster, osady amiszów. Przejedź się prawdziwym powozem amiszów przez farmę prowadzoną przez tę wspólnotę. Dowiedz się, w jaki sposób kultura amiszów przetrwała setki lat bez zdobyczy techniki. Do dziś ich osady funkcjonują bez systemu energetycznego i kanalizacji, których istnienie we współczesnej cywilizacji wydaje się oczywiste. Zdobądź wiedzę na temat tego, jak amisze wykorzystują technologię, tworząc samowystarczalne gospodarstwa, które opierają się na odnawialnych źródłach energii. Po przejażdżce odwiedź targowisko, gdzie znajdziesz ręcznie wykonane dzieła sztuki i rzemiosła oraz inne produkty. Późnym popołudniem wyruszysz dalej na wschód, aby wieczorem dotrzeć do Waszyngtonu. 2. dzień: WASZYNGTON – NOWY JORK Na początek dnia odwiedź pomnik Jefferson Memorial, który zlokalizowany jest przy zbiorniku Tidal Basin, a otaczają go popularne w Japonii kwitnące drzewa wiśniowe. Zobacz Cmentarz Narodowy w Arlington, ceremonię zmiany warty i miejsce pochówku członków rodziny Kennedych. Następny przystanek stanowi Capitol Hill. Zobacz Kapitol Stanów Zjednoczonych i Biały Dom. Dowiedz się więcej o najważniejszych organach władzy w USA. Udaj się do Narodowego Muzeum Historii Naturalnej, które stanowi część kompleksu Smithsonian Institution (kiedy Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej jest nieczynne ze względu na remont), a następnie odwiedź mauzoleum Abrahama Lincolna, pomnik Weteranów Wojny w Korei i pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie. Późnym popołudniem wyruszysz na północ, aby wieczorem dotrzeć do Nowego Jorku.

Waszyngton DC: Wycieczka piesza z przewodnikiem po zabytkach

Waszyngton DC: Wycieczka piesza z przewodnikiem po zabytkach

Zacznij od pobrania aplikacji Action Tour Guide, która będzie pełnić funkcję osobistego przewodnika, audioprzewodnika i mapy w jednym. Uwaga: Ta ponad 2-kilometrowa trasa obejmuje najważniejsze atrakcje Waszyngtonu w ciągu 1-2 godzin. Odwiedź najbardziej kultowe zabytki stolicy Ameryki podczas tej elastycznej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz Biały Dom, pomnik Lincolna, budynek Kapitolu i wiele więcej, a także poznaj rewolucyjną historię powstania Waszyngtonu. Oprócz tego, że została opracowana przez lokalnych przewodników, kreatywnych pisarzy i profesjonalnych lektorów, większość przystanków na trasie ma animowane filmy, które pozwolą Ci zwizualizować to, czego nie możesz zobaczyć, takie jak migawki z różnych wieków lub wnętrza pomieszczeń. Swoją przygodę rozpoczniesz obok Pershing Park, naprzeciwko południowego trawnika Białego Domu. Stamtąd udaj się do samego Białego Domu, gdzie możesz podziwiać siedzibę amerykańskiej władzy i dowiedzieć się kilku fascynujących ciekawostek na temat jego budowy. Stamtąd udaj się na południe w kierunku Ogrodów Konstytucji, aby po drodze poznać skomplikowaną historię Waszyngtonu. W ogrodach znajdziesz najbardziej kontrowersyjny pomnik w mieście: Pomnik Weteranów z Wietnamu. Następnie udaj się do pomnika Lincolna, jednego z najbardziej kultowych pomników w Waszyngtonie. Następny jest Pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej, gdzie usłyszysz o zaciętej walce politycznej, która wstrząsnęła Białym Domem podczas tego krwawego konfliktu. Kontynuując podróż na wschód, dowiesz się o następstwach wojny 1812 roku i o tym, jak Waszyngton stał się tym, czym jest dzisiaj. Następnym pomnikiem, do którego dotrzesz, będzie pomnik Martina Luthera Kinga Jr. Memorial, honorujący najbardziej szanowanego przywódcę praw obywatelskich w kraju. Następnie przejdź przez most Kutz i dowiedz się, dlaczego rzeka Potomac jest tak ważna dla historii tego miasta. Z tego mostu będziesz mógł również zobaczyć imponujący pomnik Thomasa Jeffersona. Później dotrzyj do National Mall, który z pewnością widziałeś w telewizji wiele razy. Przyjrzyj się z bliska pomnikowi Waszyngtona i poznaj historię powiązań Jerzego Waszyngtona z tym ważnym miastem. Jeśli lubisz muzea, następny odcinek trasy jest absolutnie dla Ciebie. Miniesz Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykańskiej, Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej Smithsonian, Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian i Narodową Galerię Sztuki. Na ostatnim etapie wycieczki odwiedź trzy najważniejsze budynki w mieście: Bibliotekę Kongresu, budynek Kapitolu i Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Wycieczka kończy się pośród tych trzech inspirujących struktur.

Wycieczka z przewodnikiem po Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Smithsonian

Wycieczka z przewodnikiem po Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Smithsonian

Pozwól, aby Twój przewodnik pomógł Ci poruszać się po ponad 145 milionach okazów w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian podczas tej wycieczki. Odkryj obszerną kolekcję ludzkich artefaktów, kości dinozaurów, zachowanych roślin i zwierząt. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Smithsonian National Museum of Natural History i rozpocznij wycieczkę. Przejdź bezpośrednio do najważniejszych elementów kolekcji, nie gubiąc się. Oszczędzaj czas i energię, zwiedzając z przewodnikiem, który dobrze zna muzeum. Posłuchaj dodatkowych komentarzy na temat eksponatów ze swojego przewodnika. Zobacz największą na świecie kolekcję okazów historii naturalnej i artefaktów ludzkich. Zobacz szczątki dinozaurów i narzędzia używane przez wczesnych ludzi. Podziwiaj niezwykłe kamienie szlachetne i starożytne mumie.

Waszyngton, DC: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie: Wycieczki i bilety

Stany Zjednoczone: Ciekawe miejsca

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie? Kliknij tutaj.

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(3463 recenzji)

Marco był świetny, bardzo zabawny i dał nam wiele ciekawych informacji. Widzieliśmy wiele. Jedynym minusem była pogoda, niestety w autobusie nie było ciasno. Z sufitu wyciekała... najwyraźniej klimatyzacja... Ale załoga była bardzo pomocna i upewniła się, że wszystko u nas w porządku. Poczułam się bardzo dobrze zaopiekowana :)

Czas został optymalnie wykorzystany na jednodniową wycieczkę. Oczywiście czas na każdą atrakcję był ograniczony. Jednak było to już wiadome, kiedy rezerwowaliśmy wycieczkę.

W sumie było bardzo miło. Może moglibyśmy pominąć wizytę w muzeum i zamiast tego spędzić więcej czasu na zabytkach. Z przyjemnością polecamy wycieczkę.

Szczyt ! Znakomity przewodnik francuski. Wiele się nauczyliśmy i zobaczyliśmy wszystkie legendarne budynki Waszyngtonu pomimo gorączkowego tempa!

Największe wrażenie zrobił na mnie Biały Dom i Kapitol. Przewodnik Marco był bardzo przyjazny i dał nam wiele informacji.