Muzeum Groeningemuseum

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Muzeum Groeningemuseum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Groeningemuseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Paryża: jednodniowa wycieczka do Brugii z opcjonalnym rejsem sezonowym

Z Paryża: jednodniowa wycieczka do Brugii z opcjonalnym rejsem sezonowym

Ucieknij z Paryża na cały dzień i przekrocz granicę do stolicy regionu Flandrii Zachodniej, flamandzkiej Belgii. Całodniowa wycieczka, z transferami w obie strony z centrum Paryża, zabierze Cię do Brugii, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czasami nazywanego „Wenecją Północy”. Wybierz się na spacer z przewodnikiem po historycznie bogatym centrum, podziwiając między innymi gotycki ratusz, ozdobną renesansową architekturę Place du Bourg i XII-wieczną Bazylikę św. Czas wolny zostanie przeznaczony na lunch w lokalnej restauracji, w której można skosztować belgijskich specjałów, takich jak tradycyjne frytki z mule (małże i frytki) oraz szeroki wybór belgijskich piw. Wizyta w Groeningemuseum, domu flamandzkich mistrzów malarstwa, takich jak van Eyck i Hieronymous Bosch, to popularny sposób na spędzenie popołudnia w Brugii. Alternatywnie, kup ręcznie robioną koronkę i belgijskie czekoladki w butikach w mieście. W sezonie letnim wybierz opcję z przewodnikiem, aby wybrać się na rejs statkiem po niektórych z najsłynniejszych kanałów Brugii, zbudowanych już w XII wieku.

Brugia: Karta Musea Brugge ze wstępem do 11 muzeów

Brugia: Karta Musea Brugge ze wstępem do 11 muzeów

Wykorzystaj w pełni swój czas w Brugii dzięki 72-godzinnej karcie Musea Brugge Card i uzyskaj dostęp do 11 najlepszych muzeów i zabytków w mieście, w tym Belfort, Ratusza, Muzeum Kościoła Matki Bożej, Muzeum Groeninge, Liberty of Bruges, Młyna Sint-Janshuis, Matki Bożej Garncarskiej, Muzeum Ludowego i innych. Ciesz się różnorodnością kolekcji miejsc - od flamandzkich prymitywów po sztukę współczesną, od klasycznych sztuk pięknych po znaleziska archeologiczne, meble i folklor - Musea Brugge ma coś dla każdego. Uzyskaj wgląd w sztukę, kulturę, dziedzictwo i ludzi Brugge dzięki bezpłatnemu wstępowi do następujących atrakcji: - Belfort (Dzwonnica i Carillon) - Brugse Vrije (Wolność Brugii) - Gezellehuis (Dom Gezelle) - Groeningemuseum (Muzeum Groeninge) - Gruuthusemuseum (Muzeum Gruuthuse) - O.L.V.-kerk Museum (Muzeum Kościoła Najświętszej Marii Panny) - O.L.V.-ter-Potterie (Kościół Matki Boskiej Garncarskiej) - Museum Sint-Janshospitaal (Szpital św. Jana) - Sint-Janshuismolen (Młyn Sint-Janshuis) - Zamknięte zimą. Otwarte 1 kwietnia - Stadhuis (Ratusz) - Volkskundemuseum (Muzeum Życia Ludowego)

Z Brukseli: 1-dniowa wycieczka pociągiem do Brugii

Z Brukseli: 1-dniowa wycieczka pociągiem do Brugii

Podróżuj pociągiem do średniowiecznego miasta Brugia i wybierz się na 2,5-godzinną pieszą wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem po przyjeździe. Podziwiaj Minnewater, która dostarcza wodę do kanałów i zobacz historyczny klasztor beginażu przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Odwiedź jedyny działający browar w mieście w De Halve Maan i zajrzyj do muzeum Hansa Memlinga w XII-wiecznym szpitalu św. Jana. Zobacz jedną z najwyższych ceglanych wież na świecie w kościele Najświętszej Marii Panny, gdzie w transepcie znajduje się posąg Michała Anioła Madonny z Dzieciątkiem. Poczuj codzienne życie na historycznym Vis Markt (targ rybny) i spójrz na piękne hale cechowe na Placu Garbarza. Odwiedź Groeningemuseum i znajdź jeden z najsłynniejszych belgijskich gotyckich budynków na Markt (Rynek). Uzyskaj 3 godziny wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie. Wybierz się na opcjonalny rejs po kanałach, aby podziwiać miasto z innej perspektywy, zanim wrócisz pociągiem do Brukseli.

Brugia: zwiedzanie miasta z przewodnikiem audio z przewodnikiem

Brugia: zwiedzanie miasta z przewodnikiem audio z przewodnikiem

Plan miasta Brugii nie zmienił się od średniowiecza. Podczas tej pieszej wycieczki zajrzysz za kurtynę historii, aby zobaczyć, jak wyglądało wtedy życie podczas podróży w czasie. Będziesz miał okazję zanurzyć się w średniowiecznej Brugii, gdzie dzięki opowieściom i dziwacznym faktom zrozumiesz, czym kiedyś było i nadal jest to miasto. Odwiedzisz wszystkie główne witryny i mniej znane. Zapuszczasz się w małe alejki, place, wewnętrzne dziedzińce i sekretne wewnętrzne ogrody, których większość odwiedzających nie widzi. Pod koniec wycieczki dowiesz się: • Dlaczego świnie były zakazane na ulicach w średniowieczu, a Brugia nadal trzyma łabędzie w swoich kanałach • Powiązanie symbolu fryzjera ze średniowiecznym szpitalem • Dokładnie w miejscu, w którym zostałeś uznany za bezpieczny od prawa • Dlaczego obywatele Brugii nazywani są „głupcami” • Jak bohaterskiemu ślepemu osiołkowi nazwano ulicę jego imieniem? • Powód, dla którego obserwacje czarownic i aniołów mogły być prawdziwe • Dlaczego mocz był sprzedawany w jednym malutkim kwadracie i skąd wywodzą się powiedzenia takie jak „ubogi w mocz”? Jestem podróżnikiem i zacząłem Legends Tours z przyjacielem po latach chodzenia na wycieczki i uświadomieniu sobie, że pamiętam tylko dziwaczne, ciekawe fakty po drodze. Legends Tours ożywia historię poprzez zabawne historie, więc po tej wycieczce z pewnością będziesz mieć mnóstwo zabawnych faktów, którymi możesz się podzielić z innymi. Ta trasa jest odpowiednia dla osób podróżujących po raz pierwszy, mieszkańców Brugii, osób zainteresowanych historią, a nawet szybko znudzonych dzieci. Przeznacz na wycieczkę co najmniej 90 minut, ale nie spiesz się, zostań w niektórych barach i restauracjach na trasie i zrób tyle zdjęć, ile chcesz.

Brugia: Bilet do Groeningemuseum (Muzeum Groeninge)

Brugia: Bilet do Groeningemuseum (Muzeum Groeninge)

Wejdź do Muzeum Groeninge, gdzie wyruszysz w fascynującą podróż przez sześć wieków sztuki. W naszej kolekcji znajdziesz obrazy znanych artystów, którzy niegdyś nazywali Niderlandy domem, głównie w Brugii pod koniec XV i na początku XVI wieku. Ikony takie jak Jan van Eyck, Hans Memling i Hieronymus Bosch pozostawiły trwałe dziedzictwo w świecie sztuki europejskiej. Oprócz tych klasyków odkryjesz także różnorodną gamę historycznych artefaktów, żywych kwiatów i wielkich płócien Jacoba van Oosta. Podczas zwiedzania poznasz świat brugijskich artystów neoklasycystycznych z XVIII i XIX wieku, w tym Josepha-Benoît Suvée i Jeana Bernarda Duviviera, którzy rozpoczęli swoją artystyczną podróż w Brugii i zdobyli międzynarodowe uznanie dzięki swoim urzekającym dziełom historycznym i wyrafinowanym portretom. Zagłębiając się dalej w muzeum, znajdziesz dzieła sztuki z XIX i XX wieku, w tym prace takich artystów jak Edmond van Hove, Ferdinand Khnopff, Emile Claus i flamandzkich ekspresjonistów, takich jak Permeke, De Smet, Van de Woestyne i Brusselmans. Muzeum Groeninge z dumą mieści również kompletne wydania drukowanych prac Marcela Broodthaersa, kilka arcydzieł Georgesa Van Tongerloo oraz uderzające obrazy Paula Delvaux i René Magritte. Nie przegap powojennych dzieł Raoula De Keysera i Rogera Raveela. Nasza dynamiczna instytucja to coś więcej niż tylko statyczna ekspozycja. Regularnie organizujemy angażujące wystawy czasowe, ekspozycje tematyczne i bieżące projekty badawcze, których efektem są wystawy o międzynarodowym zasięgu. Przyjdź więc i zanurz się w świecie sztuki i poznaj bogaty gobelin kreatywności, jakim jest Muzeum Groeninge.

Brugia: Urzekające doświadczenie City Quest

Brugia: Urzekające doświadczenie City Quest

Myślisz, że możesz rozwiązywać wyzwania na swoim telefonie, aby odkryć najważniejsze atrakcje Brugii? Czas na grę w odkrywanie zabytków.Graj samodzielnie. Graj samodzielnie i zatrzymuj się w miejscach, które lubisz, lub ścigaj się z przyjaciółmi do Jeziora Miłości. Zacznij w punkcie informacyjnym 'T Zand', rozwiązując wyzwania w miarę rozwoju fabuły. Postępuj zgodnie z dokładnymi wskazówkami w telefonie, aby dotrzeć do następnej lokalizacji.

Z Brukseli: całodniowa wycieczka do Brugii i Gandawy

Z Brukseli: całodniowa wycieczka do Brugii i Gandawy

Odkryj najważniejsze atrakcje Brugii i Gandawy, najatrakcyjniejszych miast Belgii, podróżując pociągiem z Brukseli w obie strony. Zwiedź dwa z najbardziej fascynujących średniowiecznych miast w Europie z przewodnikiem mówiącym po angielsku, hiszpańsku lub francusku podczas 10-godzinnej wycieczki z przewodnikiem. Wyjazd z Grand Place o 9:30 tylko w niedzielę. Po przybyciu na dworzec główny w Brugii rozpocznij 2,5-godzinną pieszą wycieczkę i 2 godziny wolnego czasu na jedzenie, pamiątki i rejs statkiem. Zaplanowany powrót do Brukseli nastąpi o godzinie 17:00, a przylot o godzinie 18:00 z przewodnikiem. W przypadku małych grup istnieje możliwość wyboru między powrotem z przewodnikiem o wyznaczonej godzinie lub spędzeniem tam większej ilości czasu i późniejszym powrotem we własnym zakresie. Program w Brugii: W starożytnym parku murów miejskich „Jezioro Miłości” jest jednym z głównych zbiorników wodnych zasilających system kanałów Wenecji Północy. Odwiedź beginaż, jeden z najlepiej zachowanych przykładów średniowiecznych osiedli zamkniętych, w których mogły mieszkać tylko kobiety. Zobacz Browar De Halve Maan, jedyny nadal działający browar w centrum miasta. Potem Stary Szpital św. Jana jest jednym z najstarszych szpitali w Europie, w którym można docenić 800-letnią europejską architekturę, poznać jej historię i odwiedzić muzeum Hansa Memlinga (opcjonalnie). Udaj się do Naszej Pani z Brugii, jednego z najstarszych kościołów w mieście. Podziwiaj jego imponującą wieżę, która nadal jest jedną z najwyższych ceglanych wież na świecie, i obejrzyj jej skarby sztuki, w tym Madonnę z Dzieciątkiem Michała Anioła (opcjonalnie). Zatrzymaj się przy VisMarkt (targ rybny) i Tanners’ Square, dwóch najstarszych placów w Brugii z pięknymi siedzibami gildii oraz uroczymi kawiarniami i restauracjami. Odwiedzisz także Muzeum Groeninge, Burg Square i Markt Square, gospodarcze serce Brugii. Podziwiaj imponujące hale cechowe i wieżę Belfort, która jest jedną z najsłynniejszych gotyckich budowli w Belgii. Na koniec wybierz się na opcjonalną wycieczkę kanałem (8 EUR za osobę, płatna przy wejściu na łódź), która jest jednym z najlepszych sposobów na zobaczenie Brugii. Program w Gandawie: Przejazd do portowego miasta Gandawa, położonego u malowniczego zbiegu rzek Leie i Scheldt. Rozpocznij swoją wycieczkę po zabytkowym mieście w katedrze św. Bawona i podziwiaj spektakularny gotycki kościół i barokowe ozdoby. Następnie wejdź do marmurowego chóru i prywatnych kaplic i podziwiaj obraz Rubensa „Święty Bawo wstępuje do klasztoru w Gandawie” oraz piękno rokokowej ambony. Spójrz na wspaniałe freski romańskiej krypty. Następnie odwiedź ołtarz „Adoracja mistycznego baranka” braci Van Eyck i za niewielką dodatkową opłatą podziwiaj jedno z najważniejszych dzieł sztuki średniowiecza. p> Udaj się do ratusza, aby zobaczyć niezwykłą mieszankę architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Idź do hali targowej, aby spojrzeć na wieżę Belfort i zadaszony targ. Podziwiaj pobliskie kościoły św. Mikołaja, św. Jakuba i św. Michała, które przypominają o średniowiecznej przeszłości Gandawy. Udaj się do starego portu Graslei, aby podziwiać piękne widoki na rzekę Leie i stare hale gildii. Następnie udaj się do średniowiecznego zamku Gravensteen, w którym mieszkali hrabiowie Flandrii. Poznaj malowniczą dzielnicę Patershol i zobacz urocze budynki z ceglanymi fasadami, w których restauracje i kawiarnie oferują najlepszą kuchnię flamandzką. Na koniec udaj się do XV-wiecznej Wielkiej Rzeźni, aby odkryć jeden z najstarszych rynków mięsnych w Europie.

Brugia: 2,5-godzinna prywatna wycieczka piesza

Brugia: 2,5-godzinna prywatna wycieczka piesza

Odkryj Brugię, rozwijającą się miejscowość turystyczną w Belgii, z pięknym średniowiecznym centrum miasta, które wciąż jest nienaruszone. Dostosuj tę prywatną wycieczkę do swoich zainteresowań i komfortu, na przykład pieszo, autokarem lub samochodem. Dzięki mnóstwu muzeów w Brugii, polecane będą najważniejsze muzea i popularne restauracje, które pomogą Ci zaplanować wizytę w Brugii. Zobacz, jak stare fasady odbijają się w kanałach i nadaj Brugii jej urok. Dowiedz się, dlaczego całe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj piękne budynki, okazałe kościoły, wędrujące kanały i malownicze alejki. Ciesz się przejażdżką łodzią wzdłuż kanału i zrelaksuj się, oglądając zabytki. Kup lunch i złap przejażdżkę łodzią podczas przerwy. Zobacz Jezioro Miłości, Beginaż, Walplein z browarem de Halve Maan, Szpital Św. Jana z arcydziełami Hansa Memlinga, Kościół Najświętszej Marii Panny z Madonną Michała Anioła, Muzeum Gruuthuse i Dijver z Muzeum Groeninghe, Muzeum Plac Garbarzy, Targ Rybny, Burgplein z ratuszem, Rynek z Dzwonnicą, Sukiennice, dawna poczta i po drodze domy cechowe.

Brugia: Miasto, które musisz zobaczyć - prywatna wycieczka piesza

Brugia: Miasto, które musisz zobaczyć - prywatna wycieczka piesza

Zanurz się w sercu Brugii z lokalnym przewodnikiem, zaczynając od malowniczego placu Markt, gdzie odkryjesz fascynującą przeszłość miasta jako średniowiecznego centrum handlowego. Dowiedz się o burzliwych relacjach Brugii z francuskim królem i jej kluczowej roli w kształtowaniu historii Europy. Podczas podróży przez miasto podziwiaj oszałamiającą architekturę Belfort i zagłęb się w korytarze za dzwonnicą, odkrywając jej znaczenie w średniowieczu. Kontynuuj zwiedzanie Gruuthusemuseum, niegdyś rezydencji bogatej rodziny handlującej piwem, oraz historycznego Sint-Janshospitaal, jednego z najstarszych szpitali na świecie. Spaceruj po spokojnym książęcym beginażu Ten Wijngaarde, największym beginażu na świecie, i posłuchaj opowieści o społeczności, która mieszka tam od ponad 800 lat. Zatrzymaj się w słynnym browarze De Halve Maan, aby poznać historię przydomka Brugii "Głupcy z Brugii" i zobaczyć fragment rurociągu piwnego biegnącego pod miastem. Spacerując wzdłuż jeziora Minnewater, znanego jako Jezioro Miłości, odkryj legendę o łabędziach, które zdobią kanały Brugii i konflikt miasta z cesarzem Maksymilianem Austriackim. Podziwiaj zachwycającą architekturę Onze-Lieve-Vrouwekerk, w której znajduje się posąg Madonny z Dzieciątkiem Michała Anioła, i odkryj ogród Groeningemuseum, w którym prezentowane są dzieła flamandzkich mistrzów. Twoja podróż kończy się na historycznym placu Burg, politycznym sercu Brugii i miejscu narodzin tego czarującego miasta.

Z Paryża: Prywatna wycieczka po Brugii

Z Paryża: Prywatna wycieczka po Brugii

Ciesz się 12-godzinną prywatną wycieczką po Brugii z Paryża. Skorzystaj z prywatnego pojazdu z szoferem do Twojej dyspozycji i lokalnego przewodnika eksperta w Brugii przez 3 godziny. Miasto Brugia położone jest w północno-zachodniej Belgii, znanej jako „Wenecja Północy”. Twój przewodnik pokaże Ci główne atrakcje miasta, zaczynając od historycznego centrum wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po obejrzeniu starego miasta odwiedzisz inne miejsca, takie jak dzwonnica – znana jako jeden z najbardziej znanych zabytków w Belgii – Bazylika Świętej Krwi oraz Muzeum Groeninge, w którym znajdują się obrazy najsłynniejszych artystów flamandzkich. Zobaczysz także kościół Najświętszej Marii Panny, znany jako najwyższy w Belgii. Odwiedź relikt z czasów średniowiecza w Béguinage.Aby zakończyć wycieczkę, będziesz miał trochę czasu podziwiać ulice miasta i spróbować typowej kuchni, zanim szofer zabierze Cię z powrotem do Paryża.

Brugia: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Groeningemuseum: Wycieczki i bilety

Belgia: Ciekawe miejsca

Muzeum Groeningemuseum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Groeningemuseum? Kliknij tutaj.

Muzeum Groeningemuseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(282 recenzji)