Dodaj daty

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

1. Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

2. Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

Zachwyć się zwartą zabudową Starego Miasta w Gdańsku. Zobacz wyjątkową mieszankę gotyku, renesansu i manieryzmu, podziwiając jedne z najpiękniejszych ulic i placów Europy. Wycieczka stanowi idealny wybór dla osób dysponujących ograniczonym czasem na zwiedzanie. Profesjonalny przewodnik przybliży Ci interesujące zabytki, opowiadając po drodze szereg fascynujących historii. Wycieczkę rozpoczniesz przy Złotej Bramie, która niegdyś stanowiła część fortyfikacji Starego Miasta. Udaj się do Katowni, w której do połowy XIX wieku odbywały się egzekucje. Następnie przejdź w kierunku wzniesionej w XVI wieku Bramy Wyżynnej, która stanowiła główną bramę wjazdową do miasta. To przez nią do miasta wjeżdżali przybywający z Warszawy polscy władcy. Kontynuuj spacer wzdłuż Drogi Królewskiej, w stronę Długiego Targu i ratusza. Centralny punkt Długiego Targu stanowi fontanna Neptuna, boga morza. Udaj się nad brzeg Motławy, gdzie znajduje się Żuraw. Symbolizuje on złoty wiek Gdańska, kiedy miasto bogaciło się na handlu. Podziwiaj bazylikę Mariacką, jedną z największych na świecie świątyń z cegły. Wycieczkę zakończysz przy Wielkiej Zbrojowni, która stanowi jeden z najokazalszych przykładów renesansowej architektury Gdańska.

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

3. Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Spaceruj po historycznym sercu gdańskiej starówki i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Europie podczas 4-godzinnej wycieczki. Zaczynając od ulicy Długiej, w miejscu starego rynku, przejdziesz przez zabytkowe bramy miasta, odwiedzając Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Stary Żuraw i XV-wieczną Bazylikę Mariacką. Rozkoszuj się urokiem gdańskiej starówki, spacerując ulicą Długą, podziwiając wspaniałe renesansowe budynki i ekstrawagancki ratusz. Spójrz na złocony posąg króla Zygmunta II Augusta, umieszczony wysoko na iglicy ratusza. Przekaż Fontannę Neptuna na Dwór Artura, dawne miejsce spotkań kupców miejskich, obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Po wizycie w muzeum przejdź do Zielonej Bramy z widokiem na Motławę. Zapraszamy na pokaz szlifowania bursztynu z krótkim wykładem na temat bursztynu na Bursztynowym Dworze i odwiedź Stary Żuraw, jeden z najpopularniejszych symboli miasta. Podziwiaj XV-wieczny dźwig, używany do instalowania masztów statków i ładowania ładunków. Zakończ wycieczkę w największym gotyckim kościele ceglanym w Europie, wspaniałej Bazylice Mariackiej.

Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi napojami

4. Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi napojami

Rozpocznij wieczór od spotkania z lokalnymi przewodnikami i poznania podobnie myślących podróżników. Po zameldowaniu wybierz się na imprezową wycieczkę, aby poznać nocne życie Gdańska. Odwiedź trzy różne bary i zakończ noc w największym klubie nocnym w mieście. W pierwszym barze otrzymasz dwa bezpłatne drinki z wyboru koktajli z wódką, piw lub shotów. Rywalizuj z innymi robotami w grach alkoholowych, aby poznać się jeszcze lepiej. Następnie przejdź do kolejnych dwóch barów, gdzie otrzymasz powitalnego shota w każdym miejscu. Poruszając się po mieście, przygotuj się na szalone wyzwania i przygotuj się na wyjście ze swojej strefy komfortu. Ostatnim przystankiem pełzania po pubach jest trzypoziomowy klub nocny, w którym będziesz mieć wejście bez kolejki i możesz tańczyć do wschodu słońca.

Gdańsk: Karta Miejska – Pakiet Odkrywca

5. Gdańsk: Karta Miejska – Pakiet Odkrywca

Jedna karta – setki korzyści! Specjalnie dla Was wybraliśmy atrakcje, które zainteresują całą rodzinę. Interaktywne wystawy, centra nauki i rozrywki – z pakietem Visitgdansk Tourist Card Exporer masz pewność, że dzieci nie będą się nudzić! Wejściówka do muzeum obejmuje:Muzeum Bursztynu - Muzeum GdańskaRomańska Piwnica - Muzeum Archeologiczne w GdańskuDział Zielonej Bramy- Gdańska Galeria FotografiiOddział Sztuki Nowoczesnej - Muzeum Narodowe w GdańskuDział Etnografii (Spichlerz Opata) - Muzeum Narodowe w GdańskuGłówne Miasto Hol - Muzeum GdańskaOkręt Dar Pomorza - Narodowe Muzeum Morskie w GdańskuHevelianum - GdańskSpichlerz Niebieski Baranek - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku Galeria Starych Zabawek, GdańskZoo Gdańsk OliwaSpichlerze na Ołowiance - Narodowe Muzeum MorskieMuzeum Okrętowe Sołdek Twierdza w Sopocie - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

6. Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk: 90-minutowa wycieczka segwayem po Starym Mieście

7. Gdańsk: 90-minutowa wycieczka segwayem po Starym Mieście

Odkryj magię Gdańska podczas tej jedynej w swoim rodzaju 90-minutowej wycieczki segwayem z przewodnikiem. Przebędziesz trasę, która biegnie wzdłuż najważniejszych punktów Starego Miasta, centrum i Wyspy Spichrzów. Towarzyszyć Ci będzie miejscowy przewodnik, który zapewni dostateczną ilość czasu przy każdej atrakcji, aby każdy poczuł się w Gdańsku jak w domu. Razem z grupą uczestników wycieczki na segwayu zobaczysz po drodze moc atrakcji turystycznych, w tym dom Uphagena, dwór Artusa, fontannę Neptuna, pomnik Fahrenheita, Wyspę Spichrzów, targ rybny, ulicę Długą, Złotą Bramę i nie tylko. Po drodze będziesz podziwiać wspaniałą panoramę miasta z nadbrzeża Motławy.

Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

8. Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

Idealna opcja dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej z Trójmiasta. Ta całodniowa, prywatna wycieczka krajoznawcza pozwoli zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie architektura znakomicie odzwierciedla historię. Odkryj centrum Gdańska, odbudowane po II wojnie światowej. Przejdź się ulicą Długą, gdzie mieszczą się piękne domy, bary i kawiarnie oraz fontanna Neptuna, „bursztynową" ulicą Mariacką, obok Żurawia i na Wyspę Spichrzów. Następnie udaj się do gdańskiej Oliwy, aby odpocząć w najpiękniejszym parku Trójmiasta. Nie przegap słynnego koncertu organowego w katedrze oliwskiej! Pojedź następnie do Sopotu i przejdź się po „Monciaku" – prawdopodobnie najsłynniejszej promenadzie w Polsce, wypełnionej secesyjnymi kawiarniami i sklepami. Zanurz się w kosmopolityczną atmosferę i odwiedź nadmorskie atrakcje przy promenadzie, w tym najdłuższe, drewniane molo w Europie i piękny, nadmorski Park Zdrojowy. Końcowym punktem Twojej wycieczki do Trójmiasta jest Gdynia, gdzie okręt „Błyskawica" oraz fregata „Dar Pomorza" przypominają o bogatej historii Polskiej marynarki i przemysłu stoczniowego.  Program: Gdańsk: Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama,  ulica Długa, Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, fontanna Neptuna, nabrzeże Motławy, Żuraw, kościół Mariacki, Wielka Zbrojownia, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców Oliwa: katedra oliwska ( +koncert organowy), Park Oliwski,  Sopot: ulica Bohaterów Monte Cassino, Park Zdrojowy, molo Gdynia: plac Kościuszki, ORP Błyskawica, fregata „Dar Pomorza”

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta? Kliknij tutaj.

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 300 opinii

Spędziliśmy dzień razem z Barbarą. czekała na nas punktualnie przed statkiem, gdzie wysadziła nas równie niezawodnie dobre siedem godzin później. w międzyczasie spędziliśmy bardzo miło czas z mnóstwem informacji, anegdot i ciekawostek o Trójmieście. To był wspaniały dzień i możemy gorąco polecić Barbarę jako przewodnika. Dziękuję!!!

Ewa, nasza przewodniczka, odbyła z nami świetną wycieczkę z dużą wiedzą historyczną, humorem i częściowo poza szlakami turystycznymi! Doskonała niemiecka i twoja restauracja, aby cieszyć się polskim jedzeniem i dobrym piwem, była na wagę złota! Wspaniały dzień w Gdańsku! Wysoce rekomendowane! Dziękuję droga Evo! Dieter i Doris

Wycieczka bardzo udana, Pani Przewodnik Elwira bardzo miła, ciekawie o wszystkim opowiadała, mogliśmy dostosować plan wycieczki do swoich wymagań. Polecam.

Bardzo kompetentna i bogata w wiedzę Pani przewodnik. Super przekaz dla najmłodszych: dziewczynki 9 i 11 lat. Szczerze polecam A+++

Miły przewodnik, bardzo wykształcona pani. Nie tylko zgromadzone fakty, ale także wiele anegdot i żartów z wieloletniej pracy.