Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

Zachwyć się zwartą zabudową Starego Miasta w Gdańsku. Zobacz wyjątkową mieszankę gotyku, renesansu i manieryzmu, podziwiając jedne z najpiękniejszych ulic i placów Europy. Wycieczka stanowi idealny wybór dla osób dysponujących ograniczonym czasem na zwiedzanie. Profesjonalny przewodnik przybliży Ci interesujące zabytki, opowiadając po drodze szereg fascynujących historii. Wycieczkę rozpoczniesz przy Złotej Bramie, która niegdyś stanowiła część fortyfikacji Starego Miasta. Udaj się do Katowni, w której do połowy XIX wieku odbywały się egzekucje. Następnie przejdź w kierunku wzniesionej w XVI wieku Bramy Wyżynnej, która stanowiła główną bramę wjazdową do miasta. To przez nią do miasta wjeżdżali przybywający z Warszawy polscy władcy. Kontynuuj spacer wzdłuż Drogi Królewskiej, w stronę Długiego Targu i ratusza. Centralny punkt Długiego Targu stanowi fontanna Neptuna, boga morza. Udaj się nad brzeg Motławy, gdzie znajduje się Żuraw. Symbolizuje on złoty wiek Gdańska, kiedy miasto bogaciło się na handlu. Podziwiaj bazylikę Mariacką, jedną z największych na świecie świątyń z cegły. Wycieczkę zakończysz przy Wielkiej Zbrojowni, która stanowi jeden z najokazalszych przykładów renesansowej architektury Gdańska.

Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi napojami

Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi napojami

Rozpocznij wieczór od spotkania z lokalnymi przewodnikami i poznania podobnie myślących podróżników. Po zameldowaniu wybierz się na imprezową wycieczkę, aby poznać nocne życie Gdańska. Odwiedź trzy różne bary i zakończ noc w największym klubie nocnym w mieście. W pierwszym barze otrzymasz dwa bezpłatne drinki z wyboru koktajli z wódką, piw lub shotów. Rywalizuj z innymi robotami w grach alkoholowych, aby poznać się jeszcze lepiej. Następnie przejdź do kolejnych dwóch barów, gdzie otrzymasz powitalnego shota w każdym miejscu. Poruszając się po mieście, przygotuj się na szalone wyzwania i przygotuj się na wyjście ze swojej strefy komfortu. Ostatnim przystankiem pełzania po pubach jest trzypoziomowy klub nocny, w którym będziesz mieć wejście bez kolejki i możesz tańczyć do wschodu słońca.

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Spaceruj po historycznym sercu gdańskiej starówki i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Europie podczas 4-godzinnej wycieczki. Zaczynając od ulicy Długiej, w miejscu starego rynku, przejdziesz przez zabytkowe bramy miasta, odwiedzając Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Stary Żuraw i XV-wieczną Bazylikę Mariacką. Rozkoszuj się urokiem gdańskiej starówki, spacerując ulicą Długą, podziwiając wspaniałe renesansowe budynki i ekstrawagancki ratusz. Spójrz na złocony posąg króla Zygmunta II Augusta, umieszczony wysoko na iglicy ratusza. Przekaż Fontannę Neptuna na Dwór Artura, dawne miejsce spotkań kupców miejskich, obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Po wizycie w muzeum przejdź do Zielonej Bramy z widokiem na Motławę. Zapraszamy na pokaz szlifowania bursztynu z krótkim wykładem na temat bursztynu na Bursztynowym Dworze i odwiedź Stary Żuraw, jeden z najpopularniejszych symboli miasta. Podziwiaj XV-wieczny dźwig, używany do instalowania masztów statków i ładowania ładunków. Zakończ wycieczkę w największym gotyckim kościele ceglanym w Europie, wspaniałej Bazylice Mariackiej.

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Zapraszamy Cię do zwiedzania Gdańska z nami w wygodnym wózku elektrycznym! Ciesz się widokiem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy są pasjonatami historii tego pięknego miasta i opowiedzą Ci o najbardziej niesamowitych i znaczących szczegółach na jego temat, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu naszych klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy. Jeśli chcesz poznać Gdańsk, jego historię i kulturę z bliska, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Zapraszamy!

Gdańsk, Sopot i Gdynia - 3 miasta - prywatna całodniowa wycieczka

Gdańsk, Sopot i Gdynia - 3 miasta - prywatna całodniowa wycieczka

Idealna dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej Trójmiasta. Ta całodniowa prywatna wycieczka krajoznawcza obejmuje Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie ozdobna architektura została ukształtowana przez bogatą historię. Odkryj centrum Gdańska, odrestaurowane po II wojnie światowej. Spaceruj ulicą Długą z pięknymi kamienicami, barami i kawiarniami, fontanną Neptuna, "bursztynową" ulicą Mariacką, Żurawiem i Wyspą Spichrzów. Zatrzymamy się również, aby zobaczyć Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców - miejsce, w którym rozpoczął się ruch Solidarności. Podczas wycieczki nie przegapisz najpiękniejszego polskiego bursztynowego stadionu piłkarskiego, który znajduje się poza utartym szlakiem turystycznym. Jeszcze lepiej, ponieważ pokażemy Ci również "Falowiec", który jest drugim najdłuższym europejskim budynkiem mieszkalnym, prezentującym typowo komunistyczną architekturę, ma 800 m długości i około 4000 mieszkańców. Następnie udaj się do Gdańska Oliwy, aby zrelaksować się w najpiękniejszym parku w Trójmieście. I nie przegap słynnego koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej! Kontynuuj podróż do Sopotu i przejdź się ulicą Monciak, prawdopodobnie najsłynniejszym deptakiem w Polsce, pełnym secesyjnych kawiarni i sklepów. Zanurz się w kosmopolitycznej atmosferze i odkryj atrakcje nadmorskiej promenady, w tym najdłuższe drewniane molo w Europie i piękny nadbrzeżny Park Zdrojowy. Ostatnim celem Twojej wycieczki po Trójmieście jest Gdynia, gdzie pancernik "Błyskawica" i fregata "Dar Pomorza" przypominają o bogatej historii Polskiej Marynarki Wojennej i tradycjach stoczniowych kraju. Trasa: Gdańsk: Przejedź obok: Europejskie Centrum Solidarności, Bursztynowy Stadion Piłkarski, "Falowiec" Oliwa: Katedra Oliwska (+ koncert organowy), Park Oliwski, Sopot: ul. Bohaterów Monte Cassino, Park Terapeutyczny, Molo Gdynia: Skwer Kościuszki, ORP Błyskawica (pancernik), fregata "Dar Pomorza" (okręt muzeum)

Wycieczka na segwayu Gdańsk: Wycieczka po Starym Mieście - 1,5 godziny magii!

Wycieczka na segwayu Gdańsk: Wycieczka po Starym Mieście - 1,5 godziny magii!

Odkryj magię Gdańska podczas tej jedynej w swoim rodzaju 90-minutowej wycieczki segwayem z przewodnikiem. Przebędziesz trasę, która biegnie wzdłuż najważniejszych punktów Starego Miasta, centrum i Wyspy Spichrzów. Towarzyszyć Ci będzie miejscowy przewodnik, który zapewni dostateczną ilość czasu przy każdej atrakcji, aby każdy poczuł się w Gdańsku jak w domu. Razem z grupą uczestników wycieczki na segwayu zobaczysz po drodze moc atrakcji turystycznych, w tym dom Uphagena, dwór Artusa, fontannę Neptuna, pomnik Fahrenheita, Wyspę Spichrzów, targ rybny, ulicę Długą, Złotą Bramę i nie tylko. Po drodze będziesz podziwiać wspaniałą panoramę miasta z nadbrzeża Motławy.

Z Warszawy: Jednodniowa prywatna wycieczka do Gdańska i Sopotu

Z Warszawy: Jednodniowa prywatna wycieczka do Gdańska i Sopotu

Ciesz się całodniową prywatną wycieczką do nadmorskich miejscowości Gdańska i Sopotu. Odbiór z hotelu lub rezydencji przez przewodnika i wyjazd z Warszawy około godziny 07:00 pociągiem ekspresowym do Gdańska. Po przyjeździe skorzystaj z okazji, aby zwiedzić stary port, w tym słynną Bramę Żuraw. Zobacz inne ważne lokalne zabytki, w tym Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz, Wielki Arsenał, Drzewo Milenijne, Kościół Mariacki z zegarem astronomicznym i wiele innych pięknych zabytków miasta. Będziesz także mógł spacerować wzdłuż ulicy Mariackiej, słynącej z uroczych tarasów pełnych bursztynowej biżuterii. Po zwiedzeniu Gdańska udaj się samochodem do Sopotu, najmniejszego miasta trójmiejskiej metropolii. Pomimo zaledwie 40 000 mieszkańców, każdego roku odwiedza je ponad 2 miliony turystów. Zobacz tętniący życiem Bulwar Monciak, spaceruj wśród secesyjnych willi i zobacz wielką atrakcję Sopotu - słynne 500-metrowe drewniane molo. Wróć do Warszawy z Gdańska pociągiem, docierając do stolicy Polski o 22:00

Gdańsk: Najciekawsze atrakcje

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta? Kliknij tutaj.

Muzeum Gdańska – Ratusz Głównego Miasta: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(300 recenzji)

Olga Libura była miłą panią, która bardzo dobrze znała Gdańsk. Podczas naszej podróży mieliśmy wiele pytań, na które odpowiedziała bardzo jasno i wyczerpująco. Olga mówiła dobrze i zrozumiale po norwesku. Było nas 9 osób, a ona rozmawiała z nami wszystkimi i wszyscy byli bardzo szczęśliwi

Nasza przewodniczka mówi bardzo dobrze po niemiecku, odpowiedziała na wszystkie pytania, zawsze zamieściła prywatne anegdoty i widać było, że sama pochodzi z Gdańska, co zapewnia dużą autentyczność. Zarezerwowałbym tę wycieczkę raz za razem. Jasne zalecenie.

Beata była świetnym przewodnikiem. Świetnie się bawiliśmy i wiele dowiedzieliśmy się o mieście.

Krzysztof kocha Gdańsk i ma dogłębną wiedzę. Zawsze moja przyjemność!!!

Nasz przewodnik był bardzo kompetentny, jesteśmy bardzo zadowoleni!