Dodaj daty

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

1. Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

Fryderyk Chopin był wirtuozem fortepianu i jedną z największych ikon muzyki klasycznej epoki romantyzmu. Podczas tej ekskluzywnej wycieczki odkryjesz ślady Chopina w Warszawie, gdzie mieszkał przez ponad 20 lat. Wyrusz w muzyczną podróż i odkryj prawdziwą historię Chopina. Podczas 2-godzinnej wycieczki odwiedzisz fantastyczne Muzeum Fryderyka Chopina z doświadczonym prywatnym przewodnikiem. W odbudowanym XVII-wiecznym dworku znajdziesz największą na świecie kolekcję Chopiniana. Wśród cennych pamiątek znajdują się oryginalne partytury, fotografie, nagrania, a nawet instrumenty Chopina. Przeglądaj interaktywne eksponaty i poznaj życie osobiste oraz osiągnięcia muzyczne kompozytora. Na warszawskiej Starówce znajdziesz również wiele historycznych miejsc, które niosą ze sobą dziedzictwo Chopina. Podążaj za swoim Expert Guide do Pałacu Zamoyskich, aby usłyszeć fascynującą historię fortepianu kompozytora. Innym ciekawym miejscem będzie kościół Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina po przewiezieniu go z Paryża w 1850 roku, rok po jego śmierci. Zobaczysz także kościół Wizytek, w którym regularnie koncertował, oraz jego dawne liceum w Pałacu Kazimierzowskim. Przewodnik podzieli się również wskazówkami, gdzie znaleźć interaktywne muzyczne ławeczki Chopina! Wybierz opcję 3-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia godzinnym koncertem klasycznym arcydzieł Chopina wieczorem po wycieczce. W Warszawie regularnie odbywają się koncerty muzyki klasycznej i recitale fortepianowe w wykonaniu najlepszych pianistów polskich i zagranicznych. Usiądź w prestiżowej sali z kieliszkiem tradycyjnego polskiego trunku - miodowego wina lub soku jabłkowego - i ciesz się pięknymi dźwiękami wypełniającymi przestrzeń. To doskonały sposób, aby uczynić dzień związany z muzyką Chopina jeszcze bardziej wyjątkowym, ponieważ po występie będzie okazja do przedyskutowania muzyki Chopina z innymi gośćmi.

Żelazowa Wola Fryderyka Chopina: wycieczka prywatna

2. Żelazowa Wola Fryderyka Chopina: wycieczka prywatna

Odwiedź miejsca związane z dzieciństwem znanego na całym świecie pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina w ramach półdniowej wycieczki z Warszawy. Weź udział w krótkiej wycieczce do pobliskiej wsi Żelazowa Wola. To tutaj urodził się Fryderyk Chopin, a muzeum jemu poświęcone znajduje się w zachowanej przybudówce do dawnego domu rodziny Chopinów. We wnętrzu domu odtworzono atmosferę polskiego dworu z początku XIX wieku z meblami, gobelinami, rycinami i instrumentami muzycznymi z tego okresu. Przestronne pokoje prezentują również szereg unikatowych rękopisów Chopina z jego wczesnego dzieciństwa. Później zrelaksuj się w uroczym parku botanicznym, utworzonym za dworem. Po zwiedzeniu muzeum i ogrodów w Żelazowej Woli odwiedź gotycko-renesansowy kościół parafialny w niedalekim Brochowie. Jest to miejsce, w którym rodzicie Chopina się pobrali, a mały Fryderyk został ochrzczony.

Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka śladami Chopina

3. Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka śladami Chopina

Najsłynniejszym warszawiakiem był Fryderyk Chopin, znakomity pianista i światowej sławy kompozytor. Naznaczony piętnem choroby geniusz muzyczny i romantyk spędził w Warszawie 20 lat życia. Dorastał, uczył się muzyki, zawierał przyjaźnie i dawał tu swoje pierwsze koncerty. Tu spotkał swoją pierwszą miłość i wiele lat później to tutaj jego serce spoczęło. W Warszawie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek po kompozytorze. Ta 2-godzinna relaksująca wycieczka piesza śladami Chopina to podróż w czasie, która zabierze Cię 200 lat wstecz do XIX-wiecznej Warszawy. Zobaczysz miejsca, w których żył Chopin i gdzie spędzał czas. Dowiecie się również, co ukształtowało jego osobowość i twórczość muzyczną, kto odegrał ważną rolę w jego życiu i dlaczego wyjechał z Polski. Ponadto odwiedzisz interaktywne Muzeum Chopina, jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Będziesz mógł zobaczyć Ogród Saski, Pałac Radziwiłłów, Kościół Świętego Krzyża i Muzeum Chopina. Podczas tej relaksującej 2-godzinnej wycieczki będziesz oczywiście mógł posłuchać muzyki Chopina.

Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

4. Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

Ta wycieczka krajoznawcza (5-godzinna) obejmująca niektóre miejsca związane ze słynnym polskim kompozytorem Fryderykiem Chopinem obejmuje Warszawę i Żelazową Wolę. W drodze do Żelazowej Woli będziesz miał okazję podziwiać mazowiecką przyrodę. Cena obejmuje transport i profesjonalnego przewodnika. Ta fascynująca wycieczka zabierze Cię do ciekawych miejsc, takich jak: - Ogród Łazienkowski: pomnik Fryderyka Chopina - Trakt Królewski: Belweder, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Kościół Świętego Krzyża, Klasztor Wizytek, Pałac Prezydencki - Zamek Ostrogskich: Muzeum Fryderyka Chopina - Ogród Saski - Wizyta w Żelazowej Woli: miejscu urodzenia Fryderyka Chopina

Warszawa i Żelazowa Wola: Prywatna wycieczka Fryderyka Chopina

5. Warszawa i Żelazowa Wola: Prywatna wycieczka Fryderyka Chopina

Miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Postaw się w sytuacji małego Fryderyka w miejscu jego urodzenia, Żelazowej Woli, spacerując po korytarzach jego dawnego domu. Zobacz cenne pamiątki po rodzinie Chopinów, w tym oryginalny fortepian. Jeśli masz szczęście, w niedzielne popołudnie (od maja do września) usłyszysz koncert fortepianowy na żywo. Zobacz kościół warowny Brochów, przebudowany w 1665 roku i zbudowany z czerwonej cegły – jeden z najcenniejszych przykładów architektury obronnej w Polsce. Tu wzięli ślub rodzice Fryderyka – Mikołaj Chopin i Tekla Justyna Krzyżanowska, a Fryderyk został ochrzczony. Przejdź do Muzeum Chopina; cofnij się w czasie i wyobraź sobie życie słynnego polskiego kompozytora. To nowoczesne muzeum zawiera oryginalne rękopisy i dokumenty napisane przez kompozytora, jego fotografie i rzeźby, a także listy. Jest to największa na świecie kolekcja pamiątek po Chopinie. Jego muzyka poprowadzi Was Traktem Królewskim, gdzie z Bazyliki Świętego Krzyża można usłyszeć bicie Jego serca. Pałac Radziwiłłów (obecnie Pałac Prezydencki) to miejsce, w którym zagrał swój pierwszy koncert. Następnie przerwa na kawę w jednej z najstarszych restauracji w mieście, która była jednym z ulubionych miejsc kompozytora. Aby bliżej poznać muzykę Chopina, odwiedź Salon Chopinowski, w którym codziennie można usłyszeć utalentowanych muzyków grających koncerty arcydzieł Chopina. Ciesz się nim z kieliszkiem tradycyjnego polskiego napoju, który zostanie dla Ciebie podany.

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie? Kliknij tutaj.