Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Kraków: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 800
Sortuj wg::

Muzeum Etnograficzne w Krakowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Etnograficzne w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Wycieczka krajoznawcza współdzielonym lub prywatnym wózkiem golfowym

Kraków: Wycieczka krajoznawcza współdzielonym lub prywatnym wózkiem golfowym

Spotkaj się z nami w naszym miejscu spotkań i zobacz najciekawsze miejsca w Krakowie. Poznaj historię średniowiecznego miasta - Dzielnicy Żydowskiej - Kazimierza i Podgórza (dawnego terenu krakowskiego getta). Wybierz się z nami we wspaniałą podróż naszym wózkiem golfowym. Poznaj ponad 24 miejsca i odkryj nasze wspaniałe miasto! Kraków City Tour - Wycieczka krajoznawcza to wycieczka przygotowana dla osób, które cenią sobie wakacje na najwyższym poziomie. Łączymy wszystkich - starszych, młodych, aktywnych i tych, którzy wolą zwiedzanie bez dużej ilości kroków, grubych, chudych, niskich, wysokich - nie ma znaczenia, naszą misją jest, aby Twój pobyt w naszym mieście był dla Ciebie wspaniałym wspomnieniem! Najważniejsze cechy ? Alternatywny sposób zwiedzania, najciekawsze miejsca w mieście, trochę historii, trochę śmiechu! Co zobaczysz podczas tej wycieczki? 1. Park Planty 2. Historia Krakowa - opis 3. Dzielnica Żydowska - opis 4. Kościół na Skałce 5. Kościół św. Katarzyny 6. Plac Wolnica - Ratusz Żydowski 7. Kościół Bożego Ciała 8. Synagoga Tempel 9. Synagoga Kupa 10. Synagoga Izaaka 11. Ulica Ciemna 12. Stara Synagoga 13. Synagoga Poppera 14. Dom rodzinny Heleny Rubinstein 15. Synagoga Remuh i stary cmentarz 16. Kamień pamiątkowy Fundacji Rodziny Nissembaumów 17. Stare sklepy żydowskie 18. Dawne getto - opis 19. Plac Bohaterów Getta 20. Apteka pod Orłem - Rezydencja Tadeusza Pankiewicza 21. Dom Oskara Schindlera - historia 22. Życie w getcie - opis 23. Mur getta 24. Kościół św.

Kraków: Muzea i atrakcje Karta miejska i bilet komunikacyjny

Kraków: Muzea i atrakcje Karta miejska i bilet komunikacyjny

Zwiedź Kraków we własnym tempie, dostosowując wycieczkę do swoich zainteresowań dzięki karcie City Card na 1, 2 lub 3 dni. Uzyskaj dostęp do 36 muzeów i atrakcji. Zobacz tradycyjny mieszczański dom i posłuchaj hejnału granego na trąbce z wieży gotyckiej bazyliki Mariackiej. Dowiedz się więcej na temat Oskara Schindlera – bohatera II wojny światowej – w Fabryce Oskara Schindlera. Odwiedź mieszczącą się na terenie dawnego getta Aptekę pod Orłem i poznaj szczegóły Holokaustu krakowskich Żydów. Zwiedź Muzeum Podziemia Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do karty City Pass. Aby ułatwić przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, możesz wybrać kartę z nielimitowanymi przejazdami komunikacją miejską o każdej porze dnia lub nocy. Muzea, jakie możesz zwiedzić w ramach karty miejskiej: 1. Fabryka Emalia Oskara Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (z obrazem „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci) 5. Mury Obronne 6. Muzeum Archeologiczne w Krakowie 7. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 8. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 9. Dom Zwierzyniecki 10. Dom Józefa Mehoffera 11. Podziemia kościoła św. Wojciecha 12. Kościół Mariacki 13. Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego 14. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka 15. Muzeum Historii Akademii Górniczo-Hutniczej 16. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 17. Stara Synagoga 18. Muzeum Archidiecezjalne 19. Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich 20. Kamienica Hipolitów 21. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie 23. Rydlówka 24. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska” 26. Celestat 27. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK 28. Wieża Ratuszowa 29. Wystawa w oddziale muzeum w Nowej Hucie-Branicach 30. Żydowskie Muzeum Galicja 31. Barbakan 32. Apteka „Pod Orłem” 33. Pałac Pod Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” 35. Dom Jana Matejki 36. Kopiec Kościuszki

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Prywatna pełna wycieczka !!!

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Prywatna pełna wycieczka !!!

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze.

Kraków: Bilet do Muzeum Etnograficznego

Kraków: Bilet do Muzeum Etnograficznego

Odkryj krakowskie Muzeum Etnograficzne. W części ratuszowej znajduje się wystawa prezentująca polską kulturę ludową, a w drugim budynku muzeum, tzw. Domu Esterki, w pięknie sklepionej piwnicy znajdują się wystawy czasowe. Obecne ekspozycje, wywodzące się z niewielkiej kolekcji zgromadzonej przez Seweryna Udzielę, liczą około 80 000 eksponatów, z których większość pochodzi z końca XIX i początku XX wieku. Będące swoistą przystanią kultury chłopskiej Krakowa Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli zaprasza wszystkich zwiedzających do zapoznania się ze swoimi cennymi i bogatymi zbiorami. Eksponaty te rzucają światło na pociąg artystów do żywotności folkloru, który widzieli jako antidotum na stagnację i kryzys kulturalny polskiej inteligencji przełomu XIX i XX wieku.

Wycieczka po mieście Kraków , Dzielnica Żydowska

Wycieczka po mieście Kraków , Dzielnica Żydowska

Przed II wojną światową w Krakowie mieszkało ponad 64 000 Żydów (jedna czwarta populacji miasta). Życie religijne krakowskich Żydów również koncentrowało się na Kazimierzu. Modlili się oni w sześciu dużych synagogach ortodoksyjnych (Starej, Remu, Wysokiej, Izaaka, Poppera i Kup) oraz w synagodze postępowej (Tempel). Były one utrzymywane przez gminę żydowską, ale istniało też wiele domów modlitwy należących do różnych stowarzyszeń religijnych i osób prywatnych. Obecnie Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Ta tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciąga przede wszystkim tych, którzy chcą poczuć ducha krakowskiej bohemy. Najbardziej zatłoczone kawiarnie oraz znane pracownie artystyczne i galerie skupione są wokół następujących ulic: Szeroka, Izaaka, Miodowa, Józefa, Podbrzezie oraz wokół Placu Nowego. Trudno jednak stworzyć kompletną listę pubów, kawiarni i restauracji, które warto odwiedzić, ponieważ każde z tych miejsc ma niepowtarzalny charakter i wystrój, a na krakowskim Kazimierzu są ich dziesiątki.

City Tour Kraków golf car dołącz do grupy będzie taniej

City Tour Kraków golf car dołącz do grupy będzie taniej

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze.

Muzeum Etnograficzne – bilet do Domu Estery

Muzeum Etnograficzne – bilet do Domu Estery

W tym miejscu, na rogu ulic Krakowskiej i Trynitarskiej, znajdowała się gotycka kamienica, zbudowana w XIV wieku. Od tego czasu piwnice uległy zniszczeniu. Późniejsze czasy (XV i XVI w.) pamiętają fragmenty murów obronnych, a także wydarzenia związane z pozostałościami kamieniarki z ok. 1430 roku. Potoczna nazwa "Dom Esterki" związana jest z legendą o miłości Kazimierza Wielkiego do Żydówki Estery, a dom miał być miejscem ich potajemnych schadzek. W XVI wieku architektem kamienicy był Bartolommeo Berrecci, włoski architekt i rzeźbiarz wczesnego renesansu, krytycznie nastawiony do dworu polskiego króla Zygmunta I Starego. (Otrzymał obywatelstwo Krakowa, był nawet radnym miejskim i właścicielem kilku kamienic w mieście. Spoczywa w pobliskim kościele Bożego Ciała). Berrecci z kolei podarował charakterystyczną kamienicę swojej córce Annie, która w 1543 r. sprzedała ją Stanisławowi Foxowi, sędziemu świeckiemu kazimierskiemu. Kamienica była remontowana i przebudowywana w XIX wieku, a w latach 1978-1985 poddano ją gruntownej renowacji, rekonstruując detale kamieniarki, obramienia okien piwnicznych i cokół z okładziny piaskowcowej. Kamieniarka źródłowa pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. W wyniku przeprowadzonego remontu kamienicy przywrócono formy z przebudowy przeprowadzonej w XIX wieku. W 1987 roku budynek został przekazany Muzeum Etnograficznemu w Krakowie. Obecnie jest to miejsce wystaw czasowych, eksponatów edukacyjnych, mieszczących się także w części naukowej, w tym specjalistycznej Bibliotece Muzealnej, oraz w pomieszczeniach biurowych.

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Darmowy lunch !!!

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Darmowy lunch !!!

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze. Zjedz obiad w słynnej restauracji Morskie Oko, aby spróbować najlepszych dań kuchni polskiej.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Wycieczka krajoznawcza współdzielonym lub prywatnym wózkiem golfowym

Kraków: Wycieczka krajoznawcza współdzielonym lub prywatnym wózkiem golfowym

Spotkaj się z nami w naszym miejscu spotkań i zobacz najciekawsze miejsca w Krakowie. Poznaj historię średniowiecznego miasta - Dzielnicy Żydowskiej - Kazimierza i Podgórza (dawnego terenu krakowskiego getta). Wybierz się z nami we wspaniałą podróż naszym wózkiem golfowym. Poznaj ponad 24 miejsca i odkryj nasze wspaniałe miasto! Kraków City Tour - Wycieczka krajoznawcza to wycieczka przygotowana dla osób, które cenią sobie wakacje na najwyższym poziomie. Łączymy wszystkich - starszych, młodych, aktywnych i tych, którzy wolą zwiedzanie bez dużej ilości kroków, grubych, chudych, niskich, wysokich - nie ma znaczenia, naszą misją jest, aby Twój pobyt w naszym mieście był dla Ciebie wspaniałym wspomnieniem! Najważniejsze cechy ? Alternatywny sposób zwiedzania, najciekawsze miejsca w mieście, trochę historii, trochę śmiechu! Co zobaczysz podczas tej wycieczki? 1. Park Planty 2. Historia Krakowa - opis 3. Dzielnica Żydowska - opis 4. Kościół na Skałce 5. Kościół św. Katarzyny 6. Plac Wolnica - Ratusz Żydowski 7. Kościół Bożego Ciała 8. Synagoga Tempel 9. Synagoga Kupa 10. Synagoga Izaaka 11. Ulica Ciemna 12. Stara Synagoga 13. Synagoga Poppera 14. Dom rodzinny Heleny Rubinstein 15. Synagoga Remuh i stary cmentarz 16. Kamień pamiątkowy Fundacji Rodziny Nissembaumów 17. Stare sklepy żydowskie 18. Dawne getto - opis 19. Plac Bohaterów Getta 20. Apteka pod Orłem - Rezydencja Tadeusza Pankiewicza 21. Dom Oskara Schindlera - historia 22. Życie w getcie - opis 23. Mur getta 24. Kościół św.

Kraków: Muzea i atrakcje Karta miejska i bilet komunikacyjny

Kraków: Muzea i atrakcje Karta miejska i bilet komunikacyjny

Zwiedź Kraków we własnym tempie, dostosowując wycieczkę do swoich zainteresowań dzięki karcie City Card na 1, 2 lub 3 dni. Uzyskaj dostęp do 36 muzeów i atrakcji. Zobacz tradycyjny mieszczański dom i posłuchaj hejnału granego na trąbce z wieży gotyckiej bazyliki Mariackiej. Dowiedz się więcej na temat Oskara Schindlera – bohatera II wojny światowej – w Fabryce Oskara Schindlera. Odwiedź mieszczącą się na terenie dawnego getta Aptekę pod Orłem i poznaj szczegóły Holokaustu krakowskich Żydów. Zwiedź Muzeum Podziemia Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do karty City Pass. Aby ułatwić przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, możesz wybrać kartę z nielimitowanymi przejazdami komunikacją miejską o każdej porze dnia lub nocy. Muzea, jakie możesz zwiedzić w ramach karty miejskiej: 1. Fabryka Emalia Oskara Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (z obrazem „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci) 5. Mury Obronne 6. Muzeum Archeologiczne w Krakowie 7. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 8. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 9. Dom Zwierzyniecki 10. Dom Józefa Mehoffera 11. Podziemia kościoła św. Wojciecha 12. Kościół Mariacki 13. Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego 14. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka 15. Muzeum Historii Akademii Górniczo-Hutniczej 16. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 17. Stara Synagoga 18. Muzeum Archidiecezjalne 19. Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich 20. Kamienica Hipolitów 21. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie 23. Rydlówka 24. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska” 26. Celestat 27. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK 28. Wieża Ratuszowa 29. Wystawa w oddziale muzeum w Nowej Hucie-Branicach 30. Żydowskie Muzeum Galicja 31. Barbakan 32. Apteka „Pod Orłem” 33. Pałac Pod Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” 35. Dom Jana Matejki 36. Kopiec Kościuszki

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Prywatna pełna wycieczka !!!

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Prywatna pełna wycieczka !!!

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze.

Kraków: Bilet do Muzeum Etnograficznego

Kraków: Bilet do Muzeum Etnograficznego

Odkryj krakowskie Muzeum Etnograficzne. W części ratuszowej znajduje się wystawa prezentująca polską kulturę ludową, a w drugim budynku muzeum, tzw. Domu Esterki, w pięknie sklepionej piwnicy znajdują się wystawy czasowe. Obecne ekspozycje, wywodzące się z niewielkiej kolekcji zgromadzonej przez Seweryna Udzielę, liczą około 80 000 eksponatów, z których większość pochodzi z końca XIX i początku XX wieku. Będące swoistą przystanią kultury chłopskiej Krakowa Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli zaprasza wszystkich zwiedzających do zapoznania się ze swoimi cennymi i bogatymi zbiorami. Eksponaty te rzucają światło na pociąg artystów do żywotności folkloru, który widzieli jako antidotum na stagnację i kryzys kulturalny polskiej inteligencji przełomu XIX i XX wieku.

Wycieczka po mieście Kraków , Dzielnica Żydowska

Wycieczka po mieście Kraków , Dzielnica Żydowska

Przed II wojną światową w Krakowie mieszkało ponad 64 000 Żydów (jedna czwarta populacji miasta). Życie religijne krakowskich Żydów również koncentrowało się na Kazimierzu. Modlili się oni w sześciu dużych synagogach ortodoksyjnych (Starej, Remu, Wysokiej, Izaaka, Poppera i Kup) oraz w synagodze postępowej (Tempel). Były one utrzymywane przez gminę żydowską, ale istniało też wiele domów modlitwy należących do różnych stowarzyszeń religijnych i osób prywatnych. Obecnie Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Ta tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciąga przede wszystkim tych, którzy chcą poczuć ducha krakowskiej bohemy. Najbardziej zatłoczone kawiarnie oraz znane pracownie artystyczne i galerie skupione są wokół następujących ulic: Szeroka, Izaaka, Miodowa, Józefa, Podbrzezie oraz wokół Placu Nowego. Trudno jednak stworzyć kompletną listę pubów, kawiarni i restauracji, które warto odwiedzić, ponieważ każde z tych miejsc ma niepowtarzalny charakter i wystrój, a na krakowskim Kazimierzu są ich dziesiątki.

City Tour Kraków golf car dołącz do grupy będzie taniej

City Tour Kraków golf car dołącz do grupy będzie taniej

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze.

Muzeum Etnograficzne – bilet do Domu Estery

Muzeum Etnograficzne – bilet do Domu Estery

W tym miejscu, na rogu ulic Krakowskiej i Trynitarskiej, znajdowała się gotycka kamienica, zbudowana w XIV wieku. Od tego czasu piwnice uległy zniszczeniu. Późniejsze czasy (XV i XVI w.) pamiętają fragmenty murów obronnych, a także wydarzenia związane z pozostałościami kamieniarki z ok. 1430 roku. Potoczna nazwa "Dom Esterki" związana jest z legendą o miłości Kazimierza Wielkiego do Żydówki Estery, a dom miał być miejscem ich potajemnych schadzek. W XVI wieku architektem kamienicy był Bartolommeo Berrecci, włoski architekt i rzeźbiarz wczesnego renesansu, krytycznie nastawiony do dworu polskiego króla Zygmunta I Starego. (Otrzymał obywatelstwo Krakowa, był nawet radnym miejskim i właścicielem kilku kamienic w mieście. Spoczywa w pobliskim kościele Bożego Ciała). Berrecci z kolei podarował charakterystyczną kamienicę swojej córce Annie, która w 1543 r. sprzedała ją Stanisławowi Foxowi, sędziemu świeckiemu kazimierskiemu. Kamienica była remontowana i przebudowywana w XIX wieku, a w latach 1978-1985 poddano ją gruntownej renowacji, rekonstruując detale kamieniarki, obramienia okien piwnicznych i cokół z okładziny piaskowcowej. Kamieniarka źródłowa pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. W wyniku przeprowadzonego remontu kamienicy przywrócono formy z przebudowy przeprowadzonej w XIX wieku. W 1987 roku budynek został przekazany Muzeum Etnograficznemu w Krakowie. Obecnie jest to miejsce wystaw czasowych, eksponatów edukacyjnych, mieszczących się także w części naukowej, w tym specjalistycznej Bibliotece Muzealnej, oraz w pomieszczeniach biurowych.

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Darmowy lunch !!!

Wycieczka po mieście Kraków, samochód golfowy. Darmowy lunch !!!

Rozpocznij od odbioru z hotelu. Następnie rozpocznij zwiedzanie Krakowa na Starym Mieście. Przejdź przez krakowski Barbakan, który jest bramą do Starego Miasta, i zobacz mury miejskie. Następnie przejedź obok Muzeum Czartoryskich i Świętego Jana w drodze na Rynek Główny. Podziwiaj historyczne zabytki i kawiarnie w tej przestrzeni publicznej, która jest największym średniowiecznym placem w Europie. Następnie zobacz fontanny na Placu Szczepańskim, odmłodzoną przestrzeń publiczną oraz Collegium Maius, budynek uniwersytecki znany z dziedzińca i krużganków. Przyjedź do ratusza. Zobacz bardziej znane zabytki, w tym kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Biskupi i Muzeum Czartoryskich. Doceń widok na zamek na szczycie wapiennego urwiska na Wzgórzu Wawelskim, rzymskokatolicką parafię Świętego Krzyża i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Podziwiaj widok na Bramę Floriańską i jej gotyckie wieże, które od średniowiecza stanowią bramę do miasta. Udaj się do parku Planty, a następnie zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć i kupić pamiątki na ulicy Szerokiej. Następnie kontynuuj wycieczkę, odwiedzając historyczną dzielnicę Kazimierz. Zobacz Starą Synagogę, Synagogę Poppera, Synagogę Remuh i Synagogę Izaaka. Następnie udaj się na Plac Nowy, do Domu Heleny Rubinstein i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zrób sobie przerwę w Bazylice Bożego Ciała, gotyckim kościele założonym w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Kontynuuj zwiedzanie placu Wolnica, przez który przebiegał szlak handlowy soli z Wieliczki i Bochni. Sfotografuj Kładkę Ojca Bernatka, która słynie z rzeźb artysty Jerzego Kędziory. Po drodze wstąp do Podgórza, aby odwiedzić Plac Bohaterów, który był częścią getta. Przejedź do Apteki pod Orłem, a następnie zobacz fabrykę Oscara Schindlera, w której znajdują się 2 muzea. Kontynuuj zwiedzanie żydowskiego getta. Zakończ wycieczkę w Église Saint-Joseph, zabytkowym kościele w dzielnicy Podgórze. Zjedz obiad w słynnej restauracji Morskie Oko, aby spróbować najlepszych dań kuchni polskiej.

Kraków: najciekawsze atrakcje

Muzeum Etnograficzne w Krakowie: atrakcje

Polska: miasta

Muzeum Etnograficzne w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Etnograficzne w Krakowie? Kliknij tutaj.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(269 recenzji)

Dobre rozwiązanie dla miłośników muzeów i bardzo praktyczne, aby uwzględnić cały transport. Należy jednak zachować ostrożność, karnet miejski pełni funkcję kapitana kolejki, nie jest to prawdą. W większości muzeów trzeba stać w kolejce, aby zeskanować przepustkę miejską i wymienić ją na bilet wstępu. Przyjrzyj się uważnie rozkładom jazdy, bo na fabrykę Schindlera, zdane czy nie, czekałem 2 godziny. wiedz też, że do najczęściej odwiedzanych miejsc trzeba rezerwować z wyprzedzeniem (np. Rynek). Wawel, Oświęcim i Kopalnia Soli nie są objęte karnetem.

Bardzo dobrze, fakt, że transport jest wliczony w cenę. Karnet 3-dniowy bardzo dobry, daje czas na odkrycie wielu rzeczy. Szkoda, że nie obejmuje Wawelu i Muzeum Bańskiego

Najlepszym muzeum jakie udało nam się odwiedzić było Muzeum Etnograficzne oraz Dom Jana Matejki

City Pass okazał się świetnym sposobem na poznanie i zwiedzenie miasta.

Bardzo dobra mapa pozwalająca odwiedzić wiele miejsc w mieście!