Dodaj daty

Muzeum Egipskie w Kairze

Muzeum Egipskie w Kairze

Muzeum Egipskie w Kairze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

1. Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki po Kairze z transferem autobusem w obie strony z Hurghady. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z Hurghady, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik transferowy, który będzie Ci towarzyszył w podróży do momentu spotkania z przewodnikiem egiptologiem. Po przybyciu na miejsce spotkasz swojego prywatnego przewodnika egiptologa, który zabierze Cię na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Khafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedź do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu przed transferem powrotnym do Hurghady. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

2. Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

Poznaj najlepsze cuda starożytnego Egiptu podczas tej pełnej wycieczki z przewodnikiem-kobietą. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub wybranej lokalizacji w Kairze lub Gizie. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem egiptologa, który podzieli się swoją wiedzą, udzieli pomocy i sprawi, że poczujesz się komfortowo przez cały dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od jednego z siedmiu cudów świata — piramid. Podziwiaj wspaniałe piramidy Cheopsa, Mykerinusa i Chefrena. Następnie zatrzymaj się na zdjęcie przy Wielkim Sfinksie. Jeśli wybrano tę opcję, przed wizytą w Dolinie Świątyni odwiedź wnętrze Wielkiej Piramidy. Następnie zatrzymaj się na tradycyjny egipski lunch. Następnie odwiedź Muzeum Egipskie, w którym możesz zapoznać się z ogromną kolekcją 250 000 starożytnych artefaktów sprzed około 5000 lat. Jeśli chcesz (i na własny koszt), możesz zwiedzić Komnatę Króla Tutanchamona, w której znajduje się wiele cennych klejnotów i złota wydobytych z grobowca w 1920 roku.  Kontynuuj podróż do bazaru Khan El-Khalili i chłoń atmosferę starego miasta. Wybierz się na spacer po tym dobrze znanym rynku i podziwiaj wyjątkową różnorodność pamiątek, antyków i biżuterii na sprzedaż. Na koniec zakończ wycieczkę transferem z powrotem do preferowanej lokalizacji w Kairze.

Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

3. Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kairu z Sharm El Sheikh wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Odwiedź kluczowe miejsca, takie jak piramidy i Sfinks na płaskowyżu Giza oraz Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Dowiedz się więcej o starożytnych egipskich artefaktach od doświadczonego przewodnika. Odbierz się z hotelu w Sharm El Sheikh na wycieczkę do Kairu. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię do Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Odkryj ogromną kolekcję artefaktów ze starożytnego Egiptu, w tym posągi, sarkofagi i cenne klejnoty. Poznaj skarby faraońskiego Egiptu, takie jak 6 pozłacanych trumien króla Tutanchamona, z pomocą przewodnika. Będziesz mieć trochę czasu na opcjonalną wycieczkę łodzią po Nilu, a następnie zatrzymasz się na pyszny lunch w formie bufetu z typowymi daniami kuchni egipskiej nad brzegiem rzeki. Po posiłku udaj się na płaskowyż w Gizie. Poznaj piramidy na płaskowyżu Giza, jeden z cudów starożytnego świata zbudowany ponad 4500 lat temu jako pomnik faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Spójrz na twarz tajemniczego Sfinksa i posłuchaj o łodzi słonecznej, którą Cheops zbudował, aby przepłynąć przez podziemny świat. Opcjonalnie możesz wykorzystać trochę czasu na zwiedzanie Wielkiej Piramidy lub przejażdżkę konno lub na wielbłądzie po okolicy. Zakończ dzień w Kairze i zatrzymaj się na bazarze na zakupy, a następnie wróć do hotelu w Sharm El Sheikh.

Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

4. Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Kairze z Hurghady. Podróżuj samolotem i odwiedź piramidy w Gizie i Sfinksa. Zjedz lunch w restauracji i odkryj skarby Muzeum Egipskiego. Po przybyciu do Kairu powita Cię egiptolog, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Gizie, gdzie można podziwiać słynne i imponujące piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a także światowej sławy Sfinksa. Wycieczka obejmuje również wizytę w Valley Temple. Po przerwie na pyszny lunch wsiądź do typowej łodzi Felucca, aby przepłynąć Nil do miasta (opcjonalnie). Kontynuacja wycieczki do Muzeum Egipskiego. Tutaj możesz podziwiać skarby młodego faraona Tutanchamona z ponad 120 000 arcydzieł sztuki egipskiej i artefaktów. Po południu można wybrać się na zakupy na targ Khan el-Khalili. Pod koniec wycieczki zostaniesz przewieziony na lotnisko w Kairze, aby złapać lot powrotny do Hurghady, a następnie bezpośredni transfer do hotelu.

Kair: Egipskie Muzeum Starożytności online Bilet QR

5. Kair: Egipskie Muzeum Starożytności online Bilet QR

Uniknij czekania w kolejce, rezerwując wcześniej bilety do Muzeum Egipskiego. Upewnij się, że otrzymałeś bilety QR od swojego dostawcy na dzień przed wizytą. Pamiętaj, że potwierdzenie QR GetYourGuide służy jedynie jako potwierdzenie rezerwacji i nie może być używane jako bilet wstępu. Twój dostawca wyśle Ci kolejny bilet QR, autoryzowany przez Ministerstwo Turystyki, na dzień przed wizytą. Jeśli dokonasz rezerwacji tego samego dnia, nasz dostawca skontaktuje się z Tobą bezpośrednio, aby wysłać bilety tak szybko, jak to możliwe. W dniu Twojej wizyty może być konieczne przejście kontroli bezpieczeństwa przed wejściem do muzeum. Okaż swój kod QR personelowi, który zeskanuje go w celu przyznania Ci dostępu. Jeśli ktoś poinformuje Cię, że Twój bilet jest nieważny, natychmiast skontaktuj się z dostawcą i nie dokonuj żadnych dodatkowych płatności. Kolekcja muzeum obejmuje ponad 120 000 eksponatów, w tym starożytne egipskie artefakty, posągi, biżuterię, mumie, zwoje papirusu i wyjątkową gamę skarbów z grobowca Tutanchamona. Jedną z najbardziej znanych atrakcji muzeum jest kolekcja artefaktów z grobowca króla Tutanchamona. Obejmuje ona słynną złotą maskę pośmiertną, trony, biżuterię i wiele innych przedmiotów, które zostały odkryte w grobowcu młodego faraona.

Z Hurghady: Piramidy i Muzeum w Kairze z rejsem po Nilu

6. Z Hurghady: Piramidy i Muzeum w Kairze z rejsem po Nilu

Odbierz się z hotelu w Hurghadzie wygodnym, klimatyzowanym autobusem i udaj się do Kairu. Podczas jazdy możesz podziwiać widoki na Zatokę Sueską i usłyszeć zabawne fakty od swojego przewodnika. W Kairze spotkaj się z przewodnikiem egiptologiem i udaj się do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir. Omiń długi czas dzięki szybkiemu wejściu i poznaj sztukę mumifikacji starożytnego Egiptu. Po wizycie w muzeum udaj się na niezapomniany 30-minutowy rejs po słynnej rzece Nil. Następnie zrób sobie 1-godzinną przerwę na lunch w lokalnej restauracji, a następnie udaj się na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Dowiedz się, jak zbudowano świątynie i posłuchaj historii kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa i podziwiaj ten słynny posąg. Zakończ swój pobyt w starożytnym Egipcie, zatrzymując się w Świątyni Doliny, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj ten wyczyn starożytnej inżynierii. Jeśli chcesz, przedłuż swoją wizytę o przejażdżkę na wielbłądzie lub konno po pustyni (dostępne jako dodatek). Po odwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Szarm el-Szejk: Całodniowa wycieczka autobusowa do Kairu i piramid

7. Szarm el-Szejk: Całodniowa wycieczka autobusowa do Kairu i piramid

Weź udział w tej całodniowej wycieczce do Kairu. Podróżuj w towarzystwie przewodnika, aby zobaczyć główne atrakcje Egiptu – Muzeum Egipskie, piramidy w Gizie oraz posąg Wielkiego Sfinksa. Bardzo wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) ze swojego hotelu w Szarm el-Szejk (00.30). Przewodnik, który będzie Ci towarzyszył podczas transportu, powita Cię w holu Twojego hotelu i pomoże Ci dotrzeć na dworzec autobusowy, z którego wyruszysz w trwającą około 8 godzin podróż do Kairu na pokładzie komfortowego i klimatyzowanego autobusu.   Kiedy dotrzesz do Kairu, przewodnik powita Cię ponownie na dworcu autobusowym. Wspólnie udacie się do Muzeum Egipskiego. Poranek spędzisz na zwiedzaniu tego imponującego muzeum, w którym zgromadzono około 120 000 eksponatów. Zobacz połyskujące skarby związane z Tutanchamonem, rozmaite przedmioty grobowe, mumie, biżuterię, artykuły gospodarstwa domowego oraz zabawki najmłodszych Egipcjan, których imiona zostały zapomniane przez historię.   Zjedz lunch w miejscowej restauracji, a następnie udaj się w kierunku piramid w Gizie. Podziwiaj Wielką Piramidę (piramidę Cheopsa), piramidy Chefrena i Mykerinosa oraz posąg Wielkiego Sfinksa. Wszystkie te obiekty znajdują się obok siebie, tworząc zachwycającą scenerię. Kompleks piramid w Gizie, który wpisano na listę UNESCO, stanowi jedyny zachowany spośród siedmiu cudów starożytnego świata.   Kiedy zakończysz zwiedzanie tych imponujących budowli, przewodnik zabierze Cię na dworzec autobusowy, skąd wyruszysz w drogę powrotną do Szarm el-Szejk.

Z Hurghady: Piramidy i Muzeum Wycieczka w małej grupie vanem

8. Z Hurghady: Piramidy i Muzeum Wycieczka w małej grupie vanem

Twoja wycieczka rozpocznie się wcześnie rano od odbioru z hotelu w Hurghadzie. Korzystanie z vana dla małej grupy pozwala na bardziej spersonalizowane doświadczenie. Ciesz się wygodną jazdą vanem podczas podróży z Hurghady do Kairu. Podróż może potrwać kilka godzin, więc wskazane jest zabranie ze sobą przekąsek i wody. Po przybyciu do Kairu możesz zapłacić za wstęp z góry lub gotówką. Udaj się bezpośrednio na płaskowyż Giza, aby zwiedzić słynne piramidy w Gizie. Podziwiaj Wielką Piramidę Khufu, Piramidę Khafre, Piramidę Menkaure i kultowego Sfinksa. Skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki na wielbłądzie po płaskowyżu Giza, oferując wyjątkową perspektywę piramid. Po obiedzie udaj się do Muzeum Egipskiego na placu Tahrir. Poznaj ogromną kolekcję starożytnych artefaktów, w tym skarby z grobowca Tutanchamona, posągi i mumie. Wyjedź z Kairu i wróć do Hurghady vanem. Ciesz się malowniczymi widokami podczas podróży powrotnej.

Kair: Rejs po Nilu z kolacją

9. Kair: Rejs po Nilu z kolacją

Kolacja podczas rejsu parowcem wzdłuż Nilu to fantastyczny sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Podziwiaj oświetloną panoramę Kairu na pokładzie wygodnego i eleganckiego parowca. Podczas rejsu zjesz kolację w formie bufetu, który oferuje dania zarówno kuchni międzynarodowej, jak i egipskiej. Dodatkowo obejrzysz pokaz folkloru oraz taniec brzucha. Rejs ten będzie doskonałym zwieńczeniem lub uzupełnieniem Twojej wycieczki do Egiptu. To świetny sposób na wieczór z dobrym jedzeniem i niepowtarzalną rozrywką. Spędź romantyczne chwile, wpatrując się w zabytki usytuowane wzdłuż brzegów rzeki.

Z Hurghady: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

10. Z Hurghady: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

Odkryj Kair w wyjątkowy sposób: z nieba podczas lotu z Hurghady i na ziemi, aby zobaczyć kultowe piramidy w Gizie, Sfinksa i Muzeum Egipskie z egiptologiem jako przewodnikiem. Cofnij się w czasie podczas swojej wycieczki i podróżuj wygodnie między lokalizacjami w klimatyzowanej furgonetce. Podróż samolotem z Hurghady do Kairu, gdzie naprawdę zaczyna się Twoja ekscytująca jednodniowa wycieczka. Po odbiorze z hotelu w Hurghadzie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe, jadąc na lotnisko, aby złapać lot krajowy do Kairu. Po przybyciu do Kairu spotkaj się ze swoim przewodnikiem egiptologiem, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Udaj się do Gizy, gdzie zwiedzisz słynne i imponujące piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a także Sfinksa. Po przerwie na pyszny lunch wsiądź do typowej łodzi Felucca, aby przepłynąć Nil do miasta (opcjonalnie). Kontynuuj do Muzeum Egipskiego. Podziwiaj tutaj skarby młodego faraona Tutanchamona, a także inne artefakty. Po południu zmień tempo zwiedzania, robiąc zakupy na targu Khan el-Khalili. Podziwiaj otaczające Cię kolorowe, delikatne i ozdobne stragany z lokalnymi towarami, takimi jak półmiski, lampy i kubki. Pod koniec wycieczki w Kairze udaj się na lotnisko, aby złapać lot powrotny do Hurghady. Tam zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 317
Sortuj wg::

Muzeum Egipskie w Kairze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Egipskie w Kairze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Egipskie w Kairze? Kliknij tutaj.

Muzeum Egipskie w Kairze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(5449 recenzji)

wycieczka była bardzo dobrze skoordynowana, odbiór był punktualny, a obaj kierowcy byli bardzo mili i pełni szacunku. Otrzymaliśmy pudełka z przekąskami i napojami i po kilku przystankach dotarliśmy do Kairu, gdzie spotkaliśmy naszą przewodniczkę Fatimę. Wspaniale wyjaśniła nam wszystko w muzeum i piramidach po doskonałym niemieckim i cała grupa świetnie się bawiła! W międzyczasie zatrzymaliśmy się w restauracji i zjedliśmy pyszny posiłek w formie bufetu. To była wspaniała wycieczka, która była tego warta! Polecam każdemu i zrobiłbym to jeszcze raz. W autobusie jechały w sumie 3 pary, w tym dzieci, więc był to idealny rozmiar

Przewodnik Ahmed był najlepszy. Wszystko dokładnie i dokładnie wyjaśnił. Na początku wydawało się, że jest trochę pośpiesznie, może dlatego, że przyjechaliśmy później, ale Ahmed był świetny. Chronił nas przed ulicznymi oszustami i pomagał nam targować się, gdy było to konieczne. Kierowcy, którzy zawiozli nas do Kairu i z powrotem, również byli bardzo eleganccy. Chętnie poleciłbym zarówno przewodnika, jak i kierowcę.

To był imponujący dzień, a to, co zobaczyliśmy, było fascynujące. Przewodnik opiekował się nami i bardzo dobrze nam towarzyszył. To wszystko było tak imponujące, że nie możemy przestać się tym zachwycać

Nasza podróż była miła, ponieważ przewodnik sprawił, że poczuliśmy się niesamowicie. Był bardzo miłą osobą, a otrzymane informacje były dobre.

Bardzo fajny wieczór, smaczne jedzenie, wesołe występy. Jesteśmy baaardzo zadowoleni.