Muzeum Correr

Muzeum Correr

Muzeum Correr – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

1. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

2. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

3. Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź trzy najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doż i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając Cię w bardzo szczególnym kontekście historycznym: europejskie średniowiecze i następne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali, widząc ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj zwiedzanie sali głównej i lśniących złotymi nawami Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac św. Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Wreszcie, możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie Wenecji, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

4. Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

Spraw, aby Twoja podróż do Wenecji była wygodniejsza dzięki karnetowi miejskiemu Venice City Pass. Uzyskaj dostęp do wszystkich najważniejszych kościołów, muzeów, zabytków i nie tylko. Wybierz spośród karnetów wielodniowych, z opcją dodania biletów na transport publiczny.Zwiedzaj Wenecję z przewodnikiem. Zwiedzaj bizantyjskie zabytki Placu Świętego Marka i wejdź do pałacu, który był siedzibą 1000-letniej republiki, Pałacu Dożów. Uzyskaj dostęp do wszystkich 16 kościołów Chóru, takich jak Chiesa di Santa Maria del Giglio, Chiesa di Santo Stefano i Santa Maria dei Miracoli. Zwiedzaj Museo Correr, Muzeum Archeologiczne, Biblioteca Marciana, Ca' Rezzonico, Międzynarodową Galerię Sztuki Współczesnej Ca' Pesaro, Muzeum Szkła na wyspie Murano, Muzeum Historii Naturalnej, Museo di Palazzo Mocenigo, Dom Carlo Goldoniego, Muzeum Koronek na wyspie Burano i Museo Fortuny. Lista muzeów:Pałac Doge'aMuseo CorrerMuzeum ArcheologiczneBiblioteca MarcianaCa' RezzonicoCa' PesaroMuzeum Przyrodnicze Muzeum Historii NaturalnejPałac CocenigoDom Carlo GoldoniegoMuzeum Koronek na wyspie BuranoMuzeum Szkła na wyspie MuranoMuzeum Fortuny. 16 kościołów na trasie chóru obejmuje: Santa Maria del GiglioSan StaeSanto StefanoSant'AlviseSanta Maria FormosSan Pietro di CastelloSanta Maria dei MiracoliSantissimo RedentoreS.Giovanni ElemosinarioSanta Maria del Rosario (Gesuati)San PoloSan SebastianoSan Giacomo dall'OrioSan GiobbeSanta Maria del Carmelo (Carmini)S.Giovanni Battista in Bragora.

Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

5. Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

Zarezerwuj karnet San Marco, z którego skorzystasz podczas pobytu w Wenecji. Ciesz się wstępem do pałacu Dożów, 3 muzeów zlokalizowanych przy placu św. Marka, 3 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus oraz muzeum Fondazione Querini Stampalia. Aby w pełni wykorzystać swój pobyt w Wenecji, zdecyduj się na jedną z opcji, które obejmują dostęp do komunikacji publicznej. Na początek udaj się na plac św. Marka. Sięgnij po swój karnet, aby skorzystać z bezpłatnego wstępu do pałacu Dożów. Później zajrzyj do innych muzeów, które mieszczą się przy placu. Odwiedź bezpłatnie Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka. Karnet obejmuje również wstęp do muzeum Fondazione Querini Stampalia oraz do 3 zabytkowych kościołów, które należą do stowarzyszenia Chorus – Santa Maria del Giglio, Santo Stefano oraz Santa Maria Formosa. W ramach opcji z transportem skorzystasz ze wszystkich środków weneckiej komunikacji publicznej, w tym tramwajów wodnych (vaporetto), autobusów, tramwajów oraz pociągów People Mover. 

Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

6. Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

Podziwiaj Muzea Miejskie San Marco, takie jak Pałac Dożów, Muzeum Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Biblioteca Marciana i wiele innych dzięki karnetowi do muzeów w Wenecji. Rzuć okiem w przeszłość, odkrywając skarby i tradycje kulturowe w różnych muzeach i zabytkowych kościołach. Muzea na Placu Świętego Marka (dostępne z karnetem Venice Museum Pass i Venice Museum Pass Plus): • Pałac Dożów • Muzeum Correra • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Biblioteka Marciana Jeśli wybierzesz opcję Venice Museum Pass Plus, uzyskasz również wstęp do następujących muzeów miejskich: • Ca' Rezzonico • Dom Carla Goldoniego • Pałac Mocenigo • Ca' Pesaro (Galeria Sztuki Nowoczesnej i Galeria Sztuki Orientalnej) • Muzeum Szkła (Murano) • Muzeum Koronki (Burano) • Muzeum Historii Naturalnej Obie opcje obejmują następujące zabytkowe kościoły objęte Przepustką Chorus: • Chiesa di Santa Maria del Giglio • Chiesa di Santo Stefano • Chiesa Santa Maria Formosa • Santa Maria dei Miracoli • San Giovanni Elemosinario • Ca’ San Polo • San Giacomo dell'Orio • San Stae • Sant'Alvise • San Pietro di Castello • San Redentore • Santa Maria di Rosario • San Sebastiáno • San Giobbe • Santa Maria Del Carmelo – I Carmini • San Giovanni Battista w Bragorze

Wenecja: Karnet miejski z ponad 30 atrakcjami, St. Mark's i gondolą

7. Wenecja: Karnet miejski z ponad 30 atrakcjami, St. Mark's i gondolą

Zwiedzaj Wenecję z atrakcyjnym cenowo karnetem miejskim. Odwiedź ponad 30 atrakcji, w tym Pałac Dożów, Muzeum Leonarda da Vinci, Scuala San Rocco i nie tylko. Ciesz się wycieczkami z przewodnikiem i wyprawą na wyspy Murano, Burano i Torcello, a także bezpłatnym rejsem wycieczkowym po Canal Grande lub przejażdżką gondolą. Pozbądź się stresu związanego z planowaniem podróży do Wenecji i poznaj bogatą historię, kulturę i magiczną atmosferę miasta dzięki muzeom, kościołom, wycieczkom i gastronomii. Zwiedzaj miasto we własnym tempie i zarezerwuj czas do 5 dni. Zarezerwuj opcjonalny wstęp bez kolejki do Bazyliki św. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: Muzea i galerie: Muzeum Correr Narodowe Muzeum Archeologiczne na Piazza San Marco Muzeum Leonarda da Vinci Punkty orientacyjne i pomniki: Wejście do Bazyliki św. Marka bez kolejki, jeśli wybrano opcję Pałac Dożów Scuola San Rocco Biblioteka Państwowa Marciana Kościół San Giobbe Kościół Santa Maria di Giglio Kościół Santo Stefano Kościół Santa Maria Formosa Kościół Santa Maria dei Miracoli Kościół San Giovanni Elemosinario Kościół San Polo Kościół San Giacomo dall'Orio Kościół San Stae Kościół Sant'Alvise Bazylika San Pietro di Castello Kościół Santissimo Redentore Kościół San Sebastiano Scala del Bovolo i Sala del Tintoretto (w tym taras widokowy) Scuola Grande San Giovanni Evangelista Wycieczka łodzią: Grand Canal Tour Rejs gondolą Wycieczka po wyspach Murano - Burano - Torcello Wycieczka z przewodnikiem: Teatro La Fenice Tour (zwiedzanie opery) w języku angielskim Wycieczka po mieście Wenecja - odkryj "ukrytą Wenecję" w języku angielskim Partner zniżkowy: Eatwith 10%

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów z przewodnikiem i biletami z pominięciem kolejki

8. Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów z przewodnikiem i biletami z pominięciem kolejki

Dołącz do lokalnego przewodnika podczas wycieczki po największej atrakcji Wenecji z wygodnymi wcześniej zarezerwowanymi biletami. Skorzystaj z priorytetowego dostępu, oszczędzając cenne godziny w kolejce. Zanurz się we wciągających historiach i bogatej historii głównych atrakcji miasta. Rozpocznij swoją podróż na kultowym Placu Świętego Marka, gdzie Twój przewodnik ujawni historyczne, społeczne i polityczne znaczenie tej słynnej przestrzeni publicznej. Podziwiaj oszałamiającą wieżę zegarową i marmurowe lwy, które są integralną częścią bogatej przeszłości św. Marka. Ciesz się spokojnym spacerem do wystawnego Pałacu Dożów, z wcześniej zarezerwowanymi biletami, które zapewniają natychmiastowy dostęp do politycznego serca dawnego Imperium, z pominięciem długich kolejek. Podziwiaj inspirującą gotycką architekturę pałacu i odkryj najwyższy autorytet i bogactwo rządzących weneckich dożów, a także utalentowanych XIV-wiecznych rzeźbiarzy, którzy pracowali nad pałacem. Zwiedź Stare Więzienie, część Pałacu Dożów i poznaj przejmujący Most Westchnień, ważny punkt orientacyjny w historii Wenecji. Posłuchaj wciągającej opowieści o niesławnym Casanovie i jego życiu w Wenecji, zdobywając wystarczającą wiedzę, aby samodzielnie kontynuować zwiedzanie miasta. Przedłuż swój pobyt w Pałacu po zakończeniu wycieczki i skorzystaj z dołączonych biletów do Muzeum Correr na Placu Świętego Marka, wspaniałej rezydencji zaprojektowanej dla Napoleona. Zwiedzaj muzeum w wolnym czasie po zakończeniu wycieczki z biletami ważnymi przez cały dzień.

Wenecja: Pałac Dożów: Szybka wycieczka z przewodnikiem z więzieniami

9. Wenecja: Pałac Dożów: Szybka wycieczka z przewodnikiem z więzieniami

Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem na Piazza San Marco, często nazywanym "salonem Europy", który jest głównym placem publicznym Wenecji i arcydziełem urbanistyki. Dzięki biletom przyspieszonej ścieżki wejdź prosto do gotyckiego majestatu Pałacu Dożów. Wyrusz w podróż do fascynującej historii Wenecji. Odkryj cuda Pałacu Dożów, w którym znajdują się spektakularne arcydzieła Tiepolo i Tiziano. Podążaj za przewodnikiem przez komnaty pałacu i odkryj ukryte tajemnice Republiki Weneckiej. Poczuj ciężar historii, przechodząc przez Most Westchnień i będąc świadkiem sprawiedliwości starej Wenecji. Niech legendarne postacie, które ukształtowały przeznaczenie miasta, ożyją na twoich oczach. Zdobądź nowe uznanie dla bogatej historii pałacu i jego znaczenia w przeszłości miasta. Po zwiedzaniu spędź tyle czasu, ile chcesz w Muzeum Correr, które oferuje urzekającą podróż przez historię, sztukę i kulturę Wenecji. Zdobądź również bilety do Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana na samodzielne zwiedzanie z przewodnikiem.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Pałacu Dożów pełnym tajemnic i tajemnic

10. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Pałacu Dożów pełnym tajemnic i tajemnic

Odkryj najgłębsze tajemnice i tajemnice skrywające piękno Pałacu Dożów w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj ukryte komnaty i intrygujące opowieści w tym klejnocie architektury. Zanurz się w sercu Wenecji i odkryj jej najlepiej strzeżone zagadki. W towarzystwie namiętnego przewodnika poznaj intrygujące historie polityczne, mroczne spiski i zagadkowe postacie, które ukształtowały losy Wenecji. Odkryj zasłonę tajemnicy otaczającą Pałac Dożów. Spaceruj korytarzami, w których kryją się starożytne tajemnice, i daj się oczarować historii i sztuce splecionej w tym symbolu mocy i tajemnicy. Następnie przejdź przez kultowy Most Westchnień, tak jak kiedyś Casanova, gdy podjął brawurową ucieczkę z ciemnych i wilgotnych więzień Pałacu Dożów. Następnie kontynuuj podróż samodzielnie, zwiedzając bogate sale Pałacu Królewskiego. Odwiedź eleganckie pokoje zamieszkiwane niegdyś przez cesarzową Sissi i wejdź do wspaniałej sali balowej Napoleona. Uzyskaj fascynujący wgląd w sztukę i historię Wenecji.

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Muzeum Correr: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzeum Correr: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Correr? Kliknij tutaj.

Muzeum Correr: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(13 395 recenzji)

Posiadanie biletów z wyprzedzeniem było świetne, jednak „ominięcie kolejki” tak naprawdę nie oznacza ominięcia kolejki. Większość ludzi miała bilety na wejście, a kolejka była dłuższa niż ta, w której można było kupić bilety. Postanowiliśmy wrócić później tego samego dnia, zamiast czekać w kolejce wokół Bazyliki Św. Marka. Poza tym pałac Dożów był niesamowity i odwiedziliśmy muzeum Correr, które też było całkiem fajne.

Trasa wycieczki jest bardzo duża i bardzo dobrze wykonana. Wizyta w Pałacu Dożów trwa około 2 dobrych godzin. Jest bardzo dobrze utrzymany i odnowiony, jest to piękny budynek z ogromnymi i majestatycznymi pokojami.

Było dobrze, ale trzeba było wcześniej powiedzieć, że to kolejne wejście. Wejście od strony.

Bardzo dobrze… uważaj, może być dużo ludzi, lepiej wstać wcześnie.

Więcej Informacji o lokalizacji trzech muzeów z rezerwacji.