Muzeum Brytyjskie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najciekawsze eksponaty Muzeum Brytyjskiego

Zbiory Muzeum Brytyjskiego można podziwiać przez cały dzień, ale jeśli masz tylko kilka godzin, skup się na najważniejszych. Oto kilka z nich:

 • Kamień z Rosetty

  1. Kamień z Rosetty

  Kamień z Rosetty (196 rok p.n.e.) to klucz od odczytania Egipskich hieroglifów. Odkryli go żołnierze Napoleona w 1799 roku.

 • Rzeźby z Partenonu

  2. Rzeźby z Partenonu

  Te liczące 2500 lat pozostałości starożytnej Grecji, nazywane czasami marmurami Elgina, znajdują się w zbiorach Muzeum Brytyjskiego od 1817 roku.

 • Mumia Katebet

  3. Mumia Katebet

  Współcześnie jedna z najstarszych przebadanych mumii. Katebet była śpiewaczką boga Amona „króla bogów” i wykonywała pieśni podczas rytuałów odprawianych w starożytnym Egipcie.

 • Zbroja japońskiego samuraja

  4. Zbroja japońskiego samuraja

  Muzeum Brytyjskie posiada w swoich zbiorach zbroję samurajską, której elementy pochodzą z różnych okresów – kirys i narękawniki z XVI wieku, hełm z XVII, a reszta z wieków XVIII i XIX.

 • Królewska gra z Ur

  5. Królewska gra z Ur

  Ta licząca 5000 lat gra była popularna we wschodniej części regionu śródziemnomorskiego, Egipcie i Indiach. Ten konkretny eksponat powstał około 2600 roku p.n.e. i znaleziono go na południu Iraku.

Zaplanuj pobyt

 • Jak długo zwiedza się Muzeum Brytyjskie?

  Jak zdecydować, ile czasu poświęcić na zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego? Trudno powiedzieć, biorąc pod uwagę tak ogromne zbiory. Opisaliśmy tylko kilka najciekawszych atrakcji; w kilka godzin zobaczysz zaledwie niewielki ułamek ponad 8 milionów eksponatów. Wstęp jest bezpłatny, więc nie trzeba się spieszyć. Najlepiej będzie poświęcić cały jeden dzień na poznawanie historii.

 • Unikaj godzin szczytu

  Największy ruch będzie w deszczowe dni. Zaplanuj zwiedzanie z wyprzedzeniem i przyjdź do muzeum w godzinę jego otwarcia, czyli o 10.00.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Muzeum Brytyjskiego: codziennie 10.00-17.30. Nieczynne 24, 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.
 • Cena
  Wstęp do Muzeum Brytyjskiego jest darmowy, ale wycieczki i opcje dodatkowe są płatne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W tak wielkim muzeum przewodnik na pewno się przyda. Zobaczysz wszystkie interesujące się eksponaty i poznasz ich historię.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższe stacje metra to „Holborn”, „Russel Square” i „Goodge Street”. W pobliżu znajduje się też dużo przystanków autobusowych.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W piątki niektóre galerie czynne są do godz. 20.30.

  • Na miejscu dostępne są przechowalnie i szatnie (za symboliczną opłatą).

Muzeum Brytyjskie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Brytyjskie? Kliknij tutaj.

Muzeum Brytyjskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 2368 opinii

Świetny sposób na zwiedzenie najważniejszych atrakcji Londynu, aby zorientować się na kilkudniową wycieczkę lub gdy masz bardzo ograniczoną ilość czasu. Autobus był wygodny, przewodnik był kompetentny i było mnóstwo okazji do wsiadania i wysiadania. Łatwo było dostać bilety online, a bilet mobilny zeskanować łatwo i bez wysiłku. Na jednym kanale audio był przewodnik na żywo, a na innych kanałach nagrano fragmenty tras w wielu językach. Przewodnik dostarczył wystarczająco przyzwoite słuchawki.

Byliśmy bardzo zadowoleni z London Explorer Pass ... działa bardzo łatwo. Możesz wydrukować przepustkę z kodem QR lub mieć bezpośrednio na telefonie komórkowym, który jest następnie mocowany na atrakcjach. Zaletą jest to, że Explorer Explorer nie jest przywiązany do określonej liczby dni jak w przypadku London Pass, ale jest ważny przez cały pobyt (myślę, że maksymalnie 30 dni).

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Bardzo praktyczne, pozwala zapłacić z góry za działania na liście, które wykonasz na stronie, a jednocześnie możesz zmienić zdanie do ostatniej chwili

Bardzo prosty w użyciu, a nawet dostałem zniżkę w sklepach turystycznych,