Muzeum Brytyjskie
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze

Muzeum Brytyjskie: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Muzeum Brytyjskie”

Londyn – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 735

Najciekawsze eksponaty Muzeum Brytyjskiego

Zbiory Muzeum Brytyjskiego można podziwiać przez cały dzień, ale jeśli masz tylko kilka godzin, skup się na najważniejszych. Oto kilka z nich:

Kamień z Rosetty

Kamień z Rosetty

Kamień z Rosetty (196 rok p.n.e.) to klucz od odczytania Egipskich hieroglifów. Odkryli go żołnierze Napoleona w 1799 roku.

Rzeźby z Partenonu
Zdjęcie: Carmen Escobar Carrio @flickr (CC BY 2.0)

Rzeźby z Partenonu

Te liczące 2500 lat pozostałości starożytnej Grecji, nazywane czasami marmurami Elgina, znajdują się w zbiorach Muzeum Brytyjskiego od 1817 roku.

Mumia Katebet
Zdjęcie: Shriram Rajagopalan@flickr (CC BY 2.0)

Mumia Katebet

Współcześnie jedna z najstarszych przebadanych mumii. Katebet była śpiewaczką boga Amona „króla bogów” i wykonywała pieśni podczas rytuałów odprawianych w starożytnym Egipcie.

Zbroja japońskiego samuraja
Zdjęcie: Brian Burk@flickr (CC BY 2.0)

Zbroja japońskiego samuraja

Muzeum Brytyjskie posiada w swoich zbiorach zbroję samurajską, której elementy pochodzą z różnych okresów – kirys i narękawniki z XVI wieku, hełm z XVII, a reszta z wieków XVIII i XIX.

Królewska gra z Ur
Zdjęcie: Ian Davis@flickr (CC BY 2.0)

Królewska gra z Ur

Ta licząca 5000 lat gra była popularna we wschodniej części regionu śródziemnomorskiego, Egipcie i Indiach. Ten konkretny eksponat powstał około 2600 roku p.n.e. i znaleziono go na południu Iraku.

Nasze wskazówki

Jak długo zwiedza się Muzeum Brytyjskie?

Jak zdecydować, ile czasu poświęcić na zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego? Trudno powiedzieć, biorąc pod uwagę tak ogromne zbiory. Opisaliśmy tylko kilka najciekawszych atrakcji; w kilka godzin zobaczysz zaledwie niewielki ułamek ponad 8 milionów eksponatów. Wstęp jest bezpłatny, więc nie trzeba się spieszyć. Najlepiej będzie poświęcić cały jeden dzień na poznawanie historii.

Unikaj godzin szczytu

Największy ruch będzie w deszczowe dni. Zaplanuj zwiedzanie z wyprzedzeniem i przyjdź do muzeum w godzinę jego otwarcia, czyli o 10.00.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Muzeum Brytyjskiego: codziennie 10.00-17.30. Nieczynne 24, 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.
 • Cena
  Wstęp do Muzeum Brytyjskiego jest darmowy, ale wycieczki i opcje dodatkowe są płatne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W tak wielkim muzeum przewodnik na pewno się przyda. Zobaczysz wszystkie interesujące się eksponaty i poznasz ich historię.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższe stacje metra to „Holborn”, „Russel Square” i „Goodge Street”. W pobliżu znajduje się też dużo przystanków autobusowych.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W piątki niektóre galerie czynne są do godz. 20.30.

  • Na miejscu dostępne są przechowalnie i szatnie (za symboliczną opłatą).

Muzeum Brytyjskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.3 / 5
na podstawie 2 333 opinii

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Dotyczy Londynu. Przejazdy autobusem bardzo dobrze zorganizowane, ciekawe miejsca , oglądałem prawie wszystkie ważne punkty w Londynie bez konieczności człapania tam piechotą. Warto rozpoczynać wycieczki o wcześniejszej porze dnia.

Warto skorzystać, jednak komentarz audio powinien być trochę bogatszy o bardziej szczegółowe informacje dotyczące obiektów, które są na trasie przejazdu