Atrakcje i wycieczki
Muzea Watykańskie

Zobacz, którym miejscu w Watykanie wystawione są najcenniejsze dzieła, w tym prace Rafaela i Leonarda da Vinci.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Muzea Watykańskie: Wycieczki i bilety

5 rzeczy, które warto zobaczyć w Muzeach Watykańskich

Podczas wycieczki do Rzymu koniecznie odwiedź słynne na cały świat Muzea Watykańskie! Na przestrzeni dziejów kolejni papieże zgromadzili niewiarygodną kolekcję prawdziwych arcydzieł sztuki. Do podziwiania jest tu naprawdę wiele, ale żadna wycieczka w to miejsce nie jest pełna, dopóki nie zobaczysz tych 5 rzeczy.

 • Kaplica Sykstyńska

  1. Kaplica Sykstyńska

  Muzea Watykańskie warto odwiedzić choćby dla samej Kaplicy Sykstyńskiej. Jej wnętrze zostało upiększone przez największych malarzy renesansu. Ich wspaniałe freski po prostu trzeba zobaczyć!

 • Stanze Watykańskie

  2. Stanze Watykańskie

  4 olśniewające Stanze Watykańskie to dostępna dla zwiedzających część papieskich apartamentów. Zdobiące ich ściany freski stanowią całkiem poważną konkurencję dla tych z Kaplicy Sykstyńskiej!

 • Tors Belwederski

  3. Tors Belwederski

  Ta niesamowita rzeźba muskularnego, męskiego torsu wywarła ogromny wpływ na artystów renesansu – porównaj z pozą Chrystusa na „Sądzie Ostatecznym” w Kaplicy Sykstyńskiej!

 • „Św. Hieronim na pustyni” Leonarda da Vinci

  4. „Św. Hieronim na pustyni” Leonarda da Vinci

  Choć nieukończony, ten przepiękny obraz wspaniale ukazuje malarski kunszt wybitnego człowieka renesansu. Trudno uwierzyć, ale ktoś kiedyś pociął to arcydzieło i nakrył nim stołek u fryzjera!

 • Sala Okrągła

  5. Sala Okrągła

  Prawdziwa perełka neoklasycznej architektury. Przypomina miniaturowy panteon: na posadzce rozpościerają się bajecznie piękne mozaiki, a przy ścianach stoją starożytne posągi.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać?

  Muzea Watykańskie przyciągają tłumy turystów niezależnie od pory roku. Jeśli jednak wolisz je zwiedzić w spokojniejszej atmosferze, najlepiej przyjechać w chłodniejszym sezonie, między listopadem i lutym.

 • Jak zaoszczędzić?

  W ostatnią niedzielę każdego miesiąca wejście jest bezpłatne. To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale pamiętaj: właśnie wtedy jest najwięcej turystów. Jeśli wolisz uniknąć tłumów, lepiej odwiedzić Muzea Watykańskie kiedy indziej.

 • Wybierz dobrą godzinę na zwiedzanie

  Kasa biletowa jest czynna od 9.00. Jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej, dobrze przybyć na miejsce wcześnie – Muzea Watykańskie są ogromne! Żeby obejrzeć wszystko, trzeba przejść prawie 15 kilometrów. Zdarza się, że długie kolejki do wejścia zaczynają się ustawiać jeszcze przed godzinami otwarcia. Jeśli wolisz ich uniknąć, przyjdź około 13.00. O tej godzinie większość ludzi będzie jadła obiad, więc często można wejść bez czekania.

 • Nie zwlekaj zbyt długo

  Nawet, jeśli chcesz uniknąć kolejek, nie przychodź zbyt późno. Kasa biletowa jest zamykana o 16.00, a Muzea o 18.00. Jeśli chcesz mieć czas na zwiedzenie Kaplicy Sykstyńskiej, najlepiej dotrzeć do Muzeów najpóźniej o 15.00.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  365 dni w roku!
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Bilety wstępu są w różnej cenie.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wynajęcie przewodnika nie jest obowiązkowe, ale bardzo polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Na miejsce dowieźć Cię może taksówka, autobus, metro albo tramwaj; można też iść na piechotę. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, że do Muzeów nie wolno wnosić dużych bagaży! Nie bierz ze sobą zbyt wielu rzeczy.

  • W wielu budynkach Muzeów nie ma klimatyzacji – ubierz się odpowiednio do pogody i weź ze sobą butelkę wody.

Muzea Watykańskie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzea Watykańskie? Kliknij tutaj.

Muzea Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 109 256 opinii

W dniu 22.11.2021 wybraliśmy się w godzinach popołudniowych i byliśmy bardzo zdziwieni bo nie było kolejki. Zakładam, dlatego że już było poza sezonem oraz że obostrzenia covidowe i obowiązek posiadania green pass zrobiły swoje. Bilety kupione on-line po 23€ od osoby. Oferowany w muzeum audio przewodnik za 8€ nie posiada słuchawek i nie ma języka polskiego więc jak komuś to przeszkadza to może wziąć swoje słuchawki (mini jack) albo poszukać informacji na własną rękę w języku który najbardziej odpowiada. Pizzeria w muzeum serwuje bardzo przeciętnej jakości pizzę więc jak nie jesteś głodny to omijaj. Poza muzeum znajdziesz na pewno coś lepszego. Jeśli idziesz do muzeum z dzieckiem to wiedz że jest tam bardzo dużo schodów i będziesz musiał nosić wózek bo nie wszędzie są windy. Co do zbiorów muzeum to jest tego bardzo dużo i nawet pobieżne zwiedzanie zajmie kilka godzin. Najlepiej zarezerwować sobie na to min 3h.

Nie miałem żadnych problemów. Autobusy były punktualne wcześniej w ciągu dnia i bardzo blisko punktu, biorąc pod uwagę ruch uliczny późnym popołudniem. Autobus był czysty, personel był przyjazny. Dobre doświadczenie, ilekroć rezerwowałem w miastach, w których jeżdżą. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Odwiedziliśmy Rzym w okresie świąt Bożego narodzenia. Bez problemu dostaliśmy się do Muzeum Watykańskiego. Wizyta wymagała paszportu covidowego. Na miejscu brakuje audioprzewodnika po polsku. Muzeum jest trochę słabo oznaczone i nie wiadomo jak je zwiedzać. Ogólnie bardzo polecam odwiedzić muzeum

Dzień dobry, ta atrakcja jest świetna, naprawdę nam się podobało przez te trzy dni, a obsługa była świetna.

zwiedzanie bazyliki i muzeów wymaga ogromnej ilości w czasu. bardzo pueknie