Muzea Watykańskie

Muzea Watykańskie
Liczba znalezionych atrakcji: 420
Sortuj wg::

Muzea Watykańskie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muzea Watykańskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

Udaj się w poruszającą podróż po zakamarkach historii sztuki i religii dzięki biletowi wstępu priorytetowego do Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Uniknij czekania w długiej kolejce po bilety, a następnie zwiedzaj we własnym tempie.  Przejdź przez salę na planie krzyża greckiego i zobacz finezyjnie rzeźbione sarkofagi, w których przypuszczalnie spoczywają doczesne szczątki osławionych władczyń i władców z okresu starożytności. Zajrzyj do Galerii Masek lub Sali Zwierząt i podziwiaj prawdziwą menażerię niesamowitych bestii, rzeczywistych oraz fantastycznych. Odwiedź galerie górne, w tym Galerię Map, i zobacz, w jaki sposób kartografowie przedstawiali świat na przestrzeni wieków. Obejrzyj arcydzieła mistrzów renesansu w Stanzach Watykańskich i odpocznij chwilę w apartamentach Borgiów. Następnie podziwiaj klejnot w koronie Watykanu – być może najwspanialsze arcydzieło na świecie – przepiękną Kaplicę Sykstyńską ozdobioną freskami Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Odkryj kolekcję sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki, z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci wszystko o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, napotykając cuda Kaplicy Sykstyńskiej, wraz z freskami Michała Anioła. Stań twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sąd Ostateczny. Możesz także w pełni wykorzystać swoje doświadczenie, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki Świętego Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.>

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich bez konieczności czekania w często bardzo długich kolejkach. Weź udział w podróży przez wspaniałe muzea, gdzie znajdziesz cenne rzeźby rzymskie, renesansowe obrazy i włoskie dzieła. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich, dzięki któremu zyskasz więcej czasu na podziwianie bogatej kolekcji sztuki. Przemierzaj wystawy i galerie, w tym Salę Okrągłą i Galerię Gobelinów. Odkryj Dziedziniec Belwederski i Pinii oraz słynną Galerię Map. Jest ona wypełniona mapami topograficznymi autorstwa Dantiego z 1583 roku i do dziś pozostaje jednym z największych obrazów geograficznych na świecie. W Muzeum Pio-Clementino możesz zobaczyć Salę Greckiego Krzyża, Galerię Posągów, Salę Muz oraz inne obrazy, rzeźby i posągi artystów z różnych stuleci. Przejdź przez Pawilon Powozów z majestatyczną kolekcją ceremonialnych powozów. Odkryj niezliczone skarby Watykanu, odwiedzając Stanze Watykańskie. Odwiedź 4 sale słynące z fresków wielkiego renesansowego artysty Rafaela. Podziwiaj malowidło Szkoła Ateńska. Zobacz najsłynniejszą kaplicę na świecie – Kaplicę Sykstyńską. Zachwyć się pięknymi freskami zdobiącymi wnętrza autorstwa Botticellego, Rosselliego, Perugino i Ghirlandaio i podziwiaj najsłynniejszy fresk – sufit Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Stwórz swój idealny dzień w Watykanie dzięki całodniowemu biletowi bez kolejki, mapie i szybkiej orientacji. Zanurz się w ekskluzywnych obszarach, takich jak galeria Pinacoteca i Muzeum Etrusków. Rozkoszuj się kultowymi miejscami, takimi jak Dziedziniec Pinecone i Galeria Map. Zwieńcz swoje doświadczenie wizytą w klejnocie koronnym - Kaplicy Sykstyńskiej. Nasz bilet zapewnia dostęp, a nasza mapa orientacyjna ułatwi Ci poruszanie się po jej cudach. Przeżyj niesamowitą przygodę w Watykanie, odkrywając ukryte skarby i kultowe arcydzieła we własnym tempie.

Watykan: Muzea Watykańskie Kaplica Sykstyńska Bilet wstępu bez kolejki

Watykan: Muzea Watykańskie Kaplica Sykstyńska Bilet wstępu bez kolejki

Zobacz najważniejsze atrakcje Muzeów Watykańskich. Przejdź przez Salę Map, Dziedziniec Pinecone, Galerię Gobelinów, Galerię Kandelabrów, Pokoje Rafaela i Kaplicę Sykstyńską. Podziwiaj ogromną kolekcję sztuki zgromadzoną przez katolicką historię, w tym rzymskie rzeźby i renesansowe arcydzieła we własnym tempie. Zobacz arcydzieła renesansowych mistrzów w Pokojach Rafaela i odpocznij przez chwilę w Apartamentach Borgii. Następnie nadszedł czas, aby podziwiać wspaniałą Kaplicę Sykstyńską Michała Anioła Uzupełnij swoje wrażenia i zarezerwuj opcję z Ogrodami Watykańskimi: ciesz się panoramiczną wycieczką autobusową z otwartym dachem. Posłuchaj wielojęzycznego audioprzewodnika, aby poznać ich sekrety. Podziwiaj eleganckie fontanny i rzeźby podczas zwiedzania ogrodów.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Zwiedzaj Wieczne Miasto z autobusu hop-on hop-off z biletem 1-dniowym, 24-, 48- lub 72-godzinnym. Podróżuj obok ikon miasta, opuść autobus na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz z powrotem do następnego autobusu, gdy chcesz kontynuować. Zachowaj elastyczność podczas oglądania wszystkich niesamowitych zabytków Rzymu. Legenda mówi o Romulusie i Remusie oraz 7 wzgórzach Rzymu. Dziś miasto jest domem dla jednego z największych kościołów na świecie, Bazyliki San Pietro w Watykanie, do którego prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych zabytków znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarni i urokliwych trattorii, Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wysiąść w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti lub Terminal C Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni in Laterano Koloseum Circo Massimo Piazza Venezia Largo Argentina Piazza Navona Vaticano (Castel Sant'Angelo) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Piazza Barberini Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Odkryj Muzea Watykańskie podczas wycieczki z przewodnikiem z gwarancją bez kolejki. Odwiedź Bazylikę Świętego Piotra i podziwiaj dzieła Michała Anioła i Berniniego. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich z ich ogromną kolekcją zbudowaną przez papieży na przestrzeni wieków i odkryj jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji sztuki na świecie. Zobacz salę Pio Clementino, Laocoon i Apollo Belvedere. Podziwiaj dzieła starożytnych kartografów w Galerii Map i wędruj po Galerii Kandelabrów i Galerii Gobelinów, aby zobaczyć flamandzkie dzieła uczniów Rafaela. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby zobaczyć legendarne freski Michała Anioła. Piotra, najważniejszego kościoła chrześcijańskiego na świecie, gdzie będziesz podziwiać między innymi arcydzieło Michała Anioła Pietę i imponujący ołtarz Baldachim autorstwa Berniniego. Wycieczka kończy się na Placu Świętego Piotra, zdominowanym przez imponującą kopułę Michała Anioła i otoczonym słynną podwójną kolumnadą Berniniego.

Rzym: Bilet wstępu do Bazyliki Świętego Piotra i Kopuły oraz wycieczka audio

Rzym: Bilet wstępu do Bazyliki Świętego Piotra i Kopuły oraz wycieczka audio

Odkrywaj Bazylikę i Kopułę Świętego Piotra jak nigdy dotąd, ze 136 metrów w górę. Podziwiaj widoki Rzymu z góry podczas wycieczki z przewodnikiem. Położona w Watykanie Bazylika św. Piotra jest niezwykłym symbolem zarówno o długotrwałym znaczeniu religijnym, jak i wyjątkowej pomysłowości architektonicznej. Ta okazała bazylika, pierwotnie zamówiona przez papieża Juliusza II w XVI wieku, została zbudowana w przypuszczalnym miejscu pochówku św. Piotra, cenionego ucznia Jezusa Chrystusa, odzwierciedlając wieki historii i duchowego szacunku. Najpierw wejdź na kopułę i przyjrzyj się wewnętrznym mozaikom, podczas gdy audioprzewodnik opowie Ci o historii kościoła. Zachwyć się panoramicznym widokiem na Plac Świętego Piotra i Ogrody Watykańskie. Następnie obejrzyj z daleka Koloseum i podziwiaj Panteon, Zamek Świętego Anioła i inne starożytne budowle, które czynią Rzym wyjątkowym. Po zejściu z kopuły podziwiaj Pietę Michała Anioła, Baldacchino Berniniego oraz miejsca spoczynku św. Piotra i innych papieży. Korzystając z mapy cyfrowej i 27 wyznaczonych punktów odsłuchowych, wycieczka audio poprowadzi Cię w podróż przez najważniejsze atrakcje bazyliki. Poznaj szczegółowe ozdoby i wyszukane mozaiki, które zdobią wewnętrzne ściany. Zagłęb się w La Pieta Michała Anioła oraz w znaczenia i historyczne znaczenie niezwykłego chodnika pod tobą. Zgodnie z naszym zobowiązaniem do przejrzystości, szacunku i pasji we wszystkich aspektach naszej działalności, przedstawiamy do rozpatrzenia zestawienie kosztów tego pakietu: - Bilety na kopułę Bazyliki Świętego Piotra z windą: 10,00 € - Audioprzewodnik po Bazylice Świętego Piotra: 7,00 € - Audioprzewodnik po kopule Bazyliki Świętego Piotra: 8,50 € - Wycieczka z przewodnikiem po Watykanie w Rzymie: 3,50 €

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i wizyta u św. Piotra

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i wizyta u św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Muzea Watykańskie: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Muzea Watykańskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzea Watykańskie? Kliknij tutaj.

Muzea Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(162 644 recenzji)

Bilet bez kolejki pozwolił nam ominąć kolejkę do „zakupu biletu” i przejść do linii wejściowej na wycieczki. Na bilecie jest napisane, w której kolejce się ustawić (w naszym przypadku był to korytarz nr 3) i choć jest to długa kolejka, zależy ona od czasu pokazu i szybko się przesuwa, gdy wpuszczają grupy. Byliśmy w muzeum przez 6 godzin i bardzo nam się podobało. Kiedy wyszliśmy, kolejka do biletów nadal była długa. Jeśli cenisz swoje pieniądze, może ustaw się w kolejce i zaoszczędź trochę pieniędzy. Jeśli cenisz swój czas, absolutnie wydaj pieniądze na bilety bez kolejki. Gdy już byliśmy w środku, zastaliśmy duże poranne tłumy i poczułem presję, aby ruszyć w stronę Kaplicy Sykstyńskiej (nie presję ze strony personelu… Po prostu czułem presję ze strony tak wielu ludzi). Tak więc obeszliśmy muzeum w około 2,5 godziny. Następnie, gdy dotarliśmy do obszaru wyjściowego, który jest również obszarem powitalnym, po prostu zaczęliśmy od nowa i szliśmy wolniej. Za drugim razem było mniej tłumów i manewrowanie było bardziej komfortowe. Ogółem wspaniałe doświadczenie! ! Zrób to!!

Doskonała wycieczka z bardzo pouczającym przewodnikiem. Jest tak wiele do zobaczenia, że wycieczka gwarantuje, że zobaczysz wszystkie najważniejsze rzeczy, ponieważ obawiam się, że robiąc to samodzielnie, wiele byś przegapił. Przeskoczenie kolejek, szczególnie z kaplicy Sistene do Bazyliki, pozwoliło zaoszczędzić mnóstwo czasu, a będąc w Rzymie na kilka dni, kto chce stać w kolejce dłużej, niż to konieczne!

Nasza wycieczka była niesamowita, podobnie jak nasz przewodnik. Riccardo miał niesamowitą wiedzę i był w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Trasa przebiegła bardzo dobrze i uważam, że Riccardo pokazał nam wszystkie miejsca, które należało zobaczyć w krótkim czasie. Poleciłbym każdemu wybranie się na wycieczkę.

Superszybkie i bezproblemowe wejście! Udało nam się dostać przed ogromną kolejką! Doskonały! :-)

Przewodnik był bardzo kompetentny, przyjazny i pomocny! ! !