Dodaj daty

Muzea Watykańskie

Zobacz, którym miejscu w Watykanie wystawione są najcenniejsze dzieła, w tym prace Rafaela i Leonarda da Vinci.

Muzea Watykańskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

1. Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

Udaj się w poruszającą podróż po zakamarkach historii sztuki i religii dzięki biletowi wstępu priorytetowego do Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Uniknij czekania w długiej kolejce po bilety, a następnie zwiedzaj we własnym tempie.  Przejdź przez salę na planie krzyża greckiego i zobacz finezyjnie rzeźbione sarkofagi, w których przypuszczalnie spoczywają doczesne szczątki osławionych władczyń i władców z okresu starożytności. Zajrzyj do Galerii Masek lub Sali Zwierząt i podziwiaj prawdziwą menażerię niesamowitych bestii, rzeczywistych oraz fantastycznych. Odwiedź galerie górne, w tym Galerię Map, i zobacz, w jaki sposób kartografowie przedstawiali świat na przestrzeni wieków. Obejrzyj arcydzieła mistrzów renesansu w Stanzach Watykańskich i odpocznij chwilę w apartamentach Borgiów. Następnie podziwiaj klejnot w koronie Watykanu – być może najwspanialsze arcydzieło na świecie – przepiękną Kaplicę Sykstyńską ozdobioną freskami Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

2. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

3. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich bez konieczności czekania w często bardzo długich kolejkach. Weź udział w podróży przez wspaniałe muzea, gdzie znajdziesz cenne rzeźby rzymskie, renesansowe obrazy i włoskie dzieła. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich, dzięki któremu zyskasz więcej czasu na podziwianie bogatej kolekcji sztuki. Przemierzaj wystawy i galerie, w tym Salę Okrągłą i Galerię Gobelinów. Odkryj Dziedziniec Belwederski i Pinii oraz słynną Galerię Map. Jest ona wypełniona mapami topograficznymi autorstwa Dantiego z 1583 roku i do dziś pozostaje jednym z największych obrazów geograficznych na świecie. W Muzeum Pio-Clementino możesz zobaczyć Salę Greckiego Krzyża, Galerię Posągów, Salę Muz oraz inne obrazy, rzeźby i posągi artystów z różnych stuleci. Przejdź przez Pawilon Powozów z majestatyczną kolekcją ceremonialnych powozów. Odkryj niezliczone skarby Watykanu, odwiedzając Stanze Watykańskie. Odwiedź 4 sale słynące z fresków wielkiego renesansowego artysty Rafaela. Podziwiaj malowidło Szkoła Ateńska. Zobacz najsłynniejszą kaplicę na świecie – Kaplicę Sykstyńską. Zachwyć się pięknymi freskami zdobiącymi wnętrza autorstwa Botticellego, Rosselliego, Perugino i Ghirlandaio i podziwiaj najsłynniejszy fresk – sufit Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

4. Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

5. Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Odkryj Wieczne Miasto z autobusu wycieczkowego typu hop-on hop-off z biletem na 1 dzień, 24, 48 lub 72 godziny. Przejedź obok ikon miasta, wysiądź z autobusu na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz do następnego autobusu, gdy będziesz chciał kontynuować podróż. Zachowaj elastyczność, oglądając wszystkie niesamowite zabytki Rzymu. Legenda opowiada o Romulusie i Remusie oraz o 7 wzgórzach Rzymu. Dziś w mieście znajduje się jeden z największych kościołów na świecie, Bazylika San Pietro w Watykanie, do której prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych atrakcji znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarnianej i uroczym trattoriom Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wyskoczyć w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti, Terminal B Largo di Villa Peretti lub Terminal Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni na laterano Koloseum Cyrko Massimo Plac Wenecki Largo Argentyna Plac Navona Watykan (Zamek Świętego Anioła) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Plac Barberiniego Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

6. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Stwórz swój idealny dzień w Watykanie dzięki całodniowemu biletowi bez kolejki, mapie i szybkiej orientacji. Zanurz się w ekskluzywnych obszarach, takich jak galeria Pinacoteca i Muzeum Etrusków. Rozkoszuj się kultowymi miejscami, takimi jak Dziedziniec Pinecone i Galeria Map. Zwieńcz swoje doświadczenie wizytą w klejnocie koronnym - Kaplicy Sykstyńskiej. Nasz bilet zapewnia dostęp, a nasza mapa orientacyjna ułatwi Ci poruszanie się po jej cudach. Przeżyj niesamowitą przygodę w Watykanie, odkrywając ukryte skarby i kultowe arcydzieła we własnym tempie.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

7. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Rzym: Zwiedzanie Rzymu autobusem Hop-on Hop-off

8. Rzym: Zwiedzanie Rzymu autobusem Hop-on Hop-off

Przygotuj się na zwiedzanie Rzymu w wyjątkowy sposób! Wejdź na pokład dwupiętrowego autobusu z odkrytym dachem i podziwiaj oszałamiającą architekturę oraz fascynującą historię miasta. Zobacz kultowe Koloseum, zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze słynnych Schodów Hiszpańskich i daj się oczarować majestatycznemu Watykanowi. Dzięki codziennym odjazdom z dworca Termini i możliwości dołączania do wycieczki na dowolnym przystanku na trasie, jest to doskonały sposób na zwiedzanie ponad 10 miejsc w całym mieście. Jeśli masz ochotę na przygodę, odkryj Wieczne Miasto pieszo dzięki naszym fantastycznym cyfrowym samodzielnym wycieczkom pieszym. Odkryj wspaniałe miejsca oraz zanurz się w bogatej historii i kulturze tego niesamowitego miasta. Niektóre z miejsc, które można zobaczyć na trasie wycieczki: Bazylika Matki Bożej Większej Koloseum Forum Romanum Circus Maximus San Giovanni Plac Wenecki (Piazza Venezia) Piazza Navona Panteon Zamek św. Anioła Watykan Bazylika św. Piotra Fontanna di Trevi Schody Hiszpańskie Piazza Barberini Dworzec kolejowy Termini

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska z przewodnikiem

9. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska z przewodnikiem

Skorzystaj z szybkiego wstępu bez kolejki do kasy biletowej do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej. Wewnątrz spotkaj się ze swoim przewodnikiem, który poprowadzi wycieczkę i ujawni intrygujące szczegóły dotyczące nowatorskiego wystroju. Wejdź do Muzeum Pio-Clementino i podziwiaj z bliska nadzwyczajne klasyczne rzymskie i greckie rzeźby. Następnie zwiedź Galerię Kandelabrów wypełnioną majestatycznymi marmurowymi konstrukcjami. Potem zobacz 40 map namalowanych na ścianach Galerii Map w formie fresków. Obejrzyj także renesansowe dzieła sztuki eksponowane w Galerii Gobelinów i cztery Stanze Watykańskie. Na koniec zobacz fresk Michała Anioła pt. „Stworzenie Adama” w Kaplicy Sykstyńskiej.

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

10. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

Wybierz się na 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po najświętszym miejscu chrześcijaństwa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, w tym kompleksowej wizyty w Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki ekskluzywnemu dostępowi bez kolejki po bilety przez wejście partnerskie Muzeów Watykańskich, oszczędzisz długiego oczekiwania w kolejkach, które zwykle ustawiają się przed jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie. Uważane za jedno z najważniejszych miejsc w historii ludzkiej cywilizacji, rozpocznij swoją wycieczkę od muzeum, aby zobaczyć ważne kolekcje sztuki, które nabyli różni papieże na przestrzeni wieków. Zwróć uwagę na słynne rzeźby i arcydzieła sztuki renesansowej. Poczuj ciężar historii i poczuj sacrum, obserwując obrazy Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieło w Kaplicy Sykstyńskiej.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 296
Sortuj wg:
Strona 1 z 19

Muzea Watykańskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzea Watykańskie? Kliknij tutaj.

Muzea Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 162 644 opinii

Zdecydowanie polecam zamawianie biletów przez stronę www.getyourgudie.pl Unikniecie kolejek, które bywają bardzo długie i nie gwarantują wejścia w wybranym przez was czasie.

Muzea są ogromne, także polecam się wcześniej przygotować na długi spacer. To jest warte zwiedzania!

Przepiękne i wyjątkowe miejsce które warto zobaczyć. Wyjątkowe i niezapomniane wrażenia, polecam!

Super wycieczka, z tym biletem wejście okazało się szybkie i bez problemowe ❤️polecam

Bez problemu odebralismy bilet , mimo nie dzialajacego sprawnie internetu.