Dodaj daty

Muttrah Corniche

Muttrah Corniche – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Życie w Muskacie i zwiedzanie miasta z lokalną kulturą

1. Życie w Muskacie i zwiedzanie miasta z lokalną kulturą

To doświadczenie zapewni turystom wyjątkową podróż w mieście #Muscat. Miejsce spotkania jest odpowiednio zapewnione, ponieważ mogę spotkać się z turystą w dowolnym miejscu w Muscat. Podróż rozpoczyna się od miejsca preferowanego przez gościa. Harmonogram wizyt jest bardzo elastyczny, a turysta może wybrać preferowane przez siebie opcje. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie ścieżki planu podróży. Pierwsza ścieżka kieruje się na wschód miasta, aby odkryć historyczne obszary. Najbardziej atrakcyjne zabytki w mieście są następujące: - Wielki Meczet - Muttrah Heritage Market - #Muttrah Corniche - Pałac Al-Alam - Wizyta w kawiarni, aby zjeść #Omani posiłki, czyli (herbata Karak z mlekiem i cukrem + omański chleb + ser + omańskie frytki). omańskie frytki) - Opera Królewska Druga ścieżka kieruje się na zachód od miasta, aby odkryć starożytną i nowoczesną wioskę Omanu i poznać bliżej społeczeństwo Omanu, odwiedzając następujące miejsca: - Wioska Al-Khoud - życie w mieście - targ Seeb - kawiarnię, w której można zjeść omańskie posiłki (herbata Karak z mlekiem i cukrem + omański chleb + ser + omańskie chipsy) - meczet - Plaża Al-Seeb Ta podróż jest kompleksowym i krótkim spojrzeniem na najważniejsze cechy stolicy #city, Muscat, oprócz społecznych aspektów miasta. Podczas podróży opisuję kulturową i społeczną tkankę #Oman.

Z Dubaju: Oman Muscat jednodniowa wycieczka + wiza + omański lunch

2. Z Dubaju: Oman Muscat jednodniowa wycieczka + wiza + omański lunch

Poznaj Perłę Arabii podczas podróży do Dubaju dzięki tej prywatnej wycieczce do Omanu Muscat. Zobacz niekończące się pustynie, morza i góry, aż dotrzesz do stolicy Muscat. Poznaj Oman i autentyczną Arabię podczas tej wycieczki z przewodnikiem, w tym Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Sohar i Muscat, ponad 200-letni souk, dziewicze plaże, forty, zamki i pałace. Twoja wycieczka do Omanu z Uae obejmuje tradycyjny lunch w lokalnej restauracji, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Poznaj najbardziej naturalnie piękny kraj na Bliskim Wschodzie. Ta prywatna wycieczka oferuje prywatność, wygodę rozkładanego fotela i opcje dostosowania Twojej wycieczki po Omanie. Wielki Meczet Królewski w Sohar jest pięknie wyłożony kafelkami w turkusowo-złotej palecie. Plaża Qurum i rezerwat przyrody oferują doskonałe możliwości pływania w turkusowych wodach Zatoki Omańskiej. Z Muttrah Corniche roztacza się widok na port, omańską przystań dhow, wieże strażnicze, meczet Al Lawati, targ rybny i super jacht sułtana. Muttrah Souk to jeden z najstarszych tradycyjnych arabskich souków na Bliskim Wschodzie, który sprzedaje Kuma (specjalne tradycyjne kapelusze Omanu), dishdasha, artefakty i wybryki. Kadzidło, złota i srebrna biżuteria, omańska chałwa, chanjar (omański sztylet). Podziwiaj widoki na Muttrah Corniche i port z Muttrah Souk. Muzeum Bait Al Zubair przedstawia kulturę Omanu Sultan's Place lub Qasr Al Alam (Pałac Flagi) to jedna z najważniejszych rezydencji sułtana Qaboosa Bin Saida. Podniesiona flaga Omanu przy wejściu wskazuje na obecność sułtana w pałacu. Portugalczycy zbudowali fort Al Mirani w XVI wieku. Fort Al Jalali lub "Ash Sharqiya Fort" został zbudowany w XVI wieku przez Imperium Portugalskie. Riyam Memorial lub Riyam Censer to pomnik kadzidła, który został zbudowany na szczycie widocznego wzgórza w Riyam Park w 1990 roku z okazji 20. święta narodowego Omanu. Old Light House Muttrah oferuje wspaniałe widoki na port. Zatoka Muttrah. Zatoka Muscat. Royal Opera House Muscat jest najważniejszym muzycznym i kulturalnym miejscem w Omanie. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa to jeden z największych meczetów na świecie, mieszczący ponad 20000 wiernych, piaskowce, ręcznie tkane perskie dywany i kryształy. Wizyta w Starym Muskacie przeniesie Cię w czasie. Muscat Heights to fantastyczne miejsce do podziwiania miasta Muscat. Haramel & Sidab Fishing Village to senna omańska wioska rybacka. Idealne miejsce na sprzedaż świeżych ryb i lokalne plotki

Muscat: prywatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem i transferem

3. Muscat: prywatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem i transferem

Rano: Spotkanie: Rozpocznij dzień od spotkania z prywatnym przewodnikiem w wyznaczonym miejscu, takim jak hotel lub centralny punkt w Muscat. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa: Rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w jednym z najbardziej znanych zabytków Omanu, Wielkim Meczecie Sułtana Qaboosa. Podziwiaj jego oszałamiającą architekturę, misterne projekty oraz wspaniałość głównej sali modlitewnej i imponującej kopuły. Royal Opera House Muscat: Następnie udaj się do Royal Opera House Muscat, wspaniałego cudu architektury znanego ze światowej klasy występów i znaczenia kulturowego. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po budynku i dowiedz się o jego roli w promowaniu sztuki i kultury w Omanie. Muttrah Corniche i Souq: Przespaceruj się wzdłuż malowniczego Muttrah Corniche, oferującego panoramiczne widoki na port i panoramę miasta. Odkryj Muttrah Souq, jeden z najstarszych rynków w Omanie, gdzie możesz kupić tradycyjne rękodzieło, przyprawy i pamiątki. Forty Al Jalali i Al Mirani: Odwiedź imponujące forty Al Jalali i Al Mirani, które strzegą wejścia do zatoki Muscat. Te historyczne forty oferują panoramiczne widoki na okolicę i zapewniają wgląd w historię morską Omanu i strategie obronne. Muzeum Bait Al Zubair: Zwiedź Bait Al Zubair Museum, prywatne muzeum prezentujące dziedzictwo, kulturę i sztukę Omanu. Podziwiaj eksponaty prezentujące tradycyjne stroje, broń, biżuterię i artefakty archeologiczne. Park Al Riyam i pomnik kadzideł: Jedź do parku Al Riyam, aby podziwiać panoramiczne widoki na Muscat i Corniche. Podziwiaj wznoszący się pomnik kadzielnicy, symbol starożytnego handlu i morskiego dziedzictwa Omanu. Degustacja tradycyjnych potraw: Zakończ wycieczkę kolacją w lokalnej restauracji specjalizującej się w kuchni omańskiej. Delektuj się różnorodnymi tradycyjnymi potrawami, w tym omańskim halwa (słodkim deserem), machboos (przyprawionym ryżem z mięsem), grillowanymi kebabami i świeżo upieczonym chlebem.

Muscat: Rejs o zachodzie słońca tradycyjną omańską łodzią dhow

4. Muscat: Rejs o zachodzie słońca tradycyjną omańską łodzią dhow

Wyrusz w 2-godzinną magiczną podróż z Sunset Omani Dhow Cruise w Muscat, doświadczenie, które płynnie łączy tradycję i naturalny blask. Gdy słońce zacznie zachodzić nad lazurowymi wodami Zatoki Omańskiej, wejdź na pokład tradycyjnego omańskiego dhow, drewnianego żaglowca, który odzwierciedla morskie dziedzictwo tego kraju. Rejs rozwija się na tle oszałamiającego wybrzeża Muscat, panoramy surowych klifów i dziewiczych plaż. Ciepłe, złote odcienie zachodzącego słońca malują niebo, rzucając spokojny blask na otoczenie. Omani dhow, z charakterystycznym trójkątnym żaglem, z gracją porusza się po łagodnych falach, tworząc poczucie ponadczasowości. Gdy płyniesz, morska bryza niesie zapach oceanu i odległe nuty tradycyjnej muzyki Omanu, tworząc nastrój dla prawdziwie wciągającego doświadczenia. Załoga, ubrana w tradycyjne stroje, dodaje autentyczności podróży, zapewniając wgląd w bogatą historię morską Omanu. Popijaj orzeźwiające napoje i delektuj się wyśmienitymi omańskimi przekąskami serwowanymi na pokładzie, zwiększając zmysłową rozkosz rejsu. Rytmiczne uderzanie fal o dhow tworzy kojącą ścieżkę dźwiękową, zachęcając Cię do relaksu i docenienia spokoju chwili. Przygotuj aparat fotograficzny, aby uchwycić kalejdoskop kolorów malujących niebo podczas przejścia z dnia w noc. Rejs omańską łodzią dhow to nie tylko wizualna uczta, ale także holistyczne doświadczenie, które połączy Cię z kulturą, historią i naturalnym pięknem Muscat. Gdy słońce pożegna się z Tobą, omańska łódź dhow powróci do portu, pozostawiając wspomnienia z rejsu o zachodzie słońca, który wykracza poza zwyczajność - oda do wysublimowanego połączenia tradycji i natury w sercu Muscat.

Muscat: 4-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem i prywatnym samochodem

5. Muscat: 4-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem i prywatnym samochodem

Rano: Spotkanie: Rozpocznij dzień od spotkania z prywatnym przewodnikiem w wyznaczonym miejscu, takim jak hotel lub centralny punkt w Muscat. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa: Rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w jednym z najbardziej znanych zabytków Omanu, Wielkim Meczecie Sułtana Qaboosa. Podziwiaj jego oszałamiającą architekturę, misterne projekty oraz wspaniałość głównej sali modlitewnej i imponującej kopuły. Royal Opera House Muscat: Następnie udaj się do Royal Opera House Muscat, wspaniałego cudu architektury znanego ze światowej klasy występów i znaczenia kulturowego. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po budynku i dowiedz się o jego roli w promowaniu sztuki i kultury w Omanie. Muttrah Corniche i Souq: Przespaceruj się wzdłuż malowniczego Muttrah Corniche, oferującego panoramiczne widoki na port i panoramę miasta. Odkryj Muttrah Souq, jeden z najstarszych rynków w Omanie, gdzie możesz kupić tradycyjne rękodzieło, przyprawy i pamiątki. Muzeum Bait Al Zubair: Odwiedź Bait Al Zubair Museum, prywatne muzeum prezentujące dziedzictwo, kulturę i sztukę Omanu. Podziwiaj eksponaty prezentujące tradycyjne stroje, broń, biżuterię i artefakty archeologiczne. Degustacja tradycyjnych potraw: Zakończ wycieczkę kolacją w lokalnej restauracji specjalizującej się w kuchni omańskiej. Delektuj się różnorodnymi tradycyjnymi potrawami, w tym omańskim halwa (słodkim deserem), machboos (przyprawionym ryżem z mięsem), grillowanymi kebabami i świeżo upieczonym chlebem.

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

Muttrah Corniche: najlepsze atrakcje w pobliżu

Muttrah Corniche: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muttrah Corniche? Kliknij tutaj.