Museum of Modern Art (MoMA)
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
New York State Covid-19 Travel Advisory wymaga 14-dniowej kwarantanny dla zwiedzających z niektórych stanów. Jeśli wjeżdżasz do Nowego Jorku z tych stanów, musisz wypełnić formularz zdrowotny.
Zarezerwuj bilet już teraz

Museum of Modern Art (MoMA): Wycieczki i bilety

Nowy Jork – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 543

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku – porady i wskazówki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ang. MoMA) to z pewnością jedno z najciekawszych muzeów Nowego Jorku. Nawet sam budynek muzeum jest równie imponujący, co znajdujące się w nim dzieła. Przedstawiamy kilka porad i wskazówek, które na pewno Ci się przydadzą.

Godziny otwarcia Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Godziny otwarcia Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czynne jest codziennie w godz. 10.30-17.30 (oprócz Bożego Narodzenia i Dnia Dziękczynienia) oraz do godz. 20.00 podczas darmowych piątków UNIQLO, kiedy jest dużo zwiedzających.

Mapy i wycieczki

Mapy i wycieczki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku posiada 6 pięter zbiorów, dlatego przed wizytą warto zapoznać się z mapą muzeum online. Dostępne są również wycieczki i bezpłatne prelekcje codziennie pomiędzy godz. 11.30 a 13.30.

Początek zwiedzania

Początek zwiedzania

Galerie obrazów i rzeźb znajdują się na piętrach 4. i 5. i doskonale nadają się do rozpoczęcia zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jeśli nie możesz się zdecydować, radzimy zacząć właśnie od nich.

Audioprzewodniki

Audioprzewodniki

W cenę wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczony jest audioprzewodnik, dzięki któremu znacznie lepiej poznasz zbiory. Pamiętaj, że aby otrzymać audioprzewodnik, należy zostawić dowód tożsamości.

Posiłki i napoje

Posiłki i napoje

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku znajduje się kilka barów i restauracji, w których możesz odpocząć od zwiedzania i zjeść wyśmienity posiłek.

Nasze wskazówki

Jak uniknąć kolejek?

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku znajdują się kultowe dzieła artystów pokroju Henriego Matisse’a, a i sam budynek posiada dużą wartość architektoniczną, dlatego miejsce to cieszy się dużą popularnością i przed galeriami mogą tworzyć się kolejki. Ale nie martw się – nawet podczas darmowych piątków UNIQLO (od godz. 16.00 do 20.00) wchodzi sie stosunkowo szybko. Dla pewności zawsze możesz kupić wcześniej bilet wstępu bez kolejki.

Zostaw bagaż w szatni

W cenę biletu wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczono szatnię i radzimy z niej skorzystać przed rozpoczęciem zwiedzania. Pamiętaj jednak, że nawet w ciepłe dni galerie bywają chłodne, więc weź ze sobą sweter!

Sklep Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Sklepiki z upominkami zapewne nie są dla Ciebie zbyt istotne, ale sklep w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest wyjątkowy i naprawdę warto do niego zajrzeć.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czynne jest codziennie w godz. 10.30-17.30, a w darmowe piątki UNIQLO do godz. 20.00.
 • Cena
  Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 25 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę biletu wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczono audioprzewodnik, z którym można zwiedzić większość wystaw specjalnych.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii E lub M na stację „53rd Street and Fifth Avenue” bądź linią B, D lub F na stację „47-50 Street Rockefeller Center”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Nie wszystkie wystawy otwarte są przez cały rok. Zaplanuj wcześniej swoją wizytę!

  • Najdłuższe kolejki tworzą się rankiem. Radzimy przyjechać po godz. 11.30, aby uniknąć tłumów.

  • Robienie zdjęć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na własny użytek jest dozwolone, ale obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych, statywów i uchwytów.