Museum of Modern Art

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku – porady i wskazówki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ang. MoMA) to z pewnością jedno z najciekawszych muzeów Nowego Jorku. Nawet sam budynek muzeum jest równie imponujący, co znajdujące się w nim dzieła. Przedstawiamy kilka porad i wskazówek, które na pewno Ci się przydadzą.

 • Godziny otwarcia Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  1. Godziny otwarcia Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czynne jest codziennie w godz. 10.30-17.30 (oprócz Bożego Narodzenia i Dnia Dziękczynienia) oraz do godz. 20.00 podczas darmowych piątków UNIQLO, kiedy jest dużo zwiedzających.

 • Mapy i wycieczki

  2. Mapy i wycieczki

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku posiada 6 pięter zbiorów, dlatego przed wizytą warto zapoznać się z mapą muzeum online. Dostępne są również wycieczki i bezpłatne prelekcje codziennie pomiędzy godz. 11.30 a 13.30.

 • Początek zwiedzania

  3. Początek zwiedzania

  Galerie obrazów i rzeźb znajdują się na piętrach 4. i 5. i doskonale nadają się do rozpoczęcia zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jeśli nie możesz się zdecydować, radzimy zacząć właśnie od nich.

 • Audioprzewodniki

  4. Audioprzewodniki

  W cenę wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczony jest audioprzewodnik, dzięki któremu znacznie lepiej poznasz zbiory. Pamiętaj, że aby otrzymać audioprzewodnik, należy zostawić dowód tożsamości.

 • Posiłki i napoje

  5. Posiłki i napoje

  W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku znajduje się kilka barów i restauracji, w których możesz odpocząć od zwiedzania i zjeść wyśmienity posiłek.

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek?

  W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku znajdują się kultowe dzieła artystów pokroju Henriego Matisse’a, a i sam budynek posiada dużą wartość architektoniczną, dlatego miejsce to cieszy się dużą popularnością i przed galeriami mogą tworzyć się kolejki. Ale nie martw się – nawet podczas darmowych piątków UNIQLO (od godz. 16.00 do 20.00) wchodzi sie stosunkowo szybko. Dla pewności zawsze możesz kupić wcześniej bilet wstępu bez kolejki.

 • Zostaw bagaż w szatni

  W cenę biletu wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczono szatnię i radzimy z niej skorzystać przed rozpoczęciem zwiedzania. Pamiętaj jednak, że nawet w ciepłe dni galerie bywają chłodne, więc weź ze sobą sweter!

 • Sklep Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Sklepiki z upominkami zapewne nie są dla Ciebie zbyt istotne, ale sklep w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest wyjątkowy i naprawdę warto do niego zajrzeć.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czynne jest codziennie w godz. 10.30-17.30, a w darmowe piątki UNIQLO do godz. 20.00.
 • Cena
  Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 25 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę biletu wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej wliczono audioprzewodnik, z którym można zwiedzić większość wystaw specjalnych.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii E lub M na stację „53rd Street and Fifth Avenue” bądź linią B, D lub F na stację „47-50 Street Rockefeller Center”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Nie wszystkie wystawy otwarte są przez cały rok. Zaplanuj wcześniej swoją wizytę!

  • Najdłuższe kolejki tworzą się rankiem. Radzimy przyjechać po godz. 11.30, aby uniknąć tłumów.

  • Robienie zdjęć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na własny użytek jest dozwolone, ale obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych, statywów i uchwytów.

Museum of Modern Art: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Museum of Modern Art? Kliknij tutaj.

Museum of Modern Art: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1801 opinii

Dzięki tej przepustce byliśmy w stanie odwiedzić to, co chcieliśmy (Madame Tussauds, budynek państwowy imperium, muzeum World Trade Center …….), Z wyjątkiem Obserwatorium One World w wysokiej cenie 59 dolarów.

Fantastyczna przepustka wartości do ceny, która pozwala odwiedzić więcej atrakcji, niż mógłbyś kiedykolwiek zmieścić! W 100% polecam każdemu, kto odwiedza Nowy Jork, szczególnie jeśli to Twój pierwszy raz.

Tak łatwo było zarezerwować w Anglii i korzystać z niego w Nowym Jorku, dzięki czemu zaoszczędzono dużo pieniędzy, dzięki

Całkowicie łatwy w użyciu. Po prostu pokaż swój kupon w kasie biletowej i wymień go na prawdziwy bilet.

Wszystko idealnie zaplanowane, pomijamy linie lub jeśli się znacznie skracają