Museo Civico, Siena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

Spędź dzień na zwiedzaniu toskańskiej wsi podczas wycieczki z szoferem. Zanurz się w toskańskiej kulturze, odwiedzając główne atrakcje Sieny, odkrywając starożytne miasto na wzgórzu i odkrywając jeden z najbardziej ukochanych regionów winiarskich we Włoszech. Twój dzień zaczyna się od odbioru z hotelu, który zabierze Cię do pierwszego przystanku wycieczki krajoznawczej, Sieny. To historyczne miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z Palio, wyścigów konnych na oklep, które odbywają się wokół głównego placu. Odwiedź trzy atrakcje, które musisz zobaczyć w Sienie, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico i słynną katedrę, jeden z nielicznych przykładów włoskiej architektury gotyckiej. Wróć do samochodu i kontynuuj wycieczkę po Toskanii, jadąc do otoczonego murami miasta San Gimignano na wzgórzu. Nazywany Miastem Pięknych Wież, San słynie z zachowania kilkunastu średniowiecznych wież. Wędruj po tym starożytnym mieście, zwiedzaj alejki i zobacz Piazza del Duomo oraz siedem wież otaczających ten rynek. Zakończ dzień zwiedzania wizytą w regionie winiarskim Chianti. Podziwiaj niezapomniane krajobrazy z falującymi wzgórzami, winnicami i gajami oliwnymi.

Siena: Prywatna wycieczka do Muzeum Obywatelskiego

Siena: Prywatna wycieczka do Muzeum Obywatelskiego

Podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Obywatelskim odkryjesz jedno z głównych włoskich muzeów. Wewnątrz Palazzo Pubblico doświadczony przewodnik wyjaśni Ci freski, stworzone przez niektórych z najważniejszych XIV-wiecznych artystów, takich jak Simone Martini, Duccio di Buoninsegna i Ambrogio Lorenzetti. Na wystawach zobaczysz dzieła sztuki od XIV do XIX wieku, oferując pełny przegląd ewolucji sztuki sieneńskiej. Twój przewodnik poprowadzi Cię do odkrycia serca sztuki sieneńskiej — Muzeum Obywatelskiego w sieneńskim ratuszu. Po wejściu do Muzeum Miejskiego zostaną Państwo zapoznani z pięknymi XIX-wiecznymi freskami w pierwszej sali muzeum, poświęconej włoskiemu Risorgimento (zjednoczeniu), a także odkryjecie średniowieczny pokój mapy świata z arcydziełami Simone Martini, la Maestà i il Guidoriccio da Fogliano. Zakończ wizytę w Pokoju Pokoju, gdzie znajdziesz słynny obraz Sieny oraz Alegorię dobrych i złych rządów autorstwa Ambrogio Lorenzettiego, jednego z pierwszych przykładów sztuki cywilnej. Temat obrazu nie jest religijny, ale przedstawia utopię w Sienie i wyjaśnia różnicę między dobrym a złym rządem.

Siena: Najciekawsze atrakcje

Museo Civico, Siena: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Museo Civico, Siena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Museo Civico, Siena? Kliknij tutaj.

Museo Civico, Siena: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(167 recenzji)